Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 16:06

Crunny pisze:
07 października 2021, 15:41
Tuttosport twierdzi, że Ramsey i McKennie mogą wylecieć już zimą. Robią miejsce dla Tchouaméniego lub Kessiego :dodger:

La Repubblica podaje, że coraz bardziej kręcimy się wokół pomocnika Milanu. Walka o niego ma rozegrać się między nami, LFC, Tottenhamem i być może PSG.

Z kolei L’Equipe donosi dzisiaj, że Pogba podjął decyzję i zostaje w ManU.
Pierwsza linijka bardzo mi się podoba. Po sezonie pewnie poleci bagieta.
Kessie...hmmm...nie wiem. On może grać o bardzo solidny kontrakt. Jak pisano Milan oferował mu niezłe warunki i nie wiem czy kolejny koleś z kontraktem 8 mln to dobry pomysł.
Pogba - moim zdaniem szukali z Raiolą klubu jak Real czy powrót do Juventusu, ale oba te kluby pokazały mu środkowy palec więc nie było wyjścia jak wrócić z uśmiechem do United.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 16:33

@Crunny
Z racji tego, że klubowa kasa świeci pustkami, a wzmocnień wymaga kilka pozycji, a nie tylko pomoc, to raczej najbardziej jesteśmy zainteresowani usługami Kessiego. Iworyjczyk doskonale zna Serie A, wciąż jest stosunkowo młody (w grudniu skończy 25 lat o ile nie ma przebitych numerów), byłby dostępny za darmo (nie licząc prowizji dla agenta i samego zawodnika), ale zażąda wysokiej pensji, bo może przebierać w potencjalnych pracodawcach. Tchouaméni to na start pewnie z 50-60 mln € jeśli w dalszej części sezonu utrzyma obecny poziom, a w gruncie rzeczy jest większą niewiadomą niż gracz Milanu.

Odnośnie Vlahovica w Juve, to według mnie jedyną opcją jego pozyskanie jest sprzedaż w lecie De Ligta (czego bym osobiście nie chciał) za jakieś 85-90 mln € (zaraz zaczną się wpisy, że nikt tyle nie da za Holendra), sprowadzenie w jego miejsce darmowego Romagnolego i zakup gotówkowy Dusana, bo nie ma szan by Viola poszła nam na rękę i rozłożyła płatność na raty.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 613
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 16:40

Jakby mało było argumentów na pozbycie się Ramsey-a to La Gazzetta dello Sport wyliczyła, że Walijczyk kosztuje nas w tym sezonie 18.000€ za minutę gry.

Zawodnik, który zarabia 7 mln € za sezon rozegrał w sumie 69 spotkań dla Bianconerich, ale tylko 4 razy grał przez pełne 90 minut. Gazzetta policzyła, że od 2019 roku jest to koszt 5.000€ za minutę gry.

W tym sezonie Allegri zatrudniał Aaron-a łącznie przez 106 minut, co przy pieniądzach jakie do tej pory zarobił daje 18.867.000€ za minutę gry.



Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 17:18

@woe
Ramsey jest niesprzedawalny. Będzie sępił z klubowej kasy aż do wygaśnięcia kontraktu. Dziękuję pan Paratici za super transfer i za pozbycie się Romero poniżej kwoty za jaką go nabyliśmy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 613
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 19:23

dimebag11 pisze:
07 października 2021, 17:18
@woe
Ramsey jest niesprzedawalny. Będzie sępił z klubowej kasy aż do wygaśnięcia kontraktu.
Dla każdego rozsądnego kibica tak, ale mimo to jakieś tam plotki o zainteresowaniu tych czy tamtych się w lato przewijały.

Ja wciąż widzę promyk nadziei: kluby z Premier League mają wielkiego, pulsującego twardziela dla brytyjskich piłkarzy oraz środki, by dać upust swoim chorym żądzom. Dlatego dochodzi do transferów typu:

Ben White (Brighton => Arsenal, 58,5 mln €)
Aaron Ramsdale (Sheffield United => Arsenal, 28 mln €)
Joe Willock (Arsenal => Newcastle, 29,4 mln €)
Marc Guehi (Chelsea => Crystal Palace, 23,34 mln €)
Daniel James (Manchester United => Leeds, 29,1 mln €)

Zawodnicy, o których mało kto poza fanami EPL słyszał idą niemal za tyle, co największe talenty we Wloszech. Dlatego jest szansa, że znajdzie się jakiś głupi co da za Aaron-a tyle, by straty w księgach nie było.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 19:44

woe pisze:
07 października 2021, 19:23

Ja wciąż widzę promyk nadziei: kluby z Premier League mają wielkiego, pulsującego twardziela dla brytyjskich piłkarzy oraz środki, by dać upust swoim chorym żądzom. Dlatego dochodzi do transferów typu:

Ben White (Brighton => Arsenal, 58,5 mln €)
Aaron Ramsdale (Sheffield United => Arsenal, 28 mln €)
Joe Willock (Arsenal => Newcastle, 29,4 mln €)
Marc Guehi (Chelsea => Crystal Palace, 23,34 mln €)
Daniel James (Manchester United => Leeds, 29,1 mln €)

Zawodnicy, o których mało kto poza fanami EPL słyszał idą niemal za tyle, co największe talenty we Wloszech. Dlatego jest szansa, że znajdzie się jakiś głupi co da za Aaron-a tyle, by straty w księgach nie było.
Najstarszy spośród wymienionych przez Ciebie piłkarzy kończy jutro 24 lata, tymczasem Ramsey jest wrakiem z trójką z przodu. Zresztą problem z Walijczykiem nie tkwi w naszych księgach, przychodził bez sumy odstępnego, więc Juventusowi bardzo niewiele potrzeba do szczęścia. Kłopotliwe są jego pobory, których nikt o zdrowych zmysłach nie zaproponuje mu na choćby zbliżonym poziomie. Właśnie to czyni go raczej niesprzedawalnym.


ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 20:05

woe pisze:
07 października 2021, 19:23
dimebag11 pisze:
07 października 2021, 17:18
@woe
Ramsey jest niesprzedawalny. Będzie sępił z klubowej kasy aż do wygaśnięcia kontraktu.
Dla każdego rozsądnego kibica tak, ale mimo to jakieś tam plotki o zainteresowaniu tych czy tamtych się w lato przewijały.

Ja wciąż widzę promyk nadziei: kluby z Premier League mają wielkiego, pulsującego twardziela dla brytyjskich piłkarzy oraz środki, by dać upust swoim chorym żądzom. Dlatego dochodzi do transferów typu:

Ben White (Brighton => Arsenal, 58,5 mln €)
Aaron Ramsdale (Sheffield United => Arsenal, 28 mln €)
Joe Willock (Arsenal => Newcastle, 29,4 mln €)
Marc Guehi (Chelsea => Crystal Palace, 23,34 mln €)
Daniel James (Manchester United => Leeds, 29,1 mln €)

Zawodnicy, o których mało kto poza fanami EPL słyszał idą niemal za tyle, co największe talenty we Wloszech. Dlatego jest szansa, że znajdzie się jakiś głupi co da za Aaron-a tyle, by straty w księgach nie było.
Ja serio o tych gościach wgl nie słyszałem XD jedynie gdzieś mi świta Ben White, ale to tak delikatnie ...


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 20:14

Crunny pisze:
06 października 2021, 17:18
W ramach ciekawostki TOP 10 zawodników w Serie A pod względem wartości w kategorii wiekowej U20 (wg. Transfermarkt):
1. Ihattaren (Sampdoria/Juve)
2. Kaio Jorge (Juve)
3. Soppy (Udinese)
4. Busio (Venezia)
5. Hickey (Bologna)
6. Rovella (Genoa/Juve)
7. Dragusin (Sampdoria/Juve)
Michael_M pisze:
06 października 2021, 17:35
martwi to przyspawanie Dragusina do ławki. Ja wiem, że to nieco ponad miesiąc, ale żeby nie zagrał nawet jakiegoś ogona...
Chyba wiecej by sobie w Juve pogral... Ten najdrozszy talent tez zero minutek. Szkoda, ze Correia jak na razie zero bramek, zero asyst, ale z drugiej strony on ma malo minut. A Rovella moze jeszcze uzyskac status naszego wychowanka?



Bernard, jesli juz musi zostac, to z ukierunkowaniem wiecznego ławnika, mogacego czasem zastapic Dybałę, bo Argentynczyk tak po prawdzie nie ma dublera. Jednakze z drugiej strony, pamietajmy ze gosc ma za chwile 28lat i jakiekolwiek przedluzanie z nim kontraktu (pewnie na 2-3 sezony) i tak oznacza pozegnanie sie z nim za darmo po uplywie umowy (bedzie juz stary i nadal slaby).
Zamiast Kessiego, wolalbym Kamare i Brozo. Pewnie jednym kontraktem Iworyjczyka mozna by tych dwoch obdzielic.



Jakies Araby kupuja Newcastle, wiec moze istnieje szansa na pocisniecie tam Ramzika.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 21:34

Ihattaren podobnie jak Frabotta na razie z urazem. Okaże się po powrocie ile jest wart. Z wypożyczonych to na te chwilę najlepsze wrażenie robi Rovella później jest Fagioli i Correira. Rovella jeżeli dalej będzie się rozwijał może być bardzo solidnym wzmocnieniem latem. Ogólnie na tę chwilę nasza pomoc raczej zdaje się kształtować w formie Loca-Bentancur zaś Rabiot trochę z konieczności jest wystawiany bardziej z lewej strony. Mam nadzieję, że zimą uda się gdzieś wypchnąć Ramseya zaś latem być może będziemy mieli aż 3 do odstrzału Rabiot-McKennie oraz Arthur. O ile z Francuzem i Amerykaninem nie powinno być wielkich problemów o tyle sprzedaż Arthura bez straty kapitałowej będzie graniczyła z cudem ( jego wart. w księgach w przyszłe lato to ok. 43 mln). Najpierw w tym środku a bardziej w budżecie płacowym trzeba zrobić miejsce by kogoś nowego ściągnąć. Co do kontraktu Berny to ktoś na tej ławce być musi zaś Berna zagra praktycznie wszędzie w ofensywie a i z konieczności to nawet na LO, wiadomo poziom takie se, ale miewa od czasu do czasu (rzadko bo rzadko) solidne mecze jak chociażby ten z Chelsea.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 21:39

AdiJuve pisze:
07 października 2021, 21:34
Ihattaren podobnie jak Frabotta na razie z urazem. Okaże się po powrocie ile jest wart. Z wypożyczonych to na te chwilę najlepsze wrażenie robi Rovella później jest Fagioli i Correira.

Ranocchia jest bardzo chwalony w Vicenzie. Prezentuje się lepiej od Correi.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 613
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 15:08



Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 15:57

Ponoć pieniądze na transfer Vlahovica mają pochodzić ze sprzedaży Kulusevskiego.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 17:53

Crunny pisze:
08 października 2021, 15:57
Ponoć pieniądze na transfer Vlahovica mają pochodzić ze sprzedaży Kulusevskiego.
No i zostaniemy na skrzydłach z Chiesą i Cuadrado...a no i z Rabiotem :prochno:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2021, 20:25

woe pisze:
08 października 2021, 15:08
Ronaldo chce Chiesę

Obrazek
Ronaldo to może co najwyżej pocałować mnie w duppę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 13:00

Alexinhio-10 pisze:
08 października 2021, 17:53
Crunny pisze:
08 października 2021, 15:57
Ponoć pieniądze na transfer Vlahovica mają pochodzić ze sprzedaży Kulusevskiego.
No i zostaniemy na skrzydłach z Chiesą i Cuadrado...a no i z Rabiotem :prochno:
W ogóle nie zdziwiłoby mnie odnowienie dealu z Atletico na Moratę. On ma w swojej karierze wiele występów na lewym skrzydle.


Zablokowany