Infografika Finał LM2015 w 15 liczbach

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 00:30

Cześć wszystkim! Jestem grafikiem, który specjalizuje się w infografikach. 3 lata temu wykonałem jedną ze swoich pierwszych infografik, która była zapowiedzią naszego ćwierćfinału z Bayernem. Wrzuciłem ją na Kwejka i w ciągu 2 dni zdobyła ona prawie 2 tys. udostępnień. Przed finałem z Barceloną chciałbym zrobić coś podobnego, ale na znacznie wyższym poziomie. Powinno się udać, bo potrafię już dużo więcej i infografika będzie zdecydowanie bardziej profesjonalna. Skończę ją na dniach.

Wymyśliłem sobie tytuł "Finał LM2015 w 15 liczbach" i zrobiłem research, żeby wyszukać 15 ciekawych liczb związanych z tym finałem. Chciałbym, żebyście rzucili na nie okiem, czy czasem czegoś nie przeoczyłem ;)

-7 - czyli 1-8 to bilans bramkowy 3 meczów L.Enique przeciwko Juventusowi
0,5 - tyle bramek na mecz traci w tej edycji LM Buffon, który średnio co drugi mecz kończy z czystym kontem (Ter Steden ma średnią 0,83)
1 - w tej edycji Ligi Mistrzów piłkarze Barcelony są na pierwszym miejscu pod względem skuteczności podań, dryblingów i czasu spędzonego przy piłce
2 - LM jeszcze nigdy nie wygrały rok po roku 2 drużyny z tego samego kraju
3 - Juve przegrało swoje 3 ostatnie finały LM, a Barcelona wygrała swoje 3 ostatnie finały LM (ostatni finał LM przegrała w włoskim klubem)
4 - to liczba finałów LM, które do tej pory rozegrano w Niemczech, 3 spośród nich miały wyraźnych faworytów (AC Milan, Juventus FC, Bayern Monachium), którzy przegrywali (z Olympique Maryslią, Borussią Dortmund i Chelsea FC)
4 - spośród ostatnich 4 edycji LM aż w 3 (2010, 2012 i 2014) obrońcy tytułu odpadali w półfinale z drużyną, która potem wygrywała w finale
5 - to liczba przegranych przez Juve finałów PM i LM, jeśli przegrają znowu będą pod tym względem rekordzistami
8 - to liczba pojedynków Allegriego z Barceloną (wygrał 1 spotkanie, 3 zremisował)
9 - to liczba spotkań obu drużyn, bilans 4-2-3 na korzyść Juve (w PM i LM 2-2-2)
9 - od tylu spotkań w tej edycji LM Juventus pozostaje niepokonany
i jedyna drużyna (obok Chelsea) nie przegrał jeszcze w fazie grupowej
12 - tyle lat temu ostatni raz spotkały się oba kluby w ćwierćfinale LM, górą był wówczas Juventus, a spotkanie to pamiętają Buffon, L.Enique i Xavi, który nawet strzelił wówczas gola
25 - to liczba goli, które w tej edycji LM zdobył tercet Messi-Neymar-Suarez
30 - to średnia wieku podstawowej 11-tki Juve, które pod tym względem jest absolutnie najstarszą drużyną w LM
50 (zakładając, że Barca pokona Bilbao) - to łączna liczba troferów, jakie podczas swojej kariery zdobyli Pirlo i Xavi (po finale w Berlinie będzie ich 51

Będę też szukał partnerów do promocji mojej infografiki na zasadzie: zamieszczę Wasz logotyp na końcu infografiki, a Wy pomożecie mi w jej promocji (wrzucicie na swoją stronę i udostępnicie w swoich kanałach social media). Oczywiście wszystko non-profit. Mam nadzieję, że JuvePoland też się tym zainteresuje ;)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, zwłaszcza te dotyczące konsultacji merytorycznej treści.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 07:42

Crunny pisze:9 - to liczba spotkań obu drużyn, bilans 4-2-3 na korzyść Juve (w PM i LM 2-2-2)
Tutaj coś mi nie pasuje. Mi wychodzi, że jak do tej pory było tylko 8 meczy (no chyba, że był jeszcze jakiś towarzyski o którym mi nie wiadomo bo nie sądzę, że Juve z Barsą grali w jakimś Superpucharze). A i w PE, LM grali chyba tylko dwukrotnie 85/86, 02/03 a bilans jest 1-2-1
Crunny pisze:9 - od tylu spotkań w tej edycji LM Juventus pozostaje niepokonany
i jedyna drużyna (obok Chelsea) nie przegrał jeszcze w fazie grupowej
Liczba meczy bez porażki się zgadza, ale jest błąd w opisie, chodzi chyba o fazę pucharową.


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 09:07

Może literówki, ale na wszelki wypadek: Luis Enrique, ter Stegen.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 09:54

Nie myslales, zeby to jeszcze rozbudowac? Jest jeszcze kilka interesujacych konotacji z poprzednimi sezonami.

- ostatnim razem, gdy Roma przegrala w LM 7-1 (United), turniej wygrala pozniej wloska ekipa - Milan. W tym sezonie rzymianie ulegli w takich rozmiarach Bayernowi;

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/8 zespol, ktory 2 lata wczesniej ulegl rywalowi w finale LM (Chelsea; my BVB);

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/4 najslabszy zespol ze stawki 8 pozostalych ekip - bylo to CSKA (w naszym przypadku Monaco);

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/2 zwyciezce poprzedniej edycji - byla to Barcelona (u nas Real);

- zarowno Juve, jak i interowi przyszlo rozegrac final LM na stadionie, na ktorym Wlosi zdobyli Puchar Świata - interowi na Bernabeu (1982), nam w Berlinie na Olimpijskim (2006)

Warto to jeszcze zweryfikowac rzecz jasna.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 21:34

Dzięki chłopaki za uwagi, wszystko się przyda. Jakby ktoś jeszcze coś miał, to chętnie przeczytam ;)

Zauważyłem dziś rano, że machnąłem się ze średnią Buffona, bo jest 0,58 straconej bramki na mecz.
zbysioJuve pisze:
Crunny pisze:9 - to liczba spotkań obu drużyn, bilans 4-2-3 na korzyść Juve (w PM i LM 2-2-2)
Tutaj coś mi nie pasuje. Mi wychodzi, że jak do tej pory było tylko 8 meczy (no chyba, że był jeszcze jakiś towarzyski o którym mi nie wiadomo bo nie sądzę, że Juve z Barsą grali w jakimś Superpucharze). A i w PE, LM grali chyba tylko dwukrotnie 85/86, 02/03 a bilans jest 1-2-1
Graliśmy z nimi 9 razy, ale widzę, że machnąłem się przy tej liczbie meczów w PM i LM: http://wildstat.com/p/1/ch/all/club1/ES ... tus_Torino
mrozzi pisze:Nie myslales, zeby to jeszcze rozbudowac? Jest jeszcze kilka interesujacych konotacji z poprzednimi sezonami.

- ostatnim razem, gdy Roma przegrala w LM 7-1 (United), turniej wygrala pozniej wloska ekipa - Milan. W tym sezonie rzymianie ulegli w takich rozmiarach Bayernowi;

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/8 zespol, ktory 2 lata wczesniej ulegl rywalowi w finale LM (Chelsea; my BVB);

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/4 najslabszy zespol ze stawki 8 pozostalych ekip - bylo to CSKA (w naszym przypadku Monaco);

- zwycieski w 2010 r. inter takze pokonal w 1/2 zwyciezce poprzedniej edycji - byla to Barcelona (u nas Real);

- zarowno Juve, jak i interowi przyszlo rozegrac final LM na stadionie, na ktorym Wlosi zdobyli Puchar Świata - interowi na Bernabeu (1982), nam w Berlinie na Olimpijskim (2006)

Warto to jeszcze zweryfikowac rzecz jasna.
Ciekawe, ale chyba trochę za bardzo z punktu widzenia fana Juve. Chciałbym, żeby ta infografika zajawiła też kibiców Barcy i była w miarę obiektywna. I tak jest już na niej teraz bardzo dużo informacji i jest bardzo długa, więc raczej poprzestanę na tych 15 liczbach. Ale jeszcze raz dzięki za odpowiedź i zainteresowanie :ok:


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 29 maja 2015, 22:52

Crunny pisze:
zbysioJuve pisze:
Crunny pisze:9 - to liczba spotkań obu drużyn, bilans 4-2-3 na korzyść Juve (w PM i LM 2-2-2)
Tutaj coś mi nie pasuje. Mi wychodzi, że jak do tej pory było tylko 8 meczy (no chyba, że był jeszcze jakiś towarzyski o którym mi nie wiadomo bo nie sądzę, że Juve z Barsą grali w jakimś Superpucharze). A i w PE, LM grali chyba tylko dwukrotnie 85/86, 02/03 a bilans jest 1-2-1
Graliśmy z nimi 9 razy, ale widzę, że machnąłem się przy tej liczbie meczów w PM i LM: http://wildstat.com/p/1/ch/all/club1/ES ... tus_Torino
Czyli moje źródło jednak kłamie a raczej nie powinno bo ten mecz z 1952r. był meczem oficjalnym.
Crunny pisze:0,5 - tyle bramek na mecz traci w tej edycji LM Buffon, który średnio co drugi mecz kończy z czystym kontem (Ter Steden ma średnią 0,83)
Widzę, że w tym przypadku zaokrągliłeś tą średnią na korzyść Gigiego. Raczej chyba powinna ona oscylować w granicach 0,6. Tak czy siak Gigi jest jednak lepszy od bramkarza Barsy, którego średniej nie sprawdzałem.
Crunny pisze:4 - spośród ostatnich 4 edycji LM aż w 3 (2010, 2012 i 2014) obrońcy tytułu odpadali w półfinale z drużyną, która potem wygrywała w finale
Znowu tutaj takie małe przejęzyczenie mi się wydaje, że jest. Bo jeśli brać pod uwagę zwycięski triumf Interu z 2010, to opis powinien brzmieć raczej spośród ostatnich 5

Tak ode mnie, to może ja bym jeszcze wstawił liczbę zawodników Juve dla, których stadion w Berlinie jest szczęśliwym stadionem :)

Tak czy siak większość z tych liczb świadczy na korzyść Juve, że to bianconerii wygrają ten berliński finał, a przynajmniej jak dla mnie przemawiają te, że jak do tej pory jeszcze dwa razy z rzędu zespoły z jednego kraju nie wygrywały LM i to, że Juve trzy razy pod rząd przegrywał w finale, a Barsa ostatnie trzy finały roztrzygała na swoją korzyść. Także mi się wydaje, że do czterech razy sztuka w przypadku Juve, już raz się to w tym sezonie sprawdziło (CI).


Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2015, 13:22

http://www.fcbarca.com/63915-final-ligi ... inpage&p=1

Świetna robota naszego forumowicza, a userzy fcbarca.com pod wrażeniem ogromnego wkładu pracy ich redakcji w stworzenie tej infografiki :prochno:


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2015, 14:48

Dzięki zbysioJuve, gawron, mrozzi i bendzamin za wszystkie uwagi, a JuvePoland i lucas za zamieszczenie na stronie i fanpage'u. Było warto! ;)


ODPOWIEDZ