Gonzalo Higuain

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 22:59

Maly pisze:
LordJuve pisze:
szczerze to jestem zniesmaczony tym transferem a dokładniej jego ceną :confused2:

połowa tego forum śmiała się jak Real wydawał takie pieniądze na Bale, który miał wówczas całą karierę przed sobą a dziś ta sama połowa cieszy się jak dzieci bo my kupujemy zawodnika, który przed sobą ma 2, może 3 lata gry... zaiste interesujące... świetny temat na prace doktorancką dla jakiegoś magistra psychologii
:bravo:

Dokladnie. Nic dodac, nic nie ujac.

Ciekawe ze to od czasu Teveza juz czwarty Argentynczyk w naszym zespole.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 23:00

Yaro417 pisze:Super....czekałem z utęsknieniem na potwierdzenie tego transferu i jest oficjalka ;) Swego czasu pisałem, że wydanie 90 mln na Pipitę będzie strzałem w "10", to wtedy wielu mnie wyśmiewało, na szczęście nasz zarząd uważał podobnie. Oby Igła nie zawiódł i poprowadził nas do upragnionej wygranej w LM:whistle:
Czy ten transfer jest taki super to się dopiero okaże.
Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego zawodnika i jego umiejętności, ale mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie to się zmieni. :pray:


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 23:11

Cabrini_idol pisze:Z tego co widzę Pogba nadal jest w Juve a 7 sierpnia przyleci razem z Evrą na pierwszy trening ;)
A potem 3 tygodnie nerwówki.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 23:20

Maly pisze: połowa tego forum śmiała się jak Real wydawał takie pieniądze na Bale, który miał wówczas całą karierę przed sobą a dziś ta sama połowa cieszy się jak dzieci bo my kupujemy zawodnika, który przed sobą ma 2, może 3 lata gry... zaiste interesujące... świetny temat na prace doktorancką dla jakiegoś magistra psychologii
W ten sposób kompensujemy sobie kilka lat dryfowania na peryferiach piłkarskiego topu.

Dla wielu transfer Igły - i jego koszt - to potwierdzenie powrotu Juve do grona pewnych drużyn. Dla mnie tym potwierdzeniem będzie dopiero dyspozycja zespołu w nowym sezonie.

Co więcej, jeśli chcemy postawić kropkę nad i, to koniecznie trzeba zatrzymać Pogbę. Real czy Barca nie myślą o sprzedaży CR czy Messiego, a pomimo tego robią wielkie transfery (Bale, Neymar, Suarez). My powinniśmy pokazać grubemu fakera i zostawić naszą gwiazdę na kolejny sezon.

Jeśli Igła przychodzi za Pogbę, to imho słaby deal.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 00:00

Jak zwykle kupujemy świetnego gracza, a na forum lament i szukanie przysłowiowej dziury w całym, zamiast cieszenia się wiekopomną chwilą - wracamy na salony (nawet zakładając sprzedaż Pogby).

Zastanówmy się - Real podobno wycenia Moratę na 80 mln. W tym kontekście zakup Higuaina to nie aż tak duży wydatek. Fakt, Morata jest dużo młodszy, ale to w dalszym ciągu kot w worku, który w ciągu tych dwóch sezonów u nas tak naprawdę nie potrafił wywalczyć sobie pewnego placu gry. Już nie mówię o jego zdobyczach bramkowych, staty marne, a w większości przypadków (poza paroma wyjątkami) po porostu dobijał piłkę na pustaka po dograniu kolegi. Tak m.in. zdobywał gole w ubiegłorocznych meczach z Realem i Barcą.

A teraz przejrzyjcie sobie kompilacje z bramkami Igły (wrzucę pierwszą lepszą) i powiedzcie mi ile z tych bramek zdobyłby taki Morata? - podpowiem niewiele :smile:


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 00:15

Kiedy patrze na te Jego bramki strzelone w Napoli to czuje się jakbym oglądał Del Piero. Technika, ruchy i nawet styl uderzania piłki podobny.


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
borysfcb

Katalończyk
Katalończyk
Rejestracja: 03 czerwca 2015
Posty: 70
Rejestracja: 03 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 00:32

Mimo mojej głębokiej niechęci do tego piłkarza, jednak ciężko nie docenić takiego transferu. Odłożę na bok dywagacje na temat ceny i przyznam: kupiliście najlepszą 9' dostępną na rynku. Imponujące mercato, wypełniliście klasowymi graczami praktycznie każdą dziurę w składzie. Drużyna prezentuje się wyśmienicie i wszystko wskazuje na to, że witamy czwartego do brydża i to w moim mniemaniu niezależnie od decyzji Pogby.

Nie myślcie jednak, że w LM będzie z górki, bo Barcelona, Bayern i Real to potężne zespoły posiadające atut długoletniego doświadczenia w grze na najwyższym poziomie w Europie, a przecież PSG, BVB czy Atletico są również bardzo mocne i stanowią piekielnie trudnych rywali w dwumeczu. Uwierzcie mi, nie z taką kadrą moja Barca (i nie tylko ona) ruszała po LM jak po swoje i kończyło się to zawodem. Życzę Wam i nam jednak z całego serca, żebyśmy się spotkali w Finale.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 07:05

borysfcb pisze:Mimo mojej głębokiej niechęci do tego piłkarza, jednak ciężko nie docenić takiego transferu. Odłożę na bok dywagacje na temat ceny i przyznam: kupiliście najlepszą 9' dostępną na rynku. Imponujące mercato, wypełniliście klasowymi graczami praktycznie każdą dziurę w składzie. Drużyna prezentuje się wyśmienicie i wszystko wskazuje na to, że witamy czwartego do brydża i to w moim mniemaniu niezależnie od decyzji Pogby.

Nie myślcie jednak, że w LM będzie z górki, bo Barcelona, Bayern i Real to potężne zespoły posiadające atut długoletniego doświadczenia w grze na najwyższym poziomie w Europie, a przecież PSG, BVB czy Atletico są również bardzo mocne i stanowią piekielnie trudnych rywali w dwumeczu. Uwierzcie mi, nie z taką kadrą moja Barca (i nie tylko ona) ruszała po LM jak po swoje i kończyło się to zawodem. Życzę Wam i nam jednak z całego serca, żebyśmy się spotkali w Finale.
Bardzo miło czyta się takie opinie kibica innej drużyny. Transfer Igły jak to ceny chorego rynku przepłacony, ale też rozbroiliśmy Napoli, a wcześniej Romę (oby wrócił Inter i Milan ze swoimi Chińczykami). Może dlatego nasi postanowili dać te 20mln więcej po to, aby mieć załatwione Napoli, nie jest to głupie myślenie.

Do tej pory jak myślę o tym transferze to jestem bardzo szczęśliwy, ale też zniesmaczony trochę stosunkiem wiek -> cena.

PS. Igła i Dani Alves to piłkarze za którymi nie przepadałem, ale chętnie zmienię o nich zdanie ;)

PS2 Te niebieskie koszulki to nasz zarząd wybrał po to żeby Higuain się nie skapczył że nie gra już dla Napoli :)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 08:16

@borysfcb
Tak jak piszesz, w LM nawet mając piekielnie silną kadrę nie można być pewnym wygrania. Tam potrzeba też dużo szczęścia co dobitnie pokazał zeszły sezon. Mimo tego, iż dwa razy ograliśmy City, to wychodząc z grupy z drugiego miejsca trafiliśmy na Bayern i odpadliśmy już na początku fazy pucharowej, a Obywatele doczłapali aż do półfinału. W następnym sezonie możemy wyjść z pierwszego miejsca, a np. Real będzie drugi i znów jakaś wielka firma pożegna się z LM zbyt wcześnie.
Odnośnie Higuaina, to wiadomo, że kwota za niego zapłacona jest zbyt duża w stosunku do wieku piłkarza. Jednakże (jak słusznie zauważył @borysfcb) kupiliśmy najlepszą z dostępnych na rynku 9-tek. Jestem pewny, iż nasi działacze sondowali inne warianty typu Cavani czy Lacazette (Lyon ponoć odrzucił oferty Arsenalu za 35 mln i 48 mln €), ale najzwyczajniej w świecie nie było możliwości ich realizacji. Swoją drogą, to jeśli Hulk przeszedł do Chin za ok 55 mln €, to za te trzy sezony za Igłę będziemy też mogli zarobić ze 40 mln, jeśli tylko będzie chciał dorobić sobie przed emeryturą.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 08:27

Totti przemówił:
Legenda Rzymu pisze:- Współcześni piłkarze są jak nomadzi. Nie kierują się sercem, lecz pieniędzmi. Mogą grać gdziekolwiek, byle zdobywać trofea i dużo zarabiać - mówi Totti.

- Piłka nożna bardzo się zmieniła, teraz wszystko kręci się wokół pieniędzy. Liczy się kasa, a nie pasja - dodaje legenda Romy.

- Kibice chodzą na stadiony, żeby oglądać piłkarzy, którzy będą wierni ich klubom. Nie chcą być zdradzani. Wystarczy zobaczyć co stało się z Higuainem. Jego przejście z Napoli do Juventusu to katastrofa. To jednak normalne dla zagranicznych piłkarzy. Nie wszyscy z nich są jak Diego Maradona. To problem mentalności - komentuje Totti.
Kto to widział, żeby grać w piłkę po to, żeby zdobywać trofea?! :)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:14

nie wiem z czego się tu śmiać, propsy dla Tottiego, że nazywa rzeczy po imieniu

wyobraź sobie sytuację, grasz z kolegami z bloku na orliku w jakiejś lidze, rok w rok jesteście na 2-3 miejscu ale np w pracy poznajesz gościa, który gra w tej mistrzowskiej drużynie i proponuje ci, żebyś do nich dołączył - zgadzasz się i zdobywasz mistrza... cieszy cię on?

a co do tej najlepszej "9" na rynku to sorry ale niby która za 90mln nie byłaby do kupienia? Bayern nie sprzedałby nam Roberta za tyle?:D nas nie byłoby stać na jego pensje ale Bayern by się długo nie zastanawiał

trzeba mieć nadzieję, żę Pipita będzie jak Drogba i jeszcze w wieku 33-34 lat będzie dawał drużynie w której gra dużo radości bo wśród napastników to się raczej często nie zdarza

aha - to nie kupno Igły będzie świadczyło o tym czy dołączyliśmy do TOPów ale to czy uda nam się zatrzymać Pogbę nie tylko teraz ale i za rok, jeśli się nie uda a Pogba dodatkowo nie trafi to Realu/Barcelony to po prostu jesteśmy jakby to Smuda powiedział miękkim chórem robieni


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:24

Maly pisze:
a co do tej najlepszej "9" na rynku to sorry ale niby która za 90mln nie byłaby do kupienia? Bayern nie sprzedałby nam Roberta za tyle?:D nas nie byłoby stać na jego pensje ale Bayern by się długo nie zastanawiał

i
A to pensja nie wpływa na kwestię dostępności na rynku? Jest jeszcze kwestia kasy za samo podpisanie kontraktu i tu z kolei Zlatan zgarnął swoje.


onliforpipul
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:25

Maly pisze:Wyobraź sobie sytuację, grasz z kolegami z bloku na orliku w jakiejś lidze, rok w rok jesteście na 2-3 miejscu ale np w pracy poznajesz gościa, który gra w tej mistrzowskiej drużynie i proponuje ci, żebyś do nich dołączył - zgadzasz się i zdobywasz mistrza... cieszy cię on?
To ześ dał do pieca...

Orlik to gra dla przyjemności, hobby, nie praca za którą wyżywisz rodzinę itp.

Czy ktoś z nas mając do wyboru firmę A, w której pracujesz i w której wszyscy Cię uwielbiają nie poszedłby do firmy B, gdzie nie dość, że jest równie dobra atmosfera pracy to jeszcze czeka więcej kasy i lepsze perspektywy rozwoju (w tym przypadku trofea)?

Dla piłkarzy to praca nie hobby. Oczywiście niektórzy będą pracować całe w gorszych warunkach w imię przywiązania czy wygody czy czegokolwiek, ale to wyjątki.

Co do zatrzymania Pogby to uważam, że jego odejście w tym okienku szczególnie na rzecz ManU to głupota samego zawodnika i wpływ chciwego agenta a nie nasze nieudolstwo. Bo co oprócz kasy obecnie może mu zaproponować United?


pęto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2010
Posty: 198
Rejestracja: 18 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:31

Sądzę, że w dobie obecnych cen Bayern zażądałby za Lewego ze 120 mln. Jeżeli Batshuayi, czyli prospekt, idzie za 40 mln (za podobnie pieniądze ma zostać transferowany podobny prospekt, czyli Milik), to Lewy będący graczem znacznie bardziej medialnym niż Higuain zostałby wyceniony na ponad stówkę. A to abstrahując od pensji czy niechęci Lewego do przeniesienia się do Seria A, miast do ligi angielskiej czy hiszpańskiej.

Alternatywą dla Higuaina był w moim odczuciu wyłącznie Cavani, ale PSG prawdopodobnie zachowa sobie Urusa na następny sezon i stąd nie było opcji, aby go podkupić.


We will say what time will tell....

Verbum Labile debet non esse stabile.
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:38

@Mały

Gdyby Totti "poprzestał" na pieniądzach - ok, nie byłoby w tym nic śmiesznego. Zarzucanie jednak zawodowemu piłkarzowi, że chce zdobywać trofea jest - dla mnie - przezabawne.

Szacunek dla niego, że jest wierny swoim ideałom. Każdy jest jednak inny, ma inne priorytety i cele w życiu i słabe jest mierzenie wszystkich własną miarą.


Darujcie sobie to gdybanie pt. kogo mogliśmy wyciągnąć za te 90mln, bo najwyraźniej chcieliśmy te pieniądze przeznaczyć na Higuaina. Na oceny przyjdzie pora.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 09:41 przez wojczech7, łącznie zmieniany 1 raz.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
ODPOWIEDZ