Mercato (LATO 2023) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2023, 19:22

piterjuve pisze:
23 sierpnia 2023, 16:07
...
Wydaje mi się, że każdy mógł zostać sprzedany, ale już nie teraz. Na chwilę obecną pozbycie się Vlaho, Chiesy, czy Bremera jest raczej niemożliwe - z racjonalnego punktu widzenia. Tylko Milik/Kean, ktoś z lewej strony - Kostic/Illing, ewentualnie Hamburger - mogliby odejść, inne operacje świadczyły by, że nasz DS nie ma nic do powiedzenia i szukamy kasy, wszelkimi możliwymi sposobami. Mam nadzieję, że tak nie jest.

Miretti jest jaki jest, ale kto za niego? Na Pogbę nawet nie liczę, młody jest pierwszy do wejścia.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 165
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2023, 15:39

Volto pisze:
23 sierpnia 2023, 19:22

Miretti jest jaki jest, ale kto za niego? Na Pogbę nawet nie liczę, młody jest pierwszy do wejścia.
Musi ktoś być? W razie czego i Danilo zagra w pomocy przecież :D


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2023, 23:51

woe pisze:
28 sierpnia 2023, 22:46
Można odetchnąć. Udało się nam uciec spod tego topora.

Ciężko powiedzieć czy rzeczywiście Giuntoli chciał sprowadzić belga i nie udało się tylko przez brak sprzedaży Dusana, ale trzeba przyznać że pięknie wydymał merdaczy


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 18:21

Okienko zamknięte, można je podsumować.
Jak dla mnie klapa, jedynym dużym transferem który udało się przeprowadzić jest przedłużenie o rok Rabiota. Nie udało się uzbierać pieniędzy na Sergieja, przekonać Kessie, przekonać Frattesiego, przekonać Carnevaliego do sprzedaży Berrardiego, przekonać Chelsea do odpowiedniej dopłaty, o Thurama też pewnie pytaliśmy bez powodzenia.
Cisnęliśmy po klasowych graczy ostro i pewnie można jeszcze parę nazwisk, o których się nie mówiło dużo, dopisać.
Nie pamiętam durgiego takiego mercsto gdzie zaliczylilbysmy taka serie transferowych porażek.

Dramatu nadal nie ma bo z zaświatów wracają Chiesa i Pogba, Vlahovic może być tylko lepszy a Cambiaso i Weah dają powies świeżości na skrzydłach ale... Jeśli Pogba pokaże że nadal może grać profesjonalnie w piłkę a Vlahovic w końcu odpali to zima trzeba będzie drżeć o ich utrzymanie w drużynie bo debet za brak LM nie został wyrównany.


calma calma
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 18:37

Pluto pisze:
01 września 2023, 18:21
Cisnęliśmy po klasowych graczy ostro i pewnie można jeszcze parę nazwisk, o których się nie mówiło dużo, dopisać.
Gazety cisnęły mocno, na pewno nie Juventus. Było jasne, że priorytetem było jak najwięcej oszczędzić a jak będzie jakaś super okazja czy też bardzo korzystna wymiana to bierzemy albo kogoś uda się opchnąć za górę siana. A tak naprawdę realnie mercato zakupowe skończyło się już przed jego faktycznym rozpoczęciem zakupem Weaha. Wszystko co później byłoby wypadkową wielu splotów okoliczności.

Jest sporo oszczędności, w praktyce udało się dość mocno tę kadrę odchudzić, brakuje jeszcze w sumie odejścia Kosticia, Keana i Ruganiego. W składzie sporo młodości może mniej jakości. Ale też trzeba pamiętać, że klub musi jakoś zadziałać by strata z przychodów blisko 100 mln jakoś wyrównać. Lepiej teraz odpuścić ściąganie jakiś "klasowych" graczy w stylu Berardiego, Kessiego czy innego Lakaki niż potem się w czerwcu martwić jak tu spiąć budżet by znowu UEFA się nie przyyebała i sprzedawać Chiesą, Fagiolego czy innego młodego tylko po to by spiąć budżet. Roma właśnie tak działała, kupowała na kredyt a potem musiała praktycznie rok w rok sprzedawać ważnych graczy i tak rok w rok. Takie coś prowadzi tylko i wyłącznie do marazmu.
Ostatnio zmieniony 01 września 2023, 18:42 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 18:42

Dobrze, że w tym okienku nie zrobiliśmy czegoś z desperacji, coś jak np Jovic. Nie udało się ściągnąć kogoś konkretnego, to zostali młodzi.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 19:34

Pluto pisze:
01 września 2023, 18:21
Okienko zamknięte, można je podsumować.
Jak dla mnie klapa, jedynym dużym transferem który udało się przeprowadzić jest przedłużenie o rok Rabiota. Nie udało się uzbierać pieniędzy na Sergieja, przekonać Kessie, przekonać Frattesiego, przekonać Carnevaliego do sprzedaży Berrardiego, przekonać Chelsea do odpowiedniej dopłaty, o Thurama też pewnie pytaliśmy bez powodzenia.
Cisnęliśmy po klasowych graczy ostro i pewnie można jeszcze parę nazwisk, o których się nie mówiło dużo, dopisać.
Nie pamiętam durgiego takiego mercsto gdzie zaliczylilbysmy taka serie transferowych porażek.

Dramatu nadal nie ma bo z zaświatów wracają Chiesa i Pogba, Vlahovic może być tylko lepszy a Cambiaso i Weah dają powies świeżości na skrzydłach ale... Jeśli Pogba pokaże że nadal może grać profesjonalnie w piłkę a Vlahovic w końcu odpali to zima trzeba będzie drżeć o ich utrzymanie w drużynie bo debet za brak LM nie został wyrównany.
Ja bym tak nie narzekał na obecne okienko, bo tak jak napisał @AdiJuve mercato zakończyło się u nas zanim się rozpoczęło. Ponadto zgadzam się z kolegą @19, że dobrze, iż nie wykonaliśmy jakiś desperackich ruchów w ostatnich godzinach.
Giuntoli w głównej mierze musiał zająć się sprzątaniem i wiadomo, że nie wszystko mu się udało, ale trzeba mieć świadomość tego, iż skład Juve to była prawdziwa stajnia Augiasza (i w dużej mierze jest to nadal aktualne). Ponadto jeszcze przed zatrudnieniem naszego nowego DSa w szprychy jego rowerka patyk włożył Allegri dzięki swoim decyzjom zapewniając automatyczne przedłużenie kontraktu Alexowi "w każdym meczu będę zawalał bramkę" Sandro (a na odejściu Brazola zaoszczędzilibyśmy sporą kwotę w tabelce pod nazwą "Pensje zawodników").
W obecnej sytuacji finansowej jedynego ruchu kadrowego jakiego żałuję (oczywiście poza zatrzymaniem Allegriego), to tego, że nie ściągnęliśmy do siebie darmowego Evana Ndicki, bo akurat przydałby się nam rosły, młody, lewonożny obrońca.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 01 września 2023, 19:44

Najsłabsze i najsmutniejsze okienko od lat. Ale ogólnie oddające stan klubu, więc... calma, calma.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2023, 06:50

Jedynym plusem braku transferów do klubu jest danie szansy naszym młodym perełką. Miejmy nadzieję, że chociaż z jednego z nich będziemy mieli pociechę.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 02 września 2023, 15:11

Ja jestem bardzo zadowolony z okienka. Wydawało się nieuniknionym, że stracimy Chiesie,Vlaho, a tu proszę :D


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2023, 18:03

Ja też jestem zadowolony bo nie zasiliły nas wynalazki pokroju Lukaku czy Moraty.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 00:52

Ja z brakiem zakupów nie mam specjalnie problemu, bo raczej od początku niespecjalnie na nie liczyłem. Wiadomo było jak stoimy z kasą i z kadrą. Jasne, czasem fajnie było poczytać jakieś ploty, ale w pewnym momencie wyglądało to bardziej na to, że to dziennikarze szukają tematów do pisania, a nie na realne działania klubu. Powiem więcej, gdybym mógł coś w tym mercato zmienić, to nie przedłużyłbym Rabiota, za to zatrzymałbym Rovellę. Zamiast Bonuca pogoniłbym Sandro, a w składzie zatrzymałbym De Wintera. I z grubsza tyle. Nie walczyłbym za wszelką cenę o zatrzymanie chociażby Vlahovicia, ale wygląda na to, że sensownych ofert za naszego "Pana 80 milionów" po prostu nie było.

Ja wiem, że Giuntoli przejął stajnię Augiasza, ale razi w oczy lista zawodników, którym Juventus płaci, mimo że grają w innych klubach. Oczywiście cudów nie ma, ale właśnie to było pole do popisu dla nowego dyrektora. A zwłaszcza nasze transakcje z Lazio wołają o pomstę do nieba.

Osobny minus ode mnie za rozstanie z Bonuccim. Nie za samą chęć, ale za styl, w jakim to było przeprowadzane. Podobno decyzja zapadła znacznie wcześniej, ale wyglądało to trochę tak, jakby Giuntoli wprowadzał w Juventusie standardy de Laurentiisa.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 06:07

@B@rt
Z drugiej strony to może my na chwilę obecną właśnie potrzebujemy wprowadzenia standardów de Laurentiisa. Do tej pory pieściliśmy się z gośćmi, którzy nie chcieli odejść z Juve i grali sobie dalej. Teraz należy przedstawić sprawę jasno - jak nie zgadzasz się na transfer to nie zagrasz nawet minuty i tyle. Aczkolwiek patrząc na to, że McKennie miał być jednym z pierwszych na sprzedaż, a teraz wybiega regularnie na boisko, to niestety chyba sam próbuje siebie oszukać, że u nas się coś zmieni :(


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 08:31

Raz, że ja już mam serdecznie dosyć sytuacji, w których Juventus płaci piłkarzom za zerwanie kontraktu. Od kilku lat zdarza się to niestety zbyt często i świadczy przede wszystkim o bałaganie panującym w klubie i o jakości polityki transferowej.
Po drugie, jeżeli już musimy tak postępować, to nie powinniśmy tego robić wobec zawodnika, który rozegrał dla Juventusu ponad 500 meczów. Niezależnie od tego, jak ktoś postrzega Bonuca choćby ze względu na jego roczny epizod w Milanie, to jest niezwykle zasłużona dla Juve postać. I nie przystoi tak go traktować.
Zresztą te standardy... Niby pokazujemy, że koniec ze świętymi krowami, a nasza kadra to wciąż wypadkowa między innymi tego, kogo nie udało nam się wypchnąć. Makeni, Sandro, którego klub nie chciał zatrzymać, bardzo możliwe, że Kostić, być może nawet Vlahović, za którego chyba po prostu nie było ofert. Bonucci to co najwyżej kozioł ofiarny takiej polityki, a nie żaden symbol.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 września 2023, 10:36

Dobre mercato, pozbyto się pierwszy raz od dłuższego czasu dużo szrotu. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze: Alex Sandro, Szczęsny, MDS, Danilo na biedę jest ok.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany