Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 16:12

Przy braku gry w pucharach skompromitowanej uefy, nie będzie dramatu jeśli pożegnamy się z Vlahovicem i nikogo na jego miejsce nie sprowadzimy. Połowę zeszłego sezonu graliśmy z dwoma napastnikami, a do kwietnia była to gra na wszystkich frontach. Wolałbym takie rozwiązanie niż wymianę Vlaho na Lukaku. Jeśli nasz budżet jest w ruinie, to tym bardziej byłbym skłonny, jako kibic, zrozumieć to.

Nie wątpię jednak, że Allegro woli klocka Lukaku. Skoro już mają go zatrudnić, to max na dwa lata i z kasą nie wyższą niż ma Vlaho, a najlepiej niższą. Tyle że krótki kontrakt równa się wysokie roczne koszty amortyzacji. Obecny kontrakt Vlaho bardzo ciąży naszym księgom i myślę, że zarząd próbuje ten ciężar nieco złagodzić, a skoro tak, to niestety Lukaku musiałby przyjść na dłuższy kontrakt. Koło się zamyka, więc wolałbym jak na wstępie.

Może jednak są inne rozwiązania niż oklepane nazwiska...


zbynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 16:28

A może ta oferta to jest najlepsze co można finansowo osiągnąć za Dusana. Ja tam wcale nie jestem taki pewien czy ktoś nam da za niego choćby 80 w gotówce.
A 50 to już są jakieś środki odblokowane na choćby Davida plus Lukaku, który akurat w Serie A trochę bramek strzeli. Dodatkowo Milik i mamy już jakieś możliwości w ataku. Wreszcie.
A tak w ogóle to nie jest wykluczone, za pół roku się sprzeda Lukaku arabom z zyskiem ;)
Pamiętajcie że nie gramy w pucharach.


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 17:24

zbynek pisze:
01 sierpnia 2023, 16:28
A może ta oferta to jest najlepsze co można finansowo osiągnąć za Dusana. Ja tam wcale nie jestem taki pewien czy ktoś nam da za niego choćby 80 w gotówce.
A 50 to już są jakieś środki odblokowane na choćby Davida plus Lukaku, który akurat w Serie A trochę bramek strzeli. Dodatkowo Milik i mamy już jakieś możliwości w ataku. Wreszcie.
A tak w ogóle to nie jest wykluczone, za pół roku się sprzeda Lukaku arabom z zyskiem ;)
Pamiętajcie że nie gramy w pucharach.


Naprawdę wierzysz w to, że Cielsy nam dopłaci 50 mln ? No chyba, że nie chodzi o euro/dolary/funty/etc.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
zbynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 18:00

Gałcio pisze:
01 sierpnia 2023, 17:24
zbynek pisze:
01 sierpnia 2023, 16:28
A może ta oferta to jest najlepsze co można finansowo osiągnąć za Dusana. Ja tam wcale nie jestem taki pewien czy ktoś nam da za niego choćby 80 w gotówce.
A 50 to już są jakieś środki odblokowane na choćby Davida plus Lukaku, który akurat w Serie A trochę bramek strzeli. Dodatkowo Milik i mamy już jakieś możliwości w ataku. Wreszcie.
A tak w ogóle to nie jest wykluczone, za pół roku się sprzeda Lukaku arabom z zyskiem ;)
Pamiętajcie że nie gramy w pucharach.


Naprawdę wierzysz w to, że Cielsy nam dopłaci 50 mln ? No chyba, że nie chodzi o euro/dolary/funty/etc.
Wg ostatnich informacji to my wyszliśmy z taką propozycją. I do tego się odniosłem.
Czy dojdzie to do skutku? Nie mam pojęcia. Z Chelsea wszystko możliwe.
Ale dla nas wymiana na takich zasadach myślę, że jakąś wartość ma.
Przecież nie oddamy go za czapkę gruszek. Mam nadzieję przynajmniej.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 19:12

Szkoda, że nikt nie wspomni, iż wiadomy Belg wręcz pluł na koszulkę Juve. Jak postąpił z Interem, który ratował tonącego, co zrobił z Evertonem, któremu deklarował milość. Rozumiem - 'najemnik' itd. myślałem jednak, że jakieś granicę są. Jak to 'coś' założy biało-czarny trykot to już na serio zastanowię się czy przedłużyć eleven, może i świat idzie do przodu (jak od pierwszych hominidów zresztą), pewne wartości są - mimo wszystko - ponadczasowe. Zakontraktowanie Lukaku to jak przyjęcie pod swój dach złodzieja-recydywistę.

Pomimo, iż będzie dzięki uldze podatkowej, kosztował mniej, jeśli chodzi o pensję, to ciekawe jak wytłumaczą piłkarzom, czemu de facto zarabia, ile zarabia. Komin płacowy mieliśmy redukować, nie dokładać kolejne segmenty.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

PS: Dla mnie każdy kto dopuszcza możliwość takiej transakcji ( ze względu na fałszywego Belga) jest niżej od kibica Interu. Sami siebie nie szanujecie, swojego klubu, a szacunku dla Juve już wymagacie. Sprzeczność.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
zbynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 20:00

Volto pisze:
01 sierpnia 2023, 19:12
Szkoda, że nikt nie wspomni, iż wiadomy Belg wręcz pluł na koszulkę Juve. Jak postąpił z Interem, który ratował tonącego, co zrobił z Evertonem, któremu deklarował milość. Rozumiem - 'najemnik' itd. myślałem jednak, że jakieś granicę są. Jak to 'coś' założy biało-czarny trykot to już na serio zastanowię się czy przedłużyć eleven, może i świat idzie do przodu (jak od pierwszych hominidów zresztą), pewne wartości są - mimo wszystko - ponadczasowe. Zakontraktowanie Lukaku to jak przyjęcie pod swój dach złodzieja-recydywistę.

Pomimo, iż będzie dzięki uldze podatkowej, kosztował mniej, jeśli chodzi o pensję, to ciekawe jak wytłumaczą piłkarzom, czemu de facto zarabia, ile zarabia. Komin płacowy mieliśmy redukować, nie dokładać kolejne segmenty.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

PS: Dla mnie każdy kto dopuszcza możliwość takiej transakcji ( ze względu na fałszywego Belga) jest niżej od kibica Interu. Sami siebie nie szanujecie, swojego klubu, a szacunku dla Juve już wymagacie. Sprzeczność.
Kiedy Lukaku pluł na koszulkę Juve?
Paru takich kojarzę, ale akurat jego przypadek mi umknął. Jeśli nas faktycznie obrażał, nie powinno tu być dla niego miejsca.

Ps. Rozmawiaj proszę używając argumentów. Ludzie normalnie dyskutują, a Ty tu jakieś wycieczki robisz.
Nie wiem jak jest na forum Interu ale obawiam się, że tu czasem poziom wypowiedzi może być niższy.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 20:07

Jeśli to dojdzie do skutku, to jednym słowem: dramat. Kpina z kibiców i samego klubu. Giuntoli jako dyrektor sportowy zaorałby się dla mnie od razu. To jest, to reperowanie budżetu, budowanie klubu? Brać dziadka za wysoką pensję, z gorącą głową, interistę? Kpina. Nie to żebym płakał strasznie za Vlaho, ale pomysł z Lukaku za niego, to żart. Jak widać mamy człowieka ponad klubem. Nieważne jaką głupotę Maksio nie wymyśli, to jak się tylko da, to mu sprezentujemy, a będziemy się kopać po czole dalej. Później zostaniemy z dziadkiem z wysoką pensją, którego nigdzie nie opchniemy. Przykro patrzeć dokąd ten klub zmierza. Zero nauki na własnych błędach.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2023, 20:19

Nicram_93 pisze:
01 sierpnia 2023, 20:07
Jeśli to dojdzie do skutku, to jednym słowem: dramat. Kpina z kibiców i samego klubu. Giuntoli jako dyrektor sportowy zaorałby się dla mnie od razu. To jest, to reperowanie budżetu, budowanie klubu? Brać dziadka za wysoką pensję, z gorącą głową, interistę? Kpina. Nie to żebym płakał strasznie za Vlaho, ale pomysł z Lukaku za niego, to żart. Jak widać mamy człowieka ponad klubem. Nieważne jaką głupotę Maksio nie wymyśli, to jak się tylko da, to mu sprezentujemy, a będziemy się kopać po czole dalej. Później zostaniemy z dziadkiem z wysoką pensją, którego nigdzie nie opchniemy. Przykro patrzeć dokąd ten klub zmierza. Zero nauki na własnych błędach.
Najgorsze jest to że ludzie na stanowiskach w klubie się zmieniają , a mimo to popełniają te same błędy co poprzednicy (jeśli nawet nie gorsze)
Giuntoli miał przyjść I naprawić ten bajzel,a nie zadowalać schizofrenicznego narcyza Maksia
Boże ratuj nas przed tym transferem


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2023, 00:34

Generalnie nie jestem jak ta chorągiewa na wietrze i musze przyznac, ze czysto sportowo zaluje, ze Romelu jednak nie wrocil, bo chcac nie chcac gdy Belg jest w fizycznej formie to duet z Lautaro tworzyli kapitalny. Natomiast okazalo sie, ze facet ma jakies problemy za soba i moze byc potencjalnym zgnilym jajem w szatni Juve, za co obecnie trzymam kciuki. Lukaku potrafi byc decydujacy, jednak jego forma, zdrowie jak i mentalnosc to sinusoida z ogromnymi znakami zapytania. Do tego dochodzi wiek, a takze spora pensja... Mysle, ze z perspektywy kibica Juventusu duzo lepszym rozwiazaniem byloby dac jeszcze szanse Vlahoviciowi, ale opcja, ze BigRom przyjdzie i sportowo pociagnie Stara Dame przez rok/dwa tez jest calkiem realna.


Twitter: @K_Kamciu
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2023, 11:19

Pojawiają się informacje o poszukiwaniach klubu przez Bonucciego i od razu też pojawiły się "mądrości" tzw. kibiców odmawiających mu prawa do znalezienia sobie innego pracodawcy. Zanim ktoś zacznie krytykować Bonucciego, niech weźmie pod uwagę, że to Juve postanowiło go kopnąć w tyłek mimo, że ma wciąż obowiązujący kontrakt. A jeśli to nie dociera, to proponuję uruchomić wyobraźnię i zastanowić się co krytycy takiego postępowania zrobiliby w podobnej sytuacji.

Czy Bonucci jest legendą Juve czy nie, to sprawa subiektywnej oceny i uznania. W obecnych okolicznościach kiedy klub się go nagle pozbywa, z pełnym zrozumieniem podchodzę do działań zawodnika. Z kolei mieszanie tej sytuacji z jego roczną separacją sprzed kilku lat uważam za niedorzeczne.

Reasumując, jeśli nie podoba mi się tutaj czyjeś działanie, to klubu. Nie wiem kto za tym stoi, czy zarząd czy bardziej Allegri, ale dla mnie, z punktu widzenia kibica i człowieka, uważam to postępowanie za bardzo słabe.
Oczywiście, ze sportowego punktu widzenia, być może Bonucci już nie domaga i być może są lepsi. Tylko znowu, kto jest lepszy - Rugani, Sandro??


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2023, 12:38

Pełna zgoda. Sami sobie stwarzamy problemy. Rozumiem że można dać kontrakt na 4 lata zawodnikowi który ma 28 i potem ewentualnie przedłużać o rok ale nie...u nas musi być na odwrót. U nas daje się 3-4 lata kontraktu zawodnikowi co ma 31, a potem płacz bo budżet się nie spina. Domyślam się że z Danilo może być podobnie


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2023, 12:47

piterjuve pisze:
14 sierpnia 2023, 11:19
Reasumując, jeśli nie podoba mi się tutaj czyjeś działanie, to klubu. Nie wiem kto za tym stoi, czy zarząd czy bardziej Allegri, ale dla mnie, z punktu widzenia kibica i człowieka, uważam to postępowanie za bardzo słabe.
Oczywiście, ze sportowego punktu widzenia, być może Bonucci już nie domaga i być może są lepsi. Tylko znowu, kto jest lepszy - Rugani, Sandro??
Słabe to było odejście do Milanu i cieszenie się z bramki przeciwko Juve. Zero szacunku dla tego najemnika, który pozował na wielkiego juventino, jeszcze nasz opóźniony umysłowo trener dał temu czemuś opaskę.

Sandro to piłkarski odpad, ale tak - Rugani, pomimo braku rytmu meczowego, pozostawił po sobie lepsze wrażenie.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Yahoo323

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 stycznia 2021
Posty: 17
Rejestracja: 03 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2023, 12:55

Tylko co ma jedno do drugiego - przecież Juventus go przytulił po roku w Milanie i przyjął, jako klub, nawet trochę z honorami :laugh: Teraz ten sam klub wysyła go na zieloną trawkę po przedłużeniu kontraktu. Aż chciałoby się przypomnieć, że to z Półwyspu Apenińskiego pochodzi m.in. słynna paremia: pacta sunt servanda.

A to, że Bonucci to pajac, to każdy wie.


misza111

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 12 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2023, 08:33

Na dzień dzisiejszy za ile jest do wyciągnięcia Zapata z Atalanty?
Może tu trzeba się pochylić?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2023, 08:47

misza111 pisze:
17 sierpnia 2023, 08:33
Na dzień dzisiejszy za ile jest do wyciągnięcia Zapata z Atalanty?
Może tu trzeba się pochylić?
Ukończone 32 lata i częstsze problemy z urazami oraz ze skutecznością (w ubiegłym sezonie Zapata rozegrał tylko 1400 minut w Serie A zaliczające zawrotne 2 bramki i 3 asysty). Na pytanie co może pójść nie tak po sprowadzeniu do Juve odpowiedz sobie sam.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany