Serie A 23/24 (2): JUVENTUS FC 1-1 Bologna

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
AllegriBuk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 stycznia 2023
Posty: 10
Rejestracja: 30 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2023, 22:30





Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 00:08

Nicram_93 pisze:
27 sierpnia 2023, 20:30
I to by było na tyle jeśli chodzi o poważniejsze cele w tym sezonie.
Uwielbiam takie wnioski po 2ch kolejkach :laugh:

Przyznaj sie, po meczu z Udinese dopisywales kolejne Scudetto?


Twitter: @K_Kamciu
VulgarTrendkill

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2023
Posty: 28
Rejestracja: 29 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 06:45

Spokojnie. To był dopiero drugi mecz. Jesteśmy na początku drogi. Do zdobycia jest jeszcze 108 pkt. Forma przyjdzie z czasem. Jesteśmy po ciężkim i owocnym obozie przygotowawczym. Strzeliliśmy dwie bramki z czego jedna została nie uznana a przeciwnik tylko jedną, czyli powinniśmy wygrać. Jestem zadowolony z pracy jaką wykonał Alex Sandro. Chiesa mnie dzisiaj rozczarował dlatego następny mecz rozpocznie na ławce. Musi nabrać pokory, bo cierpienie w piłce to rzecz fundamentalna.


No Excuses!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 07:59

Kamciu pisze:
28 sierpnia 2023, 00:08
Nicram_93 pisze:
27 sierpnia 2023, 20:30
I to by było na tyle jeśli chodzi o poważniejsze cele w tym sezonie.
Uwielbiam takie wnioski po 2ch kolejkach :laugh:

Przyznaj sie, po meczu z Udinese dopisywales kolejne Scudetto?
Kamciu, nie masz pojęcia co mówiłem, to po co zabierasz głos? Wejdź, przeczytaj, dopiero się wypowiadaj. Miałem Cię za poważniejszego swego czasu, ale jak na początku szło z Tobą jakoś obiektywnie porozmawiać, tak od jakiegoś czasu widzę, że tylko prowokujesz.

A jakie wyciągać wnioski, trzeci sezon wybitnego stratega, gra ta sama. Ja nie mam nadziei na zmiany przy tym pseudo trenerze. Po pierwszym meczu mówiłem wyraźnie, że nie uwierzę w poprawę jak nie zobaczę kilka takich meczów. Długo czekać nie trzeba było. No, ale Kamciu wie lepiej, że wieszczyłem scudetto ;)


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 08:30

Słaby wynik i ujowa gra to jedno, ale warto zwrócić uwagę na taktyczny bigos w tym meczu.
Cambiaso i Weah dublowali się a to na prawej stronie, by po chwili, z dupy, znaleźć się w środku pola jako duet dublujących się (a jakże) ósemek, podczas gdy Locatelli grał w linii z Bremerem, wypychając dwóch beżowych na boki. Fagioli, Rabiot i Chiesa to w sumie nie wiadomo gdzie grali, na pewno nie na swoich nominalnych pozycjach, bo krzątali się po całym boisku.
Wisienką na torcie, było ustawienie Pogby na regiście. :prochno:
Chciałbym zobaczyć heatmapy z tego spotkania, toż to prawdziwy taktyczny majsterszyk boskiego taktyka z Livorno.


Obrazek
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 291
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 08:36

Obejrzałem w miarę możliwości dłuższe fragmenty (kilkadziesiąt minut) i chciałbym zauważyć, że Bologna zagrała w sumie tak jak Allegri chciałby, żeby grał Juventus DX. Strzelili bramkę i kontrolowali grę często na połowie przeciwnika DX

Bolączki z poprzednich sezonów ciągle trawią Juve- panika przy kontratakach (brak wypracowanych jakichkolwiek schematów), panika przy pojawiających się okazjach w sytuacji gonienia wyniku. Jak Juve nie strzela szybko pierwszej bramki to robi się nerwowo. Nie ma tej pewności w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zawodników. To przykre.

Nie zmienia to faktu, że nawet taką grą Max jest w stanie doturlać się do top 4, szczególnie jeżeli Pogba będzie zdrowy, bo samo jego wejście już ogarnęło w miarę grę w pomocy. Pogba to był piłkarz, który miał potencjał by zgarnąć dwie-trzy Złote Piłki w trakcie kariery. Z pewnych powodów nie rozwinął się tak jak żeśmy wszyscy oczekiwali, ale on ciągle ma to coś i z pewnością jego w miarę stała gra wygeneruje XX asyst/bramek dla nas dodatkowo.

Dla samego Pogby warto będzie zerknąć na Juventus od czasu do czasu, ale Max na tyle mnie wyleczył z piłki (z korzyścią zresztą dla życia prywatnego wsm), że do stałego oglądania już chyba nigdy nie wrócę...


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 10:25

Widzę że nadal będący rok bez gry Pogba musi wejść na chwilę by gra zaczęła jakoś wyglądać podczas gdy synalek Rabiot według wielu top z wypłatą niemal jak top jest na boisku niczym zwykły bot czy statyczny npc.


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 10:33

Michael_M pisze:
28 sierpnia 2023, 10:25
Widzę że nadal będący rok bez gry Pogba musi wejść na chwilę by gra zaczęła jakoś wyglądać podczas gdy synalek Rabiot według wielu top z wypłatą niemal jak top jest na boisku niczym zwykły bot czy statyczny npc.
Rabiot zaczyna grać gó..... od momentu jak dostaje żółtą kartkę tak jest za każdym razem


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 10:49

Baczu pisze:
28 sierpnia 2023, 08:30
Słaby wynik i ujowa gra to jedno, ale warto zwrócić uwagę na taktyczny bigos w tym meczu.
Cambiaso i Weah dublowali się a to na prawej stronie, by po chwili, z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, znaleźć się w środku pola jako duet dublujących się (a jakże) ósemek, podczas gdy Locatelli grał w linii z Bremerem, wypychając dwóch beżowych na boki. Fagioli, Rabiot i Chiesa to w sumie nie wiadomo gdzie grali, na pewno nie na swoich nominalnych pozycjach, bo krzątali się po całym boisku.
Wisienką na torcie, było ustawienie Pogby na regiście. :prochno:
Chciałbym zobaczyć heatmapy z tego spotkania, toż to prawdziwy taktyczny majsterszyk boskiego taktyka z Livorno.
Wg heatmapy chociażby na whoscored i tam zasadniczo się wiele nie różnią od tych z Udine, ba taki Loca grał wczoraj znacznie wyżej niż z Udinesse, Weah i Cambiaso przecież grali bardzo podobnie jak z Udinesse ale z dużo gorszym skutkiem. Bologna była na to przygotowana a Allegri nie miał nic innego do zaoferowania. Ten Pogba na regiscie to takie żeby się pośmiać bo zasadniczo w tamtym momencie było jakieś koślawe 3-4-3 z trzema napastnikami, gdzie żaden nie był skrzydłowym, totalny misz masz się zrobił na te ostatnie kilkanaście minut. Yldiz chyba sam nie wiedział gdzie ma grać. Także fajnie się pośmiać z Pogby na regiście ale faktycznie to on na regiście nie grał.
A same heatmapy zasadniczo wiele się nie różnią od tych z Udinesse. Po samych heatmapach nawet można byłoby wyczytać, że gra była bardziej rozłożona na oba boki i środek, gdzie z Udinesse dominowała głownie lewa strona
https://www.whoscored.com/Matches/17460 ... e-Juventus
https://www.whoscored.com/Matches/17460 ... us-Bologna

Ogólnie problemem jak chociażby @mrozzi na czacie pisał był brak szybszych zmian. Wejście Ilinga sporo dało na lewej flance, gdyż to zupełnie inny gracz niż Cambiaso bardziej grający do linii idący na wrzutkę i był z tego gol + ogólnie całe zagrożenie jakie w ogóle było pod koniec meczu. Nie rozumiem kompletnie czemu dał Yldiza a nie Mirettiego, młody Turek kompletnie nic nie pokazał, a w pewnym momencie mecz stał się jedną wielką rozpierduchą, a w Juve brakowało gracza, który przeprowadzi piłkę z połowy naszej na rywala stąd chyba ten wymysł z Pogbą na regiście, bo to Paul musiał się cofać i sam brać piłkę wprowadzać na połowę rywala. Jedną z zalet Mirettiego jest to, ze umie się odnaleźć pomiędzy liniami, potem bywa różnie czasem dobrze czasem źle, ale czemu wszedł Yldiz nie mam pojęcia, gdyż problemem było dostarczenie piłki do strefy ataku a nie robienie przewagi już w samej strefie ataku. Kolejan zmiana Kenniego za Weaha zdecydowanie za późno. Weah bardzo mało użyteczny z przodu. Allegri kolejny raz udowadnia, ze czytanie gry to nie jest jego mocna strona, zmiany albo za późno albo kompletnie bez sensu. Można to było ugrać ale trener nie do końca potrafi dać odpowiednie wsparcie z ławki w odpowiednich chwilach.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 13:23

Błędy popełniane przez Allegriego są tak banalne, że po tych wszystkich latach mnie wczoraj nawet już lekko bawiły. Beznadziejny to jest trener, naprawdę trudno byłoby znaleźć gorszego.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 14:58

Dziękuję za usunięcie mojego postu:) Trzeba kneblować prawdę, rock on! Mecz zremisowaliśmy 1:1 po bezbarwnych.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 15:19

Szybko poszło :prochno:.
Dla porządku dodajmy że mecz powinien być przegrany, bo sędzia zignorował interwencję Ilinga. Może chciał się odkuć za "karnego", który nie jest karnym dla Juventusu, ale dla Milanu już owszem.
Mimo składu o wartości setek milionów euro, jesteśmy drużyną na poziomie Bolonii. 3 celne strzały w meczu :prochno: .
Jedyna nieprzewidywalność w grze drużyny dotyczy tego, co za chwilę od...lą Sandro i Bremer.
Każdy wie gdzie jest problem ale musimy w tym trwać, bo cierpienie uszlachetnia.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 16:48

Kamciu pisze:
28 sierpnia 2023, 00:08
Nicram_93 pisze:
27 sierpnia 2023, 20:30
I to by było na tyle jeśli chodzi o poważniejsze cele w tym sezonie.
Uwielbiam takie wnioski po 2ch kolejkach :laugh:
Dokładnie to po 2ch sezonach i 2ch kolejkach.
I wtedy to już nie jest śmieszne ale celne.

Ciekawe w którym momencie sezonu zaczniemy cieszyć się brakiem gry w europejskich pucharach (czyt. kolejnych kompromitacjach, które by nas tam czekały)


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 17:06

Nie widziałem pierwszej bramki Vlahovicia, bo mecz leciał w tle i słyszałem jedynie, że był gol. Z miejsca napisałem do kuzyna "spalony? ręka? czy antysemityzm?" Potem poszedł VAR, o czym to świadczy, że można w ciemno przewidzieć, iż bramkę Juve anulują na cokolwiek? :prochno:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 21:45

szczypek pisze:
28 sierpnia 2023, 16:48
Kamciu pisze:
28 sierpnia 2023, 00:08
Nicram_93 pisze:
27 sierpnia 2023, 20:30
I to by było na tyle jeśli chodzi o poważniejsze cele w tym sezonie.
Uwielbiam takie wnioski po 2ch kolejkach :laugh:
Dokładnie to po 2ch sezonach i 2ch kolejkach.
Nie wiem u-szczypku ile kibicujesz Juventusowi, ale wiem ze to ani pierwszy, ani drugi, ani trzeci sezon Kałowego w Juve, tylko... szósty. Słów <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z merdolandu nie komentuję, bo jest głupszy niż ustawa przewiduje.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany