Zamachy w Paryżu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 listopada 2015, 22:55

Tobie to wszystko trzeba tłumaczyć.

Autor tematu odpowiedział na Twoje fenomeny w pierwszym poście:
Crunny pisze:Ciekaw jestem, jak to wydarzenie wpłynie na naszych. W końcu w wydarzeniu wzięło udział aż 3 naszych kluczowych graczy: Evra, Pogba i Khedira.
O tym, o czym piszesz, dyskutowano później niejednokrotnie, więc wstydu oszczędź, sobie. Sam Ci nawet niedawno to tłumaczyłem:
szczypek pisze:
Makiavel pisze:Moim celem jest zwrócenie uwagi na to, że równie łatwo, jak nie łatwiej znaleźć można dowody na to, że prawicowy ekstremizm jest w Europie podobnym, jak nie większym zagrożeniem niż imigranci.
Aha, czyli jeżeli prawicowy ekstremizm jest już w Europie sporym zagrożeniem, to nie należy mieć oporów, żeby to zagrożenie dodatkowo zwiększyć imigrantami.

Porażająca logika.
Zadowolony?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 listopada 2015, 22:58

Makiavel pisze:Rozumiem, że to wersja zapasowa po tym, jak się okazało, że zamachowcami byli Belgowie i Francuzi, nie Syryjczycy.
Nie rozumiesz jak widać. W Paryżu zginęło ośmiu zamachowców. Kilku podobno udało się uciec. O dwóch wiadomo, że dostali się do Europy jako uchodźcy. Oni byli tylko wykonawcami, nie trudno się domyślić, że organizatorzy musieli być na miejscu dłużej.


Obrazek
Giovani

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 grudnia 2009
Posty: 715
Rejestracja: 04 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 listopada 2015, 01:40

szczypek pisze:O tym, o czym piszesz, dyskutowano później niejednokrotnie, więc wstydu oszczędź, sobie. Sam Ci nawet niedawno to tłumaczyłem:
szczypek pisze:
Makiavel pisze:Moim celem jest zwrócenie uwagi na to, że równie łatwo, jak nie łatwiej znaleźć można dowody na to, że prawicowy ekstremizm jest w Europie podobnym, jak nie większym zagrożeniem niż imigranci.
Aha, czyli jeżeli prawicowy ekstremizm jest już w Europie sporym zagrożeniem, to nie należy mieć oporów, żeby to zagrożenie dodatkowo zwiększyć imigrantami.

Porażająca logika.
Zadowolony?
Boże.. tak czytam Was od długiego czasu i daje sobie rękę uciąć, że zaraz nasz forumowy ekspert napisze, że przeinaczasz jego słowa i źle go zrozumiałeś, a potem doda, że to OBRZYDLIWE wykorzystywać tak wielką tragedię do wyciągania brudów... Uwielbiam.

A co do tematu, to... wszystko zaczęło się już dawno, od wpychania się w nie swoje sprawy Amerykanów. Ciekawy jestem tylko jak to się szkończy, 20 bomb już zrzucono - co będzie następne?


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 listopada 2015, 11:25

@szczypek Może w waszych, prawicowych, głowach to jest argument: nasi ekstremalnie nakręceni biali bracia robią się niecierpliwi i niebezpieczni to zamknijmy granice dla wszystkich kolorowych, niech lewactwo siedzi cicho, homosie się nie wychylają i będzie spokój. Dla normalnych ludzi nie. Ewidentnie widać, że cała ta dyskusja nie jest żadnym wyrazem współczucia, szokiem po zamachu tylko perfidnym wykorzystaniem ludzkiej tragedii do tego, by napisać, że imigranci to zło, lewactwo się myli i chce do nas sprowadzić terrorystów. Brevik ładował z karabinu do ludzi tak samo, jak terroryści we Francji. Tyle, że skuteczniej. Tak, jak oni, podłożył bomby i celował w rząd. Analogii jest mnóstwo. Jednak nikt tu nie pisał, że trzeba przykręcić śrubę i mocniej inwigilować środowiska prawicowe, ostrzej reagować na wszelkie przejawy powrotu ideologii faszystowskiej czy nazistowskiej. Nie, nie. U nas idzie stolicą marsz pod hasłem "Polska dla Polaków", w Poznaniu tłuką Syryjczyków, we Wrocławiu korporacja pisze do swoich pracowników by uważali i lepiej nie wychodzili z domu, jak maszeruje skrajna prawica a wy uważacie to za całkiem normalne. Ty dodatkowo dajesz popis swojej bystrości wrzucając obrazek z hasłem "Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie". Nie masz świadomości tego, że wyrażając taki pogląd wystawiasz sobie laurkę. Nawet podpierając się Wolniewiczem, któremu najwidoczniej czas odebrał rozum, co się zdarza.

Vimesie już się tak miotasz, że w końcu nie wiadomo o co Ci chodzi. Winna jest migracja czy winni są mieszkańcy Europy o innym kolorze skóry i wyznaniu? Tu mnie pytasz o Kaczyńskiego i szariat w Szwecji, tu mówisz o tym, że trzeba wytropić mózgi operacji, którzy musieli być w Europie dłużej, dodatkowo bardziej wierzy gazetom niż danym wywiadu - wywiad USA i Niemiec twierdzi, że znaleziony przy zamachowcu paszport imigranta był sfałszowany. Pomogę Ci. Winni tego zamachu byli terroryści. Mózg tej operacji jest gdzieś na Bliskim Wschodzie, tam też jest jej serce. Stamtąd płyną pieniądze, tam się szkolą, itd.. Oczywiście możesz uważać, że to zbieg okoliczności, że Arabowie czy szerzej muzułmanie żyją w Europie od dawna i dopiero od nieco ponad dekady dochodzi do zamachów. Dla prawicowej propagandy, którą uprawiasz, to wygodne. Nie zmienia to jednak faktów. Fakty są takie, że problemem, w tym kontekście, nie jest islam i obecność jego wyznawców w Europie tylko terroryzm. Tak, jak problemem XX wieku nie był fakt istnienia ludzi o prawicowych lub lewicowych poglądach a totalitarne zapędy części z nich. Rozwiązanie, które próbuje wciskać nam prawica w osobach przyszłych ministrów PiS i ich medialnych zwolenników to idiotyzm, który nie ma cienia szansy na sukces. Jeśli ktoś uważa, że gdy nie wpuścimy do siebie imigrantów to będziemy bezpieczni to jest idiotą. W przeciwieństwie do tych, którzy naprawdę uciekają przed wojną, śmiercią, głodem, itd., terroryści znajdą sposób by się tu dostać fizycznie lub przeniknąć do głowy kogoś, kto już tu jest. Nie okazując żadne solidarności z uchodźcami i imigrantami tylko dostarczamy żołnierzy terrorystom. Stawiając znak równości między islamem a terroryzmem tylko dostarczamy argumentu ich agitatorom, że Europa jest wrogiem dla muzułmanów.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 listopada 2015, 11:45

Po raz kolejny masz problem z właściwym określeniem normalności. Wszystko już Ci wytlumaczyłem, to że ciągle dorabiasz sobie swoje kosmiczne teorie, mnie już nudzi. Przerasta Cię nawet zrozumienie prostego przekazu z ostatniego marszu.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 16 listopada 2015, 15:58

Obrazek

w dalszym ciągu z jego szpary oralnej, wydobywa się szambo... ;]



W upublicznionym dzisiaj nagraniu wideo Państwo Islamskie ostrzegło, że kraje uczestniczące w uderzeniach lotniczych na jego pozycje w Syrii spotka taki sam los jak Francję, i zagroziło atakiem na Waszyngton. Potwierdzenie autentyczności nagrania nie było na razie możliwe. Mieli je sporządzić bojownicy Państwa Islamskiego z prowincji Salahuddin w północnym Iraku.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 listopada 2015, 20:30

Tymczasem w mediach:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56F709C9


Rodowici Belgowie atakują EUROPĘ :prochno:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 07:59

Makiavel pisze:@szczypek Może w waszych, prawicowych, głowach to jest argument: nasi ekstremalnie nakręceni biali bracia robią się niecierpliwi i niebezpieczni to zamknijmy granice dla wszystkich kolorowych, niech lewactwo siedzi cicho, homosie się nie wychylają i będzie spokój. Dla normalnych ludzi nie. Ewidentnie widać, że cała ta dyskusja nie jest żadnym wyrazem współczucia, szokiem po zamachu tylko perfidnym wykorzystaniem ludzkiej tragedii do tego, by napisać, że imigranci to zło, lewactwo się myli i chce do nas sprowadzić terrorystów. Brevik ładował z karabinu do ludzi tak samo, jak terroryści we Francji. Tyle, że skuteczniej. Tak, jak oni, podłożył bomby i celował w rząd. Analogii jest mnóstwo. Jednak nikt tu nie pisał, że trzeba przykręcić śrubę i mocniej inwigilować środowiska prawicowe, ostrzej reagować na wszelkie przejawy powrotu ideologii faszystowskiej czy nazistowskiej. Nie, nie. U nas idzie stolicą marsz pod hasłem "Polska dla Polaków", w Poznaniu tłuką Syryjczyków, we Wrocławiu korporacja pisze do swoich pracowników by uważali i lepiej nie wychodzili z domu, jak maszeruje skrajna prawica a wy uważacie to za całkiem normalne. Ty dodatkowo dajesz popis swojej bystrości wrzucając obrazek z hasłem "Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie". Nie masz świadomości tego, że wyrażając taki pogląd wystawiasz sobie laurkę. Nawet podpierając się Wolniewiczem, któremu najwidoczniej czas odebrał rozum, co się zdarza.

Vimesie już się tak miotasz, że w końcu nie wiadomo o co Ci chodzi. Winna jest migracja czy winni są mieszkańcy Europy o innym kolorze skóry i wyznaniu? Tu mnie pytasz o Kaczyńskiego i szariat w Szwecji, tu mówisz o tym, że trzeba wytropić mózgi operacji, którzy musieli być w Europie dłużej, dodatkowo bardziej wierzy gazetom niż danym wywiadu - wywiad USA i Niemiec twierdzi, że znaleziony przy zamachowcu paszport imigranta był sfałszowany. Pomogę Ci. Winni tego zamachu byli terroryści. Mózg tej operacji jest gdzieś na Bliskim Wschodzie, tam też jest jej serce. Stamtąd płyną pieniądze, tam się szkolą, itd.. Oczywiście możesz uważać, że to zbieg okoliczności, że Arabowie czy szerzej muzułmanie żyją w Europie od dawna i dopiero od nieco ponad dekady dochodzi do zamachów. Dla prawicowej propagandy, którą uprawiasz, to wygodne. Nie zmienia to jednak faktów. Fakty są takie, że problemem, w tym kontekście, nie jest islam i obecność jego wyznawców w Europie tylko terroryzm. Tak, jak problemem XX wieku nie był fakt istnienia ludzi o prawicowych lub lewicowych poglądach a totalitarne zapędy części z nich. Rozwiązanie, które próbuje wciskać nam prawica w osobach przyszłych ministrów PiS i ich medialnych zwolenników to idiotyzm, który nie ma cienia szansy na sukces. Jeśli ktoś uważa, że gdy nie wpuścimy do siebie imigrantów to będziemy bezpieczni to jest idiotą. W przeciwieństwie do tych, którzy naprawdę uciekają przed wojną, śmiercią, głodem, itd., terroryści znajdą sposób by się tu dostać fizycznie lub przeniknąć do głowy kogoś, kto już tu jest. Nie okazując żadne solidarności z uchodźcami i imigrantami tylko dostarczamy żołnierzy terrorystom. Stawiając znak równości między islamem a terroryzmem tylko dostarczamy argumentu ich agitatorom, że Europa jest wrogiem dla muzułmanów.
Widać, że lubisz manipulować i wyrywać z kontekstu.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 08:17

Sila Spokoju pisze:Tymczasem w mediach:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56F709C9


Rodowici Belgowie atakują EUROPĘ :prochno:
Kwestia zasadnicza - Flandryjczyk, czy Walon?


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 09:42

Greger pisze: Kwestia zasadnicza - Flandryjczyk, czy Walon?
:lol:

Trudno powiedzieć, ale imię i nazwisko również ma klasycznie belgijskie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 11:03

Poraża mnie siła waszych argumentów. Może nie zauważyliście ale jedną z legend Juventusu jest Zinedine Zidane, Francuz pochodzenia nieeuropejskiego, etnicznie należący do ludów północnej Afryki wyznających islam. Obecną gwiazdą Juventusu jest Paul Pogba, również zupełnie nie wyglądający podobnie do Sarkozy'ego czy Hollande'a, jak dobrze kojarzę - muzułmanin. Chętnie widzielibyśmy u nas w zespole Belga, który nazywa się Radja Nainggolan, pochodzenia indonezyjskiego, gdzie 86% populacji, to muzułmanie. Mamy Khedirę, niemieckiego gracza tureckiego pochodzenia, muzułmanina. Dopiero teraz odkryliście, że tacy ludzie mieszkają w Europie?

@szczypek Faktycznie hasła "Polska dla Polaków", "Wolę kotleta od Mahometa" i"Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" oraz parę innych, to tak skomplikowane sprawy, że mogłem nie zrozumieć. To znaczy mogłem zrozumieć opacznie i wcale nie chodzi o to, że wszyscy mamy być białymi Słowianami z dziada pradziada, wyznającymi jedynie słuszne narodowo-katolickie poglądy. Może faktycznie chodzi o szerzenie tolerancji, otwartość na innych, miłość do bliźniego, szacunek.

Obrazek


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 15:48

Chodziło wyłącznie o pokazanie, że to Polacy są gospodarzami w swoim kraju i że to ich zdanie powinno być najważniejsze. Proste? Proste.

Chciałbym przy okazji zapytać, gdyby nasze państwo zostało zaatakowane przez inne państwo, czy należałoby się bronić, walczyć i tym samym pokazać reszcie wrogiego społeczeństwa (potencjalnym siłom wroga), że jesteśmy ich nieprzyjacielem (co skutkowałoby tym, że ludność tam mieszkającą łatwiej byłoby przekonać o słuszności ataku i werbować) czy poddać się bez walki, licząc, że wróg okaże litość, bo przecież to że nas atakuje nie czyni z niego naszego nieprzyjaciela? Może z czasem narzuci nam swoje reguły, ale to przecież nieważne, bo należy być otwartym. Proste pytanie - bronić się czy nie?


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 16:57

Być może dzisiaj niedaleko Aachen Niemcy zatrzymali poszukiwanego ósmego terrorystę z Paryża:
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... d=1PRCMSRT


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 19:35



Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2015, 20:27

Tytuł trochę prowokuje, bo muzułmanie, choć nie z odłamów znanych z bliskiego wschodu, są u nas od kilku stuleci.

Najwyższa pora, żeby ludzie wyłożyli sobie tak zwany 'nacjonalizm islamski'. Póki ludzie nie załapią jakie są tego inspiracje i konsekwencje (choć te znamy) to nie ma sensu nawet zabierać się za walkę z tymi wariatami już nie mówiąc o wybieraniu z kim należało by walczyć.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
ODPOWIEDZ