Zmiany na forum - sierpień 2023

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 12:36

Miło mi poinformować, że w sierpniu forum doczekało się kilku ważnych zmian technicznych. Przede wszystkim został uruchomiony dedykowany serwer - nowszy i szybszy, który jest przeznaczony tylko dla forum (wcześniej forum i strona stały na jednym serwerze). Ponadto zostały zaktualizowane do najnowszych wersji phpBB (system forum) i wtyczki odpowiedzialne za różne funkcjonalności. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to nie powinny już się powtórzyć problemy z prędkością działania i dostępnością, z którymi borykaliśmy się w 2022 roku. Generalnie powinno wszystko teraz ładnie chodzić.

Korzystając z okazji każdego kto nie ma śmietnika zamiast serca prosiłbym o zgłaszanie uwag do obecnego stanu forum, tj wszelkiej maści błędów, problemów i wszystkiego co wg Was działa nie tak jak trzeba, coś co można by poprawić lub po prostu zrobić inaczej. Po zebraniu paczki uwag będzie można działać.

Jestem również ciekawy opinii na temat samego wyglądu forum. Czy taki "nowoczesny" wygląd aby na pewno jest potrzebny? Czy przykładowo obrazki przy pokojach poza wizualnym plusem nie utrudniają poruszania się na forum i powodują, że jest mniej czytelne i trudniej dostępne? Może lepiej byłoby wrócić do starego stylu (jak te poniżej), które odpowiednio dostosowałoby się oczywiście kolorystycznie i wizualnie?
Obrazek


Rzecz jasna należałoby się skupić nie tylko na tym czy obecne forum pasuje stałym bywalcom, ale również zastanowić co mogłoby pomóc w ściągnięciu z powrotem nieaktywnych użytkowników, ale też nakłonić tych, którzy wcześniej nie korzystali do przyjścia tutaj.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 12:55

Osobiście podoba mi się obecny wygląd forum. Forum jest czytelne, wszystko bez problemu można znaleźć.

Nie ma sensu wracać do wyglądu z 2000roku.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
VulgarTrendkill

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2023
Posty: 28
Rejestracja: 29 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 13:30

Stary wygląd był czytelniejszy imo, nowy jest za to ładniejszy, ale ja to już bardziej pod dziadersa podchodzę, więc co ja tam wiem.
Z uwag: przydała by się amnestia jeśli chcecie powrotu starych forumowiczów.


No Excuses!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 14:51

Sila Spokoju pisze:
01 września 2023, 12:55
Osobiście podoba mi się obecny wygląd forum. Forum jest czytelne, wszystko bez problemu można znaleźć.
:inlove:
Sila Spokoju pisze:
01 września 2023, 12:55
Nie ma sensu wracać do wyglądu z 2000roku.
Forum tak jeszcze w 2019 wyglądało ;)
VulgarTrendkill pisze:
01 września 2023, 13:30
Stary wygląd był czytelniejszy imo, nowy jest za to ładniejszy, ale ja to już bardziej pod dziadersa podchodzę, więc co ja tam wiem.
Oczywiście, że to rzecz gustu, ale też dlatego pytam. Inaczej się na to wszystko patrzy gdy korzysta się stale od X lat.
VulgarTrendkill pisze:
01 września 2023, 13:30
Z uwag: przydała by się amnestia jeśli chcecie powrotu starych forumowiczów.
Zbanowane aktualnie są tylko cztery konta, w porywach było ich kilkanaście (z czego i tak kilku użytkowników działało[i dalej działa] sobie później z nowego konta :prochno: ). Część banów jest tylko czasowych, stałe dostaje się dopiero w przypadku wielokrotnego przegięcia pałki.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 15:01

Mi również podoba się obecny wygląd forum


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 17:00

Jak koledzy wyżej, aktualny wyglad forum podoba mi sie bardziej. Zeby ściągnąć nowych użytkowników moze trzeba podawać link do forum przy wstawianych postach na portalach społecznościowych. Nie mowie o każdym poście ale co jakiś czas można o tym wspomnieć.
Co do problemów, dawno nie próbowałem ale nie można bylo wstawiać zdjęć/obrazków z telefonu. Jeśli jest taka możliwość, dodać opcję załączania zdjęcia bezpośrednio z urządzenia zamiast wrzucania tego na jakieś strony hostingowe by uzyskać link do zdjęcia.
Fajne byłoby jakieś powiadomienie że ktoś na czacie cię wspomina @.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 17:41

Fajnie, że w końcu (bez złośliwości ;) ) coś ruszyło. Faktycznie forum od jakiegos czasu ładnie chodzi - na wolnym necie i starym kompie w pracy czesto mi zamulało, o tych czestych erorrach rok temu nie wspominajac, ale ostatnio jest ok.

Z tym wygladalem to mam mieszane uczucia - wydaje mi sie, ze ja po prostu przywykłem i moze dlatego mi sie podoba? Obrazki na pewno powodują to, ze wyglada atrakcyjniej, ale tez tak jak napisales troche wolniej wyglada poruszanie sie po forum na glownej, bo jak sie juz wejdzie do pokoju to jest ok. Jakies badania czy cos, sonda tutaj na stronie czy socialach i zapytac ludzi? Jesli chodzi o nowych to chyba tak bedzie najlepiej sie dowiedziec.

Z uwag to przy tematach pojawiły się jakieś gwiazdki - nie wiem po co, co to i jak działa. Nie widzę też opcji podziękowania za post. No i swego czasu był problem z mailami (nie wiem czy dalej jest?) na stronie i forum - rejestracja (to nie pomaga na pewno w dołączaniu do forum), zmiana hasła itp

Ze strona planujecie cos tez dzialac?


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 17:47

Forum jest bardzo schludne, wszystkie zmiany na forum niosa jakas wartosc dodatnia, bardzo podoba mi sie system podziekowan (nie wiem czy czasem mi sie to buguje, ale czesto nie widze tej opcji).

Problemem jest brak synchronizacji czy synchronizacja czesciowa forum ze strona ktore sie notorycznie wiesza, co jest mega irytujace.

Ankiety sa bezcelowe przy obecnej konfiguracji.

Problemem jest tez brak nowych kibicow, co niestety bedzie sie pewnie tylko utrwalac. Jak wyglada obecny stan przy 2006? Macie moze statystyki?


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 17:56

Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47

Problemem jest brak synchronizacji czy synchronizacja czesciowa forum ze strona ktore sie notorycznie wiesza, co jest mega irytujace.

Ankiety sa bezcelowe przy obecnej konfiguracji.
Co ci sie wiesza? Jaki brak synchronizacji bo chyba nie rozumiem?

Z ankietami to ile wczesniej bylo ankiet? Cos co wczesniej bylo niemal nieuzywane teraz jest problemem bo padlo akurat na temat o kochanym tu Allegrim :) Wg mnie to dobry pomysl, ze ludzie z zewnatrz nie sa zmuszani do rejestracji tylko moga zaglosowac ot tak - taka forma reklamy z czasem moze przyniesc nowych stalych bywalcow. A ze trafia sie czubki, ktorzy beda glosowac po 10 razy na jedna opcje? Co z tego? zreszta jak ktos chce to i te 10 kont zalozy i tez zaglosuje.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 19:31

Już się w zasadzie przyzwyczaiłem do nowego wyglądu, i na pewno jest bardziej "nowocześnie" aniżeli same nazwy działów. Samo "płynne działanie" też się poprawiło.

Na minus - (tutaj duży) zniknęły podziękowania, oraz na stronie JP nie odświeża ostatnich postów na forum. To jest problem od dłuższego czasu.

Co do przyciągania nowych użytkowników - to trzeba zwolnić Allegriego najsamwpierw :hello: Poza tym, jak wspomniano - linki gdzie się da, oczywiście z umiarem.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 21:50

A czemu właściwie zniknęły podziękowania/polajkowania?

Co do wyglądu to też się już przyzwyczaiłem chociaż nie ułatwia do dostępu do pokoi a co więcej obrazki są nieaktualne no ale jak często tak na prawdę się z tego korzysta? Za to na górze są od razu ostatnio aktywne pokoje więc od razu wiadomo gdzie coś się pojawiło więc sumarycznie wychodzi na plus. Raczej nie chciałbym powrotu do tradycyjnego wyglądu.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 02 września 2023, 11:01

Jako nowy forumowicz,moim zdaniem obecny wygląd forum jest lepszy niż ten stary
(Imo ładniejszy,bardziej przyciągający choć rzeczywiście stary wygląd miał plus bycia bardziej przejrzystym)
Mimo że na początku byłem przeciwnikiem to obecnie też uważam że ogólnodostępne sondy mogą być plusem i ściągnąć tu trochę osób

Na duży minus to zniknięcie podziękowań

Nic innego sobie nie przypominam


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 02 września 2023, 18:36

Ceniłem sobie przejrzystość starego forum, ale obecnie przyzwyczaiłem się na tyle do nowego wyglądu, że już bym go nie zmieniał, jest w porządku. Ogólnie większych zastrzeżeń nie mam, to co mi się rzuca po oczach to tylko kilka spraw, a mianowicie:

1. Przede wszystkim naprawa działu "ostatnio na forum" na stronie głównej, bardzo częste awarie, co zniechęca do częstego odwiedzania głównej strony, gdyż nie wiem, co pojawiło się na forum, przez co sam wiem po sobie, że w takim wypadku coraz częściej wchodzę bezpośrednio na forum. Dawniej wchodząc na samą stronę miałem przejrzysty wgląd zarówno w to, co jest na stronie głównej jak i w nowości na forum. Nie ukrywam, że to dla mnie osobiście największa wada.
2. Ja jednak nadal uważam, że możliwość głosowania w ankietach przez niezalogowanych, przez co można głosować po kilka razy, mija się z celem ankiety. Znam ten problem już też na innych forach i do mnie to osobiście nie przemawia. Wiem, że macie chęci żeby zachęcić nowych, ale moim zdaniem ten sposób da niewiele, a same ankiety wypacza (przyjdą kiedyś wyniki i gra przyjemna dla oka, to i ludzi pojawi się więcej, na tyle na ile to możliwe w dobie mody na media społecznościowe).
3. Również nie rozumiem zniesienia podziękowań, co prawda nie są one niezbędne, można się bez nich spokojnie obyć, ale jednocześnie chyba w niczym nie przeszkadzały?

Poza tym na ten moment niczego sobie nie przypominam, cieszy to, że jednak działacie regularnie nad forum i go doglądacie, mimo że ruch już tutaj nie ten sam co kiedyś. Zawsze byłem zwolennikiem tradycyjnego forum od alternatyw w postaci mediów społecznościowych, więc mam nadzieję, że będziecie działać nad nim regularnie w dalszym ciągu.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 00:10

  • Gwiazdki - zostaną usunięte.
  • Podziękowania - zostaną przywrócone. Zniknęły w trakcie zmian, nie było to zamierzone.
  • Nieaktualne zdjęcia w pokojach - zostaną zaktualizowane.
  • Błędy z ostatnio na forum na www - naprawione, padło przy okazji zmian. Problem jednak może się jeszcze powtarzać, ale maksymalnie myślę, że przez jakieś 2-3 miesiące, nie więcej. Jest to uzależnione do tego, kiedy zostanie zrealizowana duża paczka zmian na stronie www.
  • Problem z mailami - powinien zostać rozwiązany przy okazji planowanych zmian na stronie i maksymalnie za 2-3 miesiące zniknie. Do tego czasu rejestracja nie wymaga potwierdzenia mailem. W przypadku aktywacji konta czy zmiany hasła trzeba niestety się indywidualnie z nami kontaktować.
  • Ogólnodostępne ankiety - póki co nie widzę problemu i pewnie nie byłoby tego całego poruszenia, gdyby reklamowana na socialach (stąd dużo głosów) ankieta nie dotyczyła osoby trenera. Same ankiety dotychczas były rzadko używane. Jak będzie ich więcej, a wesołki z obu stron barykady będą próbowały "udowadniać swoje racje" przez oddawanie wielu głosów (dorośli ludzie :facepalm: ), przez co stanie się to realnym problemem (bo przez potencjalnie sfałszowane wyniki zarząd Juve podejmie nie takie kroki jak trzeba) to wtedy się to zmieni. Póki co jestem zdania, że może to być jeden ze sposobów na ściągnięcie tu ludzi.
Viking pisze:
01 września 2023, 17:00
dawno nie próbowałem ale nie można bylo wstawiać zdjęć/obrazków z telefonu. Jeśli jest taka możliwość, dodać opcję załączania zdjęcia bezpośrednio z urządzenia zamiast wrzucania tego na jakieś strony hostingowe by uzyskać link do zdjęcia.
Dopisze do listy przyszłych poprawek. Teoretycznie wszystko jest do zrobienia, ale pewne rzeczy mogą być po prostu z różnych względów na tyle problematyczne, że nie będą robione.
Viking pisze:
01 września 2023, 17:00
Fajne byłoby jakieś powiadomienie że ktoś na czacie cię wspomina @.
jak wyżej.
Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Problemem jest brak synchronizacji czy synchronizacja czesciowa forum ze strona ktore sie notorycznie wiesza, co jest mega irytujace.
Nie bardzo rozumiem, możesz rozwinąć?
Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Problemem jest tez brak nowych kibicow, co niestety bedzie sie pewnie tylko utrwalac. Jak wyglada obecny stan przy 2006? Macie moze statystyki?
O stan czego pytasz?
Volto pisze:
01 września 2023, 19:31
Co do przyciągania nowych użytkowników - to trzeba zwolnić Allegriego najsamwpierw :hello: Poza tym, jak wspomniano - linki gdzie się da, oczywiście z umiarem.
Viking pisze:
01 września 2023, 17:00
Zeby ściągnąć nowych użytkowników moze trzeba podawać link do forum przy wstawianych postach na portalach społecznościowych. Nie mowie o każdym poście ale co jakiś czas można o tym wspomnieć.
Taki jest plan :) Ale żeby nie robić takiego 'suchego promo' na zasadzie "tu jest forum, wbijajcie!" to będziemy cytować jakieś Wasze wypowiedzi i dawać do nich link, tak więc bądźcie czujni, bo nie wiadomo kiedy jakaś Wasza mądrość pójdzie w świat ;)
Nicram_93 pisze:
02 września 2023, 18:36
cieszy to, że jednak działacie regularnie nad forum i go doglądacie, mimo że ruch już tutaj nie ten sam co kiedyś. Zawsze byłem zwolennikiem tradycyjnego forum od alternatyw w postaci mediów społecznościowych, więc mam nadzieję, że będziecie działać nad nim regularnie w dalszym ciągu.
Może się jakoś uda odbudować potęgę forum ;) Nie będzie łatwo bo jednak social media wycięły w pień tego typu fora. Też nie ma co ukrywać, że niezależnie od tego czy ktoś lubi social media czy nie, to są one znacznie prostsze w użytkowaniu, łątwiej dostępne i powszechniejsze. Trudniej ściągnąć ludzi na coś, co służy tylko jednemu, kiedy mogą też dyskutować na fejsie, którego i tak używają do wielu innych rzeczy. Z drugiej strony treści zamieszczane na socialach są na pewno bardziej ulotne. Sam sociali w zasadzie używam głównie ze względu na JP, ale nie sposób nie docenić ich wielu zalet (główna to duża grupa ludzi, do których jest stosunkowo łatwo dotrzeć). Nie mniej jeśli chcieć budować coś swojego, co nie jest uzależnione od kaprysów algorytmów zewnętrznych platform (jak np ban na fejsie za zdjęcie Chiesy w szatni w bokserkach :D), no to jednak strona+forum > social media. Sociale będą sobie oczywiście żyć (bo część ludzi po prostu lubi to robić), ale jedną z ich ról będzie napędzanie ruchu na strone i forum.
del_aleksander pisze:
01 września 2023, 17:41
Ze strona planujecie cos tez dzialac?
Tak, na pewno więcej niż z forum, na którym takie milowe kroki zostały już wykonane. Na typ etapie została kosmetyka + dalsza analiza co tu jeszcze można porobić. Mimo osobnych serwerów i systemów część zmian jest wspólna dla strony i forum, jak chociażby te związane z domeną (a co za tym idzie z pocztą i mailami).
Na stronie z kolei we wrześniu i październiku będzie trochę zmian, podobnie jak na forum dojdzie do zmiany serwera i zostaną odświeżone wnętrzności - to rzecz jasna nie będzie widoczne gołym okiem, ale będzie miało bezpośredni wpływ na szybkość działania i niezawodność. Będzie też trochę drobnej kosmetyki zarówno technicznej jak i wizualnej, a później dojdą większe zmiany odnośnie do m.in. wyglądu newsa, ułożenia tekstów na stronie głównej, czy topu strony.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 13:46

Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Problemem jest brak synchronizacji czy synchronizacja czesciowa forum ze strona ktore sie notorycznie wiesza, co jest mega irytujace.
Nie bardzo rozumiem, możesz rozwinąć?
Chodzilo mi o plugin na stronie "ostatnio na forum", ale z tego co czytalem to juz jest w planach jego naprawa, wiec nvm.
Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Problemem jest tez brak nowych kibicow, co niestety bedzie sie pewnie tylko utrwalac. Jak wyglada obecny stan przy 2006? Macie moze statystyki?
O stan czego pytasz?


O aktywnych uzytkownikow, ewentualnie o to ilu nowych uzytkownikow pojawilo sie bezposrednio po calcipoli vs teraz, ewentualnie jakiekolwiek statystyki ktore moglyby porownac stan forum z przed kilku lat z tym co jest teraz.

Wlasciwie tez musze powiedziec (chyba jakis poprzednik o tym pisal), ze wchodzilem na forum przez strone glowna, teraz juz tak nie robie.
Wydaje mi sie, ze forum jest jakos bardziej przejzyste (ewentualnie bardziej sie przyzwyczailem) od strony w jakis sposob. Zdaje sobie sprawe ze taki feedback to jak gowno feedback, ale mam wrazenie ze cos jest nie tak na stronie, ze nie przyciaga. Dodatkowo ostatnio na komorce mam tyle reklam ze nie da sie przez to czytac artykulow, wlasciwie wiecej reklam niz tresci (wylaczylem adblocka specjalnie).

Co do ankiet, wcale nie chodzi o ankiete z Allegrim, chodzi o to ze taka ankieta nie ma zadnego celu i wlasciwie ja mam sprzeczne wrazenie, bo jak dla mnie branie udzialu w takiej ankiecie zacheca do tworzenia kont na forum. Rownie dobrze moznabyloby pozwolic ludziom na komentarze bez logowania, co stworzyloby takie gowno na forum ze szok


ODPOWIEDZ