Robert Lewandowski

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 12:24

@alina

Mowiac szczerze, nie wiem. Wiem jedynie, ze to, ze raz gra Borriello, raz Quag, a raz Matri, to nie jest przypadek oraz, ze zaden z tych napastnikow nie przekonuje w 100% Conte. Obecnie jedynym zawodnikiem nie do ruszenia jest Vucinic.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 12:27

Mi się wydaje, że Conte jest zły z powodu braku skuteczności i tylko to powoduje rotację. Bo tak:

Matri często pracuje jako pierwszy obrońca, umie wygrać główkę, zagrać na ścianę.

Quag jest techniczny, taki kompromis pomiędzy "9" a "10".

Boriello to czołg, dobry do zgrywania, gry na ścianę.

Różne charakterystyki, ale jedna wspólna cecha - strzelaja mało goli.


przemal

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2007
Posty: 89
Rejestracja: 01 października 2007

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 13:51

stahoo pisze:Różne charakterystyki, ale jedna wspólna cecha - strzelaja mało goli.
Prawda, wystarczy sobie przypomnieć pierwszą część sezonu, gdzie Matri bramki strzelał i był praktycznie nie do ruszenia, Quag murawę wąchał sporadycznie. Potem Matri siadł i zaczęła się rotacja... i w sumie dalej nikt nie imponuje skutecznością.

Co do Roberta, to uważam, ze obecnie to napastnik lepszy od każdego z naszych wysuniętych, ale czy aż tyle lepszy, że warto go sprowadzać jako gwiazdę do ataku? Tu miałbym wątpliwości.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 14:34

jakku1 pisze:@alina

Mowiac szczerze, nie wiem. Wiem jedynie, ze to, ze raz gra Borriello, raz Quag, a raz Matri, to nie jest przypadek oraz, ze zaden z tych napastnikow nie przekonuje w 100% Conte. Obecnie jedynym zawodnikiem nie do ruszenia jest Vucinic.
Pytanie, czemu w takim razie przedłużone zostały umowy z Q i Alessandro? Marotta robi to za plecami/wbrew Conte czy może jednak Conte pragnie zatrzymać obydwu?


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 15:02

Mietson pisze: Pytanie, czemu w takim razie przedłużone zostały umowy z Q i Alessandro? Marotta robi to za plecami/wbrew Conte czy może jednak Conte pragnie zatrzymać obydwu?
Kiedy Matri przedluzal z nami kontrakt nie byl w zbyt dobrej formie. Zreszta, on od dluzszczego czasu gra mocno srednio. Zaoferowanie mu nowego kontraktu w tamtym momencie mialo sprawic, ze chlopak poczuje sie pewniej w druzynie i zacznie strzelac bramki, ktore byly nam bardzo potrzebne. Kraza plotki takze, ze ta nowa umowa zmniejszyla jego zarobki do 1,4m rocznie. Ale to wydawalo mi sie srednio wiarygodne, chociaz tak naprawde, cholera wie. Sprawa Matriego jest specyficzna, poniewaz po tym czego doswiadczyl w Turynie, on po prostu nie chce wracac do jakiegos klubu z prowincji. Posmakowal wielkiej pilki i trudno byloby mu pogodzic sie z zawodowa degradacja. Z tego mozna wysnuc wniosek, ze on nie odejdzie, tylko bedzie gral do samego konca kontraktu. Jednak wydaje mi sie, ze jesli pojawi sie niezla oferta z fajnego klubu (Napoli) grajacego w LM (Zenit), czy tez z niezlej ligi (Anglia), to Matri zostanie sprzedany i pogodzi sie z tym.

Co do Quaga, to nie wiem... Jest w kazdym razie prawdopodobne to, ze jeden z tych dwoch graczy nas opusci po sezonie. Swoja droga, pojawilo sie pare plotek:

1. Faktycznie, jest jakas tam mowa o tym, ze podoba nam sie Suarez, ale nic konkretnego sie nie dzieje na razie w tej materii. To tak jak z Muniainem - lubimy go, fajny zawodnik, ale co z tego? No wlasnie, póki co - nic.
2. Jesli (podkreslam slowo: jesli) przyjdzie do nas Pogba, Marrone trafi do jakiegos innego klubu na wypozyczenie. Na pewno chlopaka nie sprzedamy, bo Conte w nim widzi duzy potencjal, brakuje tylko nieco ogrania. Aha, Pogba byc moze bedzie gral jako vice - Pirlo. Podobno ma ku temu dobre warunki.
3. Ani Huntelaar ani Ogbonna, na dzien dzisiejszy, do nas nie trafia.
4. Inter prowadzi w wyscigu o Destro (pumi mial racje).
5. Pojawilo sie powazne zainteresowanie Elia i Krasiciem. Od jakichs klubow spoza Wloch. Brak konkretow na razie.
6. Reszta pozostaje niezmienna. Chcemy Cavaniego; Marotcie podoba sie Dzeko; w sprawie Joveticia tak jak bylo, tak jest; Asamoah jest glownym celem jesli chodzi o pomoc, etc.

Edit: troche zly temat ale trudno :prochno:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 15:14

jakku1 pisze:To tak jak z Muniainem - lubimy go, fajny zawodnik, ale co z tego?
Pewnie jak zwykle będę miał inną ocenę rzeczywistości, ale ja nad Muniainem się nie spuszczam
jakku1 pisze:Pogba byc moze bedzie gral jako vice - Pirlo. Podobno ma ku temu dobre warunki.
:shock: Wielu meczów w jego wykonaniu nie widziałem, ale ostatnio sytuacja zachęciła mnie do zainteresowania się występami Pogby. Pozycja Pirlo to ostatnia (nawet za pozycją bramkarza), która pasowałaby do jego stylu gry.
jakku1 pisze:Inter prowadzi w wyscigu o Destro (pumi mial racje).
Who is the king? 8)

Lewandowski ładnie siepie w Borussii. Nie odejdzie z Dortmundu


Obrazek
Palladino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2007
Posty: 278
Rejestracja: 14 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 maja 2012, 18:44

jakku1 pisze:
Mietson pisze: Aha, Pogba byc moze bedzie gral jako vice - Pirlo.
Z tego co wiem sposobem gry przypomina Makelele (opinia kumpla, kibica United). Verratti bardziej nadaje się na pozycję Andrei, nawet Marrone.

Co do Lewego, jest to na pewno ciekawa opcja, ale nie wydaje mi się, żeby odnalazł sie w myśli taktycznej Conte. Liga niemiecka powoli już wyprzedza Serie A pod względem poziomu, więc wątpię czy sam Robert chciałby przeprowadzki. Ponadto BVB nie sprzeda go, bo nie maja klasowego napastnika na zastępstwo po odejściu Barriosa.

Nadal upieram się na Cavaniego. Napoli będzie do rozkupienia po sezonie (mam nadzieję), przy braku udziały w LM. Ktoś z trójki Hamsik, Lavezzi, Cavani odejdzie.
Mi osobiście podoba się też gra Falcao (w sumie komu nie? :D), możemy go skusić grą w Lidze Mistrzów, czego w Atletico nie dostanie. Ponadto nie słychać głosów, aby City, MU czy inny Real się nim interesowały, więc można spróbować. Ten napastnik przy podaniach Pirlo czy Mirko może nam strzelić po 30-40 brameczek na sezon przy swojej skuteczności. :smile:


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2012, 15:24

Mówił ktoś coś, łoś?
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/bun ... tory.shtml
Gratulacje i żal, że nie było hat tricka z Bayernem. Szkoda, że dla Juve raczej i tak nigdy nie zagra. Jeśli będzie miał następny taki sezon to będzie kosztował 30 plus. My tak btw-nie możemy czekać kolejny rok ze wzmocnieniem napadu. A przynajmniej nie powinniśmy.
Jednakowoż wciąż Lewy będzie za słaby. Za słaby, choć zgdyby miał więcej szczęścia zrównałby się z naszymi strzelcami "wyborowymi".


mateusus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2008
Posty: 14
Rejestracja: 06 listopada 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 08:18

Lewandowski pisze: Nigdy nie wiadomo, co będzie, szczególnie po Euro, bo turniej, to wielka niespodzianka. Ale niecierpliwy nie jestem. Gdybym się uparł, to może odszedłbym z Borussii już zimą, do Bayernu Monachium, bo było coś na rzeczy. Ale stawiam na spokojne przygotowanie. Są jakieś sygnały z Hiszpanii, kilka z Anglii, więc zobaczymy. Wiem tylko jedno – nie wyjadę do Włoch.
z wywiadu na onecie


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 09:20

mateusus pisze:
Lewandowski pisze: Nigdy nie wiadomo, co będzie, szczególnie po Euro, bo turniej, to wielka niespodzianka. Ale niecierpliwy nie jestem. Gdybym się uparł, to może odszedłbym z Borussii już zimą, do Bayernu Monachium, bo było coś na rzeczy. Ale stawiam na spokojne przygotowanie. Są jakieś sygnały z Hiszpanii, kilka z Anglii, więc zobaczymy. Wiem tylko jedno – nie wyjadę do Włoch.
z wywiadu na onecie
I bardzo dobrze. Ja wciąż uważam, że to nie jest klasa napastnika, jakiej szukamy. Miał kilka świetnych bramek, bardzo dobrze gra w powietrzu, dysponuje nie najgorszą techniką, ale to wciąż nie jest to, czego nam trzeba. My szukamy kogoś z absolutnej czołówki, światowe top10 - kogoś, kto w razie potrzeby w pojedynkę wygra nam mecz.

Lewy bardzo się rozkręcił w poprzednim sezonie i był ważnym elementem BVB, ale nie wygrywał ich meczów sam. Nie jest zawodnikiem dobrym na tyle, żeby z miejsca posadzić na ławce Matriego i Quagliarellę (i Boriello :D ) Jako, że jest Polakiem, do tego bardzo sympatycznym, życzę mu jak najlepiej i nie chciałbym, żeby zmarnował się na ławce Juventusu.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 10:57

evilboy pisze:
Ja wciąż uważam, że to nie jest klasa napastnika, jakiej szukamy. Miał kilka świetnych bramek, bardzo dobrze gra w powietrzu, dysponuje nie najgorszą techniką, ale to wciąż nie jest to, czego nam trzeba. My szukamy kogoś z absolutnej czołówki, światowe top10 - kogoś, kto w razie potrzeby w pojedynkę wygra nam mecz.

Lewy bardzo się rozkręcił w poprzednim sezonie i był ważnym elementem BVB, ale nie wygrywał ich meczów sam. Nie jest zawodnikiem dobrym na tyle, żeby z miejsca posadzić na ławce Matriego i Quagliarellę (i Boriello :D ) Jako, że jest Polakiem, do tego bardzo sympatycznym, życzę mu jak najlepiej i nie chciałbym, żeby zmarnował się na ławce Juventusu.
Ja was nie ogarniam jednak.
Matri - 10 bramek.
Quag - 4 bramki.
Vucnić - 9 bramek.
Boriello - 3 bramki.

Lewy - 22 bramki. W lidze, która niedawno łyknęła Serie A.

I wy nadal twierdzicie, że "nie jest zawodnikiem dobrym na tyle, żeby z miejsca posadzić na ławce Matriego i Quagliarellę". Nie czaję.Nie byłoby warto byłoby pójść śladem Moggiego i postawić na Roberta? A my wszyscy jak mantra: Cavani, van Persie, Cavani, van Persie, Cavani, van Persie....


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 11:05

@deszczowy a Mirko to nie ma czasem 10 goli w lidze :think:

Szkoda że sam Robert nie pali sie do gry w serie a bo byłby wzmocnieniem, ale cóż preferencji piłkarza nie da się ominąć.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 11:12

Chyba 9 jednak Łolesie.

Deszczowy przedstawia pewien fakt. Prawdą jest, że niejaki Lewandowski strzelił dwukrotnie więcej goli niż nasz najlepszy napastnik. Ale czy to daje gwarancję skuteczności w Serie A i w Champions League? No właśnie, nie wiem czy w naszym położeniu transfer Lewego byłby najbardziej trafnym posunięciem. Poszukałbym kogoś bardziej doświadczonego, który od kilku lat jest zawodnikiem tapmadl.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 11:13

deszczowy pisze:Ja was nie ogarniam jednak.
Matri - 10 bramek.
Quag - 4 bramki.
Vucnić - 9 bramek.
Boriello - 3 bramki.

Lewy - 22 bramki. W lidze, która niedawno łyknęła Serie A.

I wy nadal twierdzicie, że "nie jest zawodnikiem dobrym na tyle, żeby z miejsca posadzić na ławce Matriego i Quagliarellę". Nie czaję.Nie byłoby warto byłoby pójść śladem Moggiego i postawić na Roberta? A my wszyscy jak mantra: Cavani, van Persie, Cavani, van Persie, Cavani, van Persie....
być może dlatego, że w Bundeskopance łątwiej się strzela gole, a bożyszczami tam byli Diego, czy Huntelaar, czy 1 sezon nawet EE. To, że łyknęła Serie A nie świadczy że jest lepsza, lecz że się bardziej spina na Puchar UEFA.
poza tym Lewandowski ? bitch, please... żadnych polskich piłkarzy


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 maja 2012, 11:22

pan Zambrotta pisze:poza tym Lewandowski ? bitch, please... żadnych polskich piłkarzy
Jestem daleki od gloryfikowania polskich piłkarzy tylko dlatego, że są polscy, ale oddajmy cesarzowi co cesarskie. Lewy jest napastnikiem niemal kompletnym (genialnie gra tyłem do bramki, świetny w pojedynkach główkowych, skuteczny, dobry technicznie, dobry w grze kombinacyjnej, notujący wiele asyst/kluczowych podań), a jeszcze bardzo młodym. Jeśli będzie się rozwijał w tym tempie, na co wiele wskazuje, niedługo będzie o nim mowa w kontekście transferu do naprawdę wielkiego klubu. Nie mówią o tym same statystyki, ale przede wszystkim jego gra. Wiem, co mówię, bo oglądałem (ze względu na naszą trójkę) Borussie dosyć regularnie. W Juventusie z taką formą miałby pierwszy plac gwarantowany.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Zablokowany