LE 13/14 (1/8): Fiorentina 0-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 09:04

zahor pisze:
kuba2424 pisze: Napisałem, że finał mamy na wyciągnięcie ręki, bo skład pozwala nam na takie "odważne" stwierdzenie.
No fajnie, a jak tylko napiszę że PSG jest lepszym zespołem od Juventusu i nie dziwię się Verrattiemu, to zaraz ze wszystkich stron jestem atakowany że "nazwiska nie grają".
No chyba raczej nie z mojej strony. Rozumiem że dla tych,którzy tak twierdzą, zamiast nazwisk grają same numerki na koszulkach.
zahor pisze:
kuba2424 pisze: A widziałeś chociaż w jednym z nich chęci od 1. do 90 minuty? Bo ja nie.
Nie wiemy jednak, jakby wyglądał Juventus który gra w Europie "z chęcią".
Póki co wygląda to tak, jakby grali tam za karę!
Poważnie wierzysz w to co piszesz? Że piłkarzom Juventusu nie chce się grać w Lidze Mistrzów? Problem nierównej gry z pewnością istnieje, ale obawiam się że jest to kwestia czegoś więcej niż dobrej woli.
Oczywiście że w to wierzę. Można być słabszym, można i odpaść z grupy, ale po ciężkiej walce przez cały mecz, a nie tylko wtedy jak się robi gorąco koło tyłka. A to tylko kwestia dobrej woli. Bo jak wytłumaczyć truchtanie z duńczykami oraz z turkami?
zahor pisze:Druga rzecz - stawiając sprawę tak jak Ty, można założyć w zasadzie wszystko. Na przykład - Liga Mistrzów na wyciągnięcie ręki, musi się tylko chcieć! Że zagrali żenadę w grupie? Bo im się nie chciało. Tzn. nie cały czas, tylko momentami. Jak akurat mieli ochotę grać, to ładowali bramki Realowi bez żadnego problemu, wystarczy żeby zechcieli utrzymać to przez 90 minut każdego spotkania i puchar nasz. Nie, to tak nie działa.
To co robisz, nie pierwszy raz zresztą, to się nazywa nadinterpretacja! Odnoszę się wyraźnie do LE, nigdzie nie napisałem, że gdyby nam się chciało w LM, to finał byłby na wyciągnięcie ręki.
A jeżeli chodzi o LM to nie próbuj mi wmówić, że mieliśmy grupę śmierci, gdzie awans z grupy był kwestią szczęścia. Zarówno Conte, jak i piłkarze uwierzyli po dość udanym poprzednim sezonie w LM, że i tym razem "jakoś się uda". Uważam że stać nas w Europie na więcej niż pokazujemy - jesteśmy minimalistami.
Nie musisz się ze mną zgadzać, ale oszczędź sobie swoich nadinterpretacji, bo niedługo dojdziemy do takiego momentu, gdzie stwierdzenie że już wygraliśmy Scudetto będzie wymagało niesamowitej odwagi, bo przecież mamy jeszcze dziesięć kolejek.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 10:13

Co do tego nie chciejstwa w LE... Niestety, wydaje mi się, że w tym sezonie problem jest inny. W ostatnich meczach wyglądało to tak, jakby to nie brak chęci, a brak sił decydował o naszej postawie. Conte chyba za mało rotował i teraz to wychodzi.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 11:55

Prawdopodobne składy na dziś:

Obrazek

Ponownie jestem bardzo ciekawy tego, jaki sposób gry zleci zawodnikom Conte. Teoretycznie powinien nakazać atakowanie od samego początku, zwłaszcza, że ewentualna strata gola (tfu, tfu) niewiele nam zmieni - dalej będziemy musli strzelić choć jedną bramkę. Ale znając Conte może być też tak, że partia nudnych szachów czyt. badanie i bezpieczne wyczekiwanie będzie trwało do 70-tej minuty a wtedy liczenie, ze podobnie jak z Genoą coś wpadnie na sam koniec.

Powiem tak: wierzę w awans, ale myślę, że koniec końców odpadniemy, głównie dlatego, że górę weźmie prawdziwa chęć awansu Violi. Póki co kompletnie nie trafiają do mnie zapewnienia naszych o zamiarze walki.


BTW: tydzień temu, o ile dobrze pamiętam, trudno było o jakiegoś sopcasta. W ogóle ostatnio przy okazji europejskich pucharów często trafiam na sopcast o statusie "channel is offline" :/ Też tak macie? Jak ktoś będzie przed samym meczem skrobał jakiegoś posta to proszę niech się podzieli sopem jeśli jakiś dobry znajdzie :)


Obrazek
zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 12:08

Liczę, że zawodnicy jak i trener podejdą z należytą motywacją do tego meczu. Męczy mnie ostatnie oglądanie bezpłciowego Juventusu. Jestem w stanie zrozumieć oszczędzanie sił, ale ta gra zaczyna przypominać grę Juventusu Capello, o który Conte się tak buntował. Oby dzisiaj było lepiej, czego życzę wszystkim.
pumex pisze: BTW: tydzień temu, o ile dobrze pamiętam, trudno było o jakiegoś sopcasta. W ogóle ostatnio przy okazji europejskich pucharów często trafiam na sopcast o statusie "channel is offline" :/ Też tak macie? Jak ktoś będzie przed samym meczem skrobał jakiegoś posta to proszę niech się podzieli sopem jeśli jakiś dobry znajdzie :)
Ja zawsze oglądam na http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?mat ... art=sports. Zawsze kilka linków, czy to sopcast czy acestream. Nie miałem nigdy problemów ze znalezieniem streama.


rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 13:12

pumex pisze:

BTW: tydzień temu, o ile dobrze pamiętam, trudno było o jakiegoś sopcasta. W ogóle ostatnio przy okazji europejskich pucharów często trafiam na sopcast o statusie "channel is offline" :/ Też tak macie? Jak ktoś będzie przed samym meczem skrobał jakiegoś posta to proszę niech się podzieli sopem jeśli jakiś dobry znajdzie :)
Też tak czasem mam, a linków zazwyczaj szukam na tej ruskiej stronce i w większości przypadków wszystko jest ok:
http://livefootball.ws/13463-europa-lea ... entus.html


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 13:36

Jak nie teraz to kiedy ? ... liga wygrana z palcem w nosie w tej chwili możemy tylko wyśrubować rekordy ... i później kontynuować polemikę z Fabio Capello . Tak naprawdę w tym sezonie ważniejszego spotkania nie rozegramy ... chyba , że awansujemy do 1/4 LE ...

Jeśli chodzi o nasze podejście do LE to myślę, że warto przywołać tutaj kazus Chelsea Londyn . Rok temu nie wychodzą z grupy , w głównej mierze przez nas, lejemy ich 3-0 na Juventus Stadium (apropos najlepszy mecz w Europie pod wodzą Conte jak do tej pory). Następnie wygrywają LE z Benfiką ,która w tym sezonie też ma duże aspiracje i chęć odegrania się za poprzedni sezon, a więc mistrzostwo stracone rzutem na taśmę no i przegrany finał LE. W tym sezonie los sprawił ,że Chelsea eliminuje w 2-meczu Galate i gra w 1/4 LM , oraz lideruje w Premier League ... można się podnieść? można !

Szanse obu zespołów oceniam 50/50 w obronie na minus Caceres < Barzagli , natomiast w ataku na + Tevez >Giovinvo ... ogromną nadzieję pokładam w naszych płucach Vidalu i Tevezie ;)

Chciałbym awansu ale , mam złe przeczucie ... że znów pogramy 30-40 min na dobrym poziomie a później będzie to co widzieliśmy w na Artemio Franchi w 8 kolejce Serie A ... po 70' ... :/

FORZA JUVE !


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 14:10

Adi666666 pisze: Jeśli chodzi o nasze podejście do LE to myślę, że warto przywołać tutaj kazus Chelsea Londyn . Rok temu nie wychodzą z grupy , w głównej mierze przez nas, lejemy ich 3-0 na Juventus Stadium (apropos najlepszy mecz w Europie pod wodzą Conte jak do tej pory). Następnie wygrywają LE z Benfiką ,która w tym sezonie też ma duże aspiracje i chęć odegrania się za poprzedni sezon, a więc mistrzostwo stracone rzutem na taśmę no i przegrany finał LE. W tym sezonie los sprawił ,że Chelsea eliminuje w 2-meczu Galate i gra w 1/4 LM , oraz lideruje w Premier League ... można się podnieść? można !
Różnica jest taka tylko, że oni maja niekończący sie budżet a my mamy marne 20-30 mln na okno letnie. (jedyna opcja wielkich transferów to sprzedaż najlepiej zapowiadającego się zawodnika Juventusu, świata ?)


Obrazek
Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 15:07

Cabrini_idol pisze:
Adi666666 pisze: Jeśli chodzi o nasze podejście do LE to myślę, że warto przywołać tutaj kazus Chelsea Londyn . Rok temu nie wychodzą z grupy , w głównej mierze przez nas, lejemy ich 3-0 na Juventus Stadium (apropos najlepszy mecz w Europie pod wodzą Conte jak do tej pory). Następnie wygrywają LE z Benfiką ,która w tym sezonie też ma duże aspiracje i chęć odegrania się za poprzedni sezon, a więc mistrzostwo stracone rzutem na taśmę no i przegrany finał LE. W tym sezonie los sprawił ,że Chelsea eliminuje w 2-meczu Galate i gra w 1/4 LM , oraz lideruje w Premier League ... można się podnieść? można !
Różnica jest taka tylko, że oni maja niekończący sie budżet a my mamy marne 20-30 mln na okno letnie. (jedyna opcja wielkich transferów to sprzedaż najlepiej zapowiadającego się zawodnika Juventusu, świata ?)
ok może i nie mamy tyle kasy ... no ale podejście można zmienić ... Serie A wygralibyśmy jakbyśmy co 2 mecz grali 2 składem ... ale nie lepiej grać cały sezon 1 składem pobić rekordy a LE PW olać ... ale co to da ? poza tym że mamy 1 puchar a nie 3 ? ... zaczyna się od małych rzeczy LE ... a kończy na wielkich LM ale najpierw trzeba się sprawdzić w LE jak jest się za słabym na LM ... szkoda że Conte widzi to inaczej i mimo że Scudetto jest dawno nasze to on dalej robi sobie alibi ...


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 15:18

Adi666666 pisze:Caceres < Barzagli
Nierówność oczywiście prawdziwa, ale w tym sezonie Barzagli ciągnie trochę na fejmie. Na szczęście Caceres zdążył już złapać rytm meczowy więc jestem o niego w miarę spokojny. Grunt żeby obok Urugwajczyka zagrali Chiellini i Bonucci. Mam wrażenie, że Leo pod formą i tak daje więcej pewności z tyłu niż Ogbonna. Niestety zawodnik Torino ma w twarzy coś z 5-cio letniego Murzyniątka, które nie do końca ogarnia co się wokół niego dzieje.

Skład podany przez pumexa wygląda optymalnie na tę chwilę. Nie dziwi mnie nawet obecność Isli, który w poprzednim spotkaniu z Fiołkami zagrał lepiej niż Rychu przeciwko Genui.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 15:46

Arbuzini pisze:Niestety zawodnik Torino ma w twarzy coś z 5-cio letniego Murzyniątka, które nie do końca ogarnia co się wokół niego dzieje.
Przypomina Bonucciego z pierwszego sezonu gry w Juventusie, ale wierzę, że jest to inwestycja na lata.
Arbuzini pisze: Na szczęście Caceres zdążył już złapać rytm meczowy więc jestem o niego w miarę spokojny.
Martin od pewnego czasu gra non-stop. Ale tak jak mówisz - dla niego to dobrze. Złapał rytm i jest naprawdę solidny w tym co robi. Na pewno o klasę lepszy niż na jesieni, kiedy to co mecz popełniał błąd, który kończył się stratą jednego gola. Oby dzisiaj tak nie było.
Arbuzini pisze: Nierówność oczywiście prawdziwa, ale w tym sezonie Barzagli ciągnie trochę na fejmie.
Nie jestem do tego przekonany. Andrea to lider naszej obrony. Zdecydowanie najlepiej się ustawia, gra mądrze i mam wrażenie, że każdy z obrońców grając przy nim - dużo zyskuje. Gdybym miał się zdecydować kto jest w tym sezonie lepszym zawodnikiem w obronie Barzagli czy Chiellini to miałbym spory ból głowy.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 15:53

zoff pisze:
Arbuzini pisze:Niestety zawodnik Torino ma w twarzy coś z 5-cio letniego Murzyniątka, które nie do końca ogarnia co się wokół niego dzieje.
Przypomina Bonucciego z pierwszego sezonu gry w Juventusie, ale wierzę, że jest to inwestycja na lata.
Bonucci swego czasu wyglądał bardziej jak dzisiejszy Pogba, który udaje, że chce się zaangażować w odbiór piłki. Bonucci interweniował na alibi, tymczasem Ogbonna od samego początku faktycznie wygląda jakby nie ogarniał, że wokół niego toczy się mecz (tak, jakby cierpiał na lekki autyzm i na środku ruchliwego skrzyżowania przyglądał się na płatki padającego śniegu) - to chyba nie to co u Leo :think: Poza tym Bonucci okres "nauki" miał w wieku 23 lat, tymczasem w maju Ogbonnie stuknie 26 wiosen. Niby niewielka różnica jak na defensora, ale jednak. Ja bym powiedział, że Ogbonnie niestety bliżej do Astoriego, który 5 lat temu, jako potencjalny talent, robił babola za babolem i tak jest nadal.


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 16:12

A ja mam z kolei zupełnie odwrotne zdanie i bardziej podoba mi się gra Ogbonny niż Caceresa. Urus stanowczo zbyt często jest objeżdżany i gubi kontakt z piłką.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 16:37

@zoff
Ja oczywiście nie podważam klasy sportowej Barzagiego, ale moim zdaniem dwa sezony temu prezentował się lepiej i z roku na rok jest ciut-ciut słabszy. Możliwe, że wynika to z braków w pamięci i sugerowania się metryką.

W Ogbonnę tracę wiarę, nie przekonuje mnie swoją grą i nie widzę w nim zawodnika na poziomie BBC, a przecież kimś takim miał być.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 17:16

Widać kto jakie ma podejście :lol: http://www.juvepoland.com/news.php?id=28342

Niesamowicie jestem ciekawy tego meczu :whistle:


Obrazek
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 marca 2014, 17:55

W tym skladzie o wynik jestem spokojny 8)
Liczę przede wszystkim na dobrego Vidala, bo ostatnio coś kiepawo...
Mam nadzieję że pewnie wygrają 2-0 3-0 bo remis 2-2 tak czy siak będzie nie za dobrze wygladal dając nam co prawda awans...


Zablokowany