Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:28

^^Nie wiem kto to rozrysowywał, ale Pjaca nie nadaje się do gry w roli trequartisty. Nawet jako opcja rezerwowa.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:33

pumex pisze:^^Nie wiem kto to rozrysowywał, ale Pjaca nie nadaje się do gry w roli trequartisty. Nawet jako opcja rezerwowa.
To raz, a dwa - ilość szrotu w środkowej linii ciągle przyprawia o dreszcze, trzeba koniecznie pożegnać 2 z 3 Sturaro/Lemina/Rincon. Potrzebujemy jednego człowieka do środka pola o zbliżonych umiejętnościach do trójki Pjanic, Khedira, Marchisio.

No i Mandzukic na ławce - żebyście się nie zdziwili ;) Myślę, że za rok pożegnamy Mario (przedłużenie kontraktu to takie małe potwierdzenie) i wskoczy za niego permanentnie jeden z wingerów, którego kupimy w tym okienku, ale w tym sezonie jeszcze zasłużony abonament dla Chorwata.


Pogbang

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 kwietnia 2016
Posty: 27
Rejestracja: 01 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:37

Snił mi się Sidibe na prawą obronę :D Strzelił nawet gola w debiucie xD :lol: :prochno:


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:43

Vincitore pisze:Według Sky, jeżeli dołączy do nas Douglas i stracimy możliwość kontraktowania zawodników bez europejskiego paszportu, to naszym głównym celem do zastąpienia Daniego, będzie Cancelo z Valencii.
I to byłaby optymalna opcja wg mnie. Jednak ta telenowela z Costa trwa już dosyć długo i wątpie żeby coś z tego wyszło ale zobaczymy.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:53

Vincitore pisze:Według Sky, jeżeli dołączy do nas Douglas i stracimy możliwość kontraktowania zawodników bez europejskiego paszportu, to naszym głównym celem do zastąpienia Daniego, będzie Cancelo z Valencii.
Dwa fakty przejawiają za tym, że możemy spróbować zakupu Cancelo. Pierwszy to właśnie Costa, drugie to przerzucenie pieniędzy na przyszłe okienko poprzez wypożyczenie Brazylijczyka.

Odejście Alvesa spowodowało, że mamy problem z kolejną pozycją, pomysł na to lato miało być takie, utrzymać podstawową kadrę i dokupić zawodników, którzy zwiększą konkurencję oraz topa na skrzydło. Cancelo nie byłoby to głupi pomysł, ale już teraz wiadomo, że kupienie w miarę fajnego obrońcy będzie równało się około 20-30 mln, a to kwota znaczna jeśli chodzi o letni budżet, mają w głowie zakup Berny i Costy. A gdzie ktoś do środka pomocy?

Oczywiście zobaczymy, bo saga trwa, to narazie wygląda tak jakby Costa nigdy miał do nas nie przyjść i przypomina mi się akcja z Draxlerem...


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:57

Ouh_yeah pisze:Chłopak pojechał pewnie na wakacje, wróci to będzie oficjalka i prezentacja.
Jest wielce prawdopodobne, że ten kontrakt został już podpisany w trakcie jego wizyty w Turynie, przy okazji badań medycznych. Wcale się nie zdziwię, jeśli niebawem pojawi się filmik z przebiegu tego dnia i jednocześnie Schick w tym samym stroju podpisujący z Marottą kontrakt (do tego rzecz jasna krótki przekaz dla kibiców, jak zawsze). W poprzednich okienkach mieliśmy bardzo wiele takich sytuacji, gdzie gracz był już praktycznie nasz, po czym nie spieszyliśmy się z oficjalnym komunikatem. Teraz Marotta-Paratici mają inne zadania i sprawy na głowie.

Do tych martwiących się przeciąganiem transferu Schicka - dzisiaj pojawił się jego jego wywiad dla CtiDoma.cz, który po angielsku wrzucił Vincitore, ja przetłumaczyłem z włoskiego: Rozmawiałem już z Nedvedem o Juventusie, chciałem się dowiedzieć wszystkiego. Wiem, że nie będzie łatwo, muszę jeszcze pokazać cały mój potencjał. Mam jeszcze tydzień wakacji, w tym momencie nie jestem ani zmartwiony, ani poddenerwowany. Być może takie emocje częściowo udzielą mi się na kilka dni przed rozpoczęciem przygody z Juve, ale to coś normalnego, gdy zmienia się otoczenie. Lubię inwestować w nieruchomości. W Turynie jeszcze nawet nie wybrałem mieszkania. Ferrari jest marzeniem każdego dziecka, zobaczymy. Intryguje mnie moda, lubię eksperymentować. Mam dziewczynę, przybędzie ze mną do Włoch. Nie wiem dobrze, czego oczekiwać, ale dziękuję moim rodzicom, myślę, że są ze mnie dumni. Dziękuję także ludziom, którzy mnie wspierają i mi kibicują, to z nimi pragnę dzielić moją karierę.
Alexinhio-10 pisze: Schick platnosc odlozona na nst rok, Costa na wypozyczenie. Nie mamy kasy, czy walniemy jakiegos kozaka do pomocy ?
Ciężko powiedzieć. Ktoś wyciągnął słowa Agnellego z tygodnia, który ponoć wspomniał o jakiejś transferowej bombie. Równie dobrze może chodzić o fakt odejścia Alvesa i konieczność zastąpienia go niemałymi środkami. Stąd kombinacje i chęć przerzucenia kosztów na przyszły rok.

Mamy coraz więcej doniesień o tym, że Costa blisko klubu. Do tego niemal klepnięte transfery Szczęsnego oraz Bernardeschiego :ok: (Wojtek ma się pojawić w Turynie w poniedziałek, a zdaniem mediów czekaliśmy jedynie z opchnięciem Neto; prawdopodobnie pozyskamy go bardzo małym kosztem, biorąc pod uwagę rzekomą cenę - 8 mln + 2 bonusów i fakt zainkasowania 6 mln za Neto = byłby to świetny, wręcz bajeczny deal Marotty). Odnosząc się do tematu o informacjach - wcale się nie zdziwię, jeśli Cancelo będzie naszym głównym celem, być może właśnie dlatego oddaliśmy im Neto w pewnej promocji. Bodaj Di Marzio twierdzi, że teraz to Chelsea jest faworytem w walce o podpis Danilo, jako że my skierowaliśmy się już całkowicie w stronę Costy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:07

Czy ktoś w ogóle może napisać coś więcej o tym Cancelo? Bo dla mnie to jest totalny no-name, jeśli kiedykolwiek widziałem jego występ, to w ogóle nie utkwił mi w pamięci. Jedyne co na szybko wyciągnąłem z jego statystyk, to fakt, iż gościu w minionym sezonie mniej więcej połowę czasu na murawie spędził w roli prawego obrońcy, a drugą połowę w roli.. prawego ofensywnego pomocnika :eh: Poza tym nic o nim nie wiem, stąd zakładam, że w świecie futbolu nie ma jakiegoś wielkiego PR-u.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:13

wloski pisze:Oczywiście zobaczymy, bo saga trwa, to narazie wygląda tak jakby Costa nigdy miał do nas nie przyjść i przypomina mi się akcja z Draxlerem...
Akcja z Draxlerem nie ma z obecną Douglasa żadnego związku, bo to on ostatecznie się przestraszył i wybrał Wolfsburg. Mówił otwarcie, że nam kibicuje, ale wolał pozostać w kraju, z tym samym językiem itd. Dopiero ostatnio przejrzał na oczy/dojrzał/zebrał się w sobie i poszedł do Francji, ale moim zdaniem swoją szansę na wielki klub przespał. Nie miał jaj i pociąg odjechał. Te ostatnie doniesienia co do Costy mogę napawać optymizmem - dobre źródła.

Może być też tak, że ten cały Danilo miał mieć na celu wywarcie presji na władzach Bayernu, by te zdecydowały się nam oddać Costę na lepszych warunkach. W końcu rzekomo Branchini miał spory udział w przyspieszeniu negocjacji (nasi widzieli się z nim w tygodniu - nie jest to plota, zostało to potwierdzone). Przypomnę - Branchini reprezentuje Costę oraz De Sciglio.

@Pumex

Dla mnie jest ważne, że gość ma europejski paszport i nie zablokuje Costy. :smile: Skoro Cancelo może grać także na innej pozycji to tym bardziej może być naszym celem - zarząd lubi zawodników uniwersalnych, którzy w razie potrzeby z powodzeniem zagrają na innej pozycji niż ta nominalna. Czas, by Valencia zrobiła coś dla nas po tym, jak oddaliśmy im Zazę oraz Neto. :D


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:36

pumex pisze:Czy ktoś w ogóle może napisać coś więcej o tym Cancelo? Bo dla mnie to jest totalny no-name, jeśli kiedykolwiek widziałem jego występ, to w ogóle nie utkwił mi w pamięci. Jedyne co na szybko wyciągnąłem z jego statystyk, to fakt, iż gościu w minionym sezonie mniej więcej połowę czasu na murawie spędził w roli prawego obrońcy, a drugą połowę w roli.. prawego ofensywnego pomocnika :eh: Poza tym nic o nim nie wiem, stąd zakładam, że w świecie futbolu nie ma jakiegoś wielkiego PR-u.
Rozmawiałem o nim z ex-naczelnym polskiej strony o Valencii, z tego co mi napisał można skonstruować taką laurkę (zakładając, że ogląda mecze i ma pojęcie):

Kiepski w grze obronnej, gubi krycie, zasypia przy pułapkach ofsajdowych, w ataku dość błyskotliwy, ale na przestrzeni sezonu nierówny. Inna sprawa, że ostatnio w Valencii ciężko kogoś wyróżnić, bo chłopaki cały sezon pracowali pod wodzą trzech różnych trenerów. Z całej kadry Valencii, to bezsprzecznie najcenniejszy piłkarz, ale głównie za sprawą agenta, gracz z potencjałem ale wart mniej niż 30mln, 20-25 to uczciwa oferta.
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2017, 13:39 przez Vincitore, łącznie zmieniany 2 razy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:38

Jeśli faktycznie go chcemy to raptem 6 mln za Neto oraz dobry Deal z Zazą powinny nam pomóc. Na pewno miało to wpływ na relacje.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 13:54

Ja mam nadzieje ze nie odpuscimy (przy transferach Berny i Costy) i przyjdzie do nas teraz, lub za rok Keita. Facet ma zadatki na topa.

Najlepiej Cuadrado out, Costa, Berna, Keita in.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 14:06

Vincitore pisze:Kiepski w grze obronnej, gubi krycie, zasypia przy pułapkach ofsajdowych, w ataku dość błyskotliwy, ale na przestrzeni sezonu nierówny. Inna sprawa, że ostatnio w Valencii ciężko kogoś wyróżnić, bo chłopaki cały sezon pracowali pod wodzą trzech różnych trenerów. Z całej kadry Valencii, to bezsprzecznie najcenniejszy piłkarz, ale głównie za sprawą agenta, gracz z potencjałem ale wart mniej niż 30mln, 20-25 to uczciwa oferta.
To Ci powiem, że jakoś specjalnie zachęcająco to nie brzmi. Nie dziwota, że połowę czasu na murawie spędził w roli innej, niż obrońca, skoro ma elementarne braki w defensywie. Oczywiście trudno wyrabiać sobie zdanie w oparciu o 3-zdaniową charakterystykę, ale jak to często bywa w przypadku bocznych obrońców słabych w defensywie, przyjdzie i okaże się, że owszem, jest alternatywą, ale dla ofensywnego skrzydłowego, a z tyłu biega przeciętny, ale stabilny Lichtsteiner. Taki scenariusz byłby prawdopodobny zwłaszcza w meczach z lepszymi przeciwnikami, gdzie trener nie zaufa piłkarzowi odpowiadającemu powyższemu opusowi.

Bardzo nie lubię piłkarzy, którzy okazują się zbyt słabi w defensywie, by grać na tyłach, ale jednocześnie są za mało błyskotliwi i stabilni, by stanowić o sile ofensywnej zespołu.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 14:08

pumex pisze:Czy ktoś w ogóle może napisać coś więcej o tym Cancelo? Bo dla mnie to jest totalny no-name, jeśli kiedykolwiek widziałem jego występ, to w ogóle nie utkwił mi w pamięci. Jedyne co na szybko wyciągnąłem z jego statystyk, to fakt, iż gościu w minionym sezonie mniej więcej połowę czasu na murawie spędził w roli prawego obrońcy, a drugą połowę w roli.. prawego ofensywnego pomocnika :eh: Poza tym nic o nim nie wiem, stąd zakładam, że w świecie futbolu nie ma jakiegoś wielkiego PR-u.
Obczajałem to wczoraj i Valencia ma bardzo ciekawe te boki obrony. Na prawej Cancelo, 23 l, na LO Jose Gaya, lat 22. Obaj najwięcej warci wg Transfermarkt i w czołówce ocen whoscored (5 i 6 miejsce). W statach Gaya wygrywa w każdej kategorii defensywnej, Cancelo w ofensywnej, poza pass% i through balls.

Rzucenie hajsem na Cancelo wydaje mi się najbardziej sensowną opcją. Mimo że ryzyko dość spore, to jednak chyba lepiej tak, niż brać kogoś z hopeless trio: Danilo/Darmian/De Sciglio, który choć solidniejsi w tym momencie, to już się nie rozwiną. Pytanie czy on faktycznie nie jest aż tak słaby w obronie jak niektórzy mówią, ale skoro Alves dawał sygnały już w grudniu, to na pewno Marotta ma to już wyskautowane. O ile też zawsze się nabijam trochę z tych newsów o dobrych relacjach, to jednak tu może faktycznie Zaza i Neto coś pomogą.
Alexinhio-10 pisze:Najlepiej Cuadrado out, Costa, Berna, Keita in.
:pray:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 14:22

pumex pisze:.

Bardzo nie lubię piłkarzy, którzy okazują się zbyt słabi w defensywie, by grać na tyłach, ale jednocześnie są za mało błyskotliwi i stabilni, by stanowić o sile ofensywnej zespołu.
Wypisz wymaluj Conti z Atalanty. A kosztował 24 mln plus jakiś zawodnik. :prochno:

Sidibe to jedyny warty uwagi PO dostępny na rynku. Tyle, że pewnie około 35 mln trzeba zapłacić za niego. A my szukamy tańszej opcji, aby zostało na Coste i Berne. Przy jednoczesnym utrzymaniu Sandro i Bonucciego nie stać nas na Coste, Bernarderschiego, Keite i Sidibe w jedno okienko.

Jeśli utrzymamy skład obecny, dokupimy do niego Coste i Berne oraz Cancelo na PO plus Orsoliniego i Bentancura przy jednoczesnym pozbyciu się Leminy i Rincona to będę zadowolony

IN : costa, Bernarderschi, Szczęsny,Cancelo, Orsolini, Bentancur, Schick (ewentualnie Keita za 15 mln).

Out : Neto, Audero, Lemina, Rincon i ewentualnie Cuadrado.


To byłoby dobre okienko. A za rok darmo Keita.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 14:34

Jeśli to jest wg. Ciebie fajne okienko, to chyba jeszcze mocno na rauszu jesteś ;] a już wcale nie uwierzę w to, że costa i berna przyjdą razem, a pozostanie np. sandro...


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Zablokowany