Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:10

wagner pisze:apel ponawiam: dajmy spokój Donnarummie. ;)
Nie wiem czy piszesz o kibicach, czy o zarządzie. Tak czy inaczej nie bardzo wiem, dlaczego klub miałby odpuścić Donnarummę? Przecież jego transfer do nas miałby zdecydowaną przewagę plusów. Przypominam, przy dobrych wiatrach capnęlibyśmy go za darmo (!). Gościa, który już teraz jest dobry, w przyszłości prawdopodobnie będzie rewelacyjny, a jego agent z niemal 100-procentową pewnością zadba, żebyśmy za kilka lat na nim sowicie zarobili. Przecież ten dym na linii Gigio - Milan tworzy dla nas okazję jakich mało, nawet jeśli mielibyśmy za niego zapłacić te 30 milionów, tym bardziej, że Buffon za rok wiesza buty na kołku.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 16:12 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:12

Donnarumma i tak jest pod ścianą, bo po roku siedzenia będzie na lipnym poziomie i nie będzie mógł z miejsca wskoczyć do bramki Juve, no way. Także w tym roku Szczęsny przyjdzie, a za rok odejdzie Buffon a być może dołączy Donnarumma i wtedy podstawowym bramkarzem będzie Wojtek.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:17

@wagner @Alexinhio-10
Ja powiem właśnie, że nie powinniśmy dawać spokoju z Donnarummą. Jeśli jesteśmy nim poważnie zainteresowani, to złóżmy już teraz Milanowi konkretną propozycję typu Neto + max 15 mln €. Jeśli ją odrzucą, to skupmy się tylko na zakontraktowaniu Szczęsnego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:23

Ci co piszą dzisiaj "nie" jednocześnie żałują że parę sezonów temu pewien młody Włoch trafił do PSG
ony tym razem było inaczej i młody GK Milanu trafi do nas


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:34

Młody Włoch z Pescary nie miał balastu w postaci Raioli ("gwarant sowitego zarobku", a potem pretensje, że "Juventus to nie supermarket!"). Nie robił z siebie pajaca całującego herb takiego klubu jak Milan. I nie miał mieć 3-4 pensji w zespole.
Agent, zarobki, umiejętności. Argumentów przeciwko Donnarummie trochę jest.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:37

Wywiady z Tuttojuve:

Marotta dla Corriere dello Sport: Tolisso era in mano nostra, ma dopo il cambio di modulo lo abbiamo mollato per valutazione tattica. Matuidi e Matic? Non interessano, ma il mercato è dinamico: quello che oggi non immagini, domani può accadere.

- Tolisso był już praktycznie nasz, ale po zmianie ustawienia odpuściliśmy go ze względu na taktykę. Matuidi i Matić nas nie interesują, ale mercato jest dynamiczne - to, czego nie oczekujesz dzisiaj może stać się realne nazajutrz.

Jego wywiad dla Gazzetty:
Donnarumma? Tutte le opportunità che sono disponibili la Juve ha il diritto di esaminarle. E’ un po’ la nostra situazione con Kean, col quale siamo praticamente d’accordo. L’idea L’augurio che faccio è che alla fine si trovi un accordo fra le parti però, quando un giocatore è sul mercato, la Juventus ha il dovere di provarci.

- Donnarumma? Juventus ma prawo zbadać wszelkie dostępne możliwości. Trochę jak nasza sytuacja z Kaenem, z którym mamy praktycznie pewne porozumienie. Życzę sobie, by na końcu osiągane były porozumienia pomiędzy stronami, jednak kiedy zawodnik jest na rynku Juventus ma obowiązek próbować.

Zastanawiam się dlaczego odniósł się do Kean'a po pytaniu o Donnarummę. I to w takim kontekście...

Primo colpo? Direi Schick. Diciamo lui più al­ tri due. Schick può rappresenta­ re un patrimonio ma soprattutto un protagonista della Juve futu­ ra. Se faremo la rivoluzione sul mercato? No. Nella rosa ci sa­ ranno innesti di qualità, non comprimari. Poi dipende da chi va via, che siano ­ dico a caso ­ Cuadrado o Lemina o Sturaro... Ma gli asset più importanti non li vogliamo cedere, anche se dobbiamo confrontarci con club che offrono stipendi più alti.

- Pierwsze wzmocnienie? Powiedziałbym, że Schick. On plus dwóch innych zawodników. Schick może stworzyć stałą relację z klubem na przyszłość, stać się kluczowym graczem dla Juve. Czy dokonamy rewolucji na mercato? Nie. W kadrze mamy jakościowych zawodników, nie statystów. Potem wszystko zależy od tego kto mógłby odejść, podam dla przykładu Cuadrado czy Leminę, czy też Sturaro... Natomiast zawodników najważniejszych nie zamierzamy sprzedawać, nawet jeśli musimy zmierzyć się z zainteresowaniem klubów, które oferują większe zarobki od nas.

Z tego by wynikało, że faktycznie bierzemy pod uwagę odejście Cuadrado.

Kibice Chelsea podniecają się, że przy okazji słów o Sandro Marotta powiedział, że odrzuciliśmy ofertę, ale to piłkarze są kowalami własnego lotu (co przecież mówi zawsze, przy każdej możliwej okazji). :lol: Widzą to jako chęć przejścia pod skrzydła Conte. :smile: Nie dla psa kiełbasa, za niskie progi.

https://www.tuttojuve.com/calciomercato ... qui-375820

Słowa Fassone: La Juventus vuole Donnarumma? Mi sarei stupito se Marotta avesse affermato il contrario. Beppe è molto abile: se gli interessa un portiere, noi siamo qui.

Juventus chce Donnarummę? Zdziwiłbym się, gdyby Marotta powiedział coś innego. Beppe to bardzo inteligentny człowiek - jeśli interesuje go bramkarz, jesteśmy tutaj.

Czyżby otwarci na negocjacje?
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 16:49 przez mrozzi, łącznie zmieniany 2 razy.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:47

Różni guru różne info z VS:
Sebastianito - Sandro ma sam zdecydować czy chce odejść czy zostać.
leone86 - jeśli dostaniemy dobrą ofertę to sprzedamy Cuadrado; pomysł jest taki żeby ściągnąć dwóch skrzydłowych z trójki Costa, Bernardeschi, Keita.
JuveeeeAle - jeśli Sandro miałby odejść to mamy szybko sprowadzić Mendy'ego z Monaco.
VecchiaSignora29 - mimo słów Ping Ponga i tak spróbujemy sprowadzić Donnarummę w to lato; za Alexa Sandro nie ma obecnie żadnych ofert a w przyszłym tygodniu mamy spotkanie w sprawie przedłużenia jego kontraktu; PSG ponoć chce się pozbyć Matuidiego a Raiola już nam go zdążył zaoferować, ale pierwszym celem nadal jest N'Zonzi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:48

Fassone to facet z klasą, którego w gorszej części Mediolanu zrobili kozła ofiarnego. Padło na Juventino :facepalm:
Problem jednak leżał gdzie indziej i tam nawet Beppe niewiele zdziałałby. Totalne gnojowisko bez pomysłu na zarządzanie.
RICTOR pisze: Sebastianito - Sandro ma sam zdecydować czy chce odejść czy zostać.
Wiem, że to tylko plotka bez pokrycia ale nie zdziwiłoby mnie gdyby była prawdziwa. U nas nieistotne, że ma ważny kontrakt i nie chcemy pozbywać się najważniejszych graczy ale...chcesz odejść ? No dobra, droga wolna.

Nigdy tego nie rozumiałem i nie zrozumiem. Kowalem losu zawodnika z kontraktem jest klub a nie zawodnik. Chcesz odejść ? Wali nas to :hellyes:
Tak jak to robią inne topowe kluby.


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:54

Daj Bóg abyśmy przy okazji pozbycia się Sturaro czy Leminy odpalili także Cuadrado :pray:

Co do Fassone to :ok: miałem wrażenie że generalnie włodarze Milanu są wrogo nastawieni na Juventus, ale z tego co widze po tych słowach, to chetnie wysluchaliby oferty, podoba mi się to ;)

@MRN
oj nie powiedziałbym, myślisz że w topowych klubach też trzymają kogokolwiek na siłę? nie przypominam sobie by ktorykolwiek z czołowych klubów robił z piłkarza niewolnika ostatnimi czasy.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 16:57 przez Piti, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 16:55

RICTOR pisze: VecchiaSignora29 - mimo słów Ping Ponga i tak spróbujemy sprowadzić Donnarummę w to lato; za Alexa Sandro nie ma obecnie żadnych ofert a w przyszłym tygodniu mamy spotkanie w sprawie przedłużenia jego kontraktu; PSG ponoć chce się pozbyć Matuidiego a Raiola już nam go zdążył zaoferować, ale pierwszym celem nadal jest N'Zonzi.
Wyżej wrzuciłem info, że po pierwsze Marotta potwierdził ofertę za Sandro (60 mln z Chelsea), Beppe powiedział też, że nie chcemy Matuidiego, więc ten ostatni gość jest o kant dupy rozbić.

Możliwość odejścia Cuadrado z kolei Marotta potwierdził.

Nie było żadnych przesłanek, że Sandro chce odejść - za każdym razem podkreślał, że jest u nas szczęśliwy. Walczy o najwyższe cele, na pewno dostanie podwyżkę.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 17:01

Obyśmy tylko nie mieli psikusa z odejściem Sandro, bo wtedy oba skrzydła będą kiepskie.. delikatnie ujmując. Jestem ciekaw czy w tym okienku nasza prawa strona znów obejdzie się bez wzmocnień.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 17:01

CavAllano pisze:Wyżej wrzuciłem info, że po pierwsze Marotta potwierdził ofertę za Sandro (60 mln z Chelsea), Beppe powiedział też, że nie chcemy Matuidiego, więc ten ostatni gość jest o kant dupy rozbić.
Beppe różne rzeczy mówił, bywało że kłamał mediom w żywe oczy, więc nie zakładaj z góry, że słowa o Matuidim to szczera prawda ;)


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 17:03

silhouette pisze:Co do Fassone to :ok: miałem wrażenie że generalnie włodarze Milanu są wrogo nastawieni na Juventus
Nie przypominam sobie aby włodarze Milanu byli kiedykolwiek wrogo do nas nastawieni. Z Milanem raczej były na ogół były co najmniej poprawne stosunki a teraz może być lepiej. Fassone to były pracownik w strukturach Juve, który nigdy nie krył sympatii do naszego klubu.


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 17:04

CavAllano, nie powiedziałbym, że o kant dupy rozbić. Temu gościowi chodziło raczej o to, że ofertę Chelsea odrzuciliśmy a żadnych nowych nie ma obecnie. Ja jego akurat zawsze uważałem za kogoś kto może nie wrzuca żadnych bomb, ale wszystko co daje jest sensowne (nie rzuca jakimiś Reusami i innymi nazwiskami z kosmosu).


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 17:05

pumex pisze:
CavAllano pisze:Wyżej wrzuciłem info, że po pierwsze Marotta potwierdził ofertę za Sandro (60 mln z Chelsea), Beppe powiedział też, że nie chcemy Matuidiego, więc ten ostatni gość jest o kant dupy rozbić.
Beppe różne rzeczy mówił, bywało że kłamał mediom w żywe oczy, więc nie zakładaj z góry, że słowa o Matuidim to szczera prawda ;)
Nie sądzę, by byli tak głupi i brali gościa, który był do nas przymierzany w końcówce okienka ze względu na brak innych, lepszych opcji. To żadne podniesienie jakości pomocy na chwilę obecną, N'Zonzi tak. ;)

Nie biorę słów Marotty za pewnik, ale często się swoim gadaniem zdradza. :) Kibice Milanu piszą życzeniowo, że Donnarumma chce do Realu. Popękałoby, gdyby faktycznie młody zasilił Juventus. Że niby nie chciałby grać w innym włoskim klubie ze względu na szacunek do Milanu... Szacunek? Ten sam, który przejawiał się rzekomą chęcią zostania legendą mediolańczyków i całowaniem herbu?

Też uważam, że będziemy chcieli uderzyć po Donnarummę już teraz - świadczą o tym słowa i Marotty, i Fassone.

Pojawiają się pierwsze doniesienia, że Milan nie chce już współpracy z Raiolą. :smile: Na nas świetnie zarabia, my na nim, więc warto utrzymywać te dobre kontakty.
RICTOR pisze:CavAllano, nie powiedziałbym, że o kant dupy rozbić. Temu gościowi chodziło raczej o to, że ofertę Chelsea odrzuciliśmy a żadnych nowych nie ma obecnie. Ja jego akurat zawsze uważałem za kogoś kto może nie wrzuca żadnych bomb, ale wszystko co daje jest sensowne (nie rzuca jakimiś Reusami i innymi nazwiskami z kosmosu).
RICTOR
W takim razie nie doprecyzowałeś, ale już teraz rozumiem. ;)
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 17:13 przez mrozzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Zablokowany