Praca licencjacka - ekonomia polączona ze sportem.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 15:15

Witam. Za niedługo musze wybrac temat pracy licencjackiej z Ekonomii. Nie ukrywam interesuje mnie sport i chciałbym podążyć tą ścieżką jesli chodzi o wybór tematu. Ważne jest również , aby znaleźć pozniej odpowiednią literaturę. Ale z tym myśle najmniejszy problem, ważny jest temat pracy, aby mógl mnie zainspirować. Mam do was zapytanie. Pisał ktoś już może prace licencjacką na temat ekonomii i sportu ? Lub jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć i pomóc w wyborze tematu ? Szukałem czegoś w Internecie, sam też wymysliłem coś , jednak cięzko cos sprecyzować konkretnego. Proszę o pomoc :) :) pozdrawiam


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 21:21

wymyslilem cos takiego: Analiza ekonomiczno-finansowa budżetu klubu pilkarskiego. ale nie wiem czy to dobry temat. naprawde nikt nie jest w stanie mi pomóc :) ?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 22:09

Jest kilka tematów łączących te dwie dziedziny. Kluby piłkarskie jako przedsiębiorstwa międzynarodowe albo o klubach na giełdzie. Ostatnio wpadła mi w ręce kapitalna praca (aczkolwiek nie mająca wielkiego związku z ekonomią) o wynikach, czyli co wpływa na wynik meczu piłkarskiego i wynik zespołu w danym sezonie. Możesz też wziąć na widelec jakąś imprezę sportową jak Mistrzostwa Świata czy Europy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 22:15

"Financial Fair-Play" jako przykład nietrafionego dopasowania założeń socjalistycznej* gospodarki do zasad europejskiego futbolu. Serio ja bym wziął to na tapetę. Temat "na czasie" i masz mnóstwo literatury na stronach uefy i miliony przykładów (psg, city) jak to jest obchodzone.




* - nie mogłem sie powstrzymać. ujmij temat nieco mniej kontrowersyjnie :whistle:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 22:15

Możesz też zerknąć sobie na stronkę http://ideas.repec.org/ Tam znajdziesz całą kopalnię artykułów na wszelkie możliwe tematy, w tym te sportowe. Wystarczy wrzucić jakieś słowa-klucze do wyszukiwarki. Z reguły są one poparte badaniami ekonometrycznymi, nie wiem czy takie byś planował, ale w każdym razie być może jakiś temat Cię zainspiruje.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2013, 22:58

Tu masz literaturę i zarazem pomysły:
http://coin.wne.uw.edu.pl/pstrawinski/sport/sport.pdf

Tylko solidnie przemyśl skąd ją weźmiesz. Polskiej jest jak na lekarstwo a bez solidnej literatury tego nie napiszesz.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2013, 10:37

Dzięki wielkie, naprawdę bardzo duzo pomogliście ! :ok:


ODPOWIEDZ