LM 20/21 (1/8): FC Porto 2-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 19:17

jackop pisze:
17 lutego 2021, 19:13
W bajki o jego grze na środku chyba już nikt nie wierzy
Ja wierze. Gosc nie ma depniecia, nie ma gazu, nie ma dryblingu (w sumie, co on ma?), jest wolny, klocowaty. Pomimo wszystko potrafi strzelic bramke, czy nagrac asyste. Widze go w srodku pomocy w 1-4-5-1.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 19:27

Jacky pisze:
17 lutego 2021, 19:17
jackop pisze:
17 lutego 2021, 19:13
W bajki o jego grze na środku chyba już nikt nie wierzy
Ja wierze. Gosc nie ma depniecia, nie ma gazu, nie ma dryblingu (w sumie, co on ma?), jest wolny, klocowaty.
W takim razie nie wiem czemu wymieniłeś argumenty przeciw temu, żeby tam grał :prochno: Żeby być centralną częścią ofensywy trzeba oprócz wizji gry, smykałki do gry kombinacyjnej, szybkości podejmowania decyzji, posiadania obu nóg i najlepiej bomby z dystansu, trzeba jeszcze umieść się cofnąć i potrafić podciągnąć z piłką w tłoku lub samemu zabrać się z nią i wpaść w pole karne rywala. Jak nie masz odejścia na pierwszych 1-2 metrach, ponadprzeciętnej zwrotności i techniki pozwalającej utrzymać futbolówkę przy nodze z rywalem na plecach to dostaniesz plaster i po tobie.

3/4 tych rzeczy nie ma obecnie zarówno Kulusevski jak i Dybala - dlatego marzenia o wystawianiu Pawełka na tej pozycji pozostały marzeniami, bo nie będzie już z niego nawet połowy Messiego. Już pal licho De Bruyne, bo Belg ma prawie wszystko, ale porównaj Rudego np. do mniej kompletnego Aouara i przemyśl sobie, kto profilem bardziej pasuje do gry w 4-2-3-1 jako łącznik pomocy i ataku ;)
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2021, 19:42 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 19:38

Kulusevski nie ma prawa wyjść dzisiaj kosztem Moraty. Tradycyjnie sami sobie utrudniamy życie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. :facepalm:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 19:41

Bartosz Karawańczyk pisze:
17 lutego 2021, 14:55
Wczoraj oglądałem Barca vs PSG - kontra żabojadów na 4-1 była wyborna. Juventus ostatni raz tak dobrą kontrę wyprowadził jakieś 5 lat temu, w Monachium. :whistle: Dopóki będzie u nas Cristiano, to raczej nici z takich akcji, bo każda piłka musi iść do niego, żeby zakończył atak jakimś beznadziejnym strzałem z nieprzygotowanej pozycji.
To ciekawe, bo ja miałem zgoła odmienne wrażenie przy tej bramce. ;) To znaczy jasne, kontra ogólnie szybka i wyszło to wszystko świetnie, ale miałem wrażenie, że:
- po pierwsze: podający wcześniej mógł podać do prawej;
- po drugie: podanie do Mbappe wcale nie było idealne, bo Francuz biegł na pełnej szybkości a piłkę dostał nie na dobieg i musiał zwolnić

Generalnie skończyli to bardzo efektownie, ale sama sytuacja Mbappe to nie była jakaś setka, a zapowiadała się ta kontra tak, że można ją będzie skończyć jakimś strzałem na pustaka. ;) Gdyby taką akcję wyprowadzał Morata, to w miejscu Mbappe byłby CR7 i kontra potoczyłaby się tak samo, tylko że pewnie Portuglaczyk zamiast strzelić jak Mbappe by się zatrzymał, pokiwał, zszedł do lewej i strzelił w Ter Stegena.

To tak dygresja offtopowa. Co do naszego meczu to jest mi wszystko jedno, kto zagra. Chcę po prostu widzieć, że im zależy i że zmażą trochę wstydliwe porażki sprzed roku i dwóch lat. No ale zapowiedzi Pirlo sugerują, że jednak pewnie będzie allegrizm na 100%.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 19:54

Bartosz Karawańczyk pisze:
17 lutego 2021, 19:38
Kulusevski nie ma prawa wyjść dzisiaj kosztem Moraty. Tradycyjnie sami sobie utrudniamy życie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. :facepalm:
No to już możesz zmykać do łóżeczka spać.

Szczesny
🇧🇷 Danilo🇳🇱 De Ligt🇮🇹 Chiellini🇧🇷 Alex Sandro
🇮🇹 Chiesa🇺🇾 Bentancur🇫🇷 Rabiot🇺🇸 McKennie
🇸🇪 Kulusevski🇵🇹 Cristiano Ronaldo


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:02

jackop pisze:
17 lutego 2021, 19:27
Jacky pisze:
17 lutego 2021, 19:17
jackop pisze:
17 lutego 2021, 19:13
W bajki o jego grze na środku chyba już nikt nie wierzy
Ja wierze. Gosc nie ma depniecia, nie ma gazu, nie ma dryblingu (w sumie, co on ma?), jest wolny, klocowaty.
W takim razie nie wiem czemu wymieniłeś argumenty przeciw temu, żeby tam grał :prochno: Żeby być centralną częścią ofensywy trzeba oprócz wizji gry, smykałki do gry kombinacyjnej, szybkości podejmowania decyzji, posiadania obu nóg i najlepiej bomby z dystansu, trzeba jeszcze umieść się cofnąć i potrafić podciągnąć z piłką w tłoku lub samemu zabrać się z nią i wpaść w pole karne rywala. Jak nie masz odejścia na pierwszych 1-2 metrach, ponadprzeciętnej zwrotności i techniki pozwalającej utrzymać futbolówkę przy nodze z rywalem na plecach to dostaniesz plaster i po tobie.
Mysle, ze o niektore powyzsze mozesz zapytac Pirlo ;) Mowie: pomimo tych negatywow i niechlujstwa w grze Szweda, potrafi on robic liczby (pierwszy sezon synka w Juve!). A poza tym zebrales do kupy zalety naszych wszystkich najlepszych pomocnikow: MVPP. Nie ma na swiecie chlopa, ktory laczy to wszystko. Kulu moze byc jednym z trzech elementow, ktore moga ladnie wspolgrac w pomocy Juventusu. Oczywiscie mysle, ze watpie ze za Tudora sie go tam doczekam.

1:2 dla nas dzisiaj.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:12

Jest McKennie od poczatku, jest impreza. Przynajmniej bedzie komu latac dziury za tych dwoch parowczakow w srodku pola.
Chiesa na prawym skrzydle to totalnie inny zawodnik niz na lewym.
Na Morate nie moglem juz patrzec, niech pobiega dzis Kulu. Moze atakujac z glebi pola bedzie w stanie cos ciekawego pokazac?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:12

Jacky pisze:
17 lutego 2021, 20:02
A poza tym zebrales do kupy zalety naszych wszystkich najlepszych pomocnikow: MVPP.
Może, nawet się nad tym nie zastanawiałem. Po prostu wymieniłem z głowy wszystkie atrybuty, które oglądam na boisku.
Jacky pisze:
17 lutego 2021, 20:02
Nie ma na swiecie chlopa, ktory laczy to wszystko.
De Bruyne? Messi? Może nie w 100% ale w 95%. W 85% - 90% mieli to swego czasu Isco czy David Silva, jakbym ruszył pamięcią to z pewnością znalazłoby się więcej. Z resztą jest różnica między posiadaniem prawie wszystkich tych cech, a nie posiadaniem prawie żadnej jak Rudy. Po co wystawiać zawodnika, który ze względu na swoje ograniczenia daje nam 20-30% na danej pozycji? Zwłaszcza tak newralgicznej. Wystarczy, że Andrzej sabotuje Kjezę, Danilo i Cuadrado.

Na tę chwilę i tak poza teorię nie wyjdziemy. Jak przyjdzie co do czego, to możemy wznowić rozważania na ten temat ;)
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2021, 20:20 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:17

Poprostu pisze:
17 lutego 2021, 19:54
No to już możesz zmykać do łóżeczka spać.

Szczesny
🇧🇷 Danilo🇳🇱 De Ligt🇮🇹 Chiellini🇧🇷 Alex Sandro
🇮🇹 Chiesa🇺🇾 Bentancur🇫🇷 Rabiot🇺🇸 McKennie
🇸🇪 Kulusevski🇵🇹 Cristiano Ronaldo
Totalna załamka. Obyśmy po meczu nie musieli zgodnie nazwać tego potworka "jedenastką hańby". Kolejna kompromitacja wisi w powietrzu.
Negri pisze:
17 lutego 2021, 20:12
niech pobiega dzis Kulu. Moze atakujac z glebi pola bedzie w stanie cos ciekawego pokazac?
Ta, z pewnością.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:19

A co tak wybitnego robi w ostatnim czasie Morata? Bo ogladam uwaznie mecze i totalnie tego nie widze, podobnie jak on nie widzi nikogo poza CR majac pilke przy nodze.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:20

Zepnijcie dupy i zagrajcie coś w końcu.

P.s Siła czego się dzisiaj spodziewać?

FJ!


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 20:25

trzeba liczyć, że lider strzelców LM wejdzie w 2 poł. i coś dorzuci do swojego dorobku..


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 21:03

W końcu :) brawo benta patalachu, tyle razy próbowałeś :)


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 21:03

Oficjalny pogrzeb Bentancura (')


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 21:03

brawo, coś co Inter nie umiał zrobić w 180min tutaj proszę 1min i bawienie się pod bramką wykorzystane.
Żona przed meczem "jak jest transmisja Juve w TV to nie wróży to dobrze" :P


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Zablokowany