Serie A 23/24 (3): Empoli 0-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 21:38

Niby prowadzimy, ale gra słabiutka, nic się nie zmienia. Mecz z Udinese to był przypadek przy pracy, wszystko wraca do normy. Z taką grą gra o top 4 to maks na co możemy liczyć. Karnego Vlaho nawet szkoda komentować.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 21:38

Ciężko się na to patrzy, Empoli bezrade ze względu na swoje gigantyczne problemy, ale na tle jednej z najgorszych drużyn ligi wyglądamy blado.

To jakim idiotyzmem jest wystawianie McKenniego na wahadle to na prawdę trzeba być niezłym oderwancem aby to w ogóle wymyślić. Jest to prawie tak samo <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak wystawianie Chiesy na środku ataku gdzie ograniczone są jego wszystkie atuty.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 21:41

:laugh: :bravo:
dimebag11 pisze:
03 września 2023, 21:37
Nicram_93 pisze:
03 września 2023, 20:41
Widzę, że już Maksio zaczyna kombinować :D o ile Gatti w miejsce Sandro mnie cieszy, tak McKennie, Kostić, Miretti już niekoniecznie. Po co się zgrywać, lepiej pół składu wymieniać co mecz ;)
Musimy rotować. Już niedługo nasz pierwszy mecz w LM, więc zawodnicy nie wytrzymaliby tak intensywnej gry co 3-4 dni :laugh:
dobre xD


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 21:43

Stagnacji ciąg dalszy.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 22:46

3 punkty z potężnym Empoli. Allegri może odetchnąć.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 22:47



Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 22:56

Napiszę tylko o drugiej połowie bo pierwszą przespałem.
Empoli bylo tak słabe, że nawet Juve w takiej dyspozycji ani przez chwilę nie było zagrożone. Mecz bez historii, ważne 3 punkty ale forma nie napawa optymizmem.
Najsłabszy Miretti, co dostał piłkę to ją stracił. Kostic do bólu przewidywalny, co w poprzedniej kampanii dało ~10 asyst, teraz może nie być tak szczodre. Cambiaso czy Illing są młodsi, szybsi, bardziej przebojowi i to oni powinni tworzyć nasze lewe wahadło, a Filip mógł odejść do jakiegoś średniaka.
Mckennie nie napiszę, że fatalny ale bez ikry i na wahadle brak szybkości, dryblingu czy dynamiki będzie skutkował bezproduktywnością.
Pogba na rozgrzewce przebiegł więcej niż po wejściu na boisku a i tak spokojem,. przeglądem pola czy techniką nakrywa całą naszą pomoc czapką.
Obrona pewne 0 z tyłu, Danilo ma zadatki na dobrego kapitana a Gatti to nasz podstawowy stoper, czas zapomnieć o Sandro.
Gracz meczu Chiesa. Walecznością czy determinacją mógłby obdarować pół drużyny. Jeszcze trochę więcej zimnej krwi i zdrowy Fede to będzie nasze największe wzmocnienie teg .sezonu.

Ps. Milik ma chyba dar znajdowania sytuacji,.szkoda że brak skuteczności.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 23:10

Obejrzałem cały mecz. Momentami było naprawdę ok, tylko brakowało spokoju z przodu. Oglądanie Pogby to ogromna przyjemność. Chiesa po kontuzji to już nie ten tam "Tsubasa", ale charakter ma, więc wiele jeszcze dokona.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 23:44

Ja na zespół jako całość po dzisiejszym meczu nie będę narzekał. Empoli słabe, należało pewnie wygrać i to się udało. Vlaho mógł zamknąć sprawę wcześniej, ale nawet zmarnowany karny nie wyrwał rywali z letargu. Tak naprawdę mogło i powinno być wyżej niż te 2:0.

Właśnie, Vlahović. Ogólnie w meczu miał momenty lepsze i gorsze, mógł mieć asystę przy golu Pogby, ale karny fatalny i nie pierwszy raz mam wrażenie, że on je po prostu słabo egzekwuje. Albo w środek albo jakieś anemiczne flaki do obrony. Wygląda to trochę tak, jakbyśmy w ogóle nie mieli jednego stuprocentowego egzekutora jedenastek, więc skoro to tak, to niech już je strzela napastnik i tyle. Bo pewności w tych jego strzałach nie ma.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 23:55

My tak naprawdę nie mamy dobrego napastnika. Pogba robi różnicę i znowu wypadnie.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 04 września 2023, 01:03

Viking pisze:
03 września 2023, 22:56
Kostic do bólu przewidywalny, co w poprzedniej kampanii dało ~10 asyst, teraz może nie być tak szczodre. Cambiaso czy Illing są młodsi, szybsi, bardziej przebojowi i to oni powinni tworzyć nasze lewe wahadło, a Filip mógł odejść do jakiegoś średniaka.
Odniosę się tylko do tego tematu Kosticia, bo odnośnie meczu nie ma o czym pisać — wygrany na względnym spokoju, ale mam wrażenie, że tylko dzięki słabości rywala.

Zasadniczo nie jestem fanem stylu gry Serba, ale fakty są takie, że te dziesięć (wg transfermarkt w sumie nawet jedenaście) asyst w poprzednim sezonie zrobił i był głównym dogrywającym (nie chce mi się sprawdzać teraz, ale czy nie był czasem najlepszym asystentem w drużynie?). Wiem, że to w dużej mierze zasługa tego, że po prostu sporo wrzucał na tzw. pałę, ale nie można mu odmówić tego, że w gówno-taktyce Allegriego jakoś tam się odnalazł. Moim zdaniem Serb powinien być podstawowym graczem na lewej stronie, jeśli zależy nam na jakiejś ciągłości. 37 meczów w poprzedniej kampanii ligowej, 3 gole i 8 asyst (jasne, w normalnej drużynie to powinny być przeciętne statystyki, no ale... :allegri: ) - jak my mamy cokolwiek zbudować, kiedy nagle okazuje się, że jeden z ważniejszych graczy poprzedniego sezonu jest na wylocie z klubu do ostatnich godzin mercato? Mam wrażenie, że Allegri nadal nie wie, co, jak i kim właściwie chce grać, a jego słowa o tym, że "Juventus względem innych drużyn jest na początku drogi" to potwierdzają. Czuję, że czeka nas powtórka z zeszłego sezonu.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2023, 05:58

No właśnie chodzi o to że coś co działało w poprzednim sezonie, może nie zadziałać w tym. Ja doceniam że był naszym najlepszym asystentem, ale wydaje mi się że ten sezon będzie zdecydowanie gorszy i nie będzie juz miał tyle szczęścia z asystami.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 04 września 2023, 12:18

:bravo: :juveflag:
Oldfan pisze:
01 września 2023, 22:49
Pewne 2:0 dla Juventusu Fc


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 września 2023, 15:01

Brawo za 3 punkty. Zastanawia mnie co takiego robi na treningach Miretti, skoro otrzymuje szansę od pierwszej minuty? Przecież koleś od czasu kiedy gra w pierwszej drużynie to NIC nie pokazuje, taki kurczak bez głowy...


Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2023, 15:12

Mati1990 pisze:
04 września 2023, 15:01
Brawo za 3 punkty. Zastanawia mnie co takiego robi na treningach Miretti, skoro otrzymuje szansę od pierwszej minuty? Przecież koleś od czasu kiedy gra w pierwszej drużynie to NIC nie pokazuje, taki kurczak bez głowy...
Dokładnie, nie widzę w tym chłopaku nic, co byłoby wartością dodaną. Pewnie chodzi o dyscyplinę taktyczną, może i nic nie daje, ale przynajmniej stoi we właściwym miejscu :laugh:
A ja pochwalę naszych napastników za ten mecz. Są jacy są, ale każdy stworzył zagrożenie pod bramką, a to jak na takiego np Moise i tak dużo. Vlahovic też robi wrażenie jakiegoś mniej ociężałego jak na razie.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Zablokowany