# 9 Dušan Vlahović

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 14:36

Maly pisze:
07 lutego 2022, 11:27
jak będzie miał 80% strat w grze na ścianę to napiszę, że nie potrafi grać na ścianę.
A jak w następnym będzie miał 15% strat w grze na ścianę, to znaczy że się nauczył po kilku sesjach treningowych? :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 14:46

Pozostaje tylko marzyć jaki byłby potencjalny ogień gdyby zamiast Dybali na prawym skrzydle był Chiesa... :devil:
Kto narzeka na Vlahovicia po tym meczu ten będzie narzekał na wszystko i zawsze.
Myślałem, że to zwykle kobiety są tymi które ciągle narzekają i stękają o wszystko. Weź się ogarnij.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 14:52

Garreat pisze:
07 lutego 2022, 14:22
Brał jednego-dwóch na plecy i wygrywał dobrą część tych pojedynków.
Ja nie jestem wiarygodny więc proszę poświęć 5 minut, obejrzyj filmik i policz ile na ile wygrał ;)

jackop już udzieliłem odpowiedzi na twoje pytanie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 14:55

Maly pisze:
07 lutego 2022, 14:52
Ja nie jestem wiarygodny więc proszę poświęć 5 minut, obejrzyj filmik i policz ile na ile wygrał ;)
Oglądałem wczoraj cały mecz od deski do deski, nie potrzebuję filmiku od Pajeeta z danza kuduro summer mix w tle.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 15:11

Może oglądałeś ale nie liczyłeś, mówisz to co ci się wydaje bo tak to zapamiętałeś.

Dyskusja zaczyna przypominać tę wczorajszą z czata o liczbie stworzonych sytuacji przez Juve :) Dałem mapę z oddanymi strzałami i nikt nie potrafił mi powiedzieć, które to były te nasze stworzony sytuacje aż w końcu okazało się, że niecelne dośrodkowanie w pole karne to stworzenie sytuacji ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 15:25

Maly pisze:
07 lutego 2022, 15:11
Może oglądałeś ale nie liczyłeś, mówisz to co ci się wydaje bo tak to zapamiętałeś.
No zasadniczo piszę za siebie i na bazie własnych odczuć. W tym konkretnym przypadku reszta świata poza Malym podziela moje zdanie, więc nie czuję potrzeby odwoływania się do nie wiadomo jakich statystyk, zwłaszcza że nie ma takiej rubryki jak "gra tyłem do bramki".
Ty wrzucasz filmik i twierdzisz że coś udowodniłeś. Może tak zostać, nie musimy ustalać konsensusu :hello: .


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 16:03

Nie mamy o czym rozmawiać skoro wolisz tkwić w swoim świecie mając możliwość weryfikacji kto ma rację ;)

No i niestety nie reszta świata poza Malym...
Pluto pisze:
07 lutego 2022, 00:45
Vlaho bramka palce lizać ale większość piłkę na ścianę stracona
Możesz też wejść w archiwum czatu i poszukać wypowiedź dr.DeV • 07 lut 2022, 07:47. Jest nas co najmniej 3 ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 16:54

Maly pisze:
07 lutego 2022, 16:03
...
Z pierwszego filmiku od góry:
0:30 strata
0:36 obrót w strone bramki i strzal
0:51 podanie
1:00 faulowany (pimpek nie gwiżdże)
1:30 strata
1:40 strata
1:59 podanie (znakomite) + karny 50/50
2:19 strata
2:30 pressing na przeciwnika wymusza jego błąd + pudło
3:12 wygrany pojedynek + zle podanie
3:27 prostopadła pilka miedzy nogami obroncy, Rabiot nie zrozumiał
3:33 podanie
3:41 strata
4:30 podanie
5:16 faulowany
5:23 pressing na przeciwnika tworzy sytuacje Makeniego
5:33 faulowany

Metoda na oko - sytuacje tyłem do bramki. Na 17 odnotowanych zdarzeń wyszło mi 5 strat, 3 faulowany, 2 pressy prowadzące do sytuacji, 2 otwierające podania a reszte można pominąć.
Możnaby doliczyć ze dwie główki do nikogo po wybiciach na pałę ale warto mieć minimum rigczu. Można to zmanipulować w obie strony, nie będą to diametralne różnice.
Tak że występ nie wybitny, ale co najmniej dobry.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 21:33

Gość zagrał u nas jeden mecz a tu nadrukowane 6 stron tematu. Czy wy siędobrze czujecie ? Marudzicie jak stare baby.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2022, 22:47

Sorry ale część z tego co wymieniłeś nie ma nic wspólnego z ogólnie pojmowaną grą tyłem do bramki, grą z napastnikiem na plecach czy jak to tam sobie nazwiesz, hitem na liście jest "pressing na przeciwnika" ale być może stąd nasza różnica zdań w temacie.
Garreat pisze:
07 lutego 2022, 16:54
Z pierwszego filmiku od góry:
0:30 strata
0:36 obrót w strone bramki i strzal (obrońca z 5 metrów od niego)
0:51 podanie (obrońca 2 metry od niego)
1:00 faulowany (pimpek nie gwiżdże) (nie gwiżdże bo Vlaho ciągnie obrońcę za koszulkę)
1:30 strata (obrońca ze 2 metry od niego)
1:40 strata
1:59 podanie (znakomite) + karny 50/50
2:19 strata (obrońca z metr od niego ale przyjął i źle podał)
2:30 pressing na przeciwnika wymusza jego błąd + pudło (raczej obrońca wyprzedza go i przecina podanie, czyt. strata + pudło)
3:12 wygrany pojedynek + zle podanie
3:27 prostopadła pilka miedzy nogami obroncy, Rabiot nie zrozumiał (podał na ślepo, Rabiot nie miał szans tam dojść bo musiałby spać na spalonym ale od biedy można dać + za pomysł, nie za wykonanie, chociaż tak na prawdę powinien podnieść głowę i wystawić piłkę Dybali)
3:33 podanie (obrońca z 10 metrów od niego, jakby się orientował ile ma miejsca to powinien się obrócić i pobiec z piłką)
3:41 strata
3:47 wbiega przed obrońcę ale gdzieś piłka ucieka, + za walkę
4:10 strata
4:30 podanie (obrońca ze 2 metry od niego)
5:16 faulowany
5:23 pressing na przeciwnika tworzy sytuacje Makeniego (tak ale co to ma wspólnego z tematem? później zagrywa piłkę kolejny raz na pałę piętką)
5:33 faulowany
Ja naliczyłem 4 straty z rywalem na plecach + raz dał się wyprzedzić, raz powalczył ale bez efektu, 2 razy był faulowany, 1 faul obustronny, 3 razy dobrze przyjął ale podał do rywala, raz dobrze podał bez przyjęcia i raz źle. Nie było żadnej akcji w tym meczu żeby przyjął piłkę a następnie uruchomił akcję, najlepsze co mu się udało to 2 razy go faulowali i raz podał bez przyjęcia na 3 metry.
Garreat pisze:
07 lutego 2022, 16:54
Tak że występ nie wybitny, ale co najmniej dobry.
Mi przede wszystkim chodziło o jego grę tyłem, coś z czym podobno Morata miał problemy a Vlaho miał je rozwiązać, jakby między nimi w tym aspekcie była różnica klas. Wczoraj jej nie widziałem. Widziałem inne atuty o których już pisałem ale nie to.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 lutego 2022, 23:48



Z taką mentalnością trenera, to za wielu bramek za kadencji Maksa nie strzeli. Jak Chiellini wróci to pewnie szepnie Misterowi przy linii, że tego zawodnika nie da się trenować :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 01:12

Gość jest po prostu ostro przepłacony. Miał dobry rok pod kątem skuteczności w przeciętnym klubie, gdzie 10 kolegów robiło na jego statystyki żeby go drogo sprzedać a nasi dali się nabrać. Każdy kolejny mecz potwierdza, że nie potrafi grać tyłem do bramki a jego podania to po prostu nieśmieszny żart - 58% skuteczności podań plasuje go na zaszczytnym 2 miejscu od końca w całej lidze za Milanem Djuricem (nie licząc bramkarzy). Każdy lepszy obrońca go ośmiesza aż żal na niego patrzeć... Oczywiście taktyka i rola wyznaczana przez Maksa mu nie pomaga ale to nie może być wymówką do aż tak słabej gry. Za aż tak słabego nawet ja go nie uważałem i jestem zaskoczony tym jak marnie gra. Ręka Maksia wyciąga co najlepsze z kolejnego ofensywnego zawodnika czy wtopiliśmy 80mln + bajoński kontrakt na 4.5 orku?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 01:15

Maly pisze:
19 lutego 2022, 01:12
Gość jest po prostu ostro przepłacony.
To akurat wiedział każdy głupi... no, może znalazły się wybitne jednostki twierdzące, że jego cena to okazja :prochno:
Maly pisze:
19 lutego 2022, 01:12
Miał dobry rok pod kątem skuteczności w przeciętnym klubie, gdzie 10 kolegów robiło na jego statystyki[...]
Dlatego istnieje coś takiego jak skauting, służący do wybadania skilla. Może kiedyś w Juve zatrudnią kogoś w tej roli :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
czaszka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 81
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 08:46

Ja też uważam, że typ jest grubo przepłacony. Wrażenia na mnie kompletnie nie zrobił nawet jak byl jeszcze w Fiorentinie. Agnelli zaplacil za napastnika 80 mln, który nie ma prawej nogi i nie potrafi dryblować :ahsisi: W Lm z takim napastnikiem nie mamy czego szukać o ile się tam załapiemy.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 19 lutego 2022, 09:01

Bez jaj. U nas Messi w primetime miałby ciężko, a co dopiero Dusan. Gówniana obrona (boki) i pomoc do tego skrzydłowi są tak żałośni, że nie ma chłop szans na oddanie strzału. Piłka go szuka, ale reszta drużyny jest ujowa. Do tego guano taktyka Toskańczyka i masz.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
ODPOWIEDZ