Muzyka włoska

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 17:26

Cześć, przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnego tematu i nic nie znalazłem, postanowiłem więc założyć nowy.

Od jakiegoś czasu kolekcjonuję włoską muzykę, ale mam pewien problem z "normalnymi" włoskimi piosenkami. Na YouTubie i w Googlach wyszukują się zwykle tylko stare włoskie hity typu "Felicita" albo lovesongs autorstwa Andrei Bocelliego.

Znacie jakieś hity "na czasie" w języku włoskim, które byłyby godne polecenia? Będę wdzięczny za wszystkie linki. :)


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:07

Eros Ramazzotti, Zucchero, Drupi i Vanilla Sky to pierwsze co mi do głowy przychodzi.


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:13

Do kolekcji dorzuciłbym dwóch artystów rockowych - Ligabue i Jovanotti. Świetni.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:16

Jovanottiego mam już kilka utworów, również uważam, że jest świetny :)

A moglibyście podać jakieś konkretne tytuły? Bo czasem ciężko przekopać się przez czyjąś całą twórczość w poszukiwaniu czegoś dla siebie.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 19:50

Alessandra Amoroso wczuj się w to ;)



Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 21:33

Luca Dirisio, Zero Assoluto...


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 21:44

evilboy pisze:Jovanottiego mam już kilka utworów, również uważam, że jest świetny :)

A moglibyście podać jakieś konkretne tytuły? Bo czasem ciężko przekopać się przez czyjąś całą twórczość w poszukiwaniu czegoś dla siebie.
Una vita da mediano, Sulla mia strada, Balliamo sul mondo, Si viene si va, Niente paura, Eri bellissima, Le donne lo sanno, Piccola stella senza cielo.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 23:01

Sam nie słucham włoskiej muzyki, ale trochę siedzący w tych klimatach kolega podpowiedział :wink: .
jeśli chodzi o bardów a la Kaczmarski i Grechuta- to Claudio Chieffo, Lucio Battisti i Fabrizio de Andre
jeśli chodzi o stary rock to Premiata Forneria Marconi i
Ligabue
jeśli chodzi o nowy rock
to Negramaro
jeśli chodzi o stary pop
to Gianna Nannini
jeśli chodzi o nowy pop
to Giorgia


olga.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2009
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2013, 23:38

JuventinoPS pisze:
evilboy pisze:Jovanottiego mam już kilka utworów, również uważam, że jest świetny :)

A moglibyście podać jakieś konkretne tytuły? Bo czasem ciężko przekopać się przez czyjąś całą twórczość w poszukiwaniu czegoś dla siebie.
Una vita da mediano, Sulla mia strada, Balliamo sul mondo, Si viene si va, Niente paura, Eri bellissima, Le donne lo sanno, Piccola stella senza cielo.
Nie mogłam przejść obojętnie wobec pominięcia poniższych tytułów ;)
Mezzogiorno:
Il più grande spettacolo dopo il big bang:
L'ombelico del mondo: (leciało parę razy podczas półfinału Euro na Narodowym ;) )
La notte dei desideri:
A te:
Serenata rap:
Le tasche piene di sassi:

I też polecam Lukę Dirisio ;) Poza tym z takich włoskich klasycznych klimatów to Laura Pausini, Tiziano Ferro, Mod&#224;, Paolo Meneguzzi, Tiromancino.. Dalej Zero Assoluto (Svegliarsi la mattina <3), Negramaro, Finley, Sonohra.. Z innych klimatów: Articolo 31, Vacca, Joe Cassano ( <3), Inoki, Mondo Marcio, J-Ax, Go-Rilla ( ;D), Nesli..

A tak bardzo na czasie to ostatnio furorę robią elementy typu Fedez czy Emis Killa, ale to bardziej ciekawostka, a nie rekomendacja :P

pzdr


ODPOWIEDZ