Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:08

Danielpiero pisze:Niestety jeszcze przed sprzedażą Pogby powinniśmy mieć zaklepanego dobrego pomocnika...
A gdybyśmy kupili Pjanicia dopiero za 2 dni, to byłbyś zadowolony? Ja podejrzewam, że tak. Patrz, jak wiele zmienia perspektywa, z której patrzysz. Następcą Pogby miał być Pjanić. Dotrze kiedyś to do ludzi? Oni ciągle czekają na zastępstwo Francuza, które nota bene już jest w klubie. Każdy kolejny pomocnik, który założy koszulkę w biało-czarne pasy, nie będzie miał nic wspólnego z Pogbą. Stąd też szukamy najprawdopodobniej DMa, a nie ofensywnie usposobionego pomocnika.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:15

Virgil pisze:Braki to Ty pokazujesz, bo nikt oprócz dyrektorów klubów nie wiem kto jest na rynku a kto nie, więc sam sobie wymyślasz kto z tych zawodników dostępny.
Się zapętliłeś. Najpierw piszesz, że ci piłkarze byli dostępni na rynku, a teraz mi objaśniasz, że wymyślam sobie kto jest na rynku, bo nikt tego nie wie.


Chciałem Ci pogratulować. Oficjalnie dołączasz do ForzaItanimulli3vujcm, alessandro1977, sebastian10 i Maly. Genialna ekipa moich ulubieńców :prochno:


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:39

Podobo skończyłeś dyskusję nie ma to jak od razu walić niekonsekwencją A co do dopstępności na rynku to polecam chociażby wikiepedie możliwe że będzie dla Ciebie zrozumiała. :hellyes:

Pojawiły się dziś jakiekolwiek nowe informacje ?

Podobnl Conte nie chce Fabregasa i powiedział że może odejść. Ciekawe czy w ogóle wyrażamy zainteresowanie ?
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2016, 14:51 przez Virgil, łącznie zmieniany 1 raz.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:42

Danielpiero pisze:Niestety jeszcze przed sprzedażą Pogby powinniśmy mieć zaklepanego dobrego pomocnika... teraz za 5 dwunasta robi się gorąco i każdy tylko podbija stawki ( Sissoko dobry, ale nie za 40 baniek, Gustavo mniej niz 25mln nie chcą sprzedać- bo kogo kupią na szybko za niego- logiczne).

Chyba, że mamy kogoś nagranego z samego TOPU, fajnie by było zobaczyć Jamesa na naszym lotnisku :)
Akurat cena z Sissoko jest podbijana przez Newcastle praktycznie od zakończenia Euro. Osobiście uważam, że powinniśmy tyle zapłacić za Francuza i tyle. Mamy kasę, więc w czym problem? Wiadomo, że nie jest tyle wart, ale Igła czy Pogba też nie byli warci pieniędzy, które za nich zapłacono.
Ewentualnie Herrera z Porto, tylko ona ma chyba klauzule 45 baniek.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:47

Problem w tym, że ten Sissoko to jest jeździec bez głowy a takich Max rzekomo nie lubi przecież. Do tego w defensywie mimo swoich imponujących warunków fizycznych wcale jakiś nadzwyczajny nie jest także jeśli miałby być wzmocnieniem głównie z myślą "drybler potrafiący zrobić przewagę" to już lepszy Cuadrado. Już Witsel ma ciekawszy profil piłkarski, ale za niego też nie chcemy dać więcej niż 15 mln skoro ma rok do końca kontraktu :eh:


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 14:53

Nie wiem dlaczego jest taka podjarka tym oknem transferowym. Owszem, działamy bardzo intensywnie, wydajemy więcej niż zwykle, ale... No właśnie.

-Straciliśmy Pogbę, nie mając zabezpieczenia żadnego na tę ewentualność. Do tego cena nie jest super zadowalająca, w kontekście tego ile naprawdę wpłynęło do kasy klubowej.

- Wydaliśmy 90 mln (POWTARZAM DZIEWIĘĆDZIESIĄT MILIONÓW) na Higuaina. Ja rozumiem, król strzelców, szukaliśmy 9-tki, ale bez przesady, musiałby nam wygrać ligę mistrzów w pojedynkę żeby się spłacić, bo przepłaciliśmy co najmniej 35 mln. I niech mi nikt nie pieprzy że "piłkarz jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić", bo z takim rozumowaniem można kupić od kogoś książkę za 100 zł, która jest w sklepie za 30 i mówić "a bo tyle to warte ile jestem w stanie za to dać"... Jakieś dziwne rozumowanie, no ale jeśli ktoś ma zamiar napisać coś takiego, to zapraszam, mam kilka rzeczy na sprzedaż. A no i tutaj wraca temat Vidala, którego sprzedaliśmy jakieś 20-30 mln za tanio. I też czytałem wypowiedzi typu "Jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego dać". Otóż nie! Jeśli wyczuliśmy że Bayern nas dyma na Vidalu, to trzeba było im powiedzieć "60 mln iw asz" ewentualnie pokazać środkowy palec i zakończyć negocjacje. Nawet jeśli sam zawodnik chciał odejść. Nam nikt by takiej promocji nie zrobił, bo nie wmówicie mi że gdybyśmy to my kupowali Vidala od Bayernu w sytuacji w jakiej był (Gwiazda swojej reprezentacji, gwiazda klubu, uczestnik finału LM, jeden z najlepszych na swojej pozycji), to oni by się popukali po głowie, gdyby ktoś im powiedział "32 mln"... To była chyba jedna z najlepszych promocji ostatnich lat na rynku transferowym. Wygląda to tak, że my wszystko wszystkim, a inni nam nic. Nam nikt promocji nie robi, nam utrudnia się nawet transfer Matuidiego, który w klubie nie gra czy Cuadrado, który znajduje się w tej samej pozycji i otwarcie mówi że chce do Juve. W PSG i w Chelsea mają gdzieś wolę zawodnika, za mało kasy - zostajesz. U nas, za mało kasy? Chcesz odejść? Nie ma problemu, pociśniemy Cię za połowę ceny... O sprzedaży Teveza rok temu nie wspomnę, bo zaczynam bardzo odbiegac od tematu jakim jest obecne Mercato.

- Ciągle szukamy kogoś do środka, zostały 3 dni, Matuidi już raczej pozamiatany, a przewijają się takie nazwiska jak Witsel, Gustavo czy Brozović. Przecież to śmiech na sali jest, cena idzie w górę, bo każdy wie że zostały 3 dni okienka, a Juventus szuka kogoś na gwałt. Parodia.

- Strata Moraty. Ja wiem że to konsekwencje umowy podpisanej wcześniej, ale odszedł od nas w tym oknie, wiec można to zaliczyć do minusów.

Co do naszych zakupów. Na spory plusy szybkie zakontraktowanie Pjanica, świetny wręcz darmowy transfer Alvesa, tylko ile ten Alves jeszcze u nas pogra? Kilka lat temu nawet nie marzylibyśmy o nim. No ale, pomijając szczególy to świetny transfer, bo Dani w tym roku jeszcze na pewno będzie trzymał poziom, kto wie może za rok,dwa jeszcze pogra na światowym poziomie. Pjaca, tutaj mieszane uczucia, bo nie znałem go wcześniej (aż do Euro) i z jednej strony fajnie że Marotta w końcu kupił młodego obiecującego zawodnika i jest co do niego pewny, co potwierdza kwota, którą wyłożyliśmy na stół. Oby wypalił, ale na razie nie ma się czym jarać jakoś bardzo. No i wypożyczenie Benatii to też dobry ruch z naszej strony, z tym że nam ciągle brakuje tego środka. Wygląda to bardzo średnio bo sami zobaczcie: Marchisio, Khedira, Lemina, Sturaro, Asamoah, Pjanić. Nazwiskami w miarę ok no nie? Ale jakby patrzeć pod takim kontem...

Marchisio - Długa kontuzja, nie wiadomo jak po powrocie będzie. Może wróci do formy, może nie. Jak wróci to kiedy? Jak już bedziemy poza burtą LM?

Khedira - Świetny początek sezonu, zawodnik doświadczony, ale szklanka. 2 kontuzje w sezonie to jest minimum

Lemina - Młody, wielka niewiadoma poza tym PNA.

Sturaro - Na ligę, nic więcej i to nie z każdym rywalem

Asamoah - Na razie spoko, tylko co będzie potem? Też wieczne kontuzje, poza tym PNA.

Pjanić - No spoko, na początku sezonu kontuzja, na szczęście nie groźna. Wydaje się w sumie obecnie najpewniejszym punktem...


... to to już nie wygląda tak różowo prawda? Kiedyś Vidal - Pirlo - Pogba, teraz.. No właśnie. Chyba z roku na rok powinniśmy wyglądać co raz lepiej, a nie obniżać loty prawda?


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 15:46

@Mily, długi post który łatwo punktować. Fatalnie nieprzemyślana i nietrafiona metafora z książką (podpowiem - nie, nie ma "księgarni" gdzie "książkę" pod tytułem "Higuain - Życie i Twórczość" możesz kupić za "30".)

Skupię się tylko na ostatecznej tezie:
Kiedyś Vidal - Pirlo - Pogba, teraz.. No właśnie. Chyba z roku na rok powinniśmy wyglądać co raz lepiej, a nie obniżać loty prawda?
Wiesz, trzeba mieć dużo złej woli, żeby twierdzić, że obniżamy loty patrząc na całą drużynę. Obrona, atak, boki - tu wszędzie jest progres względem lat wcześniejszych.

Jeżeli mówisz tylko i wyłącznie o stanie środka pomocy to tak jakby możesz mieć rację że "progresu brak", tylko że jesteś w tym bardzo niesprawiedliwy. Bo umówmy się - mając trójkę Pirlo Vidal Pogba raczej trudno kupić piłkarzy, którzy są jednoznacznie lepsi, mówimy o totalnie najwyższej półce. Khedira za Vidala jest utrzymaniem tego najwyższego poziomu, Pjanić za Pirlo również (z resztą Miralem zdecydowanie powinien być lepszy niż Andrea w swoim ostatnim sezonie w Juve!), z Pogbą jest problem, bo nie ma na świecie piłkarza o jego charakterystyce więc porównania są utrudnione, ale też umówmy się - Pogba może być, ale obecnie nie jest najlepszym pomocnikiem świata, a stał się najdroższym piłkarzem na świecie. Mówcie co chcecie, sprzedanie go na takich warunkach jest po stronie plusów Marotty.

Sprawa Pogby jest tym trudnym do oceny czynnikiem, potrafił robić rzeczy nieziemskie jak i przechodzić obok meczu. Niemniej jeżeli będzie grał za niego Marchisio w przyzwoitej formie, to nie możesz sugerować jakiegoś cofania się, no głupie to będzie z Twojej strony.


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:03

N'Zonzi? Oglądałem Seville w tym sezonie trzy razy i nie sposób było go nie zauważyć, biegał po całym boisku, można było odnieść wrażenie, że szalony Sampaoli przydzielił mu rolę wolnego elektronu ;). Problem w tym, że zawodnik notował tyle strat, że szybko stał się dla mnie symbolem upadku tej drużyny. Może ma słabe otwarcie sezonu ale wyglądał jak świetny kandydat na kolejnego Hernanesa.
Powinniśmy się modlić żeby Marotta przełknął wpłacenie klauzuli za Herrere i ewentualnie dorzucił któregoś z Chorwatów.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:07

Problem w tym, że na VS sugerują, że ten Herrera z Porto nie przekonuje naszych działaczy a jeden z tamtejszych guru twierdził, że ponoć Meksykanin prowadzi niezbyt sportowy tryb życia.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:15

To, że nikt nie kwapił się z wpłacaniem tej klauzuli mówi wiele. Zresztą trudno przypuszczać, żeby po odpuszczeniu Gomesa i niechęci płacenia czterdziestu baniek za Matuidiego, Marotta wyłożył podobne pieniądze za teoretycznie gorszych Herrere albo Sissoko. Szybciej stwierdzi, że Hernanes prezentuje odpowiedni poziom.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:16

@Mily
Przede wszystkim nie MY tylko JUVENTUS. Jeżeli mówisz my, to ile euro dołożyłeś do tego konkretnego transferu?


Tregi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2010
Posty: 44
Rejestracja: 03 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:21

Problem jest to że brakuje nam jednego pomocnika po odejściu Pogby, Pjanic od początku miał mieć inna role w tym zespole i nie był kupowany jako zamiennik dla Pogby, on miał być brakującym ogniwem.A tak to co zostało uzupełniane zaraz w innym miejscu powstał brak. Za Pola potrzeb nam kogoś lepszego niż Asa i Lamina w tej chwili. O czy Max dobrze wie i mówi w wywiadach po sprzedaży francuza. Może tej wyrwy jaką mamy teraz z brakiem piłkarza który potrafi kontrolować grę naszego zespołu nie było by widać gdyby Markiz byłby gotów albo chociaż Pjanic grał. Problemem jest to że na 3 topów w pomocy(Markiz, Sami, Pjanic) 2 jest łamliwych a gdy gra tylko 1 i dwóch solidnych piłkarzy jak teraz widać ze nasza pomoc nie daje do końca rady. Po prostu musimy mieć 4 piłkarzy o najwyższych umiejętnościach, tak by w razie kontuzji czy spadku formy była możliwość zmiany bez utraty jakości. Jednym Pjanicem gdyby Sami i Markiz byli kontuzjowani nie podbijemy Europy. Lemina, Sturaro i Asa to solidni piłkarze,ale czegoś im brakuje by być prawdziwymi liderami.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:36

Witsel i Saponara - tak się skończy nasze tegoroczne okienko transferowe.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:37

Mnie ciekawi co zrobi PSG z tymi pomocnikami. Przecież oni na dwie pozycje maja Verattiego, Matuidiego, Krychowiaka, Thiago Mottę, Rabiota. A póki co gra Motta z Rabiotem...


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2016, 16:42

Szikit pisze:Mnie ciekawi co zrobi PSG z tymi pomocnikami. Przecież oni na dwie pozycje maja Verattiego, Matuidiego, Krychowiaka, Thiago Mottę, Rabiota. A póki co gra Motta z Rabiotem...
Motta 34 latek, który za chwilę odjedzie do lamusa. Rabiot, który jako wychowanek za chwilę spadnie na ostatnie miejsce. Powiedzmy sobie szczerze żelazna trojka to Krycha, Marco i Matuidi. Reszta to po prostu dodatki. Mniemam, że Thiago połamie się przed końcem października, a i Veratti nie jest jakoś szczególnie wytrzymały.


Zablokowany