Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 22:20

Jeśli faktycznie ta informacja o wykluczeniu na 5 lat z europejskich pucharów zadecydowała to się nie ma czemu dziwić i tak jak wszyscy już wspomnieliście i macie stuprocentową rację - ten pomysł spalił w momencie, gdy reszta klubów się z niego wypisała i tyle. Jeśli chcą pokonać UEFĘ to tylko działając już w kuluarach, mając przygotowane kontakty i wielkie pieniądze oraz umowy sponsorskie i wyjść z tym jak będzie przygotowane na każdym kroku, przede wszystkim prawnym. Niestety sposób w jaki Super Liga została przedstawiona był komiczny i mafia europejska zjadła i przeżuła, a Ceferin ma się dobrze.

Widzę też, że poruszacie wątek sprzedaży Juve i powiem Wam tyle, że ciężko jako kibicowi tej drużyny od dziecka byłoby mi ze świadomością, że klub przestał już być własnością rodziny Agnellich. Kiedy w dzisiejszych czasach romantyzmu w piłce już niestety jest coraz mniej, są tylko nieliczne wyjątki to właśnie klub w rodzinnych rękach jak Juve jest jeszcze ostoją tego romantyzmu i wcale nie uważam, że nasze problemy wynikają z decyzji czy z braku decyzji Elkanna czy pomyłek Andrei. Coraz mniej już piłkarzy, którzy na całe życie wiązali się z jednymi barwami, a pięknej historii jak nasza próżno szukać. Ciężko było mi się pogodzić z utratą herbu na rzecz logo - ale poniekąd to rozumiałem i przywykłem, chociaż herb powinien być nadal obecny w jakiejś formie nadal, może na którymś zestawie koszulek też itp. Gdyby doszło do samej sprzedaży nie wiem jakbym do tego podszedł, ale nie kibicowałbym z taką siłą jak przez ostatnie 20 lat.


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 22:27

Ja swojego też nie. Czemu winny Elkann skoro kuzynowi odbiło? Nie można komuś, kogo mianuje się prezesem, mówić co ma robić. Niczyja wina, że AA roił sobie "nie-wiadomo-co" i popełnił kosztowne błędy. John wprowadził teraz swoich ludzi i wyciągają nas z bagna, tak jak zarząd ekonomiczny robił to po powrocie do Serie A. Jak to w dwa lata można zapomnieć o całej erze post-farsopoli. Allegri odchodzi, czyli nowy naczelny wróg Juvepoland musi być? Bez odbioru.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 22:37



Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 23:01

Volto pisze:
06 czerwca 2023, 22:27
Ja swojego też nie. Czemu winny Elkann skoro kuzynowi odbiło? Nie można komuś, kogo mianuje się prezesem, mówić co ma robić. Niczyja wina, że AA roił sobie "nie-wiadomo-co" i popełnił kosztowne błędy. John wprowadził teraz swoich ludzi i wyciągają nas z bagna, tak jak zarząd ekonomiczny robił to po powrocie do Serie A. Jak to w dwa lata można zapomnieć o całej erze post-farsopoli. Allegri odchodzi, czyli nowy naczelny wróg Juvepoland musi być? Bez odbioru.
Gdzie odchodzi? Przecież dzisiaj wszyscy trąbią że zostaje, niech <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> będzie z nami :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 23:39

Nie ma co się oszukiwać, że to AA był w Superlidze a nie Juventus, ewentualnie Juventus Agneliego. Jeśli nie powstanie SL to walkę z PL można uznać za przegraną i kluby po kolei będą sprzedawane panom w ręcznikach na głowie. Czy tego chcą kibice od lat hejtujący PSG, City czy wcześniej Chelsea? No nie wydaje mi się i jak czytam tu jak wiele osób chce sprzedaży klubu w ręce Arabów to śmiać mi się chce na ich podwójne standardy ;) Widać, że sprzedaliby duszę diabłu byle tylko ich klub wygrywał jednocześnie plując na innych, którzy podpisali z nim pakt.

Dla samej SL nie ma znaczenia czy firmuje je 2 kluby czy 3 a być może w tym momencie czym mniej tym lepiej jeśli ta klauzula wyjścia z projektu o której się pisało jest prawdziwa. Jeśli ma powstać to i tak powstanie i my do niej przystąpimy czy się to będzie komuś podobało czy nie, a jeśli nie powstanie to za kilka(naście) lat LM nie będzie miała większego sensu.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wolf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2022
Posty: 16
Rejestracja: 25 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 10:25

Volto pisze:
06 czerwca 2023, 22:10
MRN pisze:
06 czerwca 2023, 21:59
Zabawka nie zabawką ale to samo mówiliśmy na temat PSG czy MC ale im jakoś zabawka się nie nudzi przez wiele, wiele lat. Elkann ma w poważaniu Juve, które trzyma na siłę chyba ze względu na dziadka.
Jakby miał w poważaniu, to Juventus nie byłby jedyną niedochodową spółką Exoru. Logika.

PSG? MC? a Everton, czy - nie daj Boże Malaga? Loteria zamiast stabilności, gdzie potrzeba tylko właściwych ludzi do zarządzania i nic więcej?
Owe PSG może być następną Malagą. Od dłuższego czasu mówi się, że jeśli Katarczykom uda się kupić United to w najlepszym wypadku PSG będzie miało ograniczone finansowanie, ale będą szukać opcji pozbycia się klubu również.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:40

Wyczytałem, że za wszystkim stoi A. Agnelli, który nie śpi i te rzekome straszenie sądem z powodu gróźb UEFA to jego dzieło. PO wszystkich zawirowaniach prawnych jakie są z jego udziałem spróbuje odkupić klub od Elkanna.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:45

MRN pisze:
07 czerwca 2023, 11:40
Wyczytałem, że za wszystkim stoi A. Agnelli, który nie śpi i te rzekome straszenie sądem z powodu gróźb UEFA to jego dzieło. PO wszystkich zawirowaniach prawnych jakie są z jego udziałem spróbuje odkupić klub od Elkanna.
Czyli odda swoje udziały w spółkach Fiata?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:47

Możliwe ale wykup miałby nastąpić przy pomocy dużego konsorcjum, które będzie go wspierało.

Pewne jest, że zależy mu na Juve i łatwo tak tego nie zostawi.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:49

Ma to sens tylko wtedy już klub będzie musiał być finansowo czyściutki i perfekcyjnie zarządzany bo już nie będzie szans na dokapitalizowanie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:54

Założę się że John chce oddzielić Juve od Fiata bo im robią PRowy syf i pewnie mają przez to spadki akcji + Juve to chyba jedyne dziecko Agnellich które nie zarabia.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:55

Zgadza się ale faktem jest, że w świecie biznesu Agnelli ma wielu wpływowych przyjaciół.

Jak to niektórzy twierdzą - coś się gotuje w garnku...
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2023, 11:56 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:55

MRN pisze:
07 czerwca 2023, 11:40
Wyczytałem, że za wszystkim stoi A. Agnelli, który nie śpi i te rzekome straszenie sądem z powodu gróźb UEFA to jego dzieło.
Jak to rozumieć? UEFA straszyła Juve bo AA nie śpi?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:57

Michael_M pisze:
07 czerwca 2023, 11:49
Ma to sens tylko wtedy już klub będzie musiał być finansowo czyściutki i perfekcyjnie zarządzany bo już nie będzie szans na dokapitalizowanie.
Z Agnellim za sterami niewykonalne :prochno:
Narobił tyle bałaganu, ostatnie 2/3 lata jego prezydentury to po prostu domino fatalnych decyzji. W pewnym momencie Juventus był mocno zadomowiony w tym top 8 w Europie. Przy dobrym prowadzeniu klubu szanse by na stałe być w tym gronie były spore. Przez szereg fatalnych decyzji w tej chwili mamy LKE i na dobrą sprawę ciężko umieścić Juve nawet w top 20 klubów w Europie.
Michael_M pisze:
07 czerwca 2023, 11:54
Założę się że John chce oddzielić Juve od Fiata bo im robią PRowy syf i pewnie mają przez to spadki akcji + Juve to chyba jedyne dziecko Agnellich które nie zarabia.
Akurat, ze nie zarabia to żaden problem, bo klub nie miał być od tego żeby zarabiać tylko miał od zawsze do spełnienia rolę prestiżową. Dla Agnellich Juventus nigdy nie był czymś o czym którykolwiek z rodu myślał w kategoriach zarobkowych.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2023, 11:58 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2023, 11:58

Chodzi o to, że AA ma dowody na zastraszanie ze strony UEFA....pisze się, że Real przedstawi dowody na zastraszanie Juve ale to tak naprawdę Agnelli działa.
AdiJuve pisze:
07 czerwca 2023, 11:57
Z Agnellim za sterami niewykonalne :prochno:
Uważam, że wykonalne jeżeli będzie miał nad sobą bat...chłop się pogubił i zbyt pewnie się poczuł, nieprzygotowany projekt SL dolał oliwy do ognia.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2023, 12:00 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
ODPOWIEDZ