Liga Europy 2014/2015

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 listopada 2014, 16:51

no fakt, popłynąłem. Romie zostanie liga europejska, o ile cska i city równocześnie jej nie wyprzedzą jeszcze.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 listopada 2014, 17:20

pan Zambrotta pisze: Czy za wyjście z grupy LE również jest premia do rankingu?
Nie ma. Bonusy za LE dopiero sa w poznych fazach pucharowych (chyba przy 1/4 i 1/2 dopiero).

@Wojczech7
Torino odpada tylko w przypadku gdy przegra z Kopenhaga (najslabsza druzyna w grupie) a HJK wygra z Brugią na wyjeździe. Mala szansa, ze pozegnaja sie z pucharami, ale jest ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 19:45

Inter gra chyba dzisiaj trzecim składem z Karabachem, skład mają powalający, ale nie ma co się dziwić, w końcu awans juz pewni.
Nasi bliscy znajomi i zza miedzy jak i z Kopenhagi muszą mieć ostry mecz. Już dwa czerwa dla Duńczyków, a Amauri właśnie strzela bramke, to nic, że z karnego, więc zapewne to daje awans, a do tego Brugia wygrywa z Helsinkami.
Na pewno kolejnym Chorwatem wartym analizy to Pjaca, 19 latek, który już dzisiaj w meczu z Celticiem strzelił dwie bramki, chyba im tam rośnie poważne pokolenie.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:02

Czyli już na 99% włoskie drużyny w komplecie zameldują się w fazie pucharowej. Jeśli poprawią grę to może być ciekawie na wiosnę.
Robaku pisze:Nasi bliscy znajomi i zza miedzy jak i z Kopenhagi muszą mieć ostry mecz. Już dwa czerwa dla Duńczyków, a Amauri właśnie strzela bramke, to nic, że z karnego, więc zapewne to daje awans, a do tego Brugia wygrywa z Helsinkami.
Jak dla mnie to mecz nie jest ostry, a te czerwone kartki mocno naciągane, podobnie jak ten karny. przy pierwszej sytuacji gdyby trafiło to na innego sędziego dałby pewnie żółtą. A drugiej czerwonej to już w ogóle nie rozumiem podobnie jak tego karnego. Fakt, że w tej sytuacji Torino przy wyniku do przerwy 2;1 dla turynczyków ma praktycznie zaklepany awans.

EDIT
Trzecia bramka dla Torino po 15 sekundach drugiej połowy.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:24

Jak Brugge nie wygra z HJK (jest 1:1 i 70. minuta) to wszystkie 4 włoskie drużyny wygrają swoje grupy (zakładając, że Napoli pokona u siebie Slovan, ale to raczej formalność, bo Słowacy grają w tej LE tragicznie) i będą miały przez to łatwiej w kolejnej rundzie. Coś nieprawdopodobnego z włoskim podejściem do LE!


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:37

Crunny pisze:Jak Brugge nie wygra z HJK (jest 1:1 i 70. minuta) to wszystkie 4 włoskie drużyny wygrają swoje grupy (zakładając, że Napoli pokona u siebie Slovan, ale to raczej formalność, bo Słowacy grają w tej LE tragicznie) i będą miały przez to łatwiej w kolejnej rundzie. Coś nieprawdopodobnego z włoskim podejściem do LE!
No wlasnie, ciekawa sprawa. W kolejnej rundzie LE bedzie... 5 wloskich druzyn. I to nie byle jakich druzyn, bo Inter, Roma, Fiorentina i Napoli to uznane marki, ktore mozna stawiac w roli (mniejszych badz wiekszych) faworytow do wygrania tego pucharu.

Wlochy, jako jedyna liga, beda mialy WSZYSTKIE druzyny grajace w pucharach na wiosne. I szczerze mowiac, troche lipa bylby gdybysmy (jako Juve) odpadli w 1/8 LM a potem przygladali sie jak Inter czy Roma walcza w Europie :prochno:.

Wydaje mi sie, ze ta LE to jest dla niektorych klubow, wlasnie takich jak Fiorentina czy Inter, jedyna szansa na gre w LM w przyszlym roku (zwyciezca LE bedzie gral w LM w przyszlym sezonie). Inter nie ma w zasadzie szans na awans do LM poprzez rozgrywki krajowe, w zwiazku z czym w pewnym sensie latwiej wygrac z 3 spotkania w grupie z ogorkami, potem przejsc jedna czy dwie rundy (tez pokonujac niezbyt trudnych rywali) a potem rzucic wszystkie sily na polfinal LE, dajac sobie spokoj z Serie A (bo co to za roznica czy skoncza na 10 czy 11 miejscu?).

No i niezle pieniadze. Wydaje mi sie, ze pieniadze, ktore mozna zarobic na LE sa sporo wieksze od tego, co jeszcze bylo ugrac pare lat temu.

Swoje droga, Anglicy i Niemcy odskoczyli Wlochom w rankigu wczoraj (City + Schalke i jednoczesnie odpadniecie Romy z LM), ale dzisiaj znow Italia ugra jakis 1 caly punkt do rankingu i majac na uwadze, ze Wlosi maja jeszcze wszystkie druzyny w pucharach moze skonczyc sie to tak, ze ostatecznie po raz pierwszy od Calciopoli Italia znajdzie w rankingu rocznym wyzej, niz Niemcy/Anglicy. To bylby fajny impuls.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Max_LP

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 października 2006
Posty: 172
Rejestracja: 16 października 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:38

Crunny pisze:Jak Brugge nie wygra z HJK (jest 1:1 i 70. minuta) to wszystkie 4 włoskie drużyny wygrają swoje grupy (zakładając, że Napoli pokona u siebie Slovan, ale to raczej formalność, bo Słowacy grają w tej LE tragicznie) i będą miały przez to łatwiej w kolejnej rundzie. Coś nieprawdopodobnego z włoskim podejściem do LE!
a Torino nie musi strzelić na 6-1? bo ma gorszy bilans

EDIT:
Haha jaka gafa :D dzieki chłopaki
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2014, 20:42 przez Max_LP, łącznie zmieniany 1 raz.


bianco che abbraccia il nero..
biel, która obejmuje czerń..
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:40

Max_LP pisze:
Crunny pisze:Jak Brugge nie wygra z HJK (jest 1:1 i 70. minuta) to wszystkie 4 włoskie drużyny wygrają swoje grupy (zakładając, że Napoli pokona u siebie Slovan, ale to raczej formalność, bo Słowacy grają w tej LE tragicznie) i będą miały przez to łatwiej w kolejnej rundzie. Coś nieprawdopodobnego z włoskim podejściem do LE!
a Torino nie musi strzelić na 6-1? bo ma gorszy bilans
Ale ma w tej chwili więcej punktów ;)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:41

Max_LP pisze:
Crunny pisze:Jak Brugge nie wygra z HJK (jest 1:1 i 70. minuta) to wszystkie 4 włoskie drużyny wygrają swoje grupy (zakładając, że Napoli pokona u siebie Slovan, ale to raczej formalność, bo Słowacy grają w tej LE tragicznie) i będą miały przez to łatwiej w kolejnej rundzie. Coś nieprawdopodobnego z włoskim podejściem do LE!
a Torino nie musi strzelić na 6-1? bo ma gorszy bilans
Nie bo ma punkt więcej od Club Brugge przy ich remisie ;)
e: kolega uprzedził :/
e2: Club Brugge w 89' na 2:1, więc Toro wychodzi z drugiego, szkoda.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 20:47

89. minuta i 2:1 dla Brugge. Szkoda, bo naszym rywalom zza miedzy zabrakło kilka minut do 1. miejsca. Teraz trafią na kogoś z pierwszych miejsc lub 4 najwyżej rozstawione drużyny, które spadły z LM (Zenit, Ajax, Sporting, Athletic).

W sumie z 1. miejsca i tak mogliby trafić na Liverpool, Olympiakos, Villareal, PSV, Tottenham?, Sevillę?. Mogą powstać bardzo ciekawe pary.

Btw. ciekaw jestem kiedy ostatni raz wszystkie włoskie kluby grały na wiosnę w europejskich pucharach? Trochę poszperałem i wychodzi mi, że ostatni raz coś takie coś miało miejsce 6 lat temu, w sezonie 2008/09 :shock: Wtedy na wiosnę my, Inter i Roma graliśmy w LM, a Fiorentina, Milan, Udinese i Sampdoria w Pucharze UEFA. Skończyło się wtedy tak, że tylko Udinese wygrało swój pierwszy wiosenny dwumecz z.... Lechem :prochno:


Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 22:30

Cuadrado sie połamał, ze juz w 25' zmiana??


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2014, 20:14

Przeanalizowałem sobie poczynania Benfici na przełomie ostatnich 5 lat, które wpływają na kształt obecnego rankingu. Pamiętam wiele komentarzy sprzed roku/dwóch, gdzie spłycało się moc Juve porównując właśnie np. Benficę czy Porto - są w 1. koszyku, a my ledwo w 3. czy 2. i ogólnie dyskutowano o poziomie ligi włoskiej, często stawiając ją pod portugalską.

Taka Benfica jest na 5.(!) pozycji w rankingu UEFA i aż 4 razy w ostaniach pięciu latach odpadała z grupy LM mimo iż była w pierwszym(!) koszyku. Zajmowała 3. miejsca i biła wszystkich tych średniaków w LE, dla których te rozgrywki są jak LM oraz Tottenhamy i Juventusy z urażoną dumą, że grają w rozgrywkach o klasę gorszą. Ciągle ma tę przewagę nad Arsenalem, Borussią, czy City, dlatego że po fazie pucharowej(z której nawet nie awansują) licznik punktów im się nie zatrzymuje w przeciwieństwie do ekip, które wychodzą z grup i po rundzie, trafiając na Real/Barcę/Bayern/Chelsea, żegnają się z europejskimi pucharami.

Portugalskie kluby nie istnieją w LM!

Ten rok to wielki kryzys dla portugalskiego futbolu, bo Benfica(znowu losowana z pierwszego koszyka!), w najłatwiejszej grupie po tej Porto, tym razem zajęła ostatnie miejsce. Porto z kolei awansem, moim zdaniem, zaprzepaściło sobie punktową pogoń i myślę, że powinno odpaść w najbliżej rundzie. Jestem bardzo ciekawy jak daleko w LE zajdzie Sporting, bo z punktu widzenia portugalskiej piłki nadzieja w nich :smile:

Uważam, że Roma powinna wziąć przykład z Benfici, ponieważ miała obecnie jeden z najniższych współczynników w LM, co zresztą zdecydowało o ich eliminacji, i chociażby teoretyczne (przykładowe niżej rozpisane) porównanie zysków z LE musi być dla nich bardzo motywujące. Jeśli teraz sobie odpuści i za rok awansuje do LM(a na to wskazuje) to sytuacja się powtórzy. Angażowaniem się w LE zagwarantuje sobie szybki skok punktowy i za 2/3 lata może będzie nawet w 2. koszyku.

Obecnie mają punktów 10

LM(gdyby nawet awansowali):
1pkt /remis w 6. kolejce w grupie
5pkt /awans do 1/8
0pkt /porażka w 1/8
0pkt /porażka w 1/8
___________________
6pkt (+10 po fazie grupowej w LM)

LE:
2pkt /wygrana w 1/16
2pkt /wygrana w 1/16
2pkt /wygrana w 1/8
1pkt /remis w 1/8
1pkt /udział w 1/4
1pkt /remis w 1/4
2pkt /wygrana w 1/4
0pkt /porażka w 1/2
2pkt /wygrana w 1/2
1pkt /udział w finale
____________________
15pkt (+10 po fazie grupowej w LM)

Benfica, Porto i Sporting nie mają czego szukać w LM. Włosi na razie też tam tyłka nie urywają, ale uważam, że i tak w bezpośrednich pojedynkach byliby lepsi. Ale różnica jest taka, że Benfica i Porto angażują się w LE i mają z tego profity w LM, których nie potrafią wykorzystać, a na Romę, Napoli, Inter, Fiorentinę(rok temu powinni nas przejść), nikt się angażował, a z tych profitów skorzystaliby zdecydowanie lepiej.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2014, 13:19

Ajax-Legia :whistle: Nie zbyt szczęśliwe losowanie.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2014, 13:29

Nie licząc Fiorki i chyba Torino dobre losowanie dla Włochów. Mam nadzieję, że z 4-5 drużyn przejdzie dalej :).


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2014, 13:44

W miarę łaskawy los dla Włoskich drużyn.

Legia - dobrze, że stadion zamknięty bo znowu by wrzucali na Milika. A czuje, że coś ukąsi.


Zablokowany