LM 14/15 (1/2): JUVENTUS 2-1 Real Madryt

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 21:35

Crunny pisze: Chyba zamiast łatwiej chciałeś napisać trudniej, bo w drugim zdaniu wskazujesz argumenty za tym, że na takim poziomie trudniej jest wygrać pojedyncze mecze, o których losach mogą decydować pojedyncze błędy lub decyzje sędziowskie.
Nie zrozumiałeś. Miałem na myśli "łatwiej". Bo w takim pojedynczym meczu może się stać dosłownie wszystko i pewne sytuacje mogą zadecydować o tym, że zespół z góry skazywany na pożarcie może wygrać. W dwumeczu o wiele trudniej o takie przypadki, co potwierdził dwumecz Porto z Bayernem choćby.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 21:37 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 21:37

MCL pisze: Podchodząc do meczu z RMD mamy o wiele mniej problemów na głowie niż oni i to zaważa na naszą korzyść. Nie interesuje mnie czy na ławce siedzi Carlo, Guardiola, Klopp, Van Gaal, Mourinho czy trener z okręgówki.
W sumie słuszne podejście.
MCL pisze:My mamy zagrać jak na Juve przystało. Jeśli podejdziemy odważnie do dwumeczu, wygramy. Pójdę do przodu i stwierdzę, że to my wyjdziemy na murawę z przewagą mentalną.
Niestety, to własnie od trenera i jego możliwości - w mniejszym lub większym stopniu - zależy to, o czym piszesz w cytowanym fragmencie.

Tak więc?


Tom A Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 160
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:00

Oczywiście nie ma miejsca na hurraoptymizm, nasza gra ostatnio nie wygląda najlepiej i nie piszę tylko o błędach w obronie ale również zbytniej schematyczności i braku polotu w ataku...brak realnej rywalizacji w Serie A również nie sprzyja zachowaniu koncentracji i ulepszaniu naszej gry
Z drugiej strony naprawdę nie przesadzajmy z tą siłą Realu...to jest drużyna jak najbardziej do pokonania (przeciętne Schalke ostatnio tego dowiodło i to u nich) oczywiście że drużyny hiszpańskie ( w tym Real) straszą ofensywą, ale umówmy się - 90 % zespołów w La Liga gra radosny futbol do przodu i raczej nie spotykają się tam oni z defensywą i taktyką widoczną w Serie A lub Bundeslidze , potrafią tracić sporo goli, nie mają też Modrica a Bale to tylko nazwisko :)
Jak najbardziej musimy jednak zagrać najlepszy dwumecz w sezonie aby wyeliminować Real , czasem będzie potrzeba więcej wyrachowania i cwaniactwa niż umiejętności piłkarskich, warto tu też wspomnieć że CR7 to jednak słaby psychicznie zawodnik i warto byłoby to wykorzystać i myślę że Allegri o tym wie :)
faworytami nie jesteśmy, na chwilę obecną brak nam skrzydeł a w środku pola nie ma Pogby...
cóż, ja będę zadowolony jeśli nawet przegramy, ale po walce i postraszeniu 'gwiazdeczek' z Madrytu bez wstydu i z dobrą prognozą na następne sezony

FORZA JUVE


jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, proszę nie ubieraj tego faktu w słowa...
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:01

Chłopaki już w tym sezonie odwalili kawał dobrej roboty, więc tak czy inaczej brawa dla nich. Teraz liczę na mecz walki - taki, w którym nie będzie widać różnicy w jakości, a sędzia będzie lepszy od tamtego szwaba, który sędziował rok temu na SB. Wierzę w korzystny wynik, bo Max i nasi zawodnicy pozwalają wierzyć. Nie jesteśmy faworytem - jeśli nie wyjdziemy z kupą w majtach, to powinno być ok.


Ktoś z Poznania już się rozglądał za pubem i transmisją?


MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:04

Chodziło mi o ławkę przeciwników, że tak jak nie musimy się bać nazwisk jak CR7, tak nie możemy się bać Carlo na ławie ;) Mamy swoją wartość i Allegri ją przekazuje, śmiem twierdzić że nie z mniejszą skutecznością od Contego. A cała reszta czynników pobocznych nam pomoże.


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:07

W Poznaniu polecam Cooliozum. Miło i przyjemnie. Tylko uprzedzam, madridisci będą mieli przewagę liczebną :)

Czuję, że zagramy dobrze. Rola faworyta nam średnio sprzyja. Pogba już wrócił?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:14

mazi12 pisze:Pogba już wrócił?
Nie, ale być może będzie dostępny na rewanż.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:28

Niedziela wieczór a ja już myślę tylko o jednym :(


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 22:33

W kontekście tego półfinału zrobiło mi się żal, że w poprzednim sezonie nie było nas w finale LE. Myślę, że umocniłoby to psychicznie całe środowisko Juventusu, a i nasza marka więcej by znaczyło. Jednak co było to było...

Przeciwko Realowi nie musimy zagrać perfekcyjnie, bo to jest niemożliwe, ale na te dwa mecze w sezonie cholernie przydałby się nam perfekcyjny Pirlo. Taki jak w meczu o Superpuchar Włoch. Jeśli maestro nie będzie popełniał błędów, mądrze ustawiał się w defensywie i kreował jak za najlepszych lat to dokładając do tego jego wyśmienite w ostatnim czasie wolne, jestem w stanie bez problemu uwierzyć w korzystny rezultat.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 23:26

Będzie ciężko ale jedziemy z nimi...piszę serio bo Real nam chyba leży...pamiętam rok 2008 kiedy pod wodzą Ranieriego mieliśmy prosić w dwumeczu o najniższy wymiar kary a pojechaliśmy z nimi dwa razy...szkoda, że nie możemy sobie Alexa na ten dwumecz wypożyczyć bo byłbym pewny awansu...ale dobra - tym razem przy owacjach na stojąco będzie schodził Morata... :prochno:


Obrazek
mateuszz115

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 maja 2015
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2015

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 23:32

Stać Juventus na wygraną, ale ja i tak jestem dumny z pracy jaką wykonali w tym sezonie. Popatrzcie na tą rzecz:

Obrazek

i sprawdźcie ten link:

http://it.blastingnews.com/calcio/2015/ ... 72347.html

nie znam włoskiego ale czy nie przypadkiem mecz ten będzie dostępny również dla osób bez c+sport? Canale5 posiadają abonenci tnkhd, smarthd, nc+, cyfrowego polsatu czy każdego kto ma satkę i FTA z hotbird :)

Co o tym myślicie?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7350
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 maja 2015, 23:43

Bardzo chciałbym, aby nasi weterani Buffon, Tevez i Pirlo wzięli na swoje barki ciężar mentalny tego dwumeczu. Powinni pomóc Maxowi przygotować resztę drużyny na to co ich czeka.

W 2008 mieliśmy od tego Del Piero i Nedveda, dwie wielkie osobistości zarówno na boisku jak i poza nim.

Choć jak wiemy Gigi kapitanem jest... specyficzny #heheszki #uśmieszki


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 04 maja 2015, 07:11

Nie ma co ukrywać, że Real jest faworytem i to zdecydowanym tego dwumeczu. Jednak mimo wszystko trzeba wierzyć, że to Juventus okaże się zwycięzcą tej potyczki. Nie wiadomo może akurat będzie taki mecz jakiego od dawna w wykonaniu Juventusu nie było czyli wyśmienity. Może powtórzą wyczyn z 2012 r. kiedy to ograli 3-0 Chelsea (triumfatora LM) przyczyniając się do odpadnięcia londyńczyków już po fazie grupowej. Może wreszcie w jakiś sposób dopisze naszym szczęście (faul, kartka, jakiś gol ze spalonego) nie ważne niech się dzieje co chce aby tylko wynik był pozytywny :)

Ze swojej strony jak zwykle najbardziej obawiam się występu maestro, tak właśnie jego nawet w większym stopniu niż popisów łyżwiarskich Chielliniego. Choć chyba jak każdy liczę, że przynajmniej z rzutu wolnego będzie w stanie ukąsić Real. Jednak z nim czy bez niego we wtorek jak zwykle będzie trzymanie kciuków i pełna wiara w sukces bianconerich. Mam nadzieję, że emocji nie zabraknie i będzie dobre widowisko.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2015, 10:03

Już na samą myśl o tym meczu ściska mnie w żołądku i drżą mi ręce, takie emocje się zapowiadają ;)

Ciekawe artykuły związane z Juve na stronie Realu.
Respekt i chyba strach budzi Pirlo.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2361
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2015, 11:42

Jestem pełen obaw przed tym dwumeczem. Jakos mam wrażenie, że wyskoczymy z kupa w majtach, a Real nas za to niemiłosiernie skarci.

Mam jednak nadzieję, że się mylę i postawimy Realowi trudne warunki.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany