Koszulka 17/18

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 13:50

Szwarou pisze:6 paczek za koszulkę z znaczkami i personalizacją? Na jakim świecie my żyjemy? Toż to 50 godzin pracy za najniższą krajową...
cena oczywiście z dupy ale są tacy co by dali i 3 razy tyle więc wiesz ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 14:00

Zdecydowanie
llu jednak dzieciakom rodzice nie kupią takiej koszulki bo ich zwyczajnie nie stać? 200zł to już całkiem dużo.
Nie dziw że i tutaj szara strefa ma się dobrze (podróbki z chin). To są olbrzymie straty dla klubu.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 14:31

Akurat rynek polski i tutejsze średnie zarobki mało ich pewnie interesują. Taki wydatek we Włoszech czy większości krajów Europy z kolei aż tak odczuwalny nie jest. Jadą po bandzie z tymi cenami.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 14:33

Szwarou pisze:Zdecydowanie
llu jednak dzieciakom rodzice nie kupią takiej koszulki bo ich zwyczajnie nie stać? 200zł to już całkiem dużo.
Nie dziw że i tutaj szara strefa ma się dobrze (podróbki z chin). To są olbrzymie straty dla klubu.
To nie są straty. Podróbki byłyby produkowane na podobną skalę gdyby koszulki były po 200 czy nawet 100zł.

Skoro jest sporo ludzi, którzy dadzą za te koszulki 600zł to znaczy, że cena jest najzwyczajniej w świecie trafiona. To, że w Polsce czy Mozambiku są ludzie, którzy musza na to pracować pół miesiąca nie ma żadnego znaczenia. Dla kogoś kto zarabia odpowiednik naszej najniższej krajowej we Włoszech to już około tydzień pracy.

Poza tym ocenianie z perspektywy polskich zarobków ceny zagranicznych luksusowych towarów nie bardzo ma sens.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 16:22

Siewier pisze:zagranicznych luksusowych towarów
no jeśli tak podchodzimy do koszulek piłkarskich to ok ;)

tyle, że koszulka adidasa z herbami Legii kosztuje 250zł ;) tak więc jak widzisz odbywa się tu krojenie kibiców na grubą skalę bo koszt wyprodukowania jest przecież taki sam ;) kwestia indywidualna czy ktoś się na to godzi czy nie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 17:32

Maly pisze:
Siewier pisze:zagranicznych luksusowych towarów
no jeśli tak podchodzimy do koszulek piłkarskich to ok ;)
Możesz kupić przecież koszulkę Znicza Proszków (bez urazy) za dużo mniejsze pieniądze. Jeżeli jednak chcesz kupić coś 10 razy droższego na co nie każdego stać to jest swego rodzaju towar luksusowy. Na pewno dla kogoś, kto zarabia najniższą krajową.
Maly pisze:tyle, że koszulka adidasa z herbami Legii kosztuje 250zł ;) tak więc jak widzisz odbywa się tu krojenie kibiców na grubą skalę bo koszt wyprodukowania jest przecież taki sam ;) kwestia indywidualna czy ktoś się na to godzi czy nie
Ty tak poważnie? Jak już Legia zbuduje markę znaną na całym świecie to uwierz mi, że nie będą sprzedawać tych samych koszulek za 250zł.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 18:45

Siewier pisze:
Maly pisze:tyle, że koszulka adidasa z herbami Legii kosztuje 250zł ;) tak więc jak widzisz odbywa się tu krojenie kibiców na grubą skalę bo koszt wyprodukowania jest przecież taki sam ;) kwestia indywidualna czy ktoś się na to godzi czy nie
Ty tak poważnie? Jak już Legia zbuduje markę znaną na całym świecie to uwierz mi, że nie będą sprzedawać tych samych koszulek za 250zł.
Chodzi chyba o to, że koszulka różni się naszywkami, naklejkami i kolorami. Ale z racji prestiżu na koszulce Juve jest dużo większa przebitka, co jest ekonomicznie zrozumiałe, ale w pewnym sensie brutalne.

Mnie też to irytuje na swój sposób. Zamówiłem niedawno 3 t-shirty Bayernu produkcji Adidasa i jakościowo to jest gorzej niż ścierka do podłogi (gorzej bo jest za cienkie żeby zbierało wodę). Ale cena oczywiście bardzo słuszna bo nadrukowano na nich herb znanego klubu, a nie jakiś przypadkowy napis. Ech.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 18:54

Effe pisze:Chodzi chyba o to, że koszulka różni się naszywkami, naklejkami i kolorami. Ale z racji prestiżu na koszulce Juve jest dużo większa przebitka, co jest ekonomicznie zrozumiałe, ale w pewnym sensie brutalne.
mniej więcej o to, tyle że dla mnie to nie jest zrozumiałe jednak ;) naszywka kosztuje 20zł a za to, że jest oryginalnie naszyta kibic płaci 200... sorry ale to skrajna głupota/niesprawiedliwość/wyzysk/etc, dlatego jeśli ktoś myśli, że kupując koszulkę wspiera finansowo klub a nie firmę ją produkującą to chyba za długo się nad tym nie zastanawiał ;]

jak widać to samo jest z T-shirtami... normalny adidasa nie spiera się i nie traci kolorów nawet 10 lat ale z tego co piszesz twoje na pewno połowy tego nie wytrzymają

ja rozumiem, że przez lata firmy przyzwyczaiły ludzi to takich cen ale nie rozumiem jak można mówić, że to normalne ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 19:23

Normalne w tym sensie, że działa tu prosty mechanizm ekonomiczny. Nie mówię, że to popieram.
To, że formy robią sobie jaja i obniżają jakość żeby maksymalnie naciągnąć ludzi to już szczególnie przykre zjawisko.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 21:03

Effe pisze:Normalne w tym sensie, że działa tu prosty mechanizm ekonomiczny.
Przepraszam, jaki prosty mechanizm ekonomiczny?


juventusprzemek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2008
Posty: 444
Rejestracja: 21 listopada 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 21:51

Za markę trzeba sobie liczyć. Co dopiero jakbyśmy wygrali LM? Jaka wtedy cena za koszulkę 1000zł?


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 23:01

Makiavel pisze:
Effe pisze:Normalne w tym sensie, że działa tu prosty mechanizm ekonomiczny.
Przepraszam, jaki prosty mechanizm ekonomiczny?
Najprostszy, który kryje się za ustalaniem ceny. Możemy marudzić, że jest drogo, ale gdyby nie schodziło to by tyle nie kosztowało. Patrząc na zainteresowanie koszulkami to ceny pewnie jeszcze wzrosną, tak jak to się stało w przypadku jerseyów drużyn NBA.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 09:29

Effe pisze:
Makiavel pisze:
Effe pisze:Normalne w tym sensie, że działa tu prosty mechanizm ekonomiczny.
Przepraszam, jaki prosty mechanizm ekonomiczny?
Najprostszy, który kryje się za ustalaniem ceny. Możemy marudzić, że jest drogo, ale gdyby nie schodziło to by tyle nie kosztowało. Patrząc na zainteresowanie koszulkami to ceny pewnie jeszcze wzrosną, tak jak to się stało w przypadku jerseyów drużyn NBA.
Nie potrafisz podać mi tego "najprostszego mechanizmu ekonomicznego"? Koszulki Juve kosztują tyle bo to wynika z ich relatywnej rzadkości? Z wysokiej użyteczności krańcowej konsumpcji? Ich cena obliczona jest na zasadzie koszt produkcji + standardowa marża?

Tu nie ma żadnego "prostego" ani "najprostszego" mechanizmu ekonomicznego. To jest jednostkowa decyzja producenta, wynikająca z przeprowadzonej przez niego analizy rynkowej. Czyli czysta sprawa marketingowa. Ale tak to jest, jak ktoś używa słów, których nie rozumie.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 10:35

Spoko doktorku, nie jesteś na egzaminie ;) Dzięki za pro słownictwo. Chodziło mi tylko o ustalenie ceny koszulki.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 13:36

Effe pisze:Spoko doktorku, nie jesteś na egzaminie ;) Dzięki za pro słownictwo. Chodziło mi tylko o ustalenie ceny koszulki.
To też Ci mówię, że jej cena nie jest efektem żadnego prostego mechanizmu ekonomicznego. Ot, dział marketingu adidasa ocenił, że kibice i sympatycy Juventusu są w stanie masowo kupować koszulki za taką cenę. Po co dorabiać do tego jakąś filozofię czy pisać o mechanizmach ekonomicznych?


ODPOWIEDZ