Zamachy w Paryżu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 02:42

Ciekaw jestem, jak to wydarzenie wpłynie na naszych. W końcu w wydarzeniu wzięło udział aż 3 naszych kluczowych graczy: Evra, Pogba i Khedira.

Media podają, że obie reprezentacje siedzą dalej w podziemiach stadionu i opracowywany jest plan ich ewakuacji, ale może to też być tylko przykrywka, żeby potajemnie ich ewakuować.

Wygląda na to, że po wybuchu w 20. minucie meczu (było go słychać mega głośno + ta akcja z ewakuacją Niemców z hotelu), ewakuowano Prezydenta Francji, a piłkarzom kazano grać dalej, żeby nie wywoływać paniki wśród kibiców.

Jestem ciekaw wypowiedzi naszych na ten temat. Pewnie w szatni będzie to temat nr 1 po ich powrocie.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 03:04

Na Twitterze jakiś czas temu dotarłem do informacji, że reprezentacja Niemiec jest już w hotelu. W tym natłoku raczej ciężko będzie mi się do tego dokopać.

Dla Rai wypowiedział się Bonucci i Conte. Oczywiście tematem był zamach w Paryżu. Taka sztampa, ale widać, że świat żyje aktualnie tylko tym. Potwierdzają to również okładki włoskich gazet sportowych. O francuskich z ludzkiej przyzwoitości nie ma co wspominać.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 07:38

Nasuwa sie teraz pytanie czy nie powinno się francuzom zabrać Euro. Do turnieju jeszcze troche czasu ale w Europie sie tylko może pogorszyć jesli nie zatrzymają tego napływu śmiecia ludzkiej. Dlaczego nie przerwano meczu ?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 08:09

Poprostu pisze:Dlaczego nie przerwano meczu ?
Co było dało przerwanie meczu? Kontynuowanie go dało czas na zorientowanie się w sytuacji i podjęcie środków bezpieczeństwa.
W sytuacji gdy nie wiadomo było co się dzieje na zewnątrz najrozsądniej było zamknąć stadion razem z ludźmi i czekanie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 08:31

Siewier pisze:
Poprostu pisze:Dlaczego nie przerwano meczu ?
Co było dało przerwanie meczu? Kontynuowanie go dało czas na zorientowanie się w sytuacji i podjęcie środków bezpieczeństwa.
W sytuacji gdy nie wiadomo było co się dzieje na zewnątrz najrozsądniej było zamknąć stadion razem z ludźmi i czekanie.

Dobrze prawisz. Nie bylo pytania w takim razie.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:04

Niestety, wg. CNN podobno już ponad 150 nie żyje.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:43

Wczoraj gdy oglądałem TVP Info, korespondent z Berlina sugerował, że wg niemieckich mediów także celem ataku mieli być sami piłkarze (nie wiem czy tylko piłkarze niemieccy czy i Francuzi). Zresztą przed południem reprezentacja Niemiec w błyskawicznym tempie musiała opuścić hotel, w którym była zakwaterowana właśnie z powodu informacji telefonicznej, że w tym hotelu została podłożona bomba. Podobno Niemcy szybko opuścili hotel i bezpośrednio udali się na Stade De France na, którym to przebywali aż do samego meczu a później jak wiadomo ze względu na bezpieczeństwo do późnych godzin nocnych. Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy zginęli , ale jeśli naprawdę by się potwierdziły te plotki, że i piłkarze byli bezpośrednio zagrożeni to naprawdę jest to już jakaś straszna rzecz. Naprawdę co wyprawiają ci arabscy ekstremiści to jest coś niesłychanego o czym każdy chyba w najczarniejszych snach chyba nie śnił i sobie tego nie wyobrażał.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:48

zbysioJuve pisze:Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy zginęli , ale jeśli naprawdę by się potwierdziły te plotki, że i piłkarze byli bezpośrednio zagrożeni to naprawdę jest to już jakaś straszna rzecz.
No pewnie, bo wartość życia piłkarza przewyższa życie zwykłego obywatela. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś i proszę, ogarnij się...


SZAGI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2004
Posty: 147
Rejestracja: 07 marca 2004

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:49

zbysioJuve pisze:Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy zginęli , ale jeśli naprawdę by się potwierdziły te plotki, że i piłkarze byli bezpośrednio zagrożeni to naprawdę jest to już jakaś straszna rzecz.
Dlaczego wartościujesz ludzi pod kątem czy są piłkarzami czy nie? Brzmi to tak jakby śmierć przypadkowych ludzi była czymś normalnym, a zagrożenie dla piłkarzy to już "jakaś straszna rzecz".


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:49

A to piłkarze są w jakis sposób ważniejsi od zwykłych ludzi którzy ponieśli największą cenę w tych zdarzeniach?


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 09:52

zbysioJuve pisze:. Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy zginęli , ale jeśli naprawdę by się potwierdziły te plotki, że i piłkarze byli bezpośrednio zagrożeni to naprawdę jest to już jakaś straszna rzecz.
:facepalm:
zbysioJuve pisze: Naprawdę co wyprawiają ci arabscy ekstremiści to jest coś niesłychanego o czym każdy chyba w najczarniejszych snach chyba nie śnił i sobie tego nie wyobrażał.

Ja raczej jestem zdania, że każdy powinien się tego spodziewać po tym masowym wpuszczaniu do Europy tego.. czegoś w imię "tolerancji".

Ciekawe jak odbije się to na ME, pewnie nie jeden piłkarz nie będzie chciał tam grać i wcale się nie dziwię.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 10:18

O tym mówiła "mądrzejsza część" społeczeństwa europejskiego, że tych "ludzi" nie można wpuszczać do europy. Oczywiście to nie "uchodźcy" zrobili, ale ich pobratymcy którzy się już zaaklimatyzowali. Otwarte ręce dla uchodźców to błąd Merkel, Francji, Szwecji itd. musi się obudzić i przyznać się do błędu.

Przecież takie wydarzenia dla racjonalnie myślących ludzi były oczywiste tylko była kwestia czy za rok, dwa czy może później.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2015, 10:19 przez marcinek, łącznie zmieniany 2 razy.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 10:18

Może i źle się w jakiś sposób wyraziłem, ale nie chodziło mi o to, że chcę sugerować, że życie zwykłego obywatela jest mniej ważne (tak nie jest) od dajmy na to akurat w tym przypadku jakiegoś piłkarza czy piłkarzy. Bo wiadomo, że w jednym jak i w drugim przypadku w jednakowym stopniu wiąże się to z olbrzymią tragedią rodziny a także osób bliskich tych osób. I nie należy umniejszać, czy akurat zginał w pierwszej kolejności zwykły obywatel czy jakaś ważna osoba.
Zaś w powyższym wpisie chodziło mi bardziej o to, że nie wyobrażałem sobie, że w ogóle mogłoby dojść do samego zamachu na samych piłkarzy jak to było w tym przypadku. Bo wiadomo, że zwykły człowiek raczej nigdy niczego nie może być pewien, w odróżnieniu do tych ludzi, ze tak powiem "ważniejszych". Przecięż oni w jakimś tam większym czy mniejszym stopniu zawsze są jakoś chronieni i po prostu z tego powodu jakoś nie mogłem sobie wyobrazić zamachu na te osoby.

Niemniej jednak jak kogoś uraziłem to posypuję głowę popiołem i przepraszam. Nie było jednak moją intencją jednych stawiać ponad drugimi bo wiadomo, ze każde życie ludzkie jest tak samo cenne. No cóż jeszcze sorry.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 10:26

Te zamachy to niesamowita tragedia a to być może było tylko ostrzeżenie w kontekście zbliżającego się turnieju...obecne zamachy i te z przeszłości na redakcje gazety pokazują tylko, że Francuzi nie panują nad tym co się dzieje i nie stanęli na wysokości zadania...
Niech Niemcy oraz Francja nadal przyjmuje tych podludzi z Afryki....zresztą, niech biorą ilu chcą ale niech się odpieprzą od Polski...


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 listopada 2015, 10:45

Może zabrzmi to bardzo niesprawiedliwie, ale w momencie ataku najbardziej bałem się o 3 ludzi z czego dwóch jest muzułmanami... Pogba, Evra i Khedira - no ale najbliżsi mi są. Na zasadzie jak jest wypadek autokaru z dziećmi, najbardziej interesuje Cię los twojego.

No ale co dzięki Ci Ameryko! :C Serdecznie dzięki! "Wojno z Terroryzmem" "Petro Wojnę" - Rozwaliłaś stabilizację na Bliskim Wschodzie! Jakoś Husajn, Kaddafi trzymali za łeb to całe towarzystwo - to ich wybiliście teraz macie. Jakoś Ameryko "Strażniku Prawdy" Reżim w Korei wam nie przeszkadza!

Ja jestem osobą niewierzącą (no agnostykiem) więc każda próba narzucania swojej religii innym - jest dla mnie nie do przyjęcia!

Nie lubię Kościoła Katolickiego OK! Ale Tyle że moherowe babcie nie zaatakują mnie AK-47 i bombami a fanatycy Islamscy tak.

Przykre jest to że przez tych oszołomów rozwija się ksenofobia i normalni, biedni ludzie z Afryki, Azji będą cierpieć. Poprzez ocenianie z góry całości - ale co w tym dziwnego? To jak epidemia - nie wiemy kto jest zarażony.

Ja nie mam zdania co do emigrantów - niby jestem bardziej na Nie - ale z drugiej strony nie chciałbym być na miejscu - ludzi którzy naprawdę potrzebują pomocy.

To nie jest łatwa sytuacja.
:co?:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ODPOWIEDZ