Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 21:57

fazzi pisze:
Olek1987 pisze:
fazzi pisze:
Naprawdę kwota, którą wydaliśmy za higuaina nic ci nie podpowiada?
45 mln ? to nie tak dużo , drugą ratę pokryjemy kasą za Pogbę za rok ;)
Cóż, będziesz zawiedziony ;)
Jeśli przejdzie do ManU to nie bede zawiedziony, bo to będzie oznaczało, że to gracz bez ambicji, dla którego liczy sie tylko kasa.

Jesli mu zalezy na złotej piłce tak jak często o tym mówił i zalezy mu na LM, to zostanie w Juve, każdy widzi jaka "paka" się zrobiła.

ManU ? rozgrywki LE i brak gwarancji gry za rok w LM :ok: :ok:

Takiego gracza nie bedzie mi szkoda, nawet jesli mowimy o Pogbie. Bede zyczyl ManU 5 miejsca w Premiership ;)


Zero szacunku dla Pogby
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:06

Robaku pisze:
Arbuzini pisze:
Robaku pisze:A czym sie rozni moj zawod, od twojego czy Pogby, serio poświecił bym raising star (poczytaj w GP o tej nagrodze) na rzecz 2,5 krotnosci wzrostu zarobków, mieniam ze ciebie tez bardziej intere hajsy niż nagroda w postaci - dypolomu od szefa - SuperPracownik
Totalnie nietrafiona ta metafora z dyplomami. Jeśli miałbym dostać 100 tys. zł za pracę nad jakimś Ciachem, czy czymś takim, a robić za minimalną krajową przy filmie z dużą szansą na Oscara to brałbym opcję nr dwa. O tego rodzaju "uznaniu za pracę" mówimy.
Chciałbym, chciałbym zebys tak wybrał. Majac do wyboru 100 tys. zł zamiast 2 baniek za chłam. Chciałbym i ufam, żę byś to zrobił.
Jakbym zarobił 2 bańki na wcześniejszym projekcie i nie potrzebowałbym tych pieniędzy do wyższych celów typu drogie leczenie dziecka? Lekko. Chałtura nie ucieknie. Zresztą nie zmieniajmy rzędu wielkości, bo i w przypadku Pogby nie ma to miejsca. W ramach nowego kontraktu Juventus zapewne zaproponuje mu 7,5-8 mln E plus bonusy, teraz ma chyba 4,5 mln E na czysto.


Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:07

Olek1987 pisze:
Jeśli przejdzie do ManU to nie bede zawiedziony, bo to będzie oznaczało, że to gracz bez ambicji, dla którego liczy sie tylko kasa.

Jesli mu zalezy na złotej piłce tak jak często o tym mówił i zalezy mu na LM, to zostanie w Juve, każdy widzi jaka "paka" się zrobiła.

ManU ? rozgrywki LE i brak gwarancji gry za rok w LM :ok: :ok:

Takiego gracza nie bedzie mi szkoda, nawet jesli mowimy o Pogbie. Bede zyczyl ManU 5 miejsca w Premiership ;)
Podobają mi się te słowa. Myślę sobie, że mamy taki skład i zarząd, że naprawdę nie powinniśmy martwić się odejściem jednego kluczowego zawodnika, szczególnie jeśli odejdzie ewidentnie dla kasy. Nie musimy mieć żadnych kompleksów względem MU, wiemy kto jest po prostu w tej chwili zdecydowanie lepszą drużyną i będziemy mogli przyjąć tylko taką decyzję z uśmieszkiem. Takie myślenie chyba pomoże znieść te ciągle zmieniające się doniesienia. Nie zdziwiłbym się, gdyby w sierpniu rozpoczęła się saga pt Pogba w Realu, jeśli nie przejdzie do MU.

Oczywiście liczę na to, że Pogba jednak wybierze opcje bardziej ambitną i zostanie u nas przynajmniej na ten sezon. Jeśli chodzi o zastępców, to Herrera ma bardzo podobne statystyki do PP, tak więc rzeczywiście nawet przy odejściu PP, to HH + dotychczasowe transfery = lepsze Juve.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 22:09 przez Bartek(Juventino), łącznie zmieniany 1 raz.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:07

Chyba jest już po zawodach. ::/: TuZ mówi, żeby wstrzymać się i nie kupować koszulek Dybali i dodaje hasztag Juventus #10.

A zatem prawdopodobnie numer 10 wraca na godne miejsce, do gracza najbardziej przypominającego stylem gry Alexa.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:11

Olek1987 pisze:
fazzi pisze:
Olek1987 pisze:
45 mln ? to nie tak dużo , drugą ratę pokryjemy kasą za Pogbę za rok ;)
Cóż, będziesz zawiedziony ;)
Jeśli przejdzie do ManU to nie bede zawiedziony, bo to będzie oznaczało, że to gracz bez ambicji, dla którego liczy sie tylko kasa.

Jesli mu zalezy na złotej piłce tak jak często o tym mówił i zalezy mu na LM, to zostanie w Juve, każdy widzi jaka "paka" się zrobiła.

ManU ? rozgrywki LE i brak gwarancji gry za rok w LM :ok: :ok:

Takiego gracza nie bedzie mi szkoda, nawet jesli mowimy o Pogbie. Bede zyczyl ManU 5 miejsca w Premiership ;)
Jasne że nie będzie go szkoda, z tych powodów. Żal jednak faktu, iż dalej nie jesteśmy tym, kim chcemy być. Dalej jesteśmy etapem przejściowym dla najlepszych. Czy Real sprzedałby Ronaldo, Barca Messiego a Bayern Mullera? Nie ma mowy, za żadne pieniądze, bo jak chcemy być najlepsi, to najlepszych trzymamy i ewentualnie dokupujemy kolejnych. A my w dwa lata tracimy takich piłkarzy jak vidal i pogba. Smutne. Co do całego mercato to pamiętajmy, że to nie tylko pogba. Straciliśmy też Morate i Cuadrado. Ktoś powie że i tak mało grali w pierwszym składzie. Ok, ale jednak potrafili dużo wnieść jak już wchodzili i odmienić obraz meczu. Wiem że brzmie jak jakiś malkotent, bo spfowadzilismy przecież sporo fajnych piłkarzy, ale uważam po prostu ze nie tedy droga. Nie możemy co roku tracić po kilku kluczowych piłkarzy.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:11

Ciekawe kogo chcemy za Pogbę, to mnie dużo bardziej martwi niż odejście Francuza :angry:

Zmień co do słów że jesteśmy etapem przejściowym to się nie zgodzę, dostaniemy za Pogbę bajońskie kasę, a nie zapominajmy że on nigdy nie był dla nas tym kim Bale dla Tottenhamu czy Ronaldo dla ManU.

ManU sprzedało Ronaldo, takie transfery się zdarzają. Swojego czasu sprzedaliśmy Zidane'a.

Po prostu za taką kasę jak zawodnik chce odjeść się go sprzedaje. Czy żal mi Pogby ? Nie, uważam że nie jest wart aż takiej kasy = robimy dobry, bardzo dobry interes.

Martwi mnie tylko czy kim go zastąpimy, ja bym od razu za połowę kasy aktywował klauzulę Koke i namawiał go do zmiany klubu
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 22:14 przez Virgil, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:12

Ivory pisze:Chyba jest już po zawodach. ::/: TuZ mówi, żeby wstrzymać się i nie kupować koszulek Dybali i dodaje hasztag Juventus #10.

A zatem prawdopodobnie numer 10 wraca na godne miejsce, do gracza najbardziej przypominającego stylem gry Alexa.
Zeby sie za rok nie okazalo, ze i Dybala poprosi o transfer i bedzie "kolejnym godnym numeru 10".


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:14

@up
Masz coś do Dybali? To chyba mało odpowiedni moment.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:16

Dużo blah blah blah ;)

Pogba może i jest nowoczesnym piłkarzem stawiającym na pierwszym miejscu indywidualne osiągnięcia i FEJM w mediach ALE, jest również na tyle w porządku, że nie robiłby w mediach idiotów z klubu w którym dostał szansę, zaistniał i zbudował to co ma teraz i kim jest teraz w świecie futbolu.

Calm down. Pogba 7 sierpnia zjawi się w Turynie. Jeśli będzie inaczej HIBERNUJE SIĘ NA ROK DO NASTĘPNEGO MERCATO I NIE BĘDĘ SIĘ UDZIELAŁ NA FORUM. (niektórzy pewnie krzykną ,,hip hip hurra'' :prochno: )


Obrazek
Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:19

fazzi pisze: Jasne że nie będzie go szkoda, z tych powodów. Żal jednak faktu, iż dalej nie jesteśmy tym, kim chcemy być. Dalej jesteśmy etapem przejściowym dla najlepszych. Czy Real sprzedałby Ronaldo, Barca Messiego a Bayern Mullera? Nie ma mowy za żadne pieniądze, bo jak chcemy być najlepsi, to najlepszych trzymamy i ewentualnie dokupujemy kolejnych. A my w dwa lata tracimy takich piłkarzy jak vidal i pogba.
Ale czy Messi, Ronaldo, bądź Muller poprosiliby o transfer?
Myślę, że jeśli Ronaldo ogłosiłby, że chce odejść i koniec kropka, a np PSG dałoby za niego ogromne pieniądze, które oczekiwałby Real, to CR7 przeszedłby do Francji.

Problem polega na tym, że mimo wszystko chyba wciąż nie możemy oferować zawodnikom kontraktów tak wysokich jak inne kluby. W tym jest problem. Natomiast myślę, że z każdym rokiem jeśli dalej będziemy się tak rozwijać, to coraz mniej i coraz rzadziej będą zdarzały się takie sytuacje jak z Vidalem, czy Pogbą. Właśnie transfer Higuaina wniósł nas na nowy level również jeśli chodzi o postrzeganie nas przez innych piłkarzy.
Cabrini_idol pisze:Dużo blah blah blah ;)

Pogba może i jest nowoczesnym piłkarzem stawiającym na pierwszym miejscu indywidualne osiągnięcia i FEJM w mediach ALE, jest również na tyle w porządku, że nie robiłby w mediach idiotów z klubu w którym dostał szansę, zaistniał i zbudował to co ma teraz i kim jest teraz w świecie futbolu.

Calm down. Pogba 7 sierpnia zjawi się w Turynie. Jeśli będzie inaczej HIBERNUJE SIĘ NA ROK DO NASTĘPNEGO MERCATO I NIE BĘDĘ SIĘ UDZIELAŁ NA FORUM. (niektórzy pewnie krzykną ,,hip hip hurra'' :prochno: )
Jak Marotta to przeczyta to puści PP za 80 mln ;)
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 22:21 przez Bartek(Juventino), łącznie zmieniany 2 razy.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:20

Bayern musiał puścić Krossa jak tylko gracz o to poprosił, Barca Thiago, ManU Ronaldo, a Real Alonso. Żaden klub nie będzie szedł na wojnę z zawodnikiem który już nie chce u nich grać (bądź ma lepszą opcję za rogiem), choć chcieli ich zatrzymać.

Jeśli to prawda to Pogba okazał się przekupnym głąbem (bo to strata roku).

Według mnie pieniądze na tym pułapie nie powinny grać już takiej roli. Ważniejsze są sukcesy.

Co innego zarabiać 5000 zł i dostać w drugiej robocie 10 k, a co innego być milionerem i stać się milionerem bardziej w słabszym klubie.

PS. Evra akurat pewnie nic by złego Pogbie nie powiedział jeśli ten się przeniesie do ManU.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 22:22 przez Kucharius1, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:21

Moim zdaniem, jeżeli Pogba dostanie dwukrotną przebitkę swojej pensji, to przy lobbingu Raioli, głęboko w swoim czarnym tyłku będzie miał Złotą Piłkę, Ligę Mistrzów, etc. Myślę, że jest już pozamiatane - mimo wszystko.


Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:21

Robaku pisze:
Astarot pisze:
Robaku pisze:

A czym sie rozni moj zawod, od twojego czy Pogby, serio poświecił bym raising star (poczytaj w GP o tej nagrodze) na rzecz 2,5 krotnosci wzrostu zarobków, mieniam ze ciebie tez bardziej intere hajsy niż nagroda w postaci - dypolomu od szefa - SuperPracownik

Każdy normalny człek parający się w zawodzie prawniczym poświęciłby raising star nad hajsy więc porównanie raczej słabe .... lista laureatów do tej nagrody jest równie obiektywna co lista nominacji FIFA....
serio?
znam przypadki w drugą stronę.
Kiedy ludzie wrecz prosili swoich pracodawców, zeby ich nie zgłaszać celem... w zasadzie robienia indywidualnej kariery.
W ogole widzę tutaj sprzecznosc - poswieciłby hajs nad raising star, bo lista jest subiektywna... cos mi tu nie gra.

Poświęcił by hajs nad raising star która nie jest wyróznieniem indywidualnnych skilli "miękkich i twardych" (bosh jak nie lubie tych określeń) to nagroda dla nagrody - bardzo subiektywna bo tak prawdę powiedziawszy jak obiektywnie ocenić czyjść dorobek i umiejętności prawnicze? kazde przyjęte kryterium będzie w jakis sposób krzywdzące.... i dlatego tez kazdy wolałby hajsy a nie nagrodę popularności

lista nominacji fifa tez jest subiektywna jednak w zasadzie w pierwszej trójce zawsze są faktycznie najlepsi - a przynajmniej niedoścignionej 2 i sądze ze dla piłkarza ta nagroda (pewnie szczególnie uzyskana po raz pierwszy) jest niesamowitym przezyciem i olbrzymim wyrózenienem


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:23

Virgil pisze:Po prostu za taką kasę jak zawodnik chce odjeść się go sprzedaje. Czy żal mi Pogby ? Nie, uważam że nie jest wart aż takiej kasy = robimy dobry, bardzo dobry interes.
Dokładnie tak, patrząc zupełnie z dystansu i na chłodno to za 120 mln wręcz wypada "spuścić" Pogbę ;) ;)

Boimy sie i nie chcemy tego, bo:

1. To świetny zawodnik

2. Niekonwencjonalne zagrania

3. Dobry strzał z dystansu

4. Ładne bramki

5. Młody

6. Mega medialny

7. Dawno nie mieliśmy tak medialnego gracza w składzie

ale, nie jest niezastąpiony i tym bardziej jesli pojdzie za kasą do ManU to nie ma co płakać ;)

Za Zidana kupiliśmy Thuram, Buffona i Nedveda. Za Pogbę mamy Hiquaina (strzeli minimum 25 bramek w serieA w przyszłym sezonie) , Pjanica i kogos za Pogbę - może być Bomba, bo bedziemy miec spokojnie 60 mln do wydania ;)


P.S Pogba odejdzie za rok :prochno
:


Zero szacunku dla Pogby
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:24

Astarot pisze:
Robaku pisze:
Astarot pisze:

Każdy normalny człek parający się w zawodzie prawniczym poświęciłby raising star nad hajsy więc porównanie raczej słabe .... lista laureatów do tej nagrody jest równie obiektywna co lista nominacji FIFA....
serio?
znam przypadki w drugą stronę.
Kiedy ludzie wrecz prosili swoich pracodawców, zeby ich nie zgłaszać celem... w zasadzie robienia indywidualnej kariery.
W ogole widzę tutaj sprzecznosc - poswieciłby hajs nad raising star, bo lista jest subiektywna... cos mi tu nie gra.

Poświęcił by hajs nad raising star która nie jest wyróznieniem indywidualnnych skilli "miękkich i twardych" (bosh jak nie lubie tych określeń) to nagroda dla nagrody - bardzo subiektywna bo tak prawdę powiedziawszy jak obiektywnie ocenić czyjść dorobek i umiejętności prawnicze? kazde przyjęte kryterium będzie w jakis sposób krzywdzące.... i dlatego tez kazdy wolałby hajsy a nie nagrodę popularności

lista nominacji fifa tez jest subiektywna jednak w zasadzie w pierwszej trójce zawsze są faktycznie najlepsi - a przynajmniej niedoścignionej 2 i sądze ze dla piłkarza ta nagroda (pewnie szczególnie uzyskana po raz pierwszy) jest niesamowitym przezyciem i olbrzymim wyrózenienem
Sorry Astarot i tym mnie nie zrozumiales w pierwszym poscie i ja ciebie w drugim.

Wiekszosc prawników olewa raising stars by miec wieszke hajsy. I takie zdanie zawarlem w swoim pierwotnym poscie. Jednak dla osob z boku, taka nagroda moze wydawac się nobilitacja, tak samo jak dla nas puchar LM, zlota pilka moze wydawac sie nobilitacją. Choc dla samych zawodników najwazniejsze jest zeby hajs sie zgadzał. O to mi chodzilo.


Zablokowany