Oszuści na jakich trafiliście

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 31 maja 2012, 14:22

johnnybgoode pisze:Jeżeli planujecie przeróbkę napędu w X360 i załatwiacie sprawę przez allegro - sprawdźcie koniecznie sprzedającego 3 razy, a jeżeli jest z warszawy, to 5. Swego czasu ruszając do Holandii na 2 tygodnie wysłałem w dzień wyjazdu napęd, żeby po powrocie szybciutko go wkręcić i zacząć grać, co się okazało? Sprzedawca zarzekał się że wysłał napęd dwa dni po otrzymaniu, sprawa ciągnęła się dobre dwa miesiące, po czym szanowny pan którego danych niestety już nie posiadam (ale kojarzę że na pewno z warszawy) pod groźbą interwencji stosownych służb napęd odesłał pocztą.
Ciebie mi nie szkoda :)

Moja sytuacja

Podpisałem umowę na neostrade(sic!), wszystko było ok przez pierwsze 2-3 dni po których 4-5 razy w tygodniu zrywało mi połączenie na parę godzin(pracuje dużo przy komputerze). Telefonów nie pamiętam ile wykonałem. Wiem, że w umowie miałem zapis, że jeżeli dostawca nie zobowiązuje się z umowy to mogę ją zerwać. Zerwałem, oczywiście przyszło mi pisemko do zapłacenia. Nie zapłaciłem. Nie dostaje żadnych listów i czekam na kruka ;)
2. Allegro
Kupiłem w "sklepie internetowym" buty o wartości 429zł. Czekałem 2 tygodnie(czas oczekiwania napisany przez użytkownika), zadzwoniłem kobieta powiedziała mi, że towar jest na odprawie celnej i tak moje telefony powtarzały się przez 1.5miesiąca. Po tym czasie dowiedziałem się, że kobieta otworzyła działalność po namowach swojego"kolegi" który będzie dostarczał jej towar i odpalał premie związaną z wystawianiem sprzedaży pod swoich nazwiskiem. Oczywiście rozgarnięta kobieta wysyłała mu pieniądze na bieżąco a kolega się ulotnił. Dostałem pismo z prokuratury i czekam już rok czasu :)
3.PZU Życie
Polisa posagowa. Przy likwidowaniu polisy powinienem dostać 332tyś zł PZU zaproponowało 1860:) Sprawa jest w sądzie.
4.PKO BP.
Lokata została założona wiele lat temu, pieniędzy zostało wpłacone tyle, że starczyłoby na przytulne 2 pokojowe mieszkanie. Pieniądze prawie w ogóle nie urosły przez ileś tam lat a nie można było ich wypłacić. Gdy już termin minął wybrałem co moje a miła Pani zaproponowała mi z uśmiechem na twarzy inną lokatę. Grzecznie odparłem, że z bandą złodziei nie chcę mieć nic wspólnego.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
velof

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2012
Posty: 1
Rejestracja: 04 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2012, 10:54

Zamieszczam tego linka, aby nikt z nas nie został oszukany na allegro jakimiś marnymi podróbkami:
http://tepy.pl/index.php/artykuly/464-l ... slona-nr-1
Administratorzy ze strony www.tepy.pl walczą z podróbkami poprzez regularne podawanie nicków allegrowiczów i linki do podrób.
Zachęcam do regularnego przeglądania tej strony.
Velof


shadow1926

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2012
Posty: 1
Rejestracja: 07 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2012, 23:45

Dawno mnie ty nie było ale chciałbym podzielic sie z Wami moim doświadczeniem w obuwiu piłkarskim bo juz nei raz mialem do czynienie z jakims "bublem" który moze kiedys leżał przy oryginalnej parze obuwia np marki Nike, Adidas. Otóż razem z pewna stroną przygotowalismy pewny spis pod tytulem : LISTA PODRÓBEK ODSŁONA 1. Razem z innymi uzytkownikami gdy mamy jakies wątpliwości badz 100% pewność o tzw "fake" umieszczamy link do takiej aukcji w tym wlasnie spisie. PROŚBA TUTAJ DO ADMINÓW aby nie usuwali mojego postu ponieważ nie chce tutaj reklamowac strony tylko pomóc i przestrzec innych uzytkowników przed podróbkami.


SPIS PODRÓBEK CZ.1


http://tepy.pl/index.php/artykuly/464-l ... slona-nr-1


W tym linku macie spis podróbek ktory aktualizowany jest co 24h.

Mysle ze troche Wam pomogłem. Pozdrawiam wszystkich uzytkowników i adminów


johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2012, 22:32

FalsoVero pisze:
johnnybgoode pisze:Jeżeli planujecie przeróbkę napędu w X360 i załatwiacie sprawę przez allegro - sprawdźcie koniecznie sprzedającego 3 razy, a jeżeli jest z warszawy, to 5. Swego czasu ruszając do Holandii na 2 tygodnie wysłałem w dzień wyjazdu napęd, żeby po powrocie szybciutko go wkręcić i zacząć grać, co się okazało? Sprzedawca zarzekał się że wysłał napęd dwa dni po otrzymaniu, sprawa ciągnęła się dobre dwa miesiące, po czym szanowny pan którego danych niestety już nie posiadam (ale kojarzę że na pewno z warszawy) pod groźbą interwencji stosownych służb napęd odesłał pocztą.
Ciebie mi nie szkoda :)
Faktycznie, ja ruchający wielomiliardowy microsoft jestem na pewno gorszy od wielomiliardowego urzędu skarbowego ruchającego wszystkich po kolei którzy oczekują zwrotu VATu ;)

Uważajcie na gwarancję na części komputerowe, w takich (mimo wszystkich dobrych) sklepach jak Komputronik czy Proline kupując dysk czy kartę treść ogłoszenia/faktury brzmi: 12 miesięcy gwarancji producenta, a gdy coś się posypie - umywają rączki i twierdzą że przecież "jak wół jest że 12 miesięcy". Wystarczy krótkie przypomnienie praw konsumenta i że jako członek UE mamy prawo do 24miesięcznej gwarancji, czy to 12 miesięcy udzielanej przez producenta, czy 12 miesięcznej przez sprzedawcę, ale do dwóch lat mamy prawo się sądzić. Zazwyczaj po przypomnieniu tego paragrafu większość jest już potulna podczas reklamowania dysków i grzecznie spisuje dokumenty do serwisu 8)


ODPOWIEDZ