Gonzalo Higuain

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 14:26

Od razu mi się Tevez przypomniał ;)

Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Lubię go jeszcze od czasu Realu, kiedy po raz pierwszy po niego podbijaliśmy. I w końcu do nas trafił. Kasa mnie kompletnie nie interesuje, od tego jest Marotta, żeby się wszystko zgadzało.

Bienvenido Pipita :hellyes:


rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 15:39

No i przeklęty numer 9...tak z ciekawości: pamiętacie jakiegoś naprawdę wybitnego zawodnika z tym numerem, który zrobił karierę w Juve?


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 15:44

rydwadydwa pisze:No i przeklęty numer 9...tak z ciekawości: pamiętacie jakiegoś naprawdę wybitnego zawodnika z tym numerem, który zrobił karierę w Juve?
Filippo Inzaghi ;)

Ja jednak mam nadzieje, ba! Jestem przekonany! Że Higuain będzie naszym graczem z numerem "9" Wszech czasów. Jakieś mam zaufanie do Marotty i Paraticiego że wybierają tylko to co najlepsze. Swoją drogą ciekawi mnie kto weźmie "11" - skoro Hernanes ma odejść.

Transfer Pipity był jednak od dawna ustalony, ta willa dla zawodnika z Ameryki Południowej z nieograniczonym budżetem. No i wreszcie dom w Turynie ktoś kupił nie na WidmoPolis. 90 mln? Oszczędzaliśmy latami, więc sobie wydaliśmy. Natomiast jak nastawiamy się na sukces w CL to spokojnie druga rata się spłaci;) Pogba jak zostanie może w tym pomóc. Higuain - Dybala - Pjanic - Pogba - Alves - Sandro! KOSMOS!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:02

Obrazek

Ciekawe prawda ? :smile:


Zero szacunku dla Pogby
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 01:06

Maly pisze:połowa tego forum śmiała się jak Real wydawał takie pieniądze na Bale, który miał wówczas całą karierę przed sobą a dziś ta sama połowa cieszy się jak dzieci bo my kupujemy zawodnika, który przed sobą ma 2, może 3 lata gry... zaiste interesujące... świetny temat na prace doktorancką dla jakiegoś magistra psychologii
Stop. Połowie tego forum nie jest do śmiechu, bo Real z Balem na trzy próby dwukrotnie zdobył Ligę Mistrzów (po chyba 12. latach przerwy). Może więc połowa tego forum odrobiła pracę domową z logicznego myślenia i teraz ma nadzieję na pewne analogiczne historie.

Totti to stan umysłu, klasę trzeba umieć zachować wszędzie, on nie ma jej nigdzie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 08:08

@szczypek: tak tak :) a Bayern nie może wygrać bo ściągnęli Lewego za darmo a nie za 90mln :) raczej to tak nie działa

ps. no i Bale mimo wszystko podejść do zdobycia LM w barwach Realu ma/będzie miał jakieś 3 razy więcej niż Igła w naszych


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 08:23

Maly pisze:@szczypek: tak tak :) a Bayern nie może wygrać bo ściągnęli Lewego za darmo a nie za 90mln :) raczej to tak nie działa

ps. no i Bale mimo wszystko podejść do zdobycia LM w barwach Realu ma/będzie miał jakieś 3 razy więcej niż Igła w naszych
Już wiemy, że lubisz krytykować.

Powiedz nam lepiej, na kogo zarząd - Twoim zdaniem - powinien był przeznaczyć tą kasę?


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 08:30

Zastanawiałem się ostatnio wielokrotnie na temat tego transferu Igły. Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał już w temacie Marecato lub Higuain ale nasz zarząd według mnie tak pomyślał: "nasze BBC i Gigi są najlepsi na świecie, ale mamy ich wszystkich ostatnie ok 2 lata na takim mistrzowskim poziomie, co daje nam ogromny atut w grze w europejskich pucharach, ale reszta drużyny odstaje od ich poziomu. W takim razie albo zrobimy pakę i spróbujemy zdobyć w końcu tą LM (mamy z 2 podejścia), albo znów będzie wymiana pokoleń i nieustanne budowanie nowej drużyny".

Dlatego też trzeba było działać i sprowadzać porządnych gości na gwałt, też na Igłę mogliby się rzucić inne drużyny, bo wiadomo że był to jedyny top scyzoryk do wyciągnięcia. Stąd nie było kombinowania i sępienia.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 08:39

wojczech7 pisze:
Maly pisze:@szczypek: tak tak :) a Bayern nie może wygrać bo ściągnęli Lewego za darmo a nie za 90mln :) raczej to tak nie działa

ps. no i Bale mimo wszystko podejść do zdobycia LM w barwach Realu ma/będzie miał jakieś 3 razy więcej niż Igła w naszych
Już wiemy, że lubisz krytykować.

Powiedz nam lepiej, na kogo zarząd - Twoim zdaniem - powinien był przeznaczyć tą kasę?
Obawiam się, że nic konstruktywnego od tego Pana nie zobaczysz. Ewentualnie rzuci Ci jakimś przykładem, że na osiedlowym Orliku znalazłoby się kilka młodych talentów.
Igła został przepłacony, to nie ulega żadnym wątpliwościom. Nie zmienia to faktu, iż był jedynym topowym napastnikiem dostępnym na rynku i osobiście jestem zadowolony z jego transferu. 3 sezony to szmat czasu, a przynajmniej tyle powinien pograć na swoim poziomie.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 09:36

Maly pisze:@szczypek: tak tak :) a Bayern nie może wygrać bo ściągnęli Lewego za darmo a nie za 90mln :) raczej to tak nie działa
Ściągnęli Bale, wygrali dwukrotnie LM, ciężko ich za ten transfer z perspektywy czasu krytykować czy się śmiać. Czego tu nie rozumiesz?

Chodzi o jakość danego zawodnika, Higuain to zawodnik najwyższego formatu. To nie wydanie 90 mln gwarantuje sukces, ale sukces jest bardziej prawdopodobny, gdy się takich zawodników posiada, a nie zawsze można zdobyć ich za darmo/tanio. Można mówić, że za 90 mln moglibyśmy mieć wielu innych, ale dostępność na rynku to także wola danego klubu (my chyba Pogby na siłę nie wypychamy) czy samego zawodnika.


Luki06

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2007
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 09:41

rydwadydwa pisze:No i przeklęty numer 9...tak z ciekawości: pamiętacie jakiegoś naprawdę wybitnego zawodnika z tym numerem, który zrobił karierę w Juve?
No ba, Gianluca Vialli!


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 11:28

Luki06 pisze:
rydwadydwa pisze:No i przeklęty numer 9...tak z ciekawości: pamiętacie jakiegoś naprawdę wybitnego zawodnika z tym numerem, który zrobił karierę w Juve?
No ba, Gianluca Vialli!
Zlatan też niczego sobie, więc takie to gadanie, ostatnio 9tki po prostu mieli miej wybitni zawodnicy, Vucka też dobrze wspominam, chociaż nie można powiedzieć, że to był jakiś mega grajek.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 12:45

marcinek pisze:Zastanawiałem się ostatnio wielokrotnie na temat tego transferu Igły. Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał już w temacie Marecato lub Higuain ale nasz zarząd według mnie tak pomyślał: "nasze BBC i Gigi są najlepsi na świecie, ale mamy ich wszystkich ostatnie ok 2 lata na takim mistrzowskim poziomie, co daje nam ogromny atut w grze w europejskich pucharach, ale reszta drużyny odstaje od ich poziomu. W takim razie albo zrobimy pakę i spróbujemy zdobyć w końcu tą LM (mamy z 2 podejścia), albo znów będzie wymiana pokoleń i nieustanne budowanie nowej drużyny".

Dlatego też trzeba było działać i sprowadzać porządnych gości na gwałt, też na Igłę mogliby się rzucić inne drużyny, bo wiadomo że był to jedyny top scyzoryk do wyciągnięcia. Stąd nie było kombinowania i sępienia.
I do słusznych wniosków doszedłeś. Tylko żeby do dostrzec trzeba przynajmniej odrobinę chcieć mieć szersze horyzonty niż tylko: "OMG! OMG! Higuain drogi jak Ronaldo i Bale, a przecież dużo gorszy".

Nie tylko kupujemy klasowego snajpera, ale również zamykamy rozdział "drużyna w budowie" oraz osłabiamy ligowego rywala - przynajmniej na razie.

Kupienie najlepszego strzelca i najlepszego asystenta z zespołów dwóch największych rywali do scudetto to przecież majstersztyk. Jeśli ktoś myśli inaczej to niech przedstawi swoje osiągnięcia życiowe, podyskutujemy o nich.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 13:32

Arbuzini pisze:
marcinek pisze:Zastanawiałem się ostatnio wielokrotnie na temat tego transferu Igły. Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał już w temacie Marecato lub Higuain ale nasz zarząd według mnie tak pomyślał: "nasze BBC i Gigi są najlepsi na świecie, ale mamy ich wszystkich ostatnie ok 2 lata na takim mistrzowskim poziomie, co daje nam ogromny atut w grze w europejskich pucharach, ale reszta drużyny odstaje od ich poziomu. W takim razie albo zrobimy pakę i spróbujemy zdobyć w końcu tą LM (mamy z 2 podejścia), albo znów będzie wymiana pokoleń i nieustanne budowanie nowej drużyny".
I do słusznych wniosków doszedłeś.
to co napisał marcinek jest oczywiste i ja doskonale rozumiem pobudki naszego zarządu co przecież nie zmienia faktu, że cenna jest horrendalna i tego, że nie najlepiej świadczy to jednak o naszym zarządzie (brak ciągłej wymiany pokoleniowej) - Real czy Bayern nie wydają po 100mln na zawodników którzy mają już bliżej niż dalej a przykład z Zidanem (zaledwie 1 triumf w LM) pokazuje, że to tak nie działa i tyle, tak jak na transferze Zidane zyskaliśmy bardziej my a nie Real tak tutaj to Napoli może wybrać w perspektywie czasu

staram się patrzeć ciut dalej niż chyba wy i dlatego pisałem już o tym i powtórzę - zagraliśmy va bank, jeśli się nie uda możemy przez to bardzo pocierpieć nawet przez kilka lat, nie będzie sukcesu a 3/4 drużyny w jednym czasie przejdzie na emeryturę i zostaniemy z Dybalą, Sanrdo i Pjanicem o ile wcześniej nie odejdą

piszecie o tym, że ktoś mógł go podkupić ale to nie prawda - nikt inny nie "stał pod ścianą" tak jak my więc nikt inny (nawet Anglicy) nie daliby za niego więcej niż 70 bo chłop nie ma już 25 lat - na takiej samej zasadzie niezadowolony Cavani siedzi już kolejny rok w PSG, a MU nie odkupił Ronaldo za ponad 100, ceny idą w górę ale nie bez powodu ten transfer zszokował nawet prezydenta Napoli, każdy potrafi liczyć i nawet najbogatszych nie stać na inwestycję 90 w 2-, może 3-sezonowego zawodnika, który nie ma prawa się zwrócić w żaden sposób, zapewniam was, że nie stać także nas... nie dołączyliśmy do top 4 tylko dlatego, że kupiliśmy gościa za 90 baniek a jakby Igła kosztował 30 to byśmy nie dołączyli a wydając taką kasę nie pokazaliśmy naszej siły tylko słabość ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 13:41

Maly pisze:nie dołączyliśmy do top 4 tylko dlatego, że kupiliśmy gościa za 90 baniek a jakby Igła kosztował 30 to byśmy nie dołączyli a wydając taką kasę nie pokazaliśmy naszej siły tylko słabość ;]
Pokazaliśmy słabość bo?


ODPOWIEDZ