Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 marca 2024, 08:32

Allegri pisze:nie zapominajmy, że naszym celem jest wejście do pierwszej czwórki, a wciąż brakuje nam 10 punktów
Czy on myśli, że za wygrana jest 2 punkty?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 marca 2024, 16:53

Ravanelli: "Trener Juventusu nie może mówić o powiększeniu przewagi nad Bolonią"
Marocchi: "Złe przygotowanie mentalne"
Adani: "Juventus nie wygrywa, ale Milan i Napoli wygrały scudetto takimi sobie piłkarzami"
Pistocchi (pismak): "Gdy Juventus wygrywał była to zasługa Allegriego, teraz przegrywa i słyszę, że to wina piłkarzy"
Trevisani (pismak): "Locatelli był wart 38 milionów, teraz jest wart 20. To wina trenera"
Ravezzani (pismak): "Słowa Pasalica to nagrobek Allegriego"
Furio Zara (pismak): "Allegri? Milczenie klubu znaczy więcej niż tysiąc słów"
De Paola (pismak): "Brak jedności, brak tożsamości, brak współpracy i brak planu. Oczekuję więcej za 9 milionów euro. Drużyna pod wodzą Motty grałaby znacznie lepiej"
Biasin (pismak): "Nagle wszyscy mówią że Inter jest najsliniejszy, zapominając co mówili latem"

Populacja klakierów zmniejsza się.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 11 marca 2024, 17:45

Oldfan pisze:
22 lutego 2024, 18:41
Spoko, ostatnio Dimebeq tez mi wmawiał, że Max nie robi postępów i że mamy mniej punktów niż rok temu, to mu wskazałem, że więcej mamy .. To napisał coś w stylu

Ale moim zdaniem mamy mniej ... :)
No i jak się okazuje po 28 kolejkach mamy mniej punktów niż sezon temu w tym samym momencie sezonu (-1), mniej zwycięstw (-1), mniej zdobytych goli (-2), więcej straconych goli (+3).

No i jak tam progres?


artur_89 pisze:
10 marca 2024, 21:10
To dla mnie za dużo... przerzucam się na Real Madryt.
Ja polecam siatkówkę, zrobiłem tak rok temu i nie mam czego żałować.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 marca 2024, 18:16

Dobra robota @ Garreat, cisną nieudacznika na potęgę, liczę na to, że klub przejrzy na oczy.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 marca 2024, 23:50

Bargiggia (pismak): "Allegri boi się wystawić trzech napastników. Zmiana Ilinga na Sandro przy siedzącym Yildizie to wstyd. Stworzenie sytuacji po przechwycie Chiesy nie oznacza dobrej gry"
Garlando (pismak): "Futbol ewoluował ale Allegri nie, jest jak Borg z drewnianą rakietą. Juventus nie pressuje"
Adani: "Allegri mówi że ma przeciętny skład, więc pytam kto poza Interem ma lepszy? W Napoli grają Rrahmani, Mario Rui, Olivera , Kvaratskhelia, znaliście ich wcześniej? Czy Juventus kupiłby Rrahmaniego, J.Jesusa, Kalulu, Kjaera? Nie, wybrali Bremera za 50 milionów żeby wygrywać"
Sabatini (pismak): "Juventus był lepszy niż Napoli i Atalanta, czy przeciwnikom Allegriego chodzi tylko o wynik?"
Bonanni (ex. piłkarz): "Wątpliwe wybory Allegriego. Najlepsze zagrania Chiesy są na skrzydle, ale i tak wychodzi jako drugi napastnik. To nie pomaga drużynie"


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 marca 2024, 13:20

ALLEGRI: "Kiedy wróciłem, poproszono mnie o odmłodzenie zespołu, a celem było sprowadzanie co roku trzech zawodników nowej generacji, zmniejszenie kosztów pracy i zapewnienie trwałości zespołu przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności. :facepalm: :facepalm: :facepalm: United ma ośmiu lub dziewięciu zawodników z akademii w pierwszym zespole. Załóżmy, że masz pięciu zawodników nowej generacji w pierwszym zespole przez osiem lat. Oznacza to, że w ciągu ośmiu lat poniesiesz znacznie niższe koszty, niż w przypadku ściągnięcia pięciu graczy.
Zarządzanie młodymi zawodnikami? Starasz się jak najlepiej wykorzystać dobry moment, po prostu wiesz, że po pewnym czasie nadejdzie najtrudniejszy moment. Wszyscy młodzi gracze przez to przechodzą. Miretti i Fagioli tego doświadczyli. Yildiz też przez to przejdą. Młody ludzie mają wzloty i upadki, dorosłość osiągają dopiero w wieku 25, 26 lat. Kto ma większą siłę intelektualną, trafia tam pierwszy. Szczyt kariery zawodnika się nie zmienił. Mówi się, że najlepszy wiek to 26-30 lat, bo wtedy ma się już pewne doświadczenie, dojrzewa się i doskonali. Tak było 40 lat temu.
Poprzednia dominacja Juve w lidze? Musimy się dostosować i zrozumieć, że dziewięć scudetti z rzędu to rzecz niezwykła. To się nie powtórzy w Serie A. Zdarzyło się to tylko dwa razy w historii Juventusu – pięć lat z rzędu pod wodzą Carlo Carcano i Carla Bigatta w latach trzydziestych XX wieku oraz dziewięć lat z rzędu w latach 2012–2020. W przeciwnym razie Juventus wygrał najwyżej dwa razy z rzędu, a potem raz po trzech latach, tak jak zrobiły to inne kluby. Dziewięć z rzędu zaburzyło odbiór, ponieważ rzeczywistość jest inna.
Liga Mistrzów? To normalne, że wraz z reformą Ligi Mistrzów – którą będzie trudno wygrać… prawie niemożliwą, bo z nowym formatem jest jak tenis – będzie ona w pierwszej ósemce i ciężko będzie któremuś z nie dotarli do finału. Myślę, że robią to (na wzór szwajcarski), aby zapewnić awans najlepszej ósemce do finału, ponieważ chcą, aby to było widowisko. Daje to szansę na jeszcze większą pracę nad rozwojem młodzieży, zrównoważonym rozwojem i konkurencyjnością we własnej lidze oraz co roku kwalifikowania się do Ligi Mistrzów, a następnie spędziło się dobry rok w rozgrywkach i starało się zajść tak daleko, jak to możliwe."- powiedział Massimilliano Allegri dla "Sport Fanpage.it"


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 22 marca 2024, 13:40

Maly pisze:
22 marca 2024, 13:20
Szczyt kariery zawodnika się nie zmienił. Mówi się, że najlepszy wiek to 26-30 lat, bo wtedy ma się już pewne doświadczenie, dojrzewa się i doskonali. Tak było 40 lat temu.
To ciekawe, bo wśród 25 najbardziej wartościowych piłkarzy na TM, tylko czterech ma 26 lat lub więcej, a jedynym 30-latkiem jest Kane, który, swoją drogą, w 2019 roku i tak był wyceniany na kilkadziesiąt milionów więcej. To oczywiście tylko transfermarkt, niemniej daje jakiś pogląd na sprawę.

Przedział 26-30 to może faktycznie jest najlepszy wiek dla piłkarza, jeżeli chcesz go wrzucić w ryzy taktyczne, których ma się trzymać. Natomiast nie wydaje mi się, by to odgrywało kluczową rolę we współczesnym futbolu, w którym liczy się przede wszystkim szybkość, intensywność i błyskotliwość. A pod tym względem wiodącymi postaciami w czołowych klubach są piłkarze w wieku 20-25 lat, co stanowi zupełne zaprzeczenie słowom Allegriego.

My wszyscy myślimy, że Allegri jest mentalnie w latach 90., a tymczasem on wspomina czasy sprzed... 40 lat. Tak jakby Allegri ostatnio niewystarczająco się pogrążał, to tą wypowiedzią chyba już dobitnie sam przyznał, że nie jest odpowiednią osobą do wprowadzania do składu Huijsena, Yildiza, Mirettiego czy Soule.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2024, 11:27

Fajnie. Straciliśmy 6 lat (łącznie z Sarrim i Pirlo) w którym mogliśmy zbudować młodą drużynę opartą na zupełnie innym pomyślę na grę, a w zasadzie na jakimkolwiek, bo u betona pomysłu nie ma i nie było żadnego. Gość miał takie szczęście, że trafił na Buffona, BBC, Vidala, Pogbę, Pirlo i Marchisio. Gdyby nie to, to wcześniej byśmy się przekonali, jaki zniego wybitny trener. Najgorsze, że taki dzban zapisał się w historii naszego klubu. Jak to jest, że zwykły zjadacz chleba od tylu lat wiedział, że nic z tego nie będzie, a ludzie siedzący w branży nie ogarniają. Obyśmy teraz dobrze wybrali trenera, który ma pomysł, świeżość i potrafi wprowadzać młodych zawodników, bo potencjał mamy. Yldiz, Soule, Illing, Cambiaso, Fagioli, Miretti do tego Vlahovic, Chiesa, Bremer, Locatelli.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 26 marca 2024, 14:52

Najlepiej zarabiający trenerzy:

1 Simeone 34 mln
2 Guardiola 22
3 Kloop 18
4 Gerrard 17
5 Massimiliano Allegri 13 mln


No dobry trener, to swoje kosztuje ..


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 45
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 26 marca 2024, 16:48

Oldfan pisze:
26 marca 2024, 14:52
Najlepiej zarabiający trenerzy:

1 Simeone 34 mln
2 Guardiola 22
3 Kloop 18
4 Gerrard 17
5 Massimiliano Allegri 13 mln


No dobry trener, to swoje kosztuje ..
Aha
Widzę że wróciłeś z banicji i dalej siejesz te bzdury.
W takim razie pytam czy Gerrard to dobry trener?
Bo to wynika z twojego bajdurzenia .


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 274
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 26 marca 2024, 16:52

Czas pokaże. Póki co inni byli pomocnicy radzą sobie lepiej jak Xabi Alonso, Arteta,Motta, Guardiola ;)


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 marca 2024, 07:46

Oldfan pisze:
26 marca 2024, 14:52
Najlepiej zarabiający trenerzy:

1 Simeone 34 mln
2 Guardiola 22
3 Kloop 18
4 Gerrard 17
5 Massimiliano Allegri 13 mln


No dobry trener, to swoje kosztuje ..
No kolega z obiadkow bylego prezesa swoje musi do lapy wziac.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 marca 2024, 10:05

Aleexxx pisze:
27 marca 2024, 07:46
Oldfan pisze:
26 marca 2024, 14:52
Najlepiej zarabiający trenerzy:

1 Simeone 34 mln
2 Guardiola 22
3 Kloop 18
4 Gerrard 17
5 Massimiliano Allegri 13 mln


No dobry trener, to swoje kosztuje ..
No kolega z obiadkow bylego prezesa swoje musi do lapy wziac.
Bezsprzecznie warto płacić tak olbrzymią pensję gościowi, który ma gorsze wyniki niż amator Pirlo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2024, 19:56

Jesteś nikim człowieku. Odejdź sam... Proszę. Nam już wystarczy.


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2024, 20:05

Dragon pisze:
30 marca 2024, 19:56
Jesteś nikim człowieku. Odejdź sam... Proszę. Nam już wystarczy.
Nawet ,,Nikt" to w tym przypadku zbyt wiele.

Allegri w kwietniu 2023 - ,,To sezon, który pomoże nam w wielkim wzroście, a w przyszłym roku będziemy walczyć o Scudetto”


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ