Euro 2020

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 16:13

Akha72 pisze:
27 czerwca 2021, 16:01
dimebag11 pisze:
27 czerwca 2021, 12:13
@Garreat
Niestety na szpicy Włosi nie mają wielkiego wyboru, bo za średniego Immobile mogą wpuścić jeszcze gorszego, klocowatego Belottiego.
Trzykrotny capocannoniere Serie A, zdobywca Złotego Buta, współdzieli rekord największej liczby strzelonych goli w jednym sezonie na włoskich boiskach. Średni :prochno:

Jeżeli zachwycająca wielu Italia ma takie problemy z drużyną na poziomie Austrii, to chyba można zapomnieć o rzuceniu rękawicy faworytom pokroju Belgii czy Holandii.
W reprezentacji tego nie pokazuje. Jedynie 15 goli a w meczach z mocnymi rywalami nie strzela.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7088
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 16:20

Proste, że Niemobilny to średniak. Zweryfikowała go Borussia jak i Atleti. To samo pokazuje w repie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7326
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 19:34

Śmieszą mnie ci eksperci, którzy od początku Euro dziwują się że gra Berardi a nie Chiesa ;) Wystarczy zerknąć na statystyki obu w reprezentacji a nie opierać się na tym, że jeden gra w Juve a drugi nie. Statystyki z tego sezonu też Berardi ma lepsze ale jak mówię nie ma to znaczenia bo gracz Sasuolo po prostu lepiej pasuje do taktyki drużyny Manciniego i dlatego wykręca lepsze liczby w barwach Azzurich.

Wczoraj jednak widać było, że gra nie idzie i potrzeba czegoś innego niż zawsze grała ta drużyna. Włosi praktycznie nie byli w stanie przejść środkiem a jako klasyczny skrzydłowy FC jest dużo lepszy i dlatego jego wejście wraz z Pessiną odmieniło mecz. Czy to ma jednak oznaczać, że Chiesa wyjdzie teraz w 1 składzie? Nie wydaje mi się. Mancini ma swoją 11 i żeby się do niej dostać trzeba było grać dobrze przez ostatnie lata a nie w ostatnim meczu. Verratti jest to dość dobrym przykładem chociaż oczywiście wszystko jest możliwe.

Włosi nie grają rewelacyjnie nie licząc pierwszego meczu ale Turcy to najsłabszy zespół na tym turnieju więc nie ma się co podniecać. Osobiście jestem zawiedziony grą Italii i pozostaje mi mieć nadzieję, że mityczną wiosnę, czyli że rozkręcą się jeszcze i formę fizyczną RM wcelowuje na ostatnie 10 dni turnieju.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1711
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 20:24

Pamiętajcie, De Ligt to najlepszy obrońca świata.
No i Demiral niewiele gorszy :prochno:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 22:04

Maly pisze:
27 czerwca 2021, 19:34
Śmieszą mnie ci eksperci, którzy od początku Euro dziwują się że gra Berardi a nie Chiesa ;) Wystarczy zerknąć na statystyki obu w reprezentacji a nie opierać się na tym, że jeden gra w Juve a drugi nie. Statystyki z tego sezonu też Berardi ma lepsze ale jak mówię nie ma to znaczenia bo gracz Sasuolo po prostu lepiej pasuje do taktyki drużyny Manciniego i dlatego wykręca lepsze liczby w barwach Azzurich.

Wczoraj jednak widać było, że gra nie idzie i potrzeba czegoś innego niż zawsze grała ta drużyna. Włosi praktycznie nie byli w stanie przejść środkiem a jako klasyczny skrzydłowy FC jest dużo lepszy i dlatego jego wejście wraz z Pessiną odmieniło mecz. Czy to ma jednak oznaczać, że Chiesa wyjdzie teraz w 1 składzie? Nie wydaje mi się. Mancini ma swoją 11 i żeby się do niej dostać trzeba było grać dobrze przez ostatnie lata a nie w ostatnim meczu. Verratti jest to dość dobrym przykładem chociaż oczywiście wszystko jest możliwe.

Włosi nie grają rewelacyjnie nie licząc pierwszego meczu ale Turcy to najsłabszy zespół na tym turnieju więc nie ma się co podniecać. Osobiście jestem zawiedziony grą Italii i pozostaje mi mieć nadzieję, że mityczną wiosnę, czyli że rozkręcą się jeszcze i formę fizyczną RM wcelowuje na ostatnie 10 dni turnieju.
Skład, taktyka oraz forma zawodników to rzecz zmienna.W ostatnim czasie Chiesa jest wyraźnie lepszy od Berardiego i powinien zagrać od początku w następnym meczu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7326
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2021, 22:39

Co to znaczy w ostatnim czasie? Berardi w 2 pierwszych meczach grupowych robił kluczowe gole a Italia wygrywała po 3-0, w trzecim nie grał. Z Czechami przed Euro gol. Ogólnie od października w kadrze co mecz gol lub asysta (poza meczem z Polską gdy grał tylko 7 minut), łącznie 5 goli i 2 asysty. Ostatni udział Chiesy przy golu nie licząc wczorajszego meczu to 2019 rok.

No ale może chodziło ci o rozgrywki klubowe? W takim razie Domenico ostatnie 8 meczów w lidze to 6 goli i 3 asysty. Wyniki chiesy mam nadzieję pamiętasz mniej więcej.

A taktyka Manciniego wcale taka zmienna nie jest jak się mam wrażenie niektórym wydaje.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 616
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2021, 16:33

Tak się (statystycznie) drużyny prezentowały z fazie grupowej pod względem ofensywnym i defensywnym (grafika z lewej) oraz szybkości zdobywania terenu i ilości podać (grafika z prawej):
ObrazekObrazek


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7363
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 11:34

Obrazek

Co ja pacze...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2021, 11:46

Akha72 pisze:
27 czerwca 2021, 16:01
Jeżeli zachwycająca wielu Italia ma takie problemy z drużyną na poziomie Austrii, to chyba można zapomnieć o rzuceniu rękawicy faworytom pokroju Belgii czy Holandii.
No tak się wydawało, ale jak widać to o czym trąbią, czyli, że na tym poziomie nie ma słabych drużyn, jest prawdą. Francji już nie ma po spotkaniu ze Szwajcarią, którą to Włosi wysoko ograli. W fazie pucharowej nie ma już kalkulacji. Wczoraj Szwajcaria czapki z głów. Miałem sobie obejrzeć końcówkę, ale jak zobaczyłem, że z 1:0 zrobiło się 1:2 i karny nietrafiony to dałem sobie spokój, a tu proszę rano zdziwko


FORZA JUVE!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 965
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 17:32

Wyniki badań rezonansem magnetycznym pokazują częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego tylnego, częściowe uszkodzenie więzadeł bocznych wewnętrznych i zewnętrznych oraz złamanie kłykci kości udowej bez przemieszczenia.

No to Besedin w tym roku już sobie nie pogra. Za taki faul ten szwedzki rzeźnik powinien odpocząć od piłki przez 3-4 miesiące, a jeszcze się kłócił, że faulu nie było.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7088
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 20:13

A <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Lineker twierdzi, że nie było faulu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7326
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 21:24

Nie przesadzajcie, zwykła nieostrożność (z obu stron żeby było jasne) i bardzo dużo pecha bez żadnej premedytacji czy chamstwa. Szwed wybił piłkę i nie widział co było dalej bo to była chwila, nikt nie widział bo Ukraińcy nawet bardzo nie protestowali, że żółta.

Tak na prawdę przepisy gdy w piłkę zabraniały Szwedowi w tej sytuacji wybić piłkę bo nie bardzo mógł to zrobić w inny prosty sposób.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 616
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2021, 23:39

Już w piątek.
Obrazek

Zerknąłem na ranking FIFA i wygląda on tak:

🇧🇪 1 -------------------- 7 🇮🇹
🇨🇭 13 ------------------- 6 🇪🇸

🇺🇦 24 -------------------- 3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇨🇿 40 --------------------- 10 🇩🇰

Średnie miejsce w rankingu drużyn z górnej części tabelki - 6,75
Średnie miejsce w rankingu drużyn z dolnej części tabelki - 19,25


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9910
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2021, 23:12

Kochane Włochy. :nod:

Szczerze liczę na to, że wygrają ten turniej - w moim odczuciu najtrudniejszych rywali na turnieju już nie ma, ani Francji, ani Belgii. Hiszpania operuje piłką, ale nie robi na mnie wrażenia, to już nie to samo co kiedyś. Druga część drabinki bez porównania słabsza od tej Włochów. Naprawdę jest spora szansa Panowie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7326
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2021, 23:31

woe pisze:
30 czerwca 2021, 23:39
🇧🇪 1 -------------------- 7 🇮🇹
🇨🇭 13 ------------------- 6 🇪🇸

🇺🇦 24 -------------------- 3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
🇨🇿 40 --------------------- 10 🇩🇰

Średnie miejsce w rankingu drużyn z górnej części tabelki - 6,75
Średnie miejsce w rankingu drużyn z dolnej części tabelki - 19,25
za to w 1/2 będzie 13 do 13


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ