Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 12:28

Nie wiem, czy:
- w dobie pandemii
- z wątpliwą LM (brak awansu / wykluczenie przez UEFA)
- z koniecznością wykupu Chiesy za 50 mln
Możemy spodziewać się czegoś więcej niż 3 darmowych transferów + 2 wymian, czyli de facto mercato za 0 euro.

Kean (21) / Morata (28)
Depay (27) - Calhanoglu (27) - Chiesa (23)
Bentancur (23) - McKennie (22)
A.Sandro (30) - de Ligt (21) - Bonucci (33)/Romagnoli (26) - Cuadrado (32)/Danilo (29)
Donnarumma (22)

Powrót do 4-2-3-1, w którym za Allegriego graliśmy najlepiej.

Po pozbyciu się CR7, Dybali, Ramsey'a i Rabiota (4 z 5 najlepiej zarabiających piłkarzy) nasz budżet płacowy złapie oddech i pojawią się pieniądze na kontrakty dla Donnarummy, Depay'a (coś nie może dogadać się z tą Barcą) i Calhanoglu (nie stać nas na SMS-a czy nawet de Paula, więc trzeba skorzystać z okazji na niezłego ofensywnego pomocnika).

Tutaj trzeba myśleć o budowie drużyny w perspektywie 2-3 lat. Dopiero wtedy może będzie nas stać na ponowne sprowadzanie piłkarzy pokroju de Ligt za 85 mln. Póki co trzeba mieć w miarę fajnie obsadzone wszystkie pozycje graczami, którzy są najlepiej w wieku 20-27 lat.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 14:54

Donnarumma poinformował Maldiniego o tym, że przechodzi do Juve :

:prochno: :laugh:


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 20:56

vitoo pisze:
27 kwietnia 2021, 12:07
Facet jest niepoważny. Początkowo miał zdecydować do końca kwietnia, teraz chce czekać, żeby zobaczyć, czy musiałby kopać w Lidze Europy. Nie dość, że to on, a nie klub decyduje, co zrobić, to jeszcze odkłada tę swoją decyzję, tak że w sumie nie wiadomo na czym stoi Juventus.

Więcej przekładanek, machania rękami, przewracania się, odsuwania się od piłki w murze i walenia na bramkę z 40 metrów. Wtedy na pewno skończymy poza Ligą Mistrzów.
Jest w takim wieku, że to zrozumiałe. Nie ma 20-paru lat, że może czekać na sukcesy. Zrozumiałe nie jest to co odp... tentegowuje. Zawinił w rewanżu z Porto, najgorszy na boisku, nie do zmiany, minus 10M realnych przychodów bezpośrednio z LM plus co nieco giełda (akcje na pewno nie skoczyły) itp. itd. Z Violą - bramka na jego konto. Okolicznością łagodzącą jest fakt, iż nie mamy trenera z jajami, który ustawi go do pionu. Jeśli ktoś by za niego chciał zapłacić - bez żalu.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 10:36

Osobiście to mam nadzieje, że te plotki o Zielu to żart. Podziękuje za takiego zbawcę. Wolę już darmowego Calhanoglu.
Odpalenie Demirala tylko w przypadku pozyskania Romagnoliego chociaż wolałbym by Turek został w klubie.
Co do wymiany Dybali na Moratę...tu mam problem bo Morata jest w sumie spoko i gra bardzo dobry sezon. Z drugiej jednak Icardi jest lepszym napastnikiem i problem mam tutaj z tym, że Morata dostaje te 5 mln i to mu wystarcza. Icardi przyszedłby z Wandą i sam nie wiem...czy ten zysk sportowy jest na tyle tak duży by "przykryć" potencjalne problemy wywołane przez tą kobietę...to w sumie tak jakby wpuścić lisa do kurnika. W sumie z obu tych rozwiązań koniec końców byłbym zadowolony byleby tylko pozbyć się tej wydmuszki. To, że Pawełek walnie kilka zdjęć na Insta i wykona jakiś gest po którym kibice całkowicie wyłączają myślenie to za mało. Koleś po każdym dobrym sezonie pierwszy leci po podwyżkę i to znaczną. Nie chce go w klubie. Wolę swoje potencjalnie niespełnione oczekiwania ulokować w Kulusevskim i Demiralu bo oni faktycznie mogą być lepsi. Dybala lepszy już nie będzie. Może w swoim najlepszym sezonie otarł się o 40...max 50% Messiego czy Ronaldo, a oczekuje zarobków TOPa. To tak nie działa. Pogba, Morata, Icardi...ktokolwiek byleby się pozbyć tego pozoranta.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:00

Icar był 2 lata poza Włochami to ma chyba ta zniżkę podatkową.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:37

Poprostu pisze:
28 kwietnia 2021, 11:00
Icar był 2 lata poza Włochami to ma chyba ta zniżkę podatkową.
Morata też jest na tej zniżce, ale z pewnością Icar oczekiwałby więcej netto, a co przy zniżce w obu przypadkach da większą kwotę dla klubu.

Dla mnie Icar jest lepszym i pewniejszym napastnikiem niż Morata i jeśli mielibyśmy na kwotach transferów wyjść porównywalnie i trochę więcej płacić Argentyńczykowi to byłbym za taką wymianą.
Crunny pisze:
27 kwietnia 2021, 12:28
Nie wiem, czy:
- w dobie pandemii
- z wątpliwą LM (brak awansu / wykluczenie przez UEFA)
- z koniecznością wykupu Chiesy za 50 mln
Możemy spodziewać się czegoś więcej niż 3 darmowych transferów + 2 wymian, czyli de facto mercato za 0 euro.

Kean (21) / Morata (28)
Depay (27) - Calhanoglu (27) - Chiesa (23)
Bentancur (23) - McKennie (22)
A.Sandro (30) - de Ligt (21) - Bonucci (33)/Romagnoli (26) - Cuadrado (32)/Danilo (29)
Donnarumma (22)

Powrót do 4-2-3-1, w którym za Allegriego graliśmy najlepiej.

Po pozbyciu się CR7, Dybali, Ramsey'a i Rabiota (4 z 5 najlepiej zarabiających piłkarzy) nasz budżet płacowy złapie oddech i pojawią się pieniądze na kontrakty dla Donnarummy, Depay'a (coś nie może dogadać się z tą Barcą) i Calhanoglu (nie stać nas na SMS-a czy nawet de Paula, więc trzeba skorzystać z okazji na niezłego ofensywnego pomocnika).

Tutaj trzeba myśleć o budowie drużyny w perspektywie 2-3 lat. Dopiero wtedy może będzie nas stać na ponowne sprowadzanie piłkarzy pokroju de Ligt za 85 mln. Póki co trzeba mieć w miarę fajnie obsadzone wszystkie pozycje graczami, którzy są najlepiej w wieku 20-27 lat.
Tylko te oczekiwania finansowe Donnarummy... :bad:
Depay, jak najbardziej na tak!
Calhanoglu mnie osobiście nie przekonuje i uważam, że wyjdziemy na nim jak na Ramseyu dlatego nie chciałbym go w Juve.
Romagnoli mógłby być ciekawym wzmocnieniem, o ile wróci do formy z przed kilku miesięcy i kontuzję przestaną się go imać, a i na Demiralu można by zarobić na Włocha z Sassuolo.
Dybala mam nadzieję, że finalnie z nami zostanie i dodatkowo Locatellego (ze sprzedaży Turka), wtedy:
Morata (28)
Depay (27) - Dybala - Chiesa (23)
Bentancur (23) -Locatelly (23)
A.Sandro (30) - de Ligt (21) - Romagnoli (26) - Cuadrado (32)/Danilo (29)
Szczęsny (31)
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2021, 13:18 przez unbelievable87, łącznie zmieniany 1 raz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:47

Tutaj nie ma nawet co polemizować bo Icardi wciąga Moratę nosem.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 16:09

Juve Allegriego 2.0 ma opierać się o: Chiesę, de Ligta, Dybalę, Kulusevskiego oraz Bentancura, a z Arthura chciałby spróbować zrobić registę
Pierwsze zakupy: Locatelli i Kean

Kean
Dybala - Chiesa/Kulusevski
Locatelli - Arthur - Bentancur
A.Sandro - de Ligt - Bonucci/Romagnoli - Danilo/Cudrado
Donnarumma


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 17:03

Plotki o zniewieściałych, płaczliwych pipkach bez charakteru pokroju Zielińskiego i Calhanoglu mnie przerażają. Kolejny duży bobas do niańczenia, którego moglibyśmy ułożyć w jednym łóżeczku z Dybałą, Rabiotem, Ramseyem, Sandro i Moratą. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mental, zarówno piłkarzy jak i tego brodatego manekina na ławce jest przyczyną trwającego od lat regresu i finalnie upadku Juventusu w tym sezonie.
Jeszcze sześć lat temu w naszej koszulce biegali Lichtsteiner, Pogba, Vidal i Tevez. Nawet Padoin i Peluso, tam gdzie brakowało wirtuozerii, nadrabiali walecznością i mentalem. Dziś trzon drużyny stanowi grupka ulizanych gogusiów z orzeszkami laskowymi zamiast jaj i kilku zblazowanych leśnych dziadków jak Bonucci, Chiellini i Ronaldo którzy stosując filozofię pewnego wrocławskiego bezrobotnego, patrzą jak by tu zarobić, a się nie narobić.
Przyjmijmy za wzór koncepcje Kloppa, który najpierw ocenia aspekty mentalne zawodnika, a dopiero później jego umiejętności piłkarskie.

Jeżeli nasz portfel rzeczywiście jest puściutki, to już lepiej wziąć tego Wijnalduma niż ładować pieniądze w 5 letni, tłusty kontrakt dla tego chuderlaka Hakana.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 21:18

MRN pisze:
28 kwietnia 2021, 11:47
Tutaj nie ma nawet co polemizować bo Icardi wciąga Moratę nosem.
Słaby Morata: 1,01 gol/asysta na 90 minut
Wielki Icardi: 1 gol/asysta na 90 minut
Wielka różnica


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 21:57

Paya pisze:
28 kwietnia 2021, 21:18
MRN pisze:
28 kwietnia 2021, 11:47
Tutaj nie ma nawet co polemizować bo Icardi wciąga Moratę nosem.
Słaby Morata: 1,01 gol/asysta na 90 minut
Wielki Icardi: 1 gol/asysta na 90 minut
Wielka różnica
Dokładnie, po tym jak się pokłócił z merdami to nie może wrócić do formy chociażby z sezonu 17/18. Dodatkowo sporo by kosztował, już ściągnęliśmy za grube siano innego Argentyńczyka, wiek był podobny potem był wielki problem ze sprzedażą. Co do Moraty Atletico za bardzo nie ma co z nim zrobić, być może uda się ugrać wypożyczenie za 5 baniek na kolejny rok co złym dealem by nie było. Swoje strzelił, asystował, przed sezonem takie staty Moraty pewnie każdy brałby w ciemno. Z lepszą pomocą i bez Ronaldo spokojnie może wykręcić 20 + goli na sezon. Inne pozycje bardziej wymagają zmian i ładowanie jakiejś wymiany za Dybale czy 40 mln w Icara w obecnej sytuacji nie jest najpilniejszą potrzebą.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 08:28

Zdaję sobie sprawę z tego, że w informacjach zamieściłem najbardziej pesymistyczne jak dotąd przekazy z włoskiego forum ale jeżeli nie awansujemy do LM to przy tym kierownictwie jest to prawdopodobne, fajerwerków nie należy się spodziewać bo być może nadchodzą lata posuchy i takich emocji jakie towarzyszyły nam przy transferze CR7 i De Ligta możemy już nie doświadczyć.
Obrazek


Obrazek
notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 09:24

MRN pisze:
29 kwietnia 2021, 08:28
Zdaję sobie sprawę z tego, że w informacjach zamieściłem najbardziej pesymistyczne jak dotąd przekazy z włoskiego forum ale jeżeli nie awansujemy do LM to przy tym kierownictwie jest to prawdopodobne, fajerwerków nie należy się spodziewać bo być może nadchodzą lata posuchy i takich emocji jakie towarzyszyły nam przy transferze CR7 i De Ligta możemy już nie doświadczyć.
Okej, nawet nie chcę wchodzić w dyskusję o przydatności CR7, ale czy ten De Ligt naprawdę był nam potrzebny? Dał nam jakiś tytuł? W tamto okienko trzeba było skupić się na pomocy. Bardzo szanuję Holendra, ale to był bardziej ruch pod tytułem pokazania światu, że Juventus jest atrakcyjnym kierunkiem dla najbardziej rozchwytywanych młodych piłkarzy. Dwa lata później może będziemy zmuszeni go sprzedać. Czyli średnio wyszło.

Faktycznie same negatywy w Twoim poście. Uważam, że Sandro jest po drugiej stronie rzeki, ewentualnie powinien być próbowany w roli bocznego ŚO gdybyśmy mieli grać 3-5-2. Jeśli nie, to sprzedać za 20-25 mln, jeśli znajdzie się chętny, i kupić kogoś bez nazwiska, ale komu się będzie chciało. Ale tym kimś na pewno nie jest Emerson. Z Donnarummą zupełnie sprzeczne informacje. Tak samo jak z Allegrim, bo jedni piszą, że na pewno przyjdzie, a inni, że w przypadku zapewnienia sobie LM Pirlo zostanie... Jeszcze co do emocji przy transferach - żyłem bardzo sagą z Ronaldo i śledziłem samoloty, ale nie będę za tym tęsknił, jeżeli zamiast takich efektownych ruchów wrócimy do mądrego, nieefektownego kupowania. Z Paraticim czy bez.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2021, 09:40 przez notquite.mytempo, łącznie zmieniany 1 raz.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 09:37

@tempo

Chyba wszystkie media już przeszły na narrację, że Pirlo i tak poleci.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 09:47

notquite.mytempo pisze:
29 kwietnia 2021, 09:24
Okej, nawet nie chcę wchodzić w dyskusję o przydatności CR7, ale czy ten De Ligt naprawdę był nam potrzebny?
Jestem tego samego zdania, które podtrzymywałem cały czas. O ile żyłem emocjami jak w przypadku pepunia przy transferze Ronaldo, o tyle transfer DL w ogóle nie wywoływał u mnie jakiś emocji, byłem neutralny gdyż 85 mln i taka pensja dla 20 latka były dla mnie czymś absurdalnym w momencie kiedy największe braki były w środku pola oraz bokach obrony. Skończyło się na tym, że wydaliśmy cały hajs na DL a sprowadziliśmy darmowych Rabiota oraz Ramseya a powinno być na odwrót. Kasa powinna być przeznaczona na skopaną jeszcze z czasów Marotty pomoc a na obronę mogliśmy mieć Romero czy Caldarę, skutek byłby pewnie lepszy. Na chwilę obecną obecność w składzie DL nie ma w ogóle żadnego znaczenia a jak już okaże się, że może mieć to jego u nas nie będzie a w środku pola nadal pozostaniemy z wyrwą, nie uzupełnioną przez te wszystkie lata.


Obrazek
Zablokowany