Zmiany na forum - sierpień 2023

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 13:58

Aleexxx pisze:
03 września 2023, 13:46
O aktywnych uzytkownikow, ewentualnie o to ilu nowych uzytkownikow pojawilo sie bezposrednio po calcipoli vs teraz, ewentualnie jakiekolwiek statystyki ktore moglyby porownac stan forum z przed kilku lat z tym co jest teraz.
Na 99,9% na starym forum była możliwość sprawdzenia takich statystyk. Na nowym nic takiego nie widzę.

Kiedyś pisałem na ten temat post, ale wielce prawdopodobne, że temat został zamknięty i zarchiwizowany. O ile mnie pamięć nie zawodzi, to dwie największe fale przyrostu użytkowników to rok 2006 (do której się zaliczam) ze względu na Calciopoli i 2010/2011 - początek rządów AA, otwarcie JS, zatrudnienie Conte. To były przyrosty na poziomie kilku tysięcy nowych użytkowników.


Edit: Znalazłem swój post, z którego wynika że najwięcej użytkowników przybyło w 2015r. Tak jak myślałem, istniała możliwośc podglądu statystyk: Number of new users by month, Number of new topics by month.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 16:57

Jeszcze jeden pomysł, jakby czat mogl działać z inna aplikacja w tle. Jak ogladam na laptopie przez przeglądarkę Eleven to moge jedynie na czacie pisac z telefonu, zęby wymieniać sie uwagami na bieżąco


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 05 września 2023, 08:44

Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Problemem jest tez brak nowych kibicow, co niestety bedzie sie pewnie tylko utrwalac. Jak wyglada obecny stan przy 2006? Macie moze statystyki?
O stan czego pytasz?
O aktywnych uzytkownikow, ewentualnie o to ilu nowych uzytkownikow pojawilo sie bezposrednio po calcipoli vs teraz, ewentualnie jakiekolwiek statystyki ktore moglyby porownac stan forum z przed kilku lat z tym co jest teraz.
Nie, nie prowadzimy takich statystyk, bo też stworzenie takich rzetelnych byłoby bardziej czasochłonne niż te, o których pisze jackop, a poza ciekawostką niczego by to aktualnie nie wnosiło. Samo forum w tym czasie przechodziło sporo zmian, dużo ludzi przychodziło i odchodziło, było wiele multikont, kont od botów, sporo z nich było usuwanych itp Są ludzie, którzy mają konta, ale się nie udzielają tylko czytają, inni udzielają się raz na jakiś czas itd Ponadto w między czasie mocno zaistniały social media - swego czasu poza forum nie było zbyt dużej alternatywy, teraz jest ich bardzo dużo.
Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Wlasciwie tez musze powiedziec (chyba jakis poprzednik o tym pisal), ze wchodzilem na forum przez strone glowna, teraz juz tak nie robie.
Wydaje mi sie, ze forum jest jakos bardziej przejzyste (ewentualnie bardziej sie przyzwyczailem) od strony w jakis sposob. Zdaje sobie sprawe ze taki feedback to jak gowno feedback, ale mam wrazenie ze cos jest nie tak na stronie, ze nie przyciaga. Dodatkowo ostatnio na komorce mam tyle reklam ze nie da sie przez to czytac artykulow, wlasciwie wiecej reklam niz tresci (wylaczylem adblocka specjalnie).
Zgoda, natomiast nie będę się o tym rozpisywał, bo stronę również czekają zmiany, więc za jakiś czas może to inaczej wyglądać - poza tym tutaj rozmawiamy o forum.
Aleexxx pisze:
01 września 2023, 17:47
Co do ankiet, wcale nie chodzi o ankiete z Allegrim, chodzi o to ze taka ankieta nie ma zadnego celu i wlasciwie ja mam sprzeczne wrazenie, bo jak dla mnie branie udzialu w takiej ankiecie zacheca do tworzenia kont na forum. Rownie dobrze moznabyloby pozwolic ludziom na komentarze bez logowania, co stworzyloby takie gowno na forum ze szok
Każdy ma swoje wrażenia, natomiast zwracam uwagę po prostu na to, że podnoszony jest alarm odnośnie do tego, co wcześniej nie było praktycznie używane (bo ile było przez ostatnio rok czy dwa ankiet?). Póki co te wszystkie apokaliptyczne wizje są wyciągane na podstawie jednej ankiety, która owszem, mogła (bo tego przecież nie wiemy) spowodować, że część osób oddawała po wiele głosów, ale również spowodowała (i to wiemy na pewno), że zajrzało tu wiele osób z fejsbukowej grupy i oddało głos.
Viking pisze:
03 września 2023, 16:57
Jeszcze jeden pomysł, jakby czat mogl działać z inna aplikacja w tle. Jak ogladam na laptopie przez przeglądarkę Eleven to moge jedynie na czacie pisac z telefonu, zęby wymieniać sie uwagami na bieżąco
To raczej będzie ciężkie do zrealizowania, bo forum nie funkcjonuje jako apka więc to kwestia ustawień przeglądarki aktualnie, niż samego forum. No ale sprawdze, doczytam i dopytam, żeby w ciemno nie rzucać, że się nie da ;)


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 06 września 2023, 19:31

Jak dałoby radę, to "ulepszyć" tryb ignorowania - w tym momencie jak masz kogoś na ignorze i pisze on na czacie i tak masz zaspamowane.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 września 2023, 22:34

Siewier ogromny szacunek za tę robotę (jeszcze większy za to, że Ci się chce)

Nie będę ukrywał, że mnie osobiście kręci ten stary wygląd/styl forum. Sentyment. Niemniej nie sądzę, żeby dało się już do tego wrócić. Wrócę natomiast ja na dobre jak tylko odzyskamy nasz Juventus (bez Allegriego).


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2023, 10:50

@Siewier
Co z certyfikatami? Nie możesz zrobić Let's encrypta darmowego co 3 m-ce?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2023, 11:08

ice pisze:
06 października 2023, 10:50
@Siewier
Co z certyfikatami? Nie możesz zrobić Let's encrypta darmowego co 3 m-ce?
Pytałeś już na czacie, odpisałem: gdzie nie masz certyfikatu? Żaden z ssl checkerów, w których sprawdzałem, nie znajduje błędów na stronie i forum.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2023, 21:41

Obrazek

Nie ma na forum.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2023, 22:00

Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2023, 15:29

Dzięki za zrzuty - wyjaśniają więcej niż samo "nie działa" ;) Dzisiaj były kolejne zmiany więc do 24h jeszcze mogą się pojawiać takie błędy. Gdyby w środę dalej kulało to prosiłbym o info.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 09 października 2023, 20:04

to jakieś nieplanowane błędy czy jakieś zaplanowane prace?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 października 2023, 21:23

Zaplanowane. Aktualnie regularnie są testowane/wprowadzane różne drobne zmiany na stronie. Niektóre (jak dzisiejsza zmiana lokalizacji domeny) powodują chwilowe problemy z dostępem do strony i forum.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 09 października 2023, 21:53

To jak planujecie takie akcje, to nie można dać jakiejs informacji, ze strona/forum beda niedostepne w takim czy innym czasie?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2023, 12:27

del_aleksander pisze:
09 października 2023, 21:53
To jak planujecie takie akcje, to nie można dać jakiejs informacji, ze strona/forum beda niedostepne w takim czy innym czasie?
Nie każde działania można zaplanować w takiej formule, że dajemy znać, że coś nie będzie działać przez x godzin i później po prostu działa. Tak było przy okazji zmiany serwera dla forum, będzie też tak przy okazji zmiany serwera dla strony. Natomiast przy takich działaniach jak przez ostatni weekend ciężko coś takiego osiągnąć zarówno z powodów technicznych (kolokwialnie mówiąc niektóre zmiany mogą być przez internet zauważone nawet do 72h i na pewnym etapie nie mamy na to zbyt dużego wpływu, u jednych będzie szybciej, u innych wolniej) jak i prywatnych (nie zawsze wiem, kiedy będę mógł wykonać pewne zadania - czasami zaplanuje na za tydzień, a zrobię za chwilę, a czasami w drugą stronę).


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2024, 20:27

Da sie moze tak zrobic, zeby wpisy od ignorowanych wcale sie nie pojawialy na liscie? U mnie teraz pol czatu wyglada tak:

"Ta wiadomosc zostala wyslana przez Oldfan, ktory jest na Twojej liscie ignorowanych". :facepalm:


ODPOWIEDZ