Serie A 18/19 (2): JUVENTUS F.C 2-0 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 17:42

pumex pisze:Zaciekawił mnie cytat z jednej z ostatnich okładek Tuttosportu: "Allegri: potrzeba więcej prostopadłych podań".Tak, dobrze widzicie. Szczękę z podłogi zbierałem przez cały dzień. Ciekawy jestem na ile to czcze gadanie, a na ile rzeczywiste dostrzeżenie problemu, bo w tym konkretnym aspekcie, biorąc pod uwagę potencjał techniczny i kreatywny tego zespołu, jesteśmy fatalni.
Jest to o tyle dziwne, że mamy w drużynie piłkarzy, którzy potrafią je zagrywać (Bonucci i Pjanic), a tak rzadko z nich korzystamy. Gorszy problem ze strzałami z dystansu, bo brakuje nam ich od czasów Vidala i Pogby. Marchisio w formie też umiał huknąć zza pola karnego.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 17:46

jackop pisze:Ja jestem świadomy, że Sami nie jest piłkarzem idealnym, posiada pewne wady i ograniczenia, ale jw, chłop robi na boisku więcej, niż się po nim tutaj spodziewano. Także powtórzę się: jeśli ktoś po nim oczekuje odbiorów jak Kante, albo rozgrywania jak Busquets to jest niepoważny. Gość korzysta ze swoich predyspozycji najlepiej jak umie, jego obecność na boisku daje wymierną korzyść.
Z biegiem czasu tych wad przybywa, a zalet niestety już nie. O jakich wymiernych korzyściach mówisz, też nie wiem. W destrukcji jest bezużyteczny, potrafi natomiast wyczuć moment na wejście w pole karne. Te bramki z poprzedniego sezonu mocno zaślepiają jego obraz. Na MŚ bramek zabrakło i mieliśmy właśnie klasycznego już Khedirę. Teraz, gdy w ofensywie mamy ogromną moc płynącą wprost z ataku, uważam, że im go mniej, tym lepiej.

Grałbym trójką Can, Matuidi, Pjanic.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 19:16

szczypek pisze:
jackop pisze:Ja jestem świadomy, że Sami nie jest piłkarzem idealnym, posiada pewne wady i ograniczenia, ale jw, chłop robi na boisku więcej, niż się po nim tutaj spodziewano. Także powtórzę się: jeśli ktoś po nim oczekuje odbiorów jak Kante, albo rozgrywania jak Busquets to jest niepoważny. Gość korzysta ze swoich predyspozycji najlepiej jak umie, jego obecność na boisku daje wymierną korzyść.
Z biegiem czasu tych wad przybywa, a zalet niestety już nie. O jakich wymiernych korzyściach mówisz, też nie wiem. W destrukcji jest bezużyteczny, potrafi natomiast wyczuć moment na wejście w pole karne. Te bramki z poprzedniego sezonu mocno zaślepiają jego obraz. Na MŚ bramek zabrakło i mieliśmy właśnie klasycznego już Khedirę. Teraz, gdy w ofensywie mamy ogromną moc płynącą wprost z ataku, uważam, że im go mniej, tym lepiej.

Grałbym trójką Can, Matuidi, Pjanic.
:ok: Matuidi jako ten od czarnej roboty.

Nie moge uwierzyc, ze Maksiu dostrzegl brak prostopadlych podan. Niestety to ze cos zobaczyc, nie znaczy ze cos z tym zrobi. Galy by mi wyszly, gdyby przestal wystawiac Pjanica na regiscie.

Poprostu
To swoja droga. Berna kreuje bardzo duzo sytuacji, powinien grac kosztem Cuadrado. Chodzi tu jednak o schematy w ofensywie, ktorych u nas nie ma od x czasu. No i wiadomo Pjanic nie na regiscie :)
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2018, 20:42 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 2 razy.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7079
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 19:28

Alexinhio-10 pisze:
szczypek pisze:
jackop pisze:Ja jestem świadomy, że Sami nie jest piłkarzem idealnym, posiada pewne wady i ograniczenia, ale jw, chłop robi na boisku więcej, niż się po nim tutaj spodziewano. Także powtórzę się: jeśli ktoś po nim oczekuje odbiorów jak Kante, albo rozgrywania jak Busquets to jest niepoważny. Gość korzysta ze swoich predyspozycji najlepiej jak umie, jego obecność na boisku daje wymierną korzyść.
Z biegiem czasu tych wad przybywa, a zalet niestety już nie. O jakich wymiernych korzyściach mówisz, też nie wiem. W destrukcji jest bezużyteczny, potrafi natomiast wyczuć moment na wejście w pole karne. Te bramki z poprzedniego sezonu mocno zaślepiają jego obraz. Na MŚ bramek zabrakło i mieliśmy właśnie klasycznego już Khedirę. Teraz, gdy w ofensywie mamy ogromną moc płynącą wprost z ataku, uważam, że im go mniej, tym lepiej.

Grałbym trójką Can, Matuidi, Pjanic.
:ok: Matuidi jako ten od czarnej roboty.

Nie moge uwierzyc, ze Maksiu dostrzegl brak prostopadlych podan. Niestety to ze cos zobaczyc, nie znaczy ze cos z tym zrobi. Galy by mi wyszly, gdyby przestal wystawiac Pjanica na regiscie.

Od prostopadłych podań będzie Berna. :cooler:


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2524
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 20:11

--------- Mandzukic -------------
Ronaldo - Pjanic - Berna/Costa
----- Can - Matuidi/Khedira ----
A.S. - Bonucci - Chiellini - Cancelo
---------- Szczesny --------------


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 20:41



dominqez

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2018
Posty: 31
Rejestracja: 24 lipca 2018

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 20:48

Dopóki Juve nie zacznie grać z Pjaniciem na śpo, Dybala z fałszywą 9 a Cristiano na wchodzącego ze skrzydła napastnika gdzie nikt mu nie przeszkadza (tak jak w ostatnim meczu Costa na jego pozycji) to Juve nic nie ugra w Europie a CR nie będzie wyborowym strzelcem jak w Realu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 20:55

Jacky pisze:--------- Mandzukic -------------
Ronaldo - Pjanic - Berna/Costa
----- Can - Matuidi/Khedira ----
A.S. - Bonucci - Chiellini - Cancelo
---------- Szczesny --------------
Jakbyśmy chcieli tak grać, to by został Higuain, a Dybalę zamienilibyśmy na Pogbę lub MS. Z jakiegoś powodu wypchnęliśmy jednak Higuaina, który jest lepszą 9-tką niż Mandzukic i nie wypychaliśmy Dybali.


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 20:59

dominqez pisze:Dopóki Juve nie zacznie grać z Pjaniciem na śpo, Dybala z fałszywą 9 a Cristiano na wchodzącego ze skrzydła napastnika gdzie nikt mu nie przeszkadza (tak jak w ostatnim meczu Costa na jego pozycji) to Juve nic nie ugra w Europie a CR nie będzie wyborowym strzelcem jak w Realu.
Dzięki za info sezonowcu, teraz już mogę odpuścić cały sezon ligowy. Dużo Was jeszcze będzie??


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 21:09

Berna swoim ostatnim wejściem przyćmił Dybalę oraz Cuadrado i teraz powinien zagrać w podstawie kosztem tego drugiego.Pawełka też bym posadził na ławce bo noe pokazał nic a nawet przeszkadzał tym nastawianiem się na lewą nogę.

Szczęsny
Cancelo Bonucci Chiellini Sandro
Can Matuidi
Berna Pjanić Costa
Ronaldo


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 21:12

Gałcio pisze:
dominqez pisze:Dopóki Juve nie zacznie grać z Pjaniciem na śpo, Dybala z fałszywą 9 a Cristiano na wchodzącego ze skrzydła napastnika gdzie nikt mu nie przeszkadza (tak jak w ostatnim meczu Costa na jego pozycji) to Juve nic nie ugra w Europie a CR nie będzie wyborowym strzelcem jak w Realu.
Dzięki za info sezonowcu, teraz już mogę odpuścić cały sezon ligowy. Dużo Was jeszcze będzie??
Tyle że gościu ma prawdopodobnie racje i takie ustawienie byłoby chyba najbardziej optymalne.


dominqez

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2018
Posty: 31
Rejestracja: 24 lipca 2018

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 21:18

Gałcio pisze:
dominqez pisze:Dopóki Juve nie zacznie grać z Pjaniciem na śpo, Dybala z fałszywą 9 a Cristiano na wchodzącego ze skrzydła napastnika gdzie nikt mu nie przeszkadza (tak jak w ostatnim meczu Costa na jego pozycji) to Juve nic nie ugra w Europie a CR nie będzie wyborowym strzelcem jak w Realu.
Dzięki za info sezonowcu, teraz już mogę odpuścić cały sezon ligowy. Dużo Was jeszcze będzie??

To takie nastawienie panuje tutaj na forum, że wyjeżdżasz z takim tekstem? To MOJA subtelna ocena po latach postrzegania gry Cristiano i tego jak szuka sobie miejsca na boisku i tego kto musi grać przy nim żeby wycisnąć maxa z jego potencjału a co za tym idzie samych korzyści dla klubu.


Musimy grać z Pjaniciem na śpo, Dybala z fałszywą 9 a Cristiano na wchodzącego ze skrzydła napastnika = TOP1.
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 21:57

Jacky pisze:Szczesny
Mam obawy, że Wojtek nie spełni oczekiwań. Argumentów brak, zwykłe przeczucie, z którym dziwie się czuje. :co?:
Sorek21 pisze:Berna Pjanić Costa
Ronaldo
Ok, ale jak Ronaldo zejdzie do boku kto zajmie jego miejsce w polu karnym? Nie widzę w tej roli ani Costy, ani Bernardeschiego, ani Pjanicia. Także nie spodziewam się byśmy czegoś takiego próbowali.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 23:57

Wojtek pisze:Zza kulis :scarf:
Widać, że Ronaldo lubi strzelać Juventusowi Obrazek Mam nadzieję, że z Lazio będzie podobnie.

Marchisio pod sam koniec :((


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ManInBlack87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 września 2012
Posty: 109
Rejestracja: 19 września 2012

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2018, 07:48

Gałcio pisze: Dzięki za info sezonowcu, teraz już mogę odpuścić cały sezon ligowy. Dużo Was jeszcze będzie??
A co ci przeszkadzają sezonowcy? ja jestem sezonowcem z 1996r, masz coś do mnie?:D

Mecze z Lazio będzie łatwiejszy niz z ten Chievo, rzymianie nie będą się bronić cały czas całą jedenastką, dzieki temu będzie więcej przestrzeni, a wiadomo jak to sie musi skonczyc.


Zablokowany