Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 11:02

Szczęsny? Danilo? Dwóch kluczowych piłkarzy ?

Mhm

A napisz mi dlaczego uważasz że trzeba się ich pozbyć ? Hmm ?


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 11:26

Szczęsny pewnie ze względu na wysokość jego pensji.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 11:27

ice pisze:
03 września 2023, 10:36
Dobre mercato, pozbyto się pierwszy raz od dłuższego czasu dużo szrotu. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze: Alex Sandro, Szczęsny, MDS, Danilo na biedę jest ok.
Wszystkich z nich i tak byśmy się nie pozbyli w jednym czasie, bo trzeba byłoby zakupić/ściągnąć zastępców, aczkolwiek MDS powinien polecieć jak mu się kończyła umowa i nie dostać jej przedłużenia bez względu na to czy godził się na obniżkę pensji, bo i tak był bezużyteczny i wiecznie kontuzjowany. Natomiast Alexa Sandro mogliśmy bezkosztowo pozbyć się po minionym sezonie, gdyby ten bałwan Allegri nie podarował mu aktywacji klauzuli odnawiającej kontrakt poprzez zagranie określonej liczby meczów. Danilo i Szczęsny od biedy mogli zostać, chociaż Wojtek zarabia zbyt wiele jak na obecne standardy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 11:37

No Daniolo jeden z najlepszych defensorów ligi, wymiata przy wrzutkach i czyści prawie wszystko.. motywuje młodszych kolegów jak lider ..

Leao chyba wskazał Brazylijczyka jako najtrudniejszego rywala ..


Ciekawi mi skąd taki tok myślenia że pozbyć się 2 praktycznie najlepszych czy jednych z najlepszych graczy


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 14:01

Głównym celem tego mercato było chyba odchudzanie kadry i zmniejszenie kosztów. To w dużej mierze się udało.
Przypadek kontraktu Sandro wynika z tego, że Allegri ma w drużynie kilku ulubieńców i niezależnie jak żenujący poziom oni reprezentują, zawsze mają jego wsparcie. Poza Sandro, jeszcze dodałbym MDS (kompletnie nieprzydatny zawodnik w całym okresie kontraktu), Rabiot (przez pierwsze trzy lata grający piach) oraz Szczęsny (on akurat reprezentuje stały i wysoki poziom). To jest kolejny kamyczek do ogródka naszego "geniusza trenerskiego". Pozostawienie pokracznego Sandro w drużynie, z mojej perspektywy jako kibica, jest sabotażem.
Ostatnio zmieniony 24 października 2023, 11:15 przez piterjuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 października 2023, 11:57

Ponoć opcja sprowadzenie Samardzicia to bardzo poważny temat. Dodatkowo mamy im rzucić Nicolussi Caviglia by nie było, że zostawiamy ich na lodzie z dziurą w środku pomocy.
W mediach przewija się jedna forma płatności - 4 mln wypożycznie, 15 mln opcja wykupu i 3 mln bonusów.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 października 2023, 12:05

Ajax się sypie powoli więc może po sezonie lub nawet w zimie część gości będzie się chciała ewakuować. Póki co dobrze spisuje się 17 letni stoper Jorrel Hato. Kontrakt do 2025r. Okazja.
Sosa też nieźle się prezentuje - lewa obrona, ale on przyszedł przed sezonem i ma kontrakt do 2028r.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2023, 21:05

Mnie jest strasznie szkoda, że nie wyciągnęliśmy z Metz tego Mikautadze, który ostatecznie pod koniec okienka przeszedł właśnie do Ajaxu. Kosztował ich 16 milionów, teraz trzeba by do tego trochę dorzucić, mimo że w Amsterdamie póki co nie zaskoczył, więc atrakcyjność transakcji spada.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 23 października 2023, 22:04

W tym Ajaxie to strasnzy szrot teraz i im ciężko będzie nawet w przyszłości w 3 być, bo się kilka ekip niezle buduje


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 24 października 2023, 11:22

Ja mam nadzieje, że jak już John dosypie tą kasą i daj Boże wejdziemy do tej LM to w końcu nasi kupią tego grajka lub grajków z Salzburga. Aż się prosi o porządnego partnera dla Bremera - ten Pavlovic to wygląda mega fajnie. Oni mają kilku niezłych prospektów i na 2 z nich może być dobry deal lub jak mawiał Marotta - okazja.
Sucic - fajny i kreatywny pomocnik oraz - Oumar Solet - stoper wyciągnięty z Lyonu gdzie głównie grał w drugiej drużynie i kilka meczy w pierwszej. Obaj mają kontrakty do 2025.
Dodatkowo wspomniany wcześniej Pavlovic i Dedic (prawa obrona). Bardzo fajni zawodnicy.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 31 października 2023, 14:39

Czyżby latem powrót Alvaro do nas ?!!

Hiszpan w formie życiowej, kluczowy gracz kadry, Atletico. Strzela gola za golem ... Mówi się że Simeone w końcu się zgodził na odejście, Bo Alvaro od dawna naciskał na powrót do Turynu


Zobaczymy ile w tym prawdy, ale za Milika ... To było by piękne ;)


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2023, 13:22

Jak do tej pory sezon jest słaby w wykonaniu wielu ekip. Kadry i jakość Interu czy też Napoli są zdecydowanie przed nami. Inne teoretycznie czołowe drużyny jak Milan, Roma, Lazio, Atalanta mają podobny potencjał do naszego, więc równie dobrze na koniec sezonu mogą być przed nami.
Myślę, że naszym problemem, poza oczywiście gówno piłką, jest bardzo wąska kadra. Na dłuższą metę, jeśli zimą nie przyjdzie przynajmniej dwóch nowych zawodników (w tym jeden od razu do podstawy), to najpóźniej wiosną zabraknie nam sił. Trzeba też pamiętać, że dojdzie gra w pucharze Włoch, niby nie za często, ale jednak.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 listopada 2023, 18:54

piterjuve pisze:
13 listopada 2023, 13:22
Jak do tej pory sezon jest słaby w wykonaniu wielu ekip. Kadry i jakość Interu czy też Napoli są zdecydowanie przed nami. Inne teoretycznie czołowe drużyny jak Milan, Roma, Lazio, Atalanta mają podobny potencjał do naszego, więc równie dobrze na koniec sezonu mogą być przed nami.
Myślę, że naszym problemem, poza oczywiście gówno piłką, jest bardzo wąska kadra. Na dłuższą metę, jeśli zimą nie przyjdzie przynajmniej dwóch nowych zawodników (w tym jeden od razu do podstawy), to najpóźniej wiosną zabraknie nam sił. Trzeba też pamiętać, że dojdzie gra w pucharze Włoch, niby nie za często, ale jednak.
Racja, możemy wysypać się kadrowo. Odpadł nam Fagioli i Pogba, który mimo wszystko na parę meczów byłby (chyba) gotowy. Potrzebujemy kogoś do środka i na prawą stronę, gdzie mamy Weaha grającego 'tak,o' i najlepiej radzącego sobie jako boczny napastnik oraz Burgera, czyli nominalnego b2b, kiepsko.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 14 listopada 2023, 22:03

Volto pisze:
13 listopada 2023, 18:54
piterjuve pisze:
13 listopada 2023, 13:22
Jak do tej pory sezon jest słaby w wykonaniu wielu ekip. Kadry i jakość Interu czy też Napoli są zdecydowanie przed nami. Inne teoretycznie czołowe drużyny jak Milan, Roma, Lazio, Atalanta mają podobny potencjał do naszego, więc równie dobrze na koniec sezonu mogą być przed nami.
Myślę, że naszym problemem, poza oczywiście gówno piłką, jest bardzo wąska kadra. Na dłuższą metę, jeśli zimą nie przyjdzie przynajmniej dwóch nowych zawodników (w tym jeden od razu do podstawy), to najpóźniej wiosną zabraknie nam sił. Trzeba też pamiętać, że dojdzie gra w pucharze Włoch, niby nie za często, ale jednak.
Racja, możemy wysypać się kadrowo. Odpadł nam Fagioli i Pogba, który mimo wszystko na parę meczów byłby (chyba) gotowy. Potrzebujemy kogoś do środka i na prawą stronę, gdzie mamy Weaha grającego 'tak,o' i najlepiej radzącego sobie jako boczny napastnik oraz Burgera, czyli nominalnego b2b, kiepsko.
Muszę zapytać ...


Kolega ogląda mecze i jak gra Weston na boku ? Chyba odpowiedz znam ... ..


Nasi pracują nad transferem klogoś na lewą stronę i zaczynają się pojawiać plotki, że chcemy dogadać się z Atletico i im Vlaho przekazać, a my w zamian piłkarzy typu De Poul,Morata i chyba ten Hermoso.


tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 14 listopada 2023, 23:02

piterjuve pisze:
13 listopada 2023, 13:22
Jak do tej pory sezon jest słaby w wykonaniu wielu ekip. Kadry i jakość Interu czy też Napoli są zdecydowanie przed nami. Inne teoretycznie czołowe drużyny jak Milan, Roma, Lazio, Atalanta mają podobny potencjał do naszego, więc równie dobrze na koniec sezonu mogą być przed nami.
Myślę, że naszym problemem, poza oczywiście gówno piłką, jest bardzo wąska kadra. Na dłuższą metę, jeśli zimą nie przyjdzie przynajmniej dwóch nowych zawodników (w tym jeden od razu do podstawy), to najpóźniej wiosną zabraknie nam sił. Trzeba też pamiętać, że dojdzie gra w pucharze Włoch, niby nie za często, ale jednak.
Milan, Lazio, Roma, Atalanta z podobnym potencjałem jak My. Merdy i Naplety zdecydowanie przed nami? Wg jakich kryteriów? Miejsce w tabeli? Czy może kadra i jej wartość na papierze? Inter ma Lautaro, Barelle i armię weteranów w formie, ale jednak już na oparach. Napoli obrażonego Osimhena którego za chwilę tam nie będzie.
Przy normalnym trenerze Chiesa z Vlahoviciem rozjeżdżają Serie A, pół sezonu na miarę ich potencjału i są warci +100m.
Właśnie tylko ten trener...


Zablokowany