Mercato - typer - [tylko DYSKUSJA]

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:26

Możemy zacząć od nowa.
Osobiście mam jeszcze jedną propozycje co do regulaminu. Można by wprowadzić "bonusowy punkt" jeżeli dana osoba jako jedyna wytypuje jednego zawodnika który do nas dołączy. Większość osób typuje Bentie, Saponare i Berardiego, itp jednak zdarzają się również nietypowe wybory jak Diawara lub Bernardo Silva. Dotyczyć miałoby to tylko graczy przychodzących.


4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 95
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:38

Również jestem za tym aby zacząć od nowa. Proponuje założenie nowego tematu oraz umieszczenie całego, nowego regulaminu w pierwszym poście :)


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:38

Ja też myślę, że lepiej zacząć od nowa, by wszystko było dla każdego jasne i przejrzyste.


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:42

Co do rozpoczęcia gry od nowa, zgadzam się, możemy zacząć .
Poprostu pisze:Osobiście mam jeszcze jedną propozycje co do regulaminu. Można by wprowadzić "bonusowy punkt" jeżeli dana osoba jako jedyna wytypuje jednego zawodnika który do nas dołączy. Większość osób typuje Bentie, Saponare i Berardiego, itp jednak zdarzają się również nietypowe wybory jak Diawara lub Bernardo Silva. Dotyczyć miałoby to tylko graczy przychodzących.
Jestem za, to zawsze dodatkowa okazja i poszerzenie ilości możliwości zdobycia punktów, i też swego rodzaju uatrakcyjnienie rozgrywki :)


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:44

Mówię tak - zaczynamy od nowa z nowymi przejrzystymi, zasadami. Ostatecznie.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:47

Mimo, że już typowałem, to moja poprzednia lista była bardziej wynikiem obowiązującego regulaminu, niż moimi rzeczywistymi odczuciami. Ale kto zabroni strzelać, jak nie ma za to konsekwencji ;)

Też czekam na nowe otwarcie. Mam nadzieję, że wszystko uda się zacząć jak najszybciej.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 17:06

W porządku ;-). Mysle, ze tutaj sie juz nic nie zmieni i chyba wszyscy czuja, ze lepiej zaczac wszystko od nowa z bardziej przejrzystymi zasadami. Przygotuje dzisiaj (albo najpozniej jutro) nowy regulamin i poddam go w tym temacie pod dyskusję. Moze ktos wpadnie na jakis swietny pomysl (tak jak Poprostu wyzej) albo zauwazy jakas luke w zasadach.

Jak wszystko pojdzie gladko to w srode wystartujemy od nowa i albo bedzie 10 dni na to, aby przedstawic swoje typy, albo wydluzymy termin skladania propozycji do np. 6 maja.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 20:47

U mnie w edycji to tylko kreski przy nazwiskach wstawiłem a listy nie zmieniałem wiec trzymam się jej


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 22:42

PROPOZYCJA NOWEGO REGULAMINU

1. Kazdy z uzytkownikow moze sporzadzic tylko jedną "listę transferową".
2. "Lista transferowa" jest lista zawierajaca pilkarzy, ktorzy wedlug uzytkownika zarowno odejdą z Juventusu jak i zasilą Starą Damę w najblizszym, letnim okienku transferowym.
- Do listy wliczają się tylko i wylacznie gracze pierwszej druzyny (a nie np. druzyn mlodziezowych),
- Do listy nie wliczaja sie ani gracze powracajacy z wypozyczen, ani gracze ktorzy najpierw wrocili z wypozyczenia a nastepnie zostali sprzedani/ponownie wypozyczeni (przypadki Lealiego, Mattiello, Isli, etc.),
- Do listy nie wliczaja sie gracze z konczacym sie kontraktem (tylko w przypadku transferow z klubu - vide np. Martin Caceres),
- Jak najbardziej punktowane za to bedą wypozyczenia do klubu (przypadki podobne do Cuadrado w zeszlym sezonie, etc.), o ile pilkarz znajdzie sie w skladzie pierwszej druzyny na sezon 2016/2017,
- Wykupienia/ponowne wypozyczenia graczy bedacych czlonkami obecnej kadry nie są punktowane (np. jesli wykupimy Lemine),
- Dopuszczalne jest wstawienie na listę graczy odchodzących z klubu pilkarza, ktory jest obecnie wypozyczony (np. jesli ktos uzna, ze Cuadrado nie zostanie wykupiony),
- Dopuszczalne jest wstawienie na liste odchodzacych z klubu pilkarza, z ktorym - wedlug uzytkownika - zostanie np. rozwiazany obowiazujacy kontrakt (np. jesli ktos uzna, ze Juventus rozwiaze umowe z Asamoahem, bo nie znajdzie sie na niego zaden kupiec),
- W przypadku kazdego transferu ostatecznym weryfikatorem jest oswiadczenie na oficjalnej stronie klubu/wladz ligi o transferze/wypozyczeniu/rozwiazaniu kontraktu.
3. Kazdy z uzytkownikow moze dokonac do 12 transferów! Bez znaczenia jest czy bedzie to 6 transferow do klubu i 6 z klubu, czy tez 5 do klubu i 3 z klubu, etc. Tutaj uzytkownicy maja pelna dowolnosc i dozwolone sa wszystkie kombinacje (12-0, 3-4, 5-7, etc.) pod jednym warunkiem: nalezy przeprowadzic co najmniej 6 transferów.
4. Za kazdy poprawnie wytypowany imiennie transfer do klubu użytkownik dostaje 4 punkty.
5. Za kazdy poprawnie wytypowany imiennie transfer z klubu uzytkownik otrzymuje 2 punkty.
6. Za kazdy pierwszy niepoprawnie wytypowany imiennie transfer uzytkownik nie otrzymuje zadnej kary.
- Za każdy kolejny otrzymuje już -1 punkt w przypadku transferu z klubu oraz -2 punkty w przypadku transferu do klubu.
- Jeśli nietrafionym graczem byl "pewniak" (patrz punkt 7.) bez względu na wszystkie okolicznosci gracz otrzymuje podwójną liczbę minusowych punktów (-2 lub -4).
- Jesli gracz nie trafił więcej niz 1 pilkarza, punktów minusowych nie otrzymuje za pierwszego gracza z listy transferow do klubu. Jesli trafil wszystkie transfery do klubu (badz wytypowal tylko transfery z klubu) wowczas punktow minusowych nie dostaje za pierwszy nietrafiony transfer z klubu.
7. "Karta pewniaka" - jest to dodatkowy element zabawy i niezla opcja na zgarniecie dodatkowych punktow. Sposrod wszystkich naszych transferow, jednemu mozemy (ale nie musimy) przypisac tak zwana "karte pewniaka". Ewentualne punkty zdobyte (i stracone) przez ten transfer liczone są podwójnie.
8. Jeśli ktorykolwiek z graczy jako jedyny z wszystkich czlonkow zabawy poprawnie wytypuje nazwisko gracza, ktory dolaczy lub odejdzie z klubu, punkty zdobyte w ten sposob mnożone są przez 3 (12 za transfer do klubu, 6 za transfer z klubu).
9. Swoje listy transferowe nalezy skladac w tym temacie, nie pozniej niz do konca kwietnia 2016. Zabronione jest edytowanie postów po 30 kwietnia! Kazda taka edycja bedzie skutkowala wykluczeniem z gry. Nawet jesli zostanie zmieniony tylko przecinek.
10. W przypadku gdy dwoch lub wiecej uzytkownikow osiagnie taki sam rezultat punktowy o miejscu decyduje kolejnosc przeslania listy transferowej (ostatnia edycja).

Przykladowa lista transferowa oraz punktacja:
Transfery do klubu:
- 1. MF: James (Real)
- 2. MF: Toure (City)
- 3. MF: Bonaventura (Milan) <- PEWNIAK ->
- 4. MF: Pjanić (Roma)
- 5. DF: Manolas (Roma)

Transfery z klubu:
- 6. GK: Buffon
- 7. S: Dybala
- 8. DF: Chiellini

Po zamknieciu okienka okazalo sie, ze Juventus sprzedał Buffona i Dybale, natomiast Chiellini zostal w klubie. Do klubu z kolei przyszli Bonaventura i James.

PUNKTACJA:
W sumie, trafione zostaly 4 transfery, 2 do klubu i 2 z klubu. W zwiazku z tym, ze Bonaventura to "pewniak" punkty za ten transfer liczone sa podwojnie. W sumie, na plus wyszlo w takim razie 16 punktow (8 za Bonaventure, 4 za Jamesa, 2 za Dybale, 2 za Buffona).
Nie udalo sie trafic 4 graczy. Za jednego nietrafionego gracza nie ma punktow minusowych - wybralem w tym przypadku Toure. Za reszte juz tak (Chiellini, Manolas, Pjanić, w sumie -5).

Po podliczeniu wychodzi, ze ostateczny wynik to 11 punktow.

Jesli macie jakieś dodatkowe propozycje to zapraszam do dyskusji ;-). Jesli cos przeoczylem to tez zwracajcie uwage. Kiedy wszystko bedzie juz ok, to mysle, ze jutro/pojutrze rozpoczniemy nowy temat i ruszymy z zabawą.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 19:23 przez jakku1, łącznie zmieniany 4 razy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 23:23

Jak dla mnie wszystko jest klarowne, natomiast mam 2 małe uwagi.

1 - czy wybieranie gracza, za którego złe wytypowanie nie zostanie się ukaranym ujemnymi punktami ma sens z matematycznego punktu widzenia?

2 - Zdaje mi się, że jest mały błąd w numeracji. Dwa razy wpisany jest punkt 6. Automatycznie wzmianka w punkcie 6 odnośnie pewniaka powinna odnosić się do punktu 7. Czeski błąd lub ja coś namieszałem :)


Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 00:57

Co z przypadkami typu Llorente w zeszłym oknie, czyli jeśli dobrze kojarze nie został sprzedany/oddany Sevilli a najpierw rozwiązano z nim kontrakt?


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 07:14

jakku pisze:6. Za kazdy pierwszy niepoprawnie wytypowany imiennie transfer uzytkownik nie otrzymuje zadnej kary.
Mi się wydaje, że trzeba dopracować jeszcze punkt z tym pierwszym źle wytypowanym gdyż jak to wcześniej zauważył koki90 trochę to się kłóci z matematycznym sensem. Dlatego, że Ty np. w tej swojej punktacji wybrałeś Toure jako tego pierwszego a np. mogłeś wybrać tez Chielliniego i wtedy by wyszło zamiast 11pkt. tylko 10pkt.

W takim wypadku raczej należałoby dać tak. 6.Za każdy pierwszy niepoprawnie wytypowany imiennie transfer do klubu i z klubu użytkownik nie otrzymuje żadnej kary. W takim razie jak to podałeś w twoim przypadku za Chielliniego nie odpisywałoby się też pkt. Albo po prostu wziaść tą punktację Yaro417 progresywnie malejącą czyli za pierwszy źle trafiony nic się nie odejmuje, za kolejny -1 pkt., za następny -2pkt., i tak dalej w dół i wtedy nie byłoby z tym problemu, któremu pierwszemu by się nie odejmowało. Oczywiście w tym przypadku pewniak już by się tu nie liczył gdyż w przypadku jego nie trafienia wiadomo już ile by się odejmowało.

No i od pkt. 6 w górę trzeba byłoby jeszcze pozmieniać te punkty gdyż powtarza dwa razy się ten sam punkt, ale to raczej drobny szczegół.

Wiadomo też, ze można byłoby do 30 kwietnia edytować swoje listy, co chyba też jest ważną informacją.

Myślę, ze trochę zawiłości i roboty dla podliczającego to może być przy tym punkcie:
7. Jeśli ktorykolwiek z graczy jako jedyny z wszystkich czlonkow zabawy poprawnie wytypuje nazwisko gracza, ktory dolaczy lub odejdzie z klubu, punkty zdobyte w ten sposob mnożone są przez 3 (12 za transfer do klubu, 6 za transfer z klubu).
Dlatego, że wtedy przed oczami trzeba chyba byłoby mieć większość z list, żeby stwierdzić, że ktoś jako ten jedyny wytypował akurat tego określonego gracza .

Jeszcze nasunęło mi się takie pytanie? Bo wiadomo, że wypożyczenia do klubu będą punktowane. Ale jak sytuacja będzie przedstawiała się z zawodnikiem takim jak np. Cuadrado, który jak wiadomo jest tylko wypożyczony. Akurat nie wiem czy z możliwością definitywnego wykupu. W takim razie czy jeśli on wróciłby do Chelsea a ktoś umieściłby go na liście odchodzących z klubu miałby to zaliczone czy nie?

Nie mniej jednak jestem jak najbardziej za, za tym regulaminem nie ma za bardzo co już przy nim kombinować i wprowadzać poprawek. Rozpoczynajmy to jak najszybciej bo jak tak zaczniemy go poprawiać i zmieniać to niedługo i do 30 kwietnia po prostu się nie wyrobimy :)


Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 10:29

jakku pisze: Myślę, ze trochę zawiłości i roboty dla podliczającego to może być przy tym punkcie:
7. Jeśli ktorykolwiek z graczy jako jedyny z wszystkich czlonkow zabawy poprawnie wytypuje nazwisko gracza, ktory dolaczy lub odejdzie z klubu, punkty zdobyte w ten sposob mnożone są przez 3 (12 za transfer do klubu, 6 za transfer z klubu).
Dlatego, że wtedy przed oczami trzeba chyba byłoby mieć większość z list, żeby stwierdzić, że ktoś jako ten jedyny wytypował akurat tego określonego gracza .
Oj tam pół godzinki pracy, jak jakku nie znajdzie czasu to mogę pomóc na ochotnika ;)


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 14:18

koki90 pisze:Jak dla mnie wszystko jest klarowne, natomiast mam 2 małe uwagi.

1 - czy wybieranie gracza, za którego złe wytypowanie nie zostanie się ukaranym ujemnymi punktami ma sens z matematycznego punktu widzenia?

2 - Zdaje mi się, że jest mały błąd w numeracji. Dwa razy wpisany jest punkt 6. Automatycznie wzmianka w punkcie 6 odnośnie pewniaka powinna odnosić się do punktu 7. Czeski błąd lub ja coś namieszałem :)
1 - z matematycznego jak najbardziej ma. Ujemne punkty za transfer do klubu i z klubu się różnią. To znaczy, jesli nie trafimy gracza, ktory mial ewentualnie odejsc dostajemy -1 punkt, jesli nie trafimy zas gracza, ktory mial zasilic druzyne to liczba punktow ujemnych rosnie do 2. Wybor ten wiec matematycznie ma sens. W praktyce bedzie na pewno zas tak, ze w przypadku wielu chybionych transferow gracz i tak wybierze dla siebie korzystaniej - czyli skorzysta z tego prawa odnosnie gracza, ktory mial klub zasilic. PS. Zmieniłem "wybor" na "wybor automatyczny" :prochno: Bo wiadomo, ze dla kazdego korzystniej bedzie jesli ten pierwszy chybiony transfer bedzie "do klubu".

2. Fakt, w numeracji jest błąd. Poprawiam! ;)
Lambi120 pisze:Co z przypadkami typu Llorente w zeszłym oknie, czyli jeśli dobrze kojarze nie został sprzedany/oddany Sevilli a najpierw rozwiązano z nim kontrakt?
Jesli wszystko odbedzie sie tak samo, jak w przypadku "transferu" Llorente, to jak najbardziej się wszystko liczy. Pilkarz mial wazny kontrakt z klubem jeszcze na kilka lat do przodu. Nie konczyl sie on tak jak w przypadku Caceresa, etc. Forma "transferu" z klubu w tym przypadku nie ma znaczenia.
zbysioJuve pisze: Dlatego, że Ty np. w tej swojej punktacji wybrałeś Toure jako tego pierwszego a np. mogłeś wybrać tez Chielliniego i wtedy by wyszło zamiast 11pkt. tylko 10pkt.
Mogłem, ale przeciez to byloby dla mnie niekorzystane?;-) Dlatego wybralem Toure, bo dzieki temu mialem jeden punkt wiecej. Jak bede juz podliczal punkty ostatecznie, to zawsze bede wybieral ten najkorzystniejszy scenariusz dla gracza ;-). Chyba, ze nie bedzie takiej mozliwosci (np. ktos obstawi 6 transferow do klubu i ani jednego z klubu).
zbysioJuve pisze:
Jeszcze nasunęło mi się takie pytanie? Bo wiadomo, że wypożyczenia do klubu będą punktowane. Ale jak sytuacja będzie przedstawiała się z zawodnikiem takim jak np. Cuadrado, który jak wiadomo jest tylko wypożyczony. Akurat nie wiem czy z możliwością definitywnego wykupu. W takim razie czy jeśli on wróciłby do Chelsea a ktoś umieściłby go na liście odchodzących z klubu miałby to zaliczone czy nie?
Dobre pytanie, bo tutaj w regulaminie jest luka. Nie mozna na pewno ponownie umieszczac na liscie transferów do klubu graczy, ktorzy mają/mogą zostać wykupieni albo ponownie wypozyczeni (vide Lemina i Cuadrado). Bo przeciez ich "transfery" już się de facto odbyly - rok temu. Natomiast jesli chodzi o ich ewentualnie pozegnanie się z klubem to ja stoje na stanowisku, ze jak najbardziej jest to dopuszczalne. Jest to delikatne ułatwienie dla wszystkich bioracych udzial w zabawie, ale regulamin ostatnio został bardzo mocno zaostrzony ;-).
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 14:50 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2016, 14:50

Z tymi ujemnymi punktami to nie powinno być odwrotnie przypadkiem?
Jeden ujemny punkt za pudło przy typowaniu transferu do klubu i 2 ujemne punkty - z klubu?
Moim zdaniem większa kara powinna być za coś, co jest teoretycznie łatwiejsze do wytypowania ;)


Obrazek
Zablokowany