El. do MŚ 2014 - strefa europejska

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 12:05

@Adaś
Co z tego, że przegrał z Armenią, kiedy ostatecznie wygrał swoją grupę eliminacyjną, silniejszą niż ta obecna de facto.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 12:24

wagner pisze:
francois pisze:Chciałoby się wierzyć, że jeszcze mamy szanse na awans, ale jak mamy wygrać te dwa mecze wyjazdowe wy z Ukrainą i Anglią skoro u siebie nie mogliśmy sobie z nimi poradzić? Trzeba cudu...

... i to większego niż gol San Marino...
Nie nie chciało by się wierzyć.. Reprezentacja Polski jest o ### potłuc, ja sam oglądam ją tylko dla oglądania bez emocji. Mowa że na coś mamy szanse bo "grają dla nas" inne drużyny jest żałosne, jak sami czegoś nie potrafimy ugrać to trzeba sie z tym pogodzić, a nie szukać pomocy u innych. Gol z San Marino mnie w ogole nie rusza, ładna akcja, frajerstwo obrony, już u siebie powinniśmy stracić tą bramke, szkoda mi Boruca z tą obroną. A symbolem bezradności jest mimo wszystko Czarnogóra.
Bruce Badura pisze:Odsyłam do artykułu.
I teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy jesteśmy w stanie pokonać kraje z tego samego koszyka uplasowane niżej od nas (30-37)..... Własnie :lol:
też miałem takie podejście, ale mimo to przy golu w 94 minucie skakałem i się cieszyłem jak małe dziecko. Jeżeli pierwszy mecz wygramy, wtedy można mówić o szansach. Ja wierzę, ale obawiam się, że za dużo zmian musiałoby być, żeby coś ugrać.

Co do Benhakera to różnica między nim, a Fornalikiem jest taka, że ten dostał 3 finalistów LM, 5? zawodnika w Europie, zawodnika Arsenalu, kapitana drużyny z Serie A, zawodnika lidera Eredivise, do tego zawodników z ligi niemieckiej, włoskiej i francuskiej. Już nie można mówić, że trener nie ma z czego to poskładać, bo najwyraźniej ma. Po prostu nie potrafił tego zrobić.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 12:39

Eric6666 pisze:kapitana drużyny z Serie A
To może brzmi dumnie, ale to wciąż ten sam wchodzący na raz, zwrotny jak Titanic Glik.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 13:03

Łukasz pisze:to wciąż ten sam wchodzący na raz, zwrotny jak Titanic Glik.
Wciąż nie mniej szybki niż Mariusz Lewandowski (chyba jeden z niewielu polskich piłkarzy, który w kadrze miał życiówkę, a nie w klubie), prawie emeryt Bąk, już wtedy drugiej świeżości Żewłak i wyśmiewany Jop. Nie pamiętam z kogo tam jeszcze korzystał Beenhakker.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 14:43

Bruce Badura pisze:@Adaś
Co z tego, że przegrał z Armenią, kiedy ostatecznie wygrał swoją grupę eliminacyjną, silniejszą niż ta obecna de facto.
No prawda, ale to było a propos tego, że jak mozna pokonać kogoś wyżej, jak się nie wygrywa z tymi słabszymi lub (jakby to miało jakieś znaczenie) traci gola z San Marino.
Eric6666 pisze:Co do Benhakera to różnica między nim, a Fornalikiem jest taka, że ten dostał 3 finalistów LM, 5? zawodnika w Europie, zawodnika Arsenalu, kapitana drużyny z Serie A, zawodnika lidera Eredivise, do tego zawodników z ligi niemieckiej, włoskiej i francuskiej. Już nie można mówić, że trener nie ma z czego to poskładać, bo najwyraźniej ma. Po prostu nie potrafił tego zrobić.
Jak masz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> obronę to kto by nie był z przodu, to szału z takiego zespołu nie będzie. A już pisanie zawodnicy ligi włoskiej to lekkie nadużycie, bo gra "tylko" Glik, Zieliński dopiero się przebija, reszta dopiero swoje szanse dostanie. Leo miał niby napastnika z solidnego Palermo, ale co to zmienia?
Fajna jest trójka z Dortmundu, ale to nie nazwiska grają, z resztą kluczowy jest przeważnie środek i defensywa a u tych zawodników zwłaszcza doświadczenia brakuje.
Ouh_yeah pisze:Wciąż nie mniej szybki niż Mariusz Lewandowski (chyba jeden z niewielu polskich piłkarzy, który w kadrze miał życiówkę, a nie w klubie), prawie emeryt Bąk, już wtedy drugiej świeżości Żewłak i wyśmiewany Jop. Nie pamiętam z kogo tam jeszcze korzystał Beenhakker.
Jop to zawsze była porażka, ale nie powiesz mi chyba, że Leo miał gorszych obronców? :doh: Żewłakow nie był jeszcze takie stary a Bąk nawet tuż przed emeryturą miał lepszą formę niż obecne asy na środku obrony, może się to zmieni.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2013, 15:25

@D@$ pisze:
Eric6666 pisze:Co do Benhakera to różnica między nim, a Fornalikiem jest taka, że ten dostał 3 finalistów LM, 5? zawodnika w Europie, zawodnika Arsenalu, kapitana drużyny z Serie A, zawodnika lidera Eredivise, do tego zawodników z ligi niemieckiej, włoskiej i francuskiej. Już nie można mówić, że trener nie ma z czego to poskładać, bo najwyraźniej ma. Po prostu nie potrafił tego zrobić.
Jak masz <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> obronę to kto by nie był z przodu, to szału z takiego zespołu nie będzie. A już pisanie zawodnicy ligi włoskiej to lekkie nadużycie, bo gra "tylko" Glik, Zieliński dopiero się przebija, reszta dopiero swoje szanse dostanie. Leo miał niby napastnika z solidnego Palermo, ale co to zmienia?
Fajna jest trójka z Dortmundu, ale to nie nazwiska grają, z resztą kluczowy jest przeważnie środek i defensywa a u tych zawodników zwłaszcza doświadczenia brakuje.
Benhaker nawet tego nie miał. Dodać można Rybusa, Borysiuka, Sobotę, Perquisa, Obraniaka, Peszkę, Majewskiego, Salamon, Wszołek, Tytonia, Szukała, ludzi, którzy już są po za polską ligą i powinni dać więcej niż ci z naszej rodowitej kopankoligi. Nie wymienię na prędko większej ilości, ale mamy także młodych ciekawych zawodników jakby chociaż ten Zieliński.

Co do obrony to faktycznie mamy tylko Piszczka na poziomie naprawdę wysokim, ale nie oszukujmy się tak jak gra nasza obrona to nawet w Ekstraklasie ciężko coś takiego zobaczyć. To nie jest wina skillu zawodników, ale trenera i "całej" obrony, gdzie każdy biega sobie, zero pressingu, zero agresji. Czuję, że nawet jakbyśmy dostali do obrony Vidicia, Kielona, czy kogoś takiego to i tak była by padaka. To co robił Boenish przy lepszym przeciwniku powinno się skończyć 5 golami i nawet ktoś klasy światowej nie potrafiłby biegać za 4 zawodników.

Reprezentacja Polski nie potrafi zagrać 2 podań z pierwszej piłki, ich gra kombinacyjna polega na dryblingu Błaszczykowskiego, czy ostatnio Lewandowskiego. Nie widzę pozytywów w ich grze. Faktycznie to wygląda jakby im się nie chciało. Ostatnio ten Zieliński napsuł im pewnie krwi, bo chłopak ładnie się starał i wyglądał przy niektórych jak profesjonalista na tle amatorów z orlika.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 11 października 2013, 19:40

Belgia w MŚ, ciekawe jak sobie poradzą. Lukaku kot, nie mam pojęcia czemu Mou wypożyczył go do Evertonu, pewnie za zmarnowaną 11 z Bayernem :whistle:


bartekoo2

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 144
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 października 2013, 18:27

Ktos ogladal naszych polamancow? Jak sobie radzili z Ukraina ? Wynik odbiega bardzo od gry?


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 12 października 2013, 18:38

Coraz ciekawsza jest ta gra, w pierwszej połowie nawet Glik i Sobota mieli super szanse, ale lewa strona i tak nie istaniała.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 12 października 2013, 22:48

bartekoo2 pisze:Ktos ogladal naszych polamancow? Jak sobie radzili z Ukraina ? Wynik odbiega bardzo od gry?
jak dla mnie to mecz na remis, błąd zdecydował (szkoda)


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 12 października 2013, 22:56

dp10 pisze:Belgia w MŚ, ciekawe jak sobie poradzą. Lukaku kot, nie mam pojęcia czemu Mou wypożyczył go do Evertonu, pewnie za zmarnowaną 11 z Bayernem :whistle:
Belgia może być czarnym koniem tych Mistrzostw. To poukładana drużyna z młodymi, bardzo utalentowanymi zawodnikami. Ciekawa ekipa, zobaczymy czy nie zabraknie doświadczenia.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 października 2013, 15:15

Belgia ma taką generację piłkarzy, że spokojnie może wystawić dwie 11 i obiema walczyć o wyjście z grupy. Jeśli nie trafią źle w drabince turniejowej to mogą namieszać. Nawet półfinał.

Ja im kibicuję już od dawna, bo to co zrobili w ramach szkolenia młodzieży to coś wspaniałego. Co prawda niewielu tam rodowitych Belgów, lecz co nie jest zakazane to jest dozwolone. Eden Hazard też chyba pochodzi z innego kraju - z Izraela?


RSelevan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 lutego 2010
Posty: 193
Rejestracja: 02 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 października 2013, 16:54

Bruce Badura pisze:Belgia ma taką generację piłkarzy, że spokojnie może wystawić dwie 11 i obiema walczyć o wyjście z grupy. Jeśli nie trafią źle w drabince turniejowej to mogą namieszać. Nawet półfinał.

Ja im kibicuję już od dawna, bo to co zrobili w ramach szkolenia młodzieży to coś wspaniałego. Co prawda niewielu tam rodowitych Belgów, lecz co nie jest zakazane to jest dozwolone. Eden Hazard też chyba pochodzi z innego kraju - z Izraela?
Właśnie dlatego im osobiście nie kibicuje.. No ale to coraz częstsza i coraz "normalniejsza" praktyka..


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 października 2013, 17:12

RSelevan pisze:
Bruce Badura pisze: Ja im kibicuję już od dawna, bo to co zrobili w ramach szkolenia młodzieży to coś wspaniałego. Co prawda niewielu tam rodowitych Belgów, lecz co nie jest zakazane to jest dozwolone. Eden Hazard też chyba pochodzi z innego kraju - z Izraela?
Właśnie dlatego im osobiście nie kibicuje.. No ale to coraz częstsza i coraz "normalniejsza" praktyka..
Jeżeli się nie mylę, spośród piłkarzy, którzy dostali powołania na ostatnie dwa mecze eliminacji, WSZYSCY urodzili się i wychowali w Belgii. Ale rozumiem że żeby móc zagrać w kadrze tego kraju, do którego w ostatnich dekadach przybyło wielu imigrantów, należy się legitymować stuprocentowo belgijskim rodowodem pięć pokoleń wstecz, inaczej jest be i nie cacy.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 13 października 2013, 17:54

No skoro są urodzeni w Belgii to jaki problem :?:
Kiedy my stosowaliśmy kryteria typu: Jego babcia była w Polsce na wczasach 30 lat temu- powołujemy do reprezentacji, wówczas było ok.
Jednak, gdy Tomaszewski nazwał sprawę po imieniu- pół Polski po nim jechało. Opamiętali się dopiero po klęsce na Euro.

Zgadzam się, iż na MŚ- Belgowie przy odrobinie szczęścia, mogą nawet walczyć o medal. Potencjał ich kadry, nie ustępuje mocno możliwościom ich holenderskich sąsiadów. Tematu naszej kadry nie ma sensu rozwijać- już kiedyś zresztą napisałem, że skoro nie zmienią się pewne układy, wolałbym oglądać reprezentacje Polski złożoną z więźniów i bezdomnych. Dziękuję za uwagę.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
ODPOWIEDZ