Superpuchar Włoch 2020: JUVENTUS F.C 2-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:13

Po meczu z Fiorentina był długi wpis Ronaldo choć tam też może przyczynił się do podsumowania ostatni mecz w roku. Po Interze CR7 nie zabrał głosu dopiero dziś wstawi takie zdjęcie. Wygrany?:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:22

:hope: Był czas kiedy starał się to robić, nie raz widziałam jak w 80 minucie zachęcał kolegów do biegania, do pressingu, sam wracał do obrony, pomagał.. Ale mam wrażenie, że ta obojętność od większości, a przede wszystkim środka pola (może beż Chiesy, bo poza ostatnim meczem u niego widziałam żądzę zwycięstwa) i na niego jakoś wpłynęła. Jakby stwierdził, że skoro reszcie się nie chce to po co on ma się starać.. Coś chłopakom w głowie siadło ewidentnie.. I tak każdy po kolei się dopasowuje do tej nijakości i obojętności.. Biegasz po boisku, starasz się, patrzysz na linie boczną koło ławki rezerwowych i widzisz śpiącego królewicza (a może stawia kukłę i idzie na browarka) i nagle odechciewa Ci się..

Mogli by się zbuntować. Jest tam kilku "wiekowych" czyli doświadczonych zawodników, którzy z niejednym trenerem już mieli swoje przygody, wiedzą co i jak.. Powinni gdzieś się zmówić poza boiskiem, obgadać sami taktykę na kolejny mecz i tyle, zagrać po swojemu, Z werwą, z życiem.. Może za dużo wymagam od zawodników samodzielności, ale mnie by irytował taki trener, który ani be ani me. Nie chodzi o to, że ma cały mecz drzeć mordę, ale chociaż jakoś motywować swoich piłkarzy, przynajmniej wtedy gdy im nie idzie, to powinien wyciągnąć te ręce z kieszeni, poklaskać trochę w nie, rzucić jakiś tekst - "dawać chłopaki - do przodu", pokazać, że mu zależy... <chyba poniosła mnie wyobraźnia> :hope: :hope: :hope: :hope:


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:26

FB_IMG_1611084144329.jpg
To wygląda dużo sensowniej niż zestawienie na Inter, niż Frabotta, Ramsey i duet B-R.
Nie wiem ile jeszcze trzeba czasu żeby się panowie porządnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. 🤔
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


calma calma
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:39

W sumie to zależało mnie na tym trofeum bardziej jak na scudetto bo ostatnie nasze mecze decydujące to kompletna porażk, teraz już mam wyrżnięte na ten mecz. Ale tak na dobrą sprawę to Napoli nas jutro też wyjaśni podobnie jak inter...jedno jest pewne - jutro zobaczycie prawdziwą, kipiącą wręcz złość sportową Juve :prochno:
Nasi covidowcy nadal nieobecni, dziwne to wszystko i jeszcze fafluta Demitral się połamał, idź pan w ch...


Obrazek
Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:41

Jeśli jutro tak zagrają, to całkiem całkiem to mi się podoba! Wtedy w drugiej połowie (ok 60') się zmieni tych, którym płuca się skończyły (Kulu, Arthur) i może nawet coś z tego będzie. Boki mogą nam jutro ładnie wejść i na to liczę


Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 20:43

MRN pisze:
19 stycznia 2021, 20:39
W sumie to zależało mnie na tym trofeum bardziej jak na scudetto bo ostatnie nasze mecze decydujące to kompletna porażk, teraz już mam wyrżnięte na ten mecz. Ale tak na dobrą sprawę to Napoli nas jutro też wyjaśni podobnie jak inter...jedno jest pewne - jutro zobaczycie prawdziwą, kipiącą wręcz złość sportową Juve :prochno:
Nasi covidowcy nadal nieobecni, dziwne to wszystko i jeszcze fafluta Demitral się połamał, idź pan w ch...
w naszej ekipie coś długo wyniki covida mają pozytywne.. Dybala kilka dobrych tygodni (pamiętam o co najmniej o 6 - potem straciłam rachubę), Ronaldo prawie 3 (18 dni?), teraz ta trójka już też sporo..


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 21:09

Pirlo na konfie powiedział, że Pirlo ma problemy więc zagra Szczęsny.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 21:12

Poprostu pisze:
19 stycznia 2021, 21:09
Pirlo na konfie powiedział, że Pirlo ma problemy więc zagra Szczęsny.
Pirlo powinien osadzić od cyca ta stara gwardię z kapitanem Mediolanu na czele.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 21:13

Pluto pisze:
19 stycznia 2021, 20:26
Obrazek

To wygląda dużo sensowniej niż zestawienie na Inter, niż Frabotta, Ramsey i duet B-R.
Nie wiem ile jeszcze trzeba czasu żeby się panowie porządnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. 🤔
Mowisz o tym ustawieniu, czy o samych personaliach?
Mi to niestety smierdzi i tak 3-4-3 z (o zgrozo!) McKenniem za napastnikami... Nie mam nic do Amerykanina, bo potrafi sie odnalezc pod bramka przeciwnika i jest nawet wyrozniajaca sie postacia na tle bialo-czarnej mizerii, ale na Boga - to nie jest jego pozycja :dontknow:

Angie pisze:
19 stycznia 2021, 20:43
w naszej ekipie coś długo wyniki covida mają pozytywne..
De Lamentiis ma rozległe znajomosci...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 21:37

Powołani na superpuchar Włoch (skopiowano z newsa na głównej stronie)

Bramkarze: Szczęsny, Pinsoglio, Buffon;
Obrońcy: Chiellini, Danilo, Bonucci, Di Pardo, Dragusin, Frabotta;
Pomocnicy: Arthur, Ramsey, McKennie, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Fagioli, Kulusevski, Ranocchia;
Napastnicy: Ronaldo, Morata

absencje:
Matthijs de Ligt, Juan Cuadrado i Alex Sandro koronawirus
Paulo Dybala kontuzja
Merih Demiral odnowienie kontuzji

Strata zakoronowirusowanych to dramat, bo szczególnie pierwsza dwójka to były i są pistolety w tym sezonie; Odnowienie się kontuzji Demirala to też dramat, bo Turek jest wymiataczem z ogromnym potencjałem. Taki "bad boy" z wielkim skillem i potencjałem, ale obawiam się że już nic z niego nie będzie. Nie łapie minut, ciągle kontuzje albo odnowienia i chyba dla wielkiej piłki (jest?) może być stracony.


Pewnie wyjdziemy:
Szczęsny
Danilo Bonucci Chiellini
Chiesa Benta Arthur McKennie Frabotta
Morata CR

ja bym z tej mąki upiekł taki chleb:

Szczesny
Danilo Dragusin Chiellini Frabotta
Benta Kennie
Kulusevski Ramsey Chiesa
Ronaldo

Moje ostatnie przemyślonka nt Arthura
Nigdy (no może poza Iniestą) nie widziałem zawodnika, który tak "sejfowałby" piłkę, tj. idealnie ją sklejał przy nodze, inteligetnie odbiegał czy kręcił kółeczka, ale poza kontrolą piłki "na 99" (vide fifa xd) i ew. dryblingiem "na 90" ten piłkarz ma niestety kurka niewiele do zaoferowania, bo IQ boiskowe niestety u niego leży, zmysłu rozgrywania nie ma, odbioru nie ma, pressingu nie ma.
Zawsze kiedy gra/jest na boisku bacznie sobie go obserwuję, bo lubię patrzeć jak się bawi w berka z przeciwnikiem czy na to jak magicznie prowadzi piłke, ALE WIELE WIELE razy były takie sytuacje gdzie np. przeciwnik miał piłkarzy głównie po jednej stronie boiska zostawiajac wolną całą np. lewą flankę gdzie np. CR czekał na podanie, Arthur dostawał piłkę i miast ją szybciutko przerzucić robił kółeczko i oddawał do obrony-innego mida.
Czy też J budowało atak pozycyjny, na linii obrony przeciwnika stało 3-4 piłkarzy gotowych do odebrania podania czy prosptopadłej piłki- Arthur dostawał piłkę na 25-30 metrze i miast minąć przeciwnika i podać do przodu to oddawał do boku lub do tyłu (mimo pewnych luk w obronie przeciwnika, które się pojawiały).
Z tego Arhura raczej gracza "naszych marzeń i oczekiwań" nie będzie. Jeżeli nie ma talentu do przeglądu pola, super podań etc. (tzw. wizji gry) to powinien popracować chociaż nad kondycją, pressingiem i odbiorem co byłoby w jego zasięgu. Jako "bulterier" z magiczną techniką byłby nawet użyteczny w klubie top 10 w Europie, ale jak on ma tylko magiczną technikę i kontrolę piłki a reszta jest na poziomie extraklapy to sorry.

Pjanić po prostu i zwyczajnie NIE CHCIAŁ JUŻ GRAĆ DLA JUVE, wiec poszedł taki deal jaki poszedł
ale Pjanić potrafił zaasystować, strzelić z dystansu, kontrolować tempo gry, dostrzegać wolne przestrzenie- a jak miał dzień to przydawał się nawet w pressingu i w odbiorze (ale to bardzo rzadko).
Gdyby obaj piłkarze mieli podobną motywację i chęć gry to Pjanić jest stety-niestety piłkarzem lepszym od Arthura. Arthura winniśmy sprzedać przy najbliższej możliwej okazji.

ed.
powołani ze strony Napoli

Bramkarze: Meret, Ospina, Contini

Obrońcy: Di Lorenzo, Ghoulam, Hysaj, Koulibaly, Maksimovic, Manolas, Rrahmani, Mario Rui,

Pomocnicy: Demme, Elmas, Lobotka, Zieliński, Bakayoko

Napastnicy: Lozano, Mertens, Petagna, Politano, Insigne, Llorente, Cioffi

To jest straszne i śmieszne, że Napoli (bez długów, sic!) niszczy nas linią obrony i pomocy, która wygląda naprawdę dobrze. Straszne i śmieszne jest też to, że uważam że wygląda naprawdę dobrze xD
Tak
Rui - Kuli - Manolas - Hysaj
Demme- Zieliński - Bakayoko

wygląda lepiej niż nasza linia w jakimkolwiek zestawieniu (jako całość, bo wiadomo że Ligt > Kuli i Manolas, ale co z tego skoro Ligt ew. miałby grać z Bonuccim <<< Manolas).
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2021, 22:25 przez Szwamb, łącznie zmieniany 1 raz.


Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 21:38

Angie pisze:
19 stycznia 2021, 20:43
w naszej ekipie coś długo wyniki covida mają pozytywne..
De Lamentiis ma rozległe znajomosci...
[/quote]

Cóż, nie zezwolono na przełożenie meczu, to załatwił sobie pomoc w inny sposób? :?: :dontknow:


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 22:28

Rui - Kuli - Manolas - Hysaj
lepsze od

Danilo - Bonucci - De Ligt - Alex Sandro

Tego to jeszcze nie grali.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2021, 23:23

Jacky pisze:
19 stycznia 2021, 21:13
Mowisz o tym ustawieniu, czy o samych personaliach?
Mi to niestety smierdzi i tak 3-4-3 z (o zgrozo!) McKenniem za napastnikami... Nie mam nic do Amerykanina, bo potrafi sie odnalezc pod bramka przeciwnika i jest nawet wyrozniajaca sie postacia na tle bialo-czarnej mizerii, ale na Boga - to nie jest jego pozycja :dontknow:
Ma jeszcze otwierające podanie, na pewno sprawdziłby się tam lepiej niż Berna czy Ramsey. 🙃 Marzy mi się klasyczne 433 z Arthurem na regiscie i dwoma b2b jak pan bog przykazal.
To powinien być fundament a kwestia czy wzdłuż linii biegają boczni obrońcy czy wahadłowi uzależniona od sytuacji kadrowej i rywala.
LO to chyba ostatnia szansa dla Berny, może na przekór wszystkie odpali. Chociaż nie wiem jak to skleić z doniesieniami z początku sezonu, że jest dla Pirlo za słaby w defensywie nawet na wahadle. 😃


calma calma
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 11:08

podobno jest małe ryzyko, że mecz może się dziś nie odbyć. W Reggio Emilia wczoraj była jakoś bardzo duża mgła i ponoć dziś też ma się to powtórzyć, przez co na boisku ma być bardzo mała widoczność.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2021, 11:12

@Jacky

przecież McKennie jak gra to zawsze jest tym najbardziej wysuniętym pomocnikiem.


Zablokowany