MŚ 14' // Grupa G (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 19:46

"Zespół portugalski istnieje tylko teoretycznie".


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 19:54

Ktoś, kto w każdym meczu tych mistrzostw stawia regularnie over 2,5 mógł już do tej pory... nieźle zarobić.

Mówiłem, że Portugalia będzie największym rozczarowaniem tych mistrzostw? Mówiłem.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 19:58

To spotkanie moze oznaczac ze Ronaldo nie wygra zlota pilka, no chyba ze to on zapewni awans swojej druzynie w dwuch ostatnich spotkaniach.
Mysle jednak ze Portugalia po taki blamaz juz sie nie pozbiera.


Harni10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2014
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2014

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 20:00

Mecz bardzo podobny do tego Francji z Hondurasem. Dwa bezmyślne zachowania stoperów ustawiają mecz. Niemcy podobnie jak Francuzi byle by przejść przez drugą połowę jak najmniejszym nakładem sił. Muller ponownie pokazał, że jest w stanie strzelić bramkę dosłownie z niczego. Chcesz zdobyć bramkę ? Postaw Mullera w polu karnym, piłka znajdzie go sama. Być może Klose ma szansę na tym mundialu zostać samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców MŚ, ale ma godnego następce który może go w przyszłości wyprzedzić. 7 meczów na MŚ i 8 bramek, niesamowite statystyki.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 21:26

JuventusPerSempre pisze:Od lat kibicowałem Portugalii (nie Ronaldo, ale Portugalii), aczkolwiek po tym, co zobaczyłem w pierwszym meczu Juve - Real w tym sezonie, postanowiłem się obrazić na Portugalczyków. Dzisiaj są żałośni, a Pepe to kwintesencja ich dzisiejszej gry. Liczę, ŻE NIE WYJDĄ Z GRUPY. Niemcy i Ghana!
Popieram, oby z grupy wyszło dwóch Boatengów wraz z naszym Kwadwo :ok: Portugalia na to nie zasługuje :stop: Gdyby nie grali przeciwko Niemcom to by zebrali tu jeszcze większą burzę (Pepe, R. Meireles) niż Palacios z Hondurasem. No ale, że to polskie forum to...jest jak jest :roll:
Tobor pisze:Muller 2 brameczki, chciałbym żeby dorzucił jeszcze więcej. Wg mnie jeden z najbardziej niedocenionych piłkarzy, o którym się nie mówi, a który odwala mistrzowską robotę w klubie i reprezentacji.
Zgadzam się, przed turniejem główną gwiazdą i piłkarzem o którym najwięcej się mówiło był raczej Özil, no a w Monachium Thomasa też nie doceniają tak jak powinni. Powiem Ci jeszcze w tajemnicy, że to Thomas Müller zostanie królem strzelców turnieju, tym razem raczej samodzielnym :wink:
deszczowy pisze:Miny Portugalczyków przypominają minę gościa tuż przed orgazmem. Problemem jest to, że z tyłu ma 11 Niemców.
:shock: Ostro i tak bardzo trafnie to ująłeś.
@D@$ pisze:@Antek - co ma za znaczenie czy ktoś jeździ Golfem czy nie, Muller przyaktorzył tak jak Krystyna z Juventusem. Swoją drogą nie wiem czemu wyjeżdżacie z Chiellinim, naprawdę uważacie że tamta czerwona w LM była "z duchem sportu"?
I jeszcze Coentrao... Czy ten mecz mógł się ułożyć dla Portugalii bardziej ciulowo?
Z tych nienawidzących Niemców to najśmieszniejsi są ci, którzy ich szczerze nienawidzą a jednocześnie cenią niemieckie produkty i ich jakość no i im zazdroszczą.

Niemiec jak już to może troszeczkę przyaktorzył. Ale dostał po twarzy i to tak jakby paluchami po nosie czy tam oczach. To było celowe zagranie Pepe, a nie żadna walka. Jestem pewny, że gdyby wtedy nie było 0-2 to portugalski zwierzak by potrafił się opanować i zakończyć akcję maximum na tym zagraniu ręką. Bez uderzenia w głowę i zapewne niezwykle ostrej wiązanki. Ten obrońca, który nie powinien być piłkarzem takie swoje zwierzęce instynkty pokazuje prawie zawsze gdy przegrywa. Gdyby zawodowi piłkarze musieli przechodzić konkretne testy psychologiczne to Pepe by je zawsze oblewał, co drugi raz zagrzyając egzaminatorów :wink: Brutal z Realu jest największym z takich, wydaję się czasami że byłby lepszym piłkarzem gdyby grał w kaftanie i ze związanymi nogami. Frustrat totalny.

Poza tym jeszcze coś, co może włączy rozum niektórym. Chyba każdy przyzna, że oba czyny Pepe liczone oddzielnie zasługują na żółtą kartkę? No a dwie żółte to też jedna czerwona.
bendzamin pisze:Obrazek
Co pokazałeś?
Rozwaliłeś :D Gratulacje za czujny i bujny umysł, oraz śwetne kojarzenie faktów jak i klasyków polskiego kina :ok:
zahor pisze:Ciężko stwierdzić co komu dzisiaj wychodzi gorzej - Pepe myślenie, arbitrowi sędziowanie czy Ronaldo gra w piłkę. Liczyłem na emocje do końca, ewentualnie upokorzenie Niemców, a tu klops.
Uważam, że sędzie zagrał dobre zawody, chociaż można by się spierać o możliwego karnego dla Portugalii, ale był on mniej wyraźny niż ten dla Niemców. Czerwona dla mnie prawidłowa i zasłużona, stop frustratom i idiotom boiskowym. Swoją drogą chwilę po tamtej czerwonej, no ze dwie minuty Kołntreało uderzył łokciem bodajże Khedirę, powinna być żółta.

Ktoś zaprzeczy, że gest Raula Meirelesa(patrz wyżej) nie powinien zostać wynagrodzony czerwoną kartką? Jeśli to nie są jednak palce wskazujące oczywiście :x


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 23:27

Antek666 pisze:No ale, że to polskie forum to...jest jak jest :roll:
Jasne, przecież powszechnie wiadomo że wszędzie na świecie wszyscy kochają Niemców, tylko zakompleksione polaczki nie trawią ich z czystej zawiści.
Antek666 pisze: Poza tym jeszcze coś, co może włączy rozum niektórym. Chyba każdy przyzna, że oba czyny Pepe liczone oddzielnie zasługują na żółtą kartkę?
Żółta kartka za to, że będący w posiadaniu piłki i odwrócony do niej twarzą Pepe ciągnięty za rękę przez rywala machnął nią, żeby się uwolnić? Ciekawa teoria.
Antek666 pisze: Uważam, że sędzie zagrał dobre zawody, chociaż można by się spierać o możliwego karnego dla Portugalii, ale był on mniej wyraźny niż ten dla Niemców.
Tutaj to już chyba zupełnie miłość do solidnych, niemieckich produktów nie pozwoliła spojrzeć na sprawę obiektywnie. W polu karnym Rui Patricio obaj gracze się szarpali i ciągnęli za co tylko się dało, przy czym obrońca pierwszy dopadł do piłki. Pod bramką Neuera defensor po prostu wyciął napastnika, o piłkę nawet nie zahaczając.
Harni10 pisze:Muller ponownie pokazał, że jest w stanie strzelić bramkę dosłownie z niczego. Chcesz zdobyć bramkę ? Postaw Mullera w polu karnym, piłka znajdzie go sama.
Dla mnie ten gość jest ogólnie jednym z najbardziej niedocenianych piłkarzy na świecie. Wygląda może jak syn traktorzysty i zasadniczo nie jest materiałem na idola młodzieży, jak Pogba, ale graczem jest fenomenalnym. To co piszesz to jedno, ale nie zapominajmy że to nie jest wysunięty snajper, a przynajmniej nie jest to jego jedyna rola. Ofensywny pomocnik, boczny napastnik - w tych rolach sprawdza się wcale nie gorzej. Mocny kandydat na króla strzelców.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2014, 23:39 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2014, 23:32

Za pół godziny Ghana vs USA, mam nadzieję, że ten mecz wynagrodzi nam te męczarnie, które mieliśmy "przyjemność" oglądać w meczu Iranu z Nigerią.

Co do meczu Ghana vs USA, ta grupa jest bardzo trudna, jedna z najtrudniejszych grup dlatego zarówno Ghana i USA jeśli chcą wyjść z tej grupy to dzisiejsze 3 oczka mogą okazać się kluczowe, dlatego spodziewam się dobrego meczu. Obie ekipy spotykały się na mundialach 2006 i 2010, dwukrotnie zwyciężała ekipa z Afryki.

FORZA ASA! :prochno:


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 01:39

Nasz murzynek ładnie ogarnia, każda akcja Ghany prawie że przechodzi przez niego. Na dodatek ta dynamika, te kiwki.. widac u niego te fantazje, w Juve tyle nie pokazuje, bo schemaciki muszą sie zgadzać... :prochno:


JuventusPerSempre

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2013
Posty: 111
Rejestracja: 11 lipca 2013

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 01:47

Czułem, że strzelą z tego rożnego. Szkoda Murzynków :?


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 01:59

Mecz strasznie chaotyczny. Może dlatego fajnie się oglądało. Ghana ma bardzo, ale to bardzo słabą obronę. Liczę na zwycięstwo USA z Portugalią :whistle:
rad pisze:Gyan jest w formie.
Szkoda że nie w strzeleckiej :prochno:
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2014, 11:18 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 06:00

Antek te twoje gastarbeitowskie historie stają się nudne. Niemcy to, Niemcy tamto, Niemcy sramto. Przestań, nikogo to nie obchodzi :stop:

Ładnie się zaczyna, liczę na powtórkę z dwóch ostatnich imprez, gdzie Niemcy rozstrzeliwali ( :prochno: ) kolejnych rywali, ale jak przyszło im zagrać z poważnym przeciwnikiem to mało pokazywali.

A co do hejtów na nich, to przypomina mi się co wyrabiali Holendrzy przed meczem grupowym na euro 2004. Czy Anglicy w sobotę czegoś nie śpiewali na naszych zachodnich sąsiadów?


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 11:17

Ghana fajnie grała. Gyan jest w formie, Asamoah fajnie pograł, Atsu duże wrażenie na mnie zrobił. Szkoda tej bramki po rożnym i tej po 30s. gry.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 11:58

No to Ghana już może już się pakować, bramka w 30s rozstrzygnęła mecz, ich gra momentami była pozbawiona kompletnie sensu, skrzydło,skrzydło i bach wrzutka na Amerykańca,który miał prawie 2m. Potencjał mają ogromny, ale nie potrafią tego wykorzystać.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 12:04

Według mnie Ghana zaprezentowała się najlepiej ze wszystkich druzyn z Afryki wyłączając WKS którego nie widziałem. Sam mecz przypominał mi trochę gre Argentyny z Bośnia. Tam też ta szybka bramka ustawiła mecz, a potem przegrywajacy przejął inicjatywę i cisnął, cisnął, cisnął.
No cóż. Ghana odpadnie. Szkoda.
Gdyby własnie byli w innej grupie, może tej z Bośnią własnie sytuacja wyglądała by inaczej.
pumex pisze:
Wojtek pisze:
pumex pisze:Dla mnie dawanie czerwonej kartki w takiej sytuacji, w której dostał Pepe, to zbrodnia i zabijanie widowiska. Za co to czerwo? Za pacnięcie w twarz w ferworze walki, czy za parę gorących słów w stronę Niemca? Bez przesady :x
A może za uderzenie w głowę?
Uderzenie było, nikt temu nie zaprzecza. Ale czy to było na czerwoną kartkę? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Bez przesady, więcej w tym było cwaniactwa Mullera niż siły włożonej przez Pepe. Nawet jeśli w zachowaniu Portugalczyka była premedytacja, to nie było to aż na tyle groźne, by zabijać mecz.
.
Po raz kolejny chyba odchodzimy od interpretacji przepisów na rzecz osiagniętego celu.
Tak jak z Pogbą było. Nie liczy się skutek - dziura w nodze, zlamany nos, wstrząs mózgu ( po uderzeniu głową w głowe) tylko zamiar. Pepe dał sie sprowokować i poocierał sie swoja glową w głowę, co było/jest wystarczające do pokazania czerwa. Podobnie jak zachowanie Pogby.
Jasne, może kogoś sfaulować i ktoś odda Ci porobują Ciebie opluc - uchylisz się i co nagle druga osoba nie zasługuje na czerwo bo nie trafiła? Nie, (edit: brak przecinka) chodzi o zamiar, zamiar zemsty, znieważenia zawodnika, i na to przepisy nie pozwalaja.

--------
proszę Eric6666


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 19:26

Robaku, ale co próbujesz zasugerować? Że Pepe chciał wyrządzić rywalowi znacznie większą krzywdę, ale mu się nie udało i skończyło się tylko na takim lekkim trąceniu głową?


Zablokowany