Alex Del Piero

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
juve1122

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2011
Posty: 7
Rejestracja: 06 listopada 2011

Nieprzeczytany post 14 marca 2013, 14:49

Siemka wczoraj stworzyłem film o naszym alexie chciałbym aby ten film obejrzało jak najwięcej osób : ) będą następne : )
to jest mój 1 film proszę o wyrozumiałość :)
Pozdro : )

http://www.youtube.com/watch?v=Wzn3Z83X7cQ



bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 14 marca 2013, 17:02

Kwestia taka, ze ostatni mecz w barwach Juventusu Del Piero rozegral 20.05.2012. A sam filmik malo odkrywczy, widzialem te sceny juz dziesiatki razy ;)


Obrazek
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2013, 01:04

Jak na pierwszą pracę widać plusy jeśli chodzi o estetykę pracy. Ładny kolorek na początku, dopasowanie obrazu do odpowiedniej rozdzielczości no i wycięte loga stacji tv - o czym często zapominają, albo o czym nie zawsze wiedzą osoby zaczynające z montażem tego typu prac ;)

Dalej już nie jest może tak pozytywnie, jednak liczę na to, że obiektywnie sam ocenisz to co tutaj napiszę i pomyślisz o tym przy następnych pracach, które mam nadzieję niebawem ujrzeć ;)

Więc tak... Najpierw od strony technicznej:
- momentami obraz się zacina poklatkowo - najprawdopodobniej pliki video, których używałeś zostały źle skonwertowane, tudzież może być to wina niedoboru pewnych kodeków lub błędów w programie, w którym montujesz - koniecznie to sprawdź, a będzie wszystko płynne ;)
- w przeszłości na własnych błędach przekonałem się, że czasem lepiej nie użyć pewnych materiałów niż wrzucać w słabszej jakości. Te niektóre ujęcia z kamery z trybun są nie za ciekawe pod tym względem, dodatkowo jeszcze zostały rozciągnięte do HD przez co ich słabsza jakość jest jeszcze bardziej widoczna.
- dynamika, a w zasadzie jej brak. Obraz swoje, muzyka swoje. Po prostu popracuj nad synchronizacją obrazu z muzyką ;)

Teraz bardziej pod względem ogólnym:

8 minut, to zdecydowanie zbyt długo na pokazanie zaledwie kilku ujęć z jednego meczu. Potem cały czas tylko leci jedno i to samo jak Alex żegna się z kibicami. W dodatku z trochę zamulającą nutą w tle i z obrazem z niestablinych kamer. Nawet dla osób, które bardzo emocjonalnie wspominają tamten dzień, oglądanie tego video nie wzbudziło we mnie specjalnie wielkich emocji, nawet momentami mnie nudziło. W 8 minut może nie musiałeś podsumowywać całej kariery (bo akurat w przypadku Alexa byłoby to bardzo trudne - zbyt dużo ważnych momentów do przedstawienia), ale zdecydowanie powinieneś był chociażby podsumować cały ostatni sezon w jego wykonaniu + dodać kilka ciekawych ujęć z pożegnania z kibicami i na pewno praca była by bardzo ciekawa. A teraz jak już zresztą kolega wyżej opisał - zawiera znane wszystkim dobrze sceny z odrobiną muzyki (moim zdaniem) niezbyt dobrze dobranej.

Kiedy udzielam komuś rad bardzo nie lubię odwoływać się do swoich prac, bo sam często po czasie dostrzegam w nich dużo niedokładności, ale tutaj (mam nadzieję, że się nie pogniewasz.. ) wyjątkowo - po raz pierwszy w życiu pozwolę sobie polecić komuś zobaczenie mojej kompilacji sprzed kilku dobrych lat, która podsumowuje całą karierę Pavla Nedveda. Oto i ona: KLIK. Zaznaczę, że podobnie jak Ty, ja też wtedy dopiero się rozkręcałem z kompilacjami i byłem na etapie dość początkującym. Jeśli więc będziesz miał w ogóle ochotę ją zobaczyć, nie zwracaj tu uwagi na jakość (wtedy dostać tyle materiałów w super jakości to był prawdziwy cud) chociaż w sumie i tak nie jest najgorsza. Generalnie dużo tam jest niedociągnięć, m.in. często zbyt jaskrawe kolorki itp. ale tutaj nie porównuj aspektów technicznych. Zobacz po prostu jak w 8 minut w sposób dynamiczny z odpowiednią synchronizacją obrazu z muzyką przedstawiłem wszystkie najważniejsze momenty w karierze tego zawodnika oraz jak w ciągu zaledwie minuty + paru sekund w sposób emocjonalny zobrazowałem sceny pożegnania Nedveda z kibicami. Tutaj akurat materiału było ponad pół godziny, a jednak wystarczyło wyciąć kilka fajnych ujęć, dodać wzruszającą (ale nie usypiającą) melodię, bez żadnego przedłużania i z dobrym efektem. Oczywiście to porównanie tylko ma sens w przypadku tego filmiku, który zrobiłeś. Nie odbieraj tego broń Boże jako sugestię w stylu 'tak powinna wyglądać Twoja praca'. Pomimo, że ta moja kompilka jest już dość stara, możesz po prostu zobrazować sobie uwagi, o których wspomniałem oraz np. też poszukać w niej pewnych błędów, które popełniłem, co może Ci pomóc przy dalszym tworzeniu.

To tyle rad z mojej strony. Bardzo liczę na to, że niebawem spróbujesz nas zaskoczyć na duży + swoją drugą pracą. Powodzenia ;)

P.S. Mam szczerą nadzieję, że przynajmniej kilka z tych rad, które starałem się udzielić będą pomocne i owocne :P oraz, że nie zabrzmiałem zbyt zarozumiale - absolutnie nie miałem tego na celu. Pozdro ;)


Obrazek
juve1122

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2011
Posty: 7
Rejestracja: 06 listopada 2011

Nieprzeczytany post 15 marca 2013, 06:28

Wielkie dzięki za radę następny będzie krótszy : )
Bardzo fajny ten twój film : )


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2013, 09:49

juve1122 pisze:Wielkie dzięki za radę następny będzie krótszy : )
Nie ma sprawy. Nawet nie chodzi o to, że koniecznie musi być krótszy, ale jeśli już robisz coś dłuższego to wypadałoby użyć więcej materiałów, żeby było bardziej dynamicznie. No i choć odrobinkę przekazu by się przydało, wtedy filmik na pewno nie będzie monotonny ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ