Copa America 2015

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 00:44

bendzamin pisze:
Robaku pisze:W ogole w weekendy mecze nawet o 21. wiec raczej przyjemna pora na oglądanie. Nawet 23.30 jest bardzo spoko, no bardziej spoko niż 15.00 czy 17.00.
Niby tak, ale z kolei prawie cała faza play-off o 1:30, niektóre hity fazy grupowej też.

Swoją drogą, właśnie odkryłem, że za rok też odbędzie się Copa America, tym razem w... USA :prochno: Turniej zaplanowano na 3-26 czerwca, a od 10 czerwca do 10 lipca trwa Euro 2016. Football overload.
Teraz tez nie jest źle. Są MŚ u-20 szkoda, ze w Nowej Zelandii. Jak były w Turcji oglądałem. Tam m.in. odkryłem dla siebie Kondogbie czy też Thauvina. Ale teraz zupelnie przez te pore nie ogladam a tutaj zaraaz me-u21 i bedzie co ogladac na pewno. Ale nie wiem czy jakas stacja polska to pokazuje.
Copa zawsze kojarzy mi sie z wakcjami i zarywaniem nocy tzn. obejrzenie 15 minut potem sen przebudzenie się. itp. dziwie się ,że teraz tak wczesnie jest.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 01:35

Eee Vidal gra czy już przesadziłem z dawką congiuntivo na dzisiaj?


Obrazek
Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 03:37

Halo, Chile wygrywa 2-0 po fajnej grze, chociaż ok. 80 minuty mieli sporo szczęścia po strzale Ekwadoru w poprzeczkę. Cieszy dobra postawa Arturo i Isli, który ku mojemu zdziwieniu pokazał się z b. dobrej strony grając pewnie w obronie i dając solidne wsparcie w ofensywie,


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 06:49

Arturo gral w tym meczu podwieszonego napastnika a czesto i ostatniego LOL, zadnych zadan defensywnych. Chlop mnie coraz bardziej zaskakuje.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 07:42

Chile oczywiście wygrywa. Szkoda tej poprzeczki dla Ekwadoru. Vidal & Co., twierdzą, że jest to największa szansa dla Chile, żeby wygrać Copa.
Buffalo pisze:Również jestem za Argentyną, chociaż wolałem czasy gdy w ich składzie po boisku biegali Batistuta, Ariel Ortega, Crespo Veron czy bramkarz Carlos Roa.Pamietacie go?
Oczywiście, że pamiętam - "Lechuga", czyli "sałata". Świetny bramkarz był! Ortegi nie znosiłem - facet grał mi na nerwach, ale bardzo ceniłem Claudio Lopeza :)

EDIT: Obszerniejszy skrót meczu w dość nędznej jakości:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Greger

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2004
Posty: 634
Rejestracja: 13 września 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 08:33

Karowiew pisze:Ortegi nie znosiłem - facet grał mi na nerwach, ale bardzo ceniłem Claudio Lopeza :)
Też nie przepadałem za Ortegą i ogólnie Argentyną. Wystarczyło jednak zobaczyć gościa chociaż raz na żywo, do tego już w czasie kiedy było mu bliżej do końca kariery, żeby docenić jego wielki kunszt. Chyba mało który piłkarz na świecie tyle widział na boisku. Do głowy przychodzi mi bodajże tylko Totti. No i do tego Ortega zaserwował swoje firmowe zagranie, czyli piękny gol z podcinki, lobem - to też świadczy o boiskowym cwaniactwie i wielkich umiejętnościach. W dzisiejszej siłowej piłce niestety coraz mniej takich zagrań :(.


Obrazek
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 08:39

Isla grał jako prawy obrońca? Niech gra jak najlepiej i po powrocie może ktoś zdecyduje się go kupić za ~8-10 milionów.

Oby żaden z naszych nie dostał kontuzji, bo jak wiadomo grali bardzo dużo meczów w tym roku, a tu dochodzą kolejne... Najbardziej strach o Arturo, żeby nie było powtórki jak rok temu...


@Kamil_on Zasady wyjścia z trzeciego miejsca:
Wikipedia pisze:Rules for classification: 1) points in all group matches; 2) total goal differential; 3) total goals scored; 4) lots drawn by CONMEBOL
Wychodzą 2 z 3 drużyn, które zajęły trzecie miejsce.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 09:58

Kamex22 pisze:Oby żaden z naszych nie dostał kontuzji, bo jak wiadomo grali bardzo dużo meczów w tym roku, a tu dochodzą kolejne... Najbardziej strach o Arturo, żeby nie było powtórki jak rok temu...
Podobno Arturo na rozgrzewce doznał jakiegoś urazu, ale po masażu mógł zagrać.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 19:36

dp10 pisze:
Kamex22 pisze:Oby żaden z naszych nie dostał kontuzji, bo jak wiadomo grali bardzo dużo meczów w tym roku, a tu dochodzą kolejne... Najbardziej strach o Arturo, żeby nie było powtórki jak rok temu...
Podobno Arturo na rozgrzewce doznał jakiegoś urazu, ale po masażu mógł zagrać.
Tłumaczył się z tego, że w Ameryce jest teraz bardzo wysoka temperatura, sprawy mięśniowe.


Dizzee

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2015
Posty: 157
Rejestracja: 29 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2015, 20:55

Do dziś nie mogę zrozumieć, jak taki piłkarz jak Isla, mógł nie zrobić kariery w Serie A. Wczoraj praktycznie cała gra Chile opierała się na prawej flance. Jak Isla zaczął klepać z Vidalem i Sanchezem, to nie znając go z Calcio, powiedziałbym, że też jest wart 50 milionów euro jak ta dwójka. I to nie był jego dzień konia, na każdym turnieju Isla potwierdza swoją wartość w reprezentacji. Przychodzi liga i ława w Juve albo marnizna w outsiderze Premiership.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2015, 08:04

Argentyna - Paragwaj 2:2. Bramka Valdeza piękna. Messi spaprał dwie doskonałe sytuacje.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2015, 09:11

Ktoś wie ile jeszcze meczów reprezentacji Suarez ominie?

Po pierwszej połowie dla Argentyny poszedłem spać, to chyba był błąd ;)


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2015, 13:18

Kto poszedł spać wczoraj po I połowie Argentyna - Paragwaj to niech żałuje :) świetne widowisko. Wyszkolenie techniczne na najwyższym poziomie. Jednak od rana pojawia się mnóstwo głosów, że ten remis wyszarpnięty przez Paragwaj to nie było dzieło przypadku ;) podobno kursy u buka zachowywały się w nienaturalny sposób tuż przed meczem i w trakcie...hmm znając Amerykę Południową to wcale nie jestem zdziwiony że zachodzi takie podejrzenie, bo I połowa to zdecydowana przewaga Argentyny w II zaczęły się dziać cuda tym bardziej że Argentyna miała Paragwaj na widelcu kilka razy z Messim i Tevezem na czele pod koniec meczu. Na pewno piękne bramki Paragwaju tylko no właśnie czy takie do końca "czyste" ?

Z drugiej strony widziałem wczoraj piłkarza którego chętnie bym zobaczył na miejscu Pirlo za miesiąc - Ever Banega. Ile razy Jego temat był podejmowany. Pomocnik kompletny ze świetnym przeglądem pola, wczoraj dzielił i rządził piłkami do zejścia z boiska. Brak strat, ogarnięty, nawet dynamiczny. Naprawdę miło było patrzeć na Niego.

No cóż dzisiaj moi skromni faworyci wkraczają do gry tzn. Kolumbia :) bardzo polubiłem tą drużynę na MŚ 2014 i mam nadzieję że znowu pokażą kapitalny futbol. Chciałbym mieć taki ból głowy z przodu jak trener - Bacca, James, Jackson, Falcao, Ibarbo. Palce lizać.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2015, 19:50

Tak, bardzo dobry mecz w przeciwieństwie do kopaniny rezerw Meksyku. Dziś wieczorem Brazylia, ponoć komentować ma Sz.P.Akowski...znowu mecz na ściszonym tv...


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2015, 23:36

Mój ulubiony obrońca - David Luiz daje popis przy pierwszej bramce :-D
Co ludzie w nim widzą? Nawet nie mam zamiaru już wspominać jego ceny. A nie, jednak wspomnie - 50 baniek! :rotfl:


Obrazek
ODPOWIEDZ