Mercato - typer - [tylko DYSKUSJA]

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 14:55

Maku pisze:Z tymi ujemnymi punktami to nie powinno być odwrotnie przypadkiem?
Jeden ujemny punkt za pudło przy typowaniu transferu do klubu i 2 ujemne punkty - z klubu?
Moim zdaniem większa kara powinna być za coś, co jest teoretycznie łatwiejsze do wytypowania ;)
Masz racje, z tym, ze obawiam sie, ze przy ukladzie 4/-1 bedziemy mieli festiwal strzelania.

No i malo kto bedzie obstawial transfery z klubu bo nagroda jest zbyt niewielka w porownaniu do kary.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 18:18

Ja zmieniłbym dwa punkty:
1. -2pkt za każdy źle trafiony transfer do klubu, bez 'amnestii' na pierwszy błąd. Albo chcemy wyeliminować kalkulację, albo nie.
2. Podanej listy nie można edytować. Jak ktoś nie jest pewny swoich typów to niech się wstrzyma z publikacją i pomyśli raz jeszcze.


Obrazek
rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 19:05

pumex pisze:2. Podanej listy nie można edytować. Jak ktoś nie jest pewny swoich typów to niech się wstrzyma z publikacją i pomyśli raz jeszcze.
To uważam za niesprawiedliwe. Ja opublikowałem moją listę bo myślałem że znam zasady gry, tymczasem ponad tydzień później ktoś chce wywrócić regulamin do góry nogami co jednak ma znaczący wpływ na moje wybory, ale nie mam prawa już tego zmienić...bo tak? :think:
Albo zostajemy przy tych zasadach, które obowiązują, albo należy unieważnić dotychczasowe wpisy i dać możliwość stworzenia nowych typów.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 19:16

rydwadydwa pisze:
pumex pisze:2. Podanej listy nie można edytować. Jak ktoś nie jest pewny swoich typów to niech się wstrzyma z publikacją i pomyśli raz jeszcze.
To uważam za niesprawiedliwe. Ja opublikowałem moją listę bo myślałem że znam zasady gry, tymczasem ponad tydzień później ktoś chce wywrócić regulamin do góry nogami co jednak ma znaczący wpływ na moje wybory, ale nie mam prawa już tego zmienić...bo tak? :think:
Albo zostajemy przy tych zasadach, które obowiązują, albo należy unieważnić dotychczasowe wpisy i dać możliwość stworzenia nowych typów.
Spokojnie ;-).

Bedzie nowy temat, gdzie kazdy jeszcze raz przedstawi swoje typy. A ten temat zostanie jako miejsce do dyskusji i komentarzy.

Co do propozycji Pumiego... Jesli chodzi o punkt 1 jest mi wszystko jedno. Mozemy zrobic tak jak tutaj proponujesz. Zalezy jak to widzą sami userzy?

Natomiast odnosnie punktu 2, to nie zgadzam się. Wprowadzenie tej zasady spowoduje ogrom postow o niemal tej samej tresci pod koniec kwietnia, lawine prosb i pytan czy mozna wyedytowac post i wiele nieporozumien w stylu "bo ja tylko zmienilem przecinek, dlaczego mam zostac wykluczony z zabawy?".


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 19:52

Warto by regulamin zaopatrzyć w jakąś klauzulę o interpretacji wpisów na niekorzyść użytkownika, bo co zrobiłbyś z takim:
19 pisze:2. ISO


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 20:04

A co z sytuacją, gdy dajmy na to jakiś piłkarz zostanie przez nas kupiony do pierwszej drużyny, a później zostanie częścią jakiejś innej transakcji (vide casus Zazy przy zakupie praw do Berardiego)?


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 20:54

Yaro417 pisze:A co z sytuacją, gdy dajmy na to jakiś piłkarz zostanie przez nas kupiony do pierwszej drużyny, a później zostanie częścią jakiejś innej transakcji (vide casus Zazy przy zakupie praw do Berardiego)?
Jesli kogos kupimy, pojawi sie komunikat na oficjalnej stronie Juventusu, a potem go odsprzedamy w to samo mercato (vide casus Zieglera), to jak najbardziej punkty beda zaliczone.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 21:04

jakku1 pisze:
Yaro417 pisze:A co z sytuacją, gdy dajmy na to jakiś piłkarz zostanie przez nas kupiony do pierwszej drużyny, a później zostanie częścią jakiejś innej transakcji (vide casus Zazy przy zakupie praw do Berardiego)?
Jesli kogos kupimy, pojawi sie komunikat na oficjalnej stronie Juventusu, a potem go odsprzedamy w to samo mercato (vide casus Zieglera), to jak najbardziej punkty beda zaliczone.
A jeśli wpiszę, że kupimy Berardiego oraz że go sprzedamy i trafię i jedno i drugie to czy dostane bonus za takie combo? :prochno:
Przedystkuowałbym jeszcze kwestie Leminy i Cuadrado. Jak dla mnie to bez sensu, żeby zaliczać odejście piłkarza z klubu w momencie, w którym wraca z wypożyczenia do macierzystego.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 21:55

jakku1 pisze:Natomiast odnosnie punktu 2, to nie zgadzam się. Wprowadzenie tej zasady spowoduje ogrom postow o niemal tej samej tresci pod koniec kwietnia, lawine prosb i pytan czy mozna wyedytowac post i wiele nieporozumien w stylu "bo ja tylko zmienilem przecinek, dlaczego mam zostac wykluczony z zabawy?".
Brak tej zasady spowoduje, że ludzie będą zmieniać na potęgę swoje listy wraz z pojawieniem się coraz to nowych plotek, ponadto jedni będą podpatrywać ruchy drugich i nimi się sugerować, a tu przecież chodzi o to, żeby się wykazać niekoniecznie bazując na kolejnych doniesieniach czy idąc wraz z nurtem. Ale nie naciskam.
jakku1 pisze:
Yaro417 pisze:A co z sytuacją, gdy dajmy na to jakiś piłkarz zostanie przez nas kupiony do pierwszej drużyny, a później zostanie częścią jakiejś innej transakcji (vide casus Zazy przy zakupie praw do Berardiego)?
Jesli kogos kupimy, pojawi sie komunikat na oficjalnej stronie Juventusu, a potem go odsprzedamy w to samo mercato (vide casus Zieglera), to jak najbardziej punkty beda zaliczone.
Mieszasz. W takim razie co z przyjętą wcześniej zasadą, że punkty dostaje się, gdy piłkarz znajdzie się na finalnej liście zawodników włączonych do drużyny na kolejny sezon?

Po co tyle słów w regulaminie? Krótkie, zwięzłe i klarowne podpunkty. Tymczasem tu opisy jak w Chłopach ;)


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 21:56

Szikit pisze:
jakku1 pisze:
Yaro417 pisze:A co z sytuacją, gdy dajmy na to jakiś piłkarz zostanie przez nas kupiony do pierwszej drużyny, a później zostanie częścią jakiejś innej transakcji (vide casus Zazy przy zakupie praw do Berardiego)?
Jesli kogos kupimy, pojawi sie komunikat na oficjalnej stronie Juventusu, a potem go odsprzedamy w to samo mercato (vide casus Zieglera), to jak najbardziej punkty beda zaliczone.
A jeśli wpiszę, że kupimy Berardiego oraz że go sprzedamy i trafię i jedno i drugie to czy dostane bonus za takie combo? :prochno:
Przedystkuowałbym jeszcze kwestie Leminy i Cuadrado. Jak dla mnie to bez sensu, żeby zaliczać odejście piłkarza z klubu w momencie, w którym wraca z wypożyczenia do macierzystego.
Co do Leminy i Cuadrado - kwestia otwarta. Z tym, ze jedyna alternatywa dla rozwiazania, ktore tutaj zastosowalem jest kompletne wykluczenie pilkarzy jak Lemina czy Cuadrado z "obiegu".

Jesli chodzi o Berardiego, to nie dostaniesz Szikit zadnego bonusu, ale jesli faktycznie taki scenariusz wystapi to 6 punktow, ktore dostaniesz zdecydownie Ci to wynagrodzi :prochno:.
pumex pisze: Po co tyle słów w regulaminie? Krótkie, zwięzłe i klarowne podpunkty. Tymczasem tu opisy jak w Chłopach ;)
Ok, czekamy zatem na Twoją propozycje regulaminu Pumi. Ma byc krotki, zwiezly, obejmowac wszystkie mozliwe scenariusze i byc zrozumialy do wszystkich.

Jesli Pumex sie wyrobi szybko, to zaczynamy zabawę od jutra ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
JBł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2015
Posty: 133
Rejestracja: 06 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 22:39

Wydaje mi się, że jeśli można obstawić odejście np. Leminy i Cuadrado, tak samo powinna być możliwość obstawienia ich zostania w Juve.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 22:54

jakku1 pisze:Ok, czekamy zatem na Twoją propozycje regulaminu Pumi. Ma byc krotki, zwiezly, obejmowac wszystkie mozliwe scenariusze i byc zrozumialy do wszystkich.
1. Każdy może sporządzić tylko jedną listę transferową zawierającą zakupy oraz sprzedaże
2. Listę transferową należy opublikować do 30 kwietnia do godziny 23:59 bez możliwości jej edycji
3. Na liście można zamieścić od 6 do 12 nazwisk w dowolnej konfiguracji z/do klubu
4. Za każdy poprawnie wytypowany transfer do klubu (zakup) uczestnik zabawy dostanie +4 punkty
5. Za każdy chybiony transfer do klubu (zakup) uczestnik zabawy dostanie -2 punkty
6. Za każdy poprawnie wytypowany transfer z klubu (sprzedaż) uczestnik zabawy dostanie +2 punkty
7. Za każdy chybiony transfer z klubu (sprzedaż) uczestnik zabawy dostanie -1 punkt
8. W przypadku zakupów punktowani będą jedynie ci piłkarze, którzy znajdą się na finalnej liście zawodników zgłoszonych do pierwszej drużyny na przyszły sezon.
9. W przypadku sprzedaży punktowani będą jedynie ci piłkarze, którzy w poprzednim sezonie byli członkami pierwszego zespołu, zaś ich pozbycie się będzie oficjalnie ogłoszone przez klub
10. Piłkarze powracający do klubu z wypożyczenia (dotyczy sprzedaży i zakupów) oraz piłkarze z kończącym się kontraktem (dotyczy sprzedaży) nie będą punktowani
11. Piłkarze wypożyczeni do klubu w poprzednim sezonie mogą być brani pod uwagę tylko przy transferach do klubu (zakupy)
12. Spośród wszystkich transferów jednemu przysługuje "karta pewniaka" oznaczona jako <--PEWNIAK-->
13. Katra pewniaka podwaja zyskane lub stracone punkty za daną kandydaturę
14. Jeśli którykolwiek z graczy jako jedyny z wszystkich członków zabawy poprawnie wytypuje nazwisko gracza, który dołączy lub odejdzie z klubu, punkty zdobyte w ten sposób mnożone są przez 2
15. Gdy dwóch lub więcej użytkowników osiągnie taki sam rezultat punktowy, o miejscu decyduje kolejność przesłania listy transferowej (ostatnia edycja)

Pasuje :D ?


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 23:09

pumex pisze:2. Listę transferową należy opublikować do 30 kwietnia do godziny 23:59 bez możliwości jej edycji
pumex pisze:15. Gdy dwóch lub więcej użytkowników osiągnie taki sam rezultat punktowy, o miejscu decyduje kolejność przesłania listy transferowej (ostatnia edycja)
:co?:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 23:24

pumex pisze:3. Na liście można zamieścić od 6 do 12 nazwisk w dowolnej konfiguracji z/do klubu
Przyczepię się, ale "można" nie oznacza "musi", zmieniłbym to słowo na "należy", aby był przymus (tak jak było to zakładane wcześniej) umieszczenia na liście nie mniej niż 6 a nie więcej niż 12 graczy. Obecny stan dopuszcza, szeroko interpretując, umieszczenie mniej niż 6 zawodników.

No i wciąż pozostaje to, co zgłaszałem powyżej - co w przypadku błędów w pisaniu nazwisk. W tym okienku napisanie Pereyra a Pareira robi dużą różnicę.


samson89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 czerwca 2015
Posty: 112
Rejestracja: 19 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 23:37

Regulamin jest dla mnie zrozumiały i przejrzysty. Moje pytanie dotyczy tylko miejsca gdzie będzie można oddać swoje typy. Tutaj zrobił się dla mnie mały bałagan i czy zostanie stworzony nowy post, czy mam oddać tutaj swoje strzały :co?:


Zablokowany