Igrzyska olimpijskie - wszystko poza piłką nożną

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 20:59

grande amore pisze:Ale to co zrobil Kasai, do tego w tym wieku, tez trzeba przyznac - bylo fenomenalne :-)
Pamiętam, że zanim jeszcze o Adamie zrobiło się głośno, a drobne punkty zdobywali dla Polski Mateja i Skupień, to Kasai już wtedy wydawał się stary :D


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:01

Brawo i gratulacje dla Stocha. Na pewno dokonał czegoś wielkiego ale szkoda że Kasai nie wygrał. Taka forma w tym wieku, do tego stylowo piękne skoki. Mam nadzieję że Japonia zdobędzie też medal drużynowo, myślę też że mogą powalczyć o wygraną.


Z Juve na dobre i złe!
Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:26

WojtinhoFCJ pisze:Brawo i gratulacje dla Stocha. Na pewno dokonał czegoś wielkiego ale szkoda że Kasai nie wygrał. Taka forma w tym wieku, do tego stylowo piękne skoki. Mam nadzieję że Japonia zdobędzie też medal drużynowo, myślę też że mogą powalczyć o wygraną.
:shock: :shock: :shock: :doh:

Wielki dzień polskiego sportu. I zimowe igrzyska rekordów:
- więcej niż 1 zloty medal,
- 1 raz zawodnik wygrał 2 złota, do tego na kolejnych igrzyskach
- 1 raz zawodnik wygrał 2 złota na 1 igrzyskach,
- 1 raz nasi zdobyli 2 złota 1 dnia!!!!
Ostatnio na taką skalę przeżywałem igrzyska w Atlancie, a to już 18 lat temu było!


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:29

Zgadza się. Japonia ma wszystko aby stac sie czarnym koniem zawodow druzynowych. Wszyscy skacza rowno, czego nie mozna powiedziec o reprezentacji Austrii, czy Polski.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:34

WojtinhoFCJ pisze: Mam nadzieję że Japonia zdobędzie też medal drużynowo, myślę też że mogą powalczyć o wygraną.
Japonia wygra złoto w pon na 90% ale kto 2 i 3 ?:D Bo Austrii nawet nie typuje w pierwszej trójce


Dziku1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2013
Posty: 147
Rejestracja: 02 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:37

Nooo, brawo Kamil! :)
W drużynie można powalczyć o medal, jednak to będzie bardzo trudne zadanie. Oby chłopcy odpalili i pokazali na co ich stać, liczę na miejsce w pierwszej piątce ;)


MichałJuve124

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2011
Posty: 155
Rejestracja: 09 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 21:40

Piękny dzień :-D
Stoch, Bródka - gratulacje :-D
Kasai -tak skakać w tym wieku!!! po prostu fenomen :-D


Obrazek
grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 15 lutego 2014, 22:18

ktos na Tweeterze pisze:- Dlaczego Stoch tak niechetnie udziela wywiadow?
- Bo milczenie jest złotem.
Namnozylo sie ostatnio, wyrastaja jak grzyby po deszczu :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 01:27

Japonia to nie jest żaden czarny koń tylko według mnie wręcz murowany faworyt do złota.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 07:47

Kejker pisze:Japonia to nie jest żaden czarny koń tylko według mnie wręcz murowany faworyt do złota.
W tym momencie chyba tak, acz jeszcze bezpośrednio przed Igrzyskami głównym faworytem była Słowenia. Teraz natomiast 3 lub 4 drużyny aspirują do tych dwóch miejsc na podium za plecami Japonii, tym Polska. Kluczowy będzie wybór pomiędzy Żyłą a Kubackim.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 10:46

Ja bym postawił na Kubackiego, może nie skacze daleko ale jednak osiągał równe wyniki pod punkt K, a 124 metry na tej skoczni to nie jest najgorszy wynik. Kot jest w bardzo wysokiej formie, to że wczoraj zająl 11 miejsce to tylko dlatego, że w obydu skokach miał FATALNE warunki za dw skoki dostał rekompensate bodajże 16 pkt albo 17 TO JEST KOSMOS. Jutro bedzie w czołowce odleglosi. A Janek Ziobro nie dośc, że ma równą formę to do tego skacze daleko i można na niego liczyc. O Stochu nie ma co mówic jest to podówjny mistrz olimpijski.


Tak jak mówili dziennikarze wczroraj po 1 serii bylibysmy na 2 miejscu za Japonczykami, to cos znaczy a skok Żyly to nie byl skok pewny a i tak pozwolil nam na zajmowanie 2 miejsca drużynowo.

Czuję, że bedzie dobrze. Forma jest u 3 zawodników, mentalnie sa przygotowani, jak i te 2 medale Kamila dodadzą im otuchy.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 11:48

B@rt pisze:
Kejker pisze:Japonia to nie jest żaden czarny koń tylko według mnie wręcz murowany faworyt do złota.
W tym momencie chyba tak, acz jeszcze bezpośrednio przed Igrzyskami głównym faworytem była Słowenia. Teraz natomiast 3 lub 4 drużyny aspirują do tych dwóch miejsc na podium za plecami Japonii, tym Polska.
Zgadza się.

Śmieszne (i ciekawe w sumie) jest to, że w każdej drużynie jest przynajmniej jeden skoczek, który niemal na pewno schrzani swoją próbę. W Japonii niby skaczą równo, ale Takeuchi nie w takich momentach zawodził. Mimo to, tutaj szansa na 8 dobrych skoków jest największa.

A poza tym? W Słowenii Kranjec skacze słabo, w Niemczech - Freitag, Austria i Norwegia to w ogóle wyglądają blado, u nas wiadomo - Żyła&Kubacki.

Obstawiam.
1. Japonia
2. Słowenia
3. Niemcy/Polska


Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 13:10

IMO Słowenia ma najmniejsze szanse z tej piątki na podium. Prevc klasa, Damjan na ogół skacze tutaj nieźle, Tepes dopiero wczoraj przyzwoicie skoczył, Kranjec skacze z kontuzją i wczoraj nawet do drugiej serii nie wszedł... marnie widzę ich szansę, a jeszcze miesiąc temu typowałem ich jako pewniaków do złota albo srebra. Niemcy to chyba będzie największe zagrożenie dla Japonii, tylko Freitaga wymienić na Wanka i mogą się zbliżyć (aczkolwiek wątpię w to, że z nimi wygrają). Jeśli nie będzie mocno wiało to nawet Takeuchi nie powinien zepsuć skoku. O Shimizu, Kasai i Ito jestem spokojny.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3964
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 13:21

Japończycy wydają się być poza zasięgiem,a le tak samo było w Lillehamer w 94, a klops i byli drudzy, Austriacy zawsze w drużynie mocni. Wg mnie walka o medale rozegra się między Japonią,Niemcami Austrią i Polską.Szkoda,ze nie ma jednak Murańki, który co by nie mówić cały czas był w 30 PŚ, a wiadomo,ze na IO o 30dużo łatwiej. Błąd w selekcji i przez to może nie być medalu;/


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 16 lutego 2014, 14:18

Nie wydaje mi się czy Japończyca są, aż tak wyraźnymi faworytami. Tutaj wszystkie ekipy będą chciały wyrwać złoto. Dla mnie faworytami wciąż Austriacy ze względu na doświadczenie-doświadczenie w wygrywaniu. Rok temu w Val di Fiemme było podobnie - słabo indywidualnie, a drużynówkę, nie licząc fenomenalnego wyczynu Fettnera kiedy to dojechał na jedej narcie, wygrali spokojnie. Trzeba jednak przyznać, że Schliarenzauer skakał lepiej. Cóż, jeśli nie wygrają, nie będzie to sensacją, jdenak dla mnie wciąż są delikatnymi faworytami.


ODPOWIEDZ