Turyn, Piemont, okolice...

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
kosiorekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 233
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2012, 23:49

Witajcie, mam pytanie do osób mieszkających we Włoszech/stale tam podróżujących etc.
W piątek wyjeżdżam na wakacje do Paryża, ale udało mi się namówić ekipę by zatrzymać się na 2 dni we Włoszech. Sobotę i niedzielę planuję spędzić w tym właśnie kraju. Naturalnym miejscem, w którym zamierzam się zatrzymać jest Turyn.
W samej stolicy Piemontu byłem już raz kilka lat temu. Zwiedziłem Stadio Olimpico, muzeum Fiata oraz trochę centrum.
Moje pytanie do Was brzmi - co oprócz naszego nowego stadionu oraz muzeum polecicie zwiedzić w Turynie? Jakieś ciekawe miejsca, muzea, budowle? Najlepiej coś dla fana calcio i motoryzacji :wink:.
Druga sprawa - z Turynu ruszam prosto do Paryża, ale będę miał chwilę czasu by skoczyć gdzieś w okolice miasta. Znacie jakieś ciekawe miasta niedaleko Turynu, w które warto by się było zapuścić? Jakieś magiczne miejsca Piemontu?
Ciekawi mnie z przyczyn oczywistych Villar Perosa - warto tam pojechać? Może Bardonecchia? Co polecacie w tamtych terenach?


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 02:05

W samym Turynie atrakcji jest dużo, zależy w czym gustujesz, ciężko mi polecić coś konkretnego. Mi osobiście na przykład podoba się bardzo Muzeum Kinematografii wewnątrz Mole Antonelliana. Z kolei jeżeli chodzi o okolice to powinieneś koniecznie wybrać się na Sacra di San Michele. Przepięknie położone opactwo, którym ponoć zainspirował się Umberto Eco (turyńczyk) pisząc Imię Róży. A poza tym? Zależy co Cię interesuje. Jeżeli jeziora, to wybierz się na północny wschód. Góry? Pod szwajcarską lub francuską granicę, możesz się też wybrać na Mont Blanc. Jest też kilka wiosek które słyną z typowych dla siebie potraw. Polecam zaopatrzyć się w przewodnik "Turyn i Piemont" National Geographic - naprawdę fajnie jest to tam wszystko opisane.


andrusek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 69
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2015, 22:34

Czy jest na forum ktoś kto kupował kartę "Torino+Piemonte Card" i czy by mógł opisać jak to wygląda, co jest zawarte w cenie i czy jest to opłacalne. Z góry wielkie dzięki za pomoc :-D


ODPOWIEDZ