# 9 Dušan Vlahović

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 21:38

Oby to był początek pięknej i długiej historii! FORZA JUVE, FORZA VLAHO #DV7 :juveflag:


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 22:04

Ponad 80 baniek w czasach, w których podobno ledwo dopinamy budżet i wykłócamy się o każdy grosz... Nasi naprawdę są zdesperowani, albo potrzebowali kogoś drogo kupić.

W sumie to nawet niezbyt wiem, poza filmikami na youtube, co on gra (a stylem i zachowaniem mi nieco młodego Ibrahimovica przypomina). Ale chętnie zobaczę. Juve Allegriego mnie nie interesuje, ale tu z ciekawości spojrzę o co/kogo tyle szumu.

Ile czasu Waszym zdaniem Vlahovic potrzebuje teraz na zajarzenie wszystkich niuansów taktycznych nad-trenera? Ile frycowego na ławce będzie musiał odsiedzieć? Ile razy usłyszymy, że nie jest gotowy na 90 minut? Bo nie wiem czy zorganizować sobie czas już na następny mecz, czy gdzieś na okolice kwietnia.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 22:14

Mateys pisze:
28 stycznia 2022, 22:04
Ponad 80 baniek w czasach, w których podobno ledwo dopinamy budżet i wykłócamy się o każdy grosz... Nasi naprawdę są zdesperowani, albo potrzebowali kogoś drogo kupić.

W sumie to nawet niezbyt wiem, poza filmikami na youtube, co on gra (a stylem i zachowaniem mi nieco młodego Ibrahimovica przypomina). Ale chętnie zobaczę. Juve Allegriego mnie nie interesuje, ale tu z ciekawości spojrzę o co/kogo tyle szumu.

Ile czasu Waszym zdaniem Vlahovic potrzebuje teraz na zajarzenie wszystkich niuansów taktycznych nad-trenera? Ile frycowego na ławce będzie musiał odsiedzieć? Ile razy usłyszymy, że nie jest gotowy na 90 minut? Bo nie wiem czy zorganizować sobie czas już na następny mecz, czy gdzieś na okolice kwietnia.
Tu nie chodzi o wykłócanie się o każdy grosz. Ewidentnie widać, że zawodnicy którzy prezentują poziom co najwyżej przeciętny zarabiają 2x więcej niż powinni. Jak chcą zostać w Juventusie to muszą się zgodzić na obniżkę zarobków. Nie to adios.
Vlahovic wejdzie niemal od razu do gry. Tu nie ma czasu na wdrażanie. De Ligt był wdrażany bo wciąż był Bonucci i Chiellini. Teraz w ataku jest Morata który myślami jest poza Turynem i Kean który zastanawia się jak pokierował swoją karierą, że znów jest w Juve.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 22:26

MRN pisze:
28 stycznia 2022, 20:08
Różnie może być ale w takich przypadkach czasami trzeba iść na ryzyko. Verratti, Haaland, Barella to też zawodnicy, których mieliśmy w garści ale szkoda było nam kilka milionów i do tej pory tego żałujemy. Ja mam dobre przeczucia co do niego
Różnica jest taka, że Verratti i Haaland byli do wyjęcia za, jak to się mówi, grosze, a nie 80 mln., to tak na marginesie. ;) Tak czy inaczej, czekałem na ten transfer od lata, więc powodzenia Vlaho. :)

PS. Fajny prezent na urodziny. :ok:


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 22:27

Michael_M pisze:
28 stycznia 2022, 22:14
Vlahovic wejdzie niemal od razu do gry. Tu nie ma czasu na wdrażanie.
Gdybym nie znał Allegriego, to przyznałbym Ci rację. Ale znam.
Michael_M pisze:
28 stycznia 2022, 22:14
Tu nie chodzi o wykłócanie się o każdy grosz. Ewidentnie widać, że zawodnicy którzy prezentują poziom co najwyżej przeciętny zarabiają 2x więcej niż powinni. Jak chcą zostać w Juventusie to muszą się zgodzić na obniżkę zarobków. Nie to adios.
Pewnie dlatego dajemy z miejsca jeden z najwyższych kontraktów komuś, kto jeszcze u nas nic nie pokazał? ;) Nie no, śmieję się. Wiem jak działa rynek. Pewnie gdyby nie teraz za takie pieniądze, to za chwilę poszedłby za granicę za mniejsze (ale za lepszym kontraktem). Nieco mniej obawiam się inwestowania wielkich pieniędzy w młode gwiazdy, niż w zmierzających do emerytury wyjadaczy, nawet jeśli w danym momencie mogą dać więcej.

Ciekaw jestem jedynie jak ta transakcja ma się do:

a) tego że wciąż nie mamy pomocy
b) takiego wzmocnienia newralgicznej pozycji nie dostali od zarządu ani Sarri, ani Pirlo; a przecież byli o wiele słabszymi trenerami od Maksa;

I dlatego właśnie obudzono po raz pierwszy w tym sezonie moją ciekawość - jak się ten młody wilczek odnajdzie w taktyce nad-trenera.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 22:54

vitoo pisze:
28 stycznia 2022, 22:26
MRN pisze:
28 stycznia 2022, 20:08
Różnie może być ale w takich przypadkach czasami trzeba iść na ryzyko. Verratti, Haaland, Barella to też zawodnicy, których mieliśmy w garści ale szkoda było nam kilka milionów i do tej pory tego żałujemy. J
Różnica jest taka, że Verratti i Haaland byli do wyjęcia za, jak to się mówi, grosze, a nie 80 mln
Dokładnie tak ;) Nie oszukując nikogo rok temu o tej porze nie tylko nie był warty 20mln ale nawet nie był przez nikogo brany pod uwagę jeśli chodzi o transfer. Nie wiem czy w rok można wyrosnąć na taką gwiazdę na jaką się go kreuje mając 21 a nie 17 czy 18 lat.

ps. i jak tu wierzyć tym wszystkim Momblanom skoro pojawiało się w tłiterach, że wybrał numer 28? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 23:01

Po twitterach od rana fruwała "7".


Obrazek
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 23:50

Z takim numerem Dusan wstawił zdjęcie na sowich mediach.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 07:34

Myślicie, że Marotta też by go "wyjął" czy targowałby się do końca okienka o dwa miliony?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 08:32

Mnie ciekawi jaki w końcu kontrakt dostał bo najpierw mówiło się o 7mln netto a już widziałem źródło które pisze 7mln brutto.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 09:43

hellspawn pisze:
29 stycznia 2022, 07:34
Myślicie, że Marotta też by go "wyjął" czy targowałby się do końca okienka o dwa miliony?
Nia ma bata, Marotta by go dopiął w ostatni dzień, nie popuścił by ani euro, cienkie po prostu te warunki transferu jak dla mnie. Przy takiej kwocie i - jeśli wierzyć doniesieniom - zaangażowaniu Agnelliego, Cherubini dostał polecenie sprowadzić Serba i zrobił to. Podług żądań Violi. Puszczają go w zimowe okienko, pomimo, że - przynajmniej patrząc na różnicę punktową - mogą mówić, iż do bezpośredniego rywala. Na moje oko ich [zarządu Fiorentiny, Comisso] 'płacz' jest na pokaz - dla kibiców, którzy jak wiemy, Juventusu 'nie kochają' - a w rzeczywistości gratulują sobie dobrego dealu.

Przyjmując, że przynajmniej połowa bonusu jest łatwa do zrealizowania, kwota 75M to nie frytki, za taką sumę to Viola może sobie kupić i zastępstwo i wzmocnienie, i mówię tu nie o zapchajdziurach, a naprawdę perspektywicznych zawodnikach już grających na poziomie.
Profesor pisze:
29 stycznia 2022, 08:32
Mnie ciekawi jaki w końcu kontrakt dostał bo najpierw mówiło się o 7mln netto a już widziałem źródło które pisze 7mln brutto.
7 na rękę. Jeśli wierzyć stronkom z kwotami wynagrodzeń, dostał tyle samo co Rabiocik i Ramzik, grał - mam nadzieję - będzie nieco lepiej ;)


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 11:00

Jasne, Marotta to wielki mistrz. Sprowadził nam Ramseya, Martineza, Motte i inne gówna a ponadto sprowadził starego Higuaina za tę samą kwotę. Skończ pieprzyć bo obiektywizmu u Ciebie brak.


Obrazek
fekalia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 stycznia 2014
Posty: 13
Rejestracja: 11 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 11:24

MRN pisze:
29 stycznia 2022, 11:00
Jasne, Marotta to wielki mistrz. Sprowadził nam Ramseya, Martineza, Motte i inne gówna a ponadto sprowadził starego Higuaina za tę samą kwotę. Skończ pieprzyć bo obiektywizmu u Ciebie brak.
Od Ciebie za to bije obiektywizm. Marotta sprowadził Ramseya :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 11:29

Tak, Ramsey to jeszcze wspólne dzieło Marotty i Paraticiego ponieważ Ramsey został przez nich zaklepany wiele miesięcy wcześniej przed dołączeniem do Juve. Marotta pracował jeszcze w Juve.


Obrazek
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 11:56

Volto pisze:
29 stycznia 2022, 09:43
Cherubini dostał polecenie sprowadzić Serba i zrobił to.
Cherubini spełnia w Juve nieco inną rolę niż Marotta, więc raczej to nie on negocjował warunki przejścia Serba do Turynu, a przynajmniej nie był głównym rozgrywającym. Młodszy z Włochów obecnie odpowiada za scouting, zaś Marotta u nas i w Interze to bardziej taki księgowy gryzipiórek. Swego czasu Di Marzio nawet wyjaśniał jak wyglądało to za czasów tandemu Marotty i Paraticiego. Ten pierwszy odpowiadał za sprawy administracyjno-finansowe, czyli m.in. organizował i pilnował budżetu, a także odpowiadał za negocjacje, podczas gdy ten drugi skupiał się na wyborze potencjalnych kierunków wzmocnień. Później Paratici łączy obie te funkcje (ze skutkiem doskonale znanym), natomiast po jego odejściu znowu zostały one rozdzielone. Więc Cherubini bezpośredniego wpływu na wynegocjowaną kwotę nie miał.

Natomiast nie sądzę, że Marotta wynegocjowałby coś lepszego niż to z czym mamy do czynienia obecnie. Viola wiedziała ile chce, a my byliśmy zdeterminowani ze względu na kontuzję Chiesy oraz zainteresowanie Arsenalu, bo pewnie latem udałoby się ściągnąć Serba nieco taniej i zapewne taki pierwotnie był plan.


ODPOWIEDZ