MŚ 14' // Grupa A (Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 11:43

Argonessar pisze:Szkoda Chorwacji, niestety Brazylia miała wygrać i tak się stało. Mam tylko nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz (tak, sam w to nie wierzę) i od dziś będziemy oglądać sportową rywalizację.
Sportową rywalizację to można mieć na w-fie, i to też niekoniecznie. Przecież tylko głupi by nie zuważył, że wyniki Neymara & co. będą miały wpływ na już podgrzaną atmosferę. Fifa to wie, sędziowie to wiedzą i piłkarze też.To co będziemy oglądać, to się nazywa polityka, a nie piłka nożna. Ale fajnie być też tego nieświadomym,wtedy można nawet się trochę pocieszyć mistrzostwami.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 12:13

zahor pisze:Koledzy wczoraj po raz pierwszy od piętnastu lat włączyli mecz piłkarski inny, niż w ramach ligi włoskiej? Tak się obecnie gwiżdże. Może się to komuś podobać, komuś nie, ja osobiście wolę jak sędziowie pozwalają na więcej, ale w tej chwili we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych 90% arbitrów tego typu zagranie kwalifikuje jako faul, takie są widocznie wytyczne. Po tym jak Nesta "faulował" Busquetsa przeszło dwa lata temu przywykłem, że wszystko idzie w stronę powrotu do lat 70', warto zdawać sobie z tego sprawę. Pytanie tylko czy Giorgio Chiellini, którego uważam za ćwierćinteligenta, w końcu wyciągnie jakieś wnioski i nauczy się grać według aktualnych, międzynarodowych norm, czy też w sobotę zobaczymy starego, dobrego Kielona, machającego łapami, częstującego rywali łokciami i wieszającego się na przeciwnikach w sposób znany nam chociażby z meczu z Realem.
Dla mnie jest to gadanie klasyczne Pana Sławka Stempniewskiego z Ligi+ Extra. Gdyby sędzia nie podyktował tej jedenastki i ktoś pokazał mu skrót z tej akcji to Pan Sławek pochwaliłby sędziego i powiedział, że czuje grę - taki ma styl sędziowania. Wybacz, ale tę decyzję łatwiej jest zganić nić obronić. Piłka nożna to nie ręczna - jasne. Ale to też nie jest koszykówka.

Poza Serie A oglądam też Premiership. Tam taki faul też nie ma racji bytu. W Champions League lub w Europa League już prędzej, ale tak czy siak sytuacja ta budziłaby wiele wątpliwości. Może sędziowie z Japonii, jacyś poplecznicy Blattera faktycznie tak gwiżdżą, albo próbują - tak jak mówisz - iść tą drogą. Ale na Boga, kiedy cały piłkarski świat jest oburzony to nie znaczy, że tak się dzisiaj gwiżdże, a każdy ogląda Serie A, tylko sędzia z Japonii po prostu podjął błędną decyzje.

Chiellini vs Real i Lovren vs Brazylia? Chyba jednak dwie inne sytuacje. Lovren nie zrobił absolutnie nic, a Chiellini faktycznie mocno pracował.

Ja zdaję sobie sprawę, że żyjemy w czasach, gdzie każdy musi mieć po równo, bo zaraz ktoś dostanie przydomek ksenofob. Ale naprawdę. Skoro jest mundial to nie bawmy się z sędziów z Azji, Afryki czy Nowej Zelandii. To są ludzi, którzy codziennie pracują na zupełnie innym tempie spotkania, mają zdecydowanie więcej czasu na decyzje, ranga i stawka jest nieporównywalnie mniejsza niż ta gra, która na co dzień toczy się na Starym Kontynencie. Wielu dobrych europejskich arbitrów zostało w domu. Szkoda, bo to tylko wpłynie na przebieg spotkań. Mam to gdzieś, że skoro to mundial to muszą być sędziowie z różnych stron świata. To jest jakiś zupełnie inny poziom.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2014, 12:24 przez zoff, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 12:20

A wg mnie to bardzo podobne sytuacje bo i Lovren i Cheillini tylko położyli rękę an rywalu a resztę zrobili Ramos i Fred. Tu jeszcze zadziałało to,że Fred upadł w taki sposób jakby sugerując faul a on się tam bardziej potknął, ew. ten kontakt spowodował ten upadek. Jednak karny dyskusyjny, sędzia wg mnie gwizdał całkiem nieźle ale czasem trochę go ponosiło.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 12:30

AdiJuve pisze:A wg mnie to bardzo podobne sytuacje bo i Lovren i Cheillini tylko położyli rękę an rywalu a resztę zrobili Ramos i Fred. Tu jeszcze zadziałało to,że Fred upadł w taki sposób jakby sugerując faul a on się tam bardziej potknął, ew. ten kontakt spowodował ten upadek. Jednak karny dyskusyjny, sędzia wg mnie gwizdał całkiem nieźle ale czasem trochę go ponosiło.
Ok. I Chiellini i Lovren w jakiś tam podobny sposób położyli rękę na rywalu. Tylko, że Lovren później nie zrobił nic. A Giorgio przeciągnął chłopa Ramosa przez drugie ramię.


Obrazek
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 12:33

zoff pisze: Poza Serie A oglądam też Premiership. Tam taki faul też nie ma racji bytu. W Champions League lub w Europa League już prędzej, ale tak czy siak sytuacja ta budziłaby wiele wątpliwości.
To nie to. W premiership sędziowie pozwalają na ostra grę, ale tutaj chodzi o co innego - o kontakt piłkarzy w polu karnym.

W Serie A bardziej pozwala się na "dotykanki" i "trzymanki" w polu karnym niż w Premiership. Zresztą dla mnie o karnym nie może być mowy. Tu nawet trzymania nie było, raczej obrońca położył rękę na ramieniu Freda, ale przecież nie każdy kontakt w polu karnym to jedenastka. Fred nie przewrócił się od działania obrońcy - poczuł, że z akcji już nic nie bedzie to sie położył.

Dla mnie skandal i życzę Brazylii rychłego odpadnięcia w fazie pucharowej

Jak zobaczyłem, że japońce sędziują mecz to już czułem, że będzie karny w tym meczu. Wiadomo jacy są japońce - dokładni, przepisowi, regulaminowi. Gorzej czują grę


forumowy ujadacz
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 12:51

Rozwinę nieco swoją wypowiedź. Czy w myśl przepisów doszło tam do przewinienia? Tak, zawodnik przytrzymywał rywala ręką, co jest zabronione. A zatem, jak to się przyjęło mowić, sędzia się z tej decyzji wybroni. I taką właśnie tendencję zauważyłem ostatnimi czasy - coraz częściej sędziowie wolą podejmować decyzje niezgodne z duchem gry, ale zgodne z literą prawa, żeby tylko mieć jakiś dupochron. Przykładami mogę sypać długo. Mi się to nie podoba, być może lepszy sędzia miałby wiecej jaj, ale to bez znaczenia - arbitrzy na MŚ są jacy są, więc Chielliniemu radziłbym zaopatrzyć się w kajdanki żeby go nie korciło.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 13:02

zahor pisze:Rozwinę nieco swoją wypowiedź. Czy w myśl przepisów doszło tam do przewinienia? Tak, zawodnik przytrzymywał rywala ręką, co jest zabronione.
Każdy Cię zna i dobrze wie, że musisz mieć inne zdanie od każdego, ale już nie przesadzaj. Idąc tym tokiem rozumowania, to przy każdym rzucie rożnym powinien być odgwizdywany rzut karny.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 13:11

pablo1503 pisze:
zahor pisze:Rozwinę nieco swoją wypowiedź. Czy w myśl przepisów doszło tam do przewinienia? Tak, zawodnik przytrzymywał rywala ręką, co jest zabronione.
Każdy Cię zna i dobrze wie, że musisz mieć inne zdanie od każdego, ale już nie przesadzaj. Idąc tym tokiem rozumowania, to przy każdym rzucie rożnym powinien być odgwizdywany rzut karny.
Tutaj nie ma nawet cwierci mojego zdania, to sa czyste fakty - obronca trzymal napastnika, co jest niezgodne z regulami. Do czego by prowadzila doslowna ich interpretacja w kazdym przypadku, to juz material na inna dyskusje.
zoff pisze:Jakbyśmy poszli dalej tym tokiem myślenia to każde dotknięcie w polu karnym może de facto kończyć się karnym.
I do tego to wszystko jak na moje oko zmierza. Mamy odbieranie pucharu LM/LE na trybunach, jak czterdziesci lat temu, niedlugo miec bedziemy obroncow ktorzy moga probowac odebrac pilke rywalowi jak w latach 70', tylko i wylacznie machajac nogami, bez zadnego kontaktu fizycznego.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2014, 13:22 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 13:15

Lovren dotknął Freda - ok (jakkolwiek to brzmi) ale do trzymania to chyba jest jeszcze spora droga. Jakbyśmy poszli dalej tym tokiem myślenia to każde dotknięcie w polu karnym może de facto kończyć się karnym.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 13:17

zoff@
Jeden i drugi nie faulował,żeby w takiej SerieA sędzia to gwizdnął i to jest właśnie największy problem,jak sędziowie gwiżdżą w Europie a jak w LM. Przez to szczególnie ekipy hiszpańskie mają znacznie łatwiej, bo tam nie ma praktycznie w ogóle ostrej gry. Wg mnie w SerieA czy Premiership to nawet sędzia by nie pomyślał o karny a w Europie to już zazwyczaj takie coś kończy się 11;/


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 13:30

Zgadzam się z Vimesem...większa część Brazylijczyków ma negatywny stosunek do organizowanych MŚ, a dla sporej grupy ludzi ten mundial to nie święto, a dramat. Do tego bezsensowne decyzje administracyjne (np. stadion w Manaus) i mamy dość klarowny obraz sytuacji: brazylijscy kopacze muszą trwać jak najdłużej na turnieju, a klęska tej reprezentacji (np. zostanie w grupie) mogłaby przelać czarę goryczy i wzbudzić niepokoje społeczne. Skompromitowanej FIFIE jest to niepotrzebne, więc...

Obrazek


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 14:11

zoff pisze:Lovren dotknął Freda - ok (jakkolwiek to brzmi) ale do trzymania to chyba jest jeszcze spora droga.
to się przyjrzyj ;] w początkowej fazie Fred jakby biegł w miejscu
Obrazek

EDIT:
@down: ale co mam się łudzić? przecież pisałem wcześniej, że sędzia miał argumenty do podyktowania karnego (pisałem także, że w drugim polu karnym by tego nie zrobił)
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2014, 14:39 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 14:25

Maly pisze:
zoff pisze:Lovren dotknął Freda - ok (jakkolwiek to brzmi) ale do trzymania to chyba jest jeszcze spora droga.
to się przyjrzyj ;] w początkowej fazie Fred jakby biegł w miejscu
Zahor prędzej usunie konto niż przyzna komuś rację, więc się nie łudź.

Powtarzam poraz enty. Nie każdy kontakt w polu karnym jest nieprzepisowy. Trzymanie... ja widze tutaj bardziej położenie rąk na ramionach freda, ale bez używania siły przez obrońce Chorwacji. Fred się sam wypierdzielił, bez jaj każdy to widzi


forumowy ujadacz
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 14:31

filippo pisze: Zahor prędzej usunie konto niż przyzna komuś rację, więc się nie łudź.

Powtarzam poraz enty. Nie każdy kontakt w polu karnym jest nieprzepisowy. Trzymanie... ja widze tutaj bardziej położenie rąk na ramionach freda, ale bez używania siły przez obrońce Chorwacji. Fred się sam wypierdzielił, bez jaj każdy to widzi
Nastepny. Tutaj nie ma racji, pogladow czy subiektywnych ocen. Jest przepis (zrodlo)
A direct free kick is also awarded to the opposing team if a player commits any
of the following three offences:
• holds an opponent
• spits at an opponent
• handles the ball deliberately (except for the goalkeeper within his own
penalty area)
Tyle. Nie ma nic o zadnej minimalnej sile, ktora nalezy oddzialywac na rywala, zeby kwalifikowalo sie to na przewinienie. Trzymal? Trzymal. Lekko? Bez znaczenia, przynajmniej w mysl przepisu, ktory przytoczylem. Przepis glupi i niezyciowy? To juz inna sprawa.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2014, 14:42

FIFA wiedziała co robi ustalając takie przepisy, teraz tak jak zahor, praktycznie w każdej sytuacji mogą się bronić przepisami, bo jak wiadomo w 99% sytuacji bramkowych jest jakiś kontakt fizyczny, i kiedy jest przykaz odgórny będzie dyktowany faul.

Co do tego co pisał Vimes, to oczywiście prawda, logiczna, tutaj pokrywają się już polityka i sport.


Obrazek
Zablokowany