Ostateczne rozwiązanie kwestii składu Juventusu.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:14

Witam szanownych,
temat zdecydowanie dla najlepszych ekspertów ever.

Proponuję ustalić ostateczny ranking naszych ukochanych zawodników. Raz na zawsze a przynajmniej do następnego sezonu wyjaśnić kto jest lepszy od kogo.
Zabawę zamknę po 3-4 dniach jak uznam, że już nie napływają dalsze głosy. Na zakończenie ogłoszę wyniki i spotkam się z Conte na kawę, gdzie wręczę mu ową listę. Będzie musiał się do niej stosować- to już z nim ustaliłem.

Obrońców pomijamy, bo tam raczej zgodność, a poza tym to nie jest temat do jeżdżenia po Bonuccim. Proszę tu jeździć po kimś innym! 8)

W każdym poście proszę napisać: boczni pomocnicy - i Wasza lista 1-8 oraz napadziory 1-8.
Na koniec podsumowanie i podliczenie punktacji prostym systemem miejsce 1- 10ptk, 2-8ptk, 3-6ptk, 4-5, 5-4, 6-3,7-2, 8-1.

Fajnie byłoby uargumentować choć trochę Waszą kolejność. Argumenty- wolę Vucinicia od Boriello, gdyż ten pierwszy jest lepszy, a drugi jak wiadomo jest leszczem, to nie do końca są argumenty.
W listach są zawodnicy aktualnie wypożyczeni- w końcu to też nasza (współ)własność.
Ofc możecie komentować swoje listy, wyzywać się od słabych znawców itd.

Proszę tylko o pisanie nazwisk naszych piłkarzy, a nie ich fantystycznych "każdy ma swoją" ksyw- żeby mi się łatwo liczyło.

Jeżeli ktoś jest wybitnym ekspertem proszę na wstępie to powiedzieć, jego punkty będę liczył podwójnie.

oto nasi nominowani, nasi idole ukochani, nasze złoto 8) :


kategoria nr. 1 Napadziory:
:ball: Alessandro Del Piero
:ball: Mirko Vučinić
:ball: Fabio Quagliarella
:ball: Marco Borriello
:ball: Alessandro Matri
:ball: Vincenzo Iaquinta
:ball: Amauri
:ball: Ciro Immobile

kategoria nr. 2 dla uproszczenia nazywanaboczni pomocnicy wiadomo, że tu są różni pozycjami piłkarze, ale chodzi o prostotę:

:puck: Simone Pepe
:puck: Eljero Elia
:puck: Simone Padoin
:puck: Emanuele Giaccherini
:puck: Miloš Krasić
:puck: Marcelo Estigarribia
:puck: Sebastian Giovinco
:puck: Jorge Andrés Martínez

Pasquato, Ekdal, Giandonato, Rossi i Taider nie dostali nominacji, bo nie spełnili wymogu zaistnienia jakkolwiek w Juve, natomiast jak ktoś koniecznie chce, to możecie ich wrzucać też.


moja lista
napadziory -1. Del Piero. 2. Matri 3.Quagliarella 4. Amauri 5. Vucinic 6. Iaquinta 7. Boriello 8. Immobile
boczni pomocnicy:
1. Pepe 2. Giovinco 3. Krasic 4.Giaccherini 5. Elia 6. Estigarribia 7. Padoin 8.Martinez
ja nie argumentuje, bo już i tak post długi.

Zapraszam!
Nie wstydźcie się :whistle:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:19

Supersonic pisze: :puck: Eljero Elia (...)
Pasquato, Ekdal, Giandonato, Rossi i Taider nie dostali nominacji, bo nie spełnili wymogu zaistnienia jakkolwiek w Juve.
Coś mi tu nie pasuje :think: Ktoś wie jak Elia gra?


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:23

Ouh_yeah pisze:
Supersonic pisze: :puck: Eljero Elia (...)
Pasquato, Ekdal, Giandonato, Rossi i Taider nie dostali nominacji, bo nie spełnili wymogu zaistnienia jakkolwiek w Juve.
Coś mi tu nie pasuje :think: Ktoś wie jak Elia gra?
On ma dziką kartę, bo grał na mundialu :twisted:
stahoo pisze:
ps. Kto to 'wybitny ekspert'? Tryumfator zabawy "traf top piłkarzy" ? :)
Nieee tylko 8) Bycie najlepszym ekspertem ever jest wypadkową własnego poczuwania się jako takiego plus pojawianiu się sygnałów dochodzących ze społeczeństwa, że coś może być na rzeczy.
Przykładem może tu być Świerczewski :shock:
Co ciekawe najlepsi eksperci ever, rzadko biorą udział w takich zabawach bo są "ponad" :prochno:
ewerthon pisze:Z tym Amaurim to jakiś żart?
Chcę zgłębić psychikę JP userów. Potraktujmy to jako " czy na pewno dobrze, że już go tu nie ma"
Ostatnio zmieniony 04 marca 2012, 12:40 przez Supersonic, łącznie zmieniany 4 razy.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:31

Supersonic pisze: Ofc możecie wyzywać się od słabych znawców itd.
Juz mi się podoba ta zabawa :prochno:
Potem wrzucę swoją listę.

ps. Kto to 'wybitny ekspert'? Tryumfator zabawy "traf top piłkarzy" ? :)


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:34

Z tym Amaurim to jakiś żart? Przecież facet definitywnie nie jest już naszym zawodnikiem. Czy może chodziło Ci o to, że był jeszcze oficjalnie piłkarzem Juventusu w obecnym sezonie?



1. Alessandro Matri
2. Mirko Vučinić
3. Fabio Quagliarella
4. Alessandro Del Piero
5. Marco Borriello
6. Vincenzo Iaquinta
Amauri
Ciro Immobile

Z atakiem ostatnio sprawa jest bardzo ciężka. Jeszcze w pierwszej części sezonu wybór był jasny, bo liczyło się tylko dwóch napastników. Dzisiaj nie można jednoznacznie określić który z nich będzie się prezentował najlepiej. Oceny Amauriego i Immobile się nie podejmuję, bo pierwszego w ogóle nie biorę pod uwagę, a drugi to dla mnie wielka niewiadoma, zresztą w przyszłym sezonie na pewno nie zagra w Juve, tak samo jak Borriello /+ Iaquinta.



1. Simone Pepe
2. Emanuele Giaccherini
3. Sebastian Giovinco
4. Simone Padoin
5. Miloš Krasić
6. Eljero Elia
7. Marcelo Estigarribia
8. Jorge Andrés Martínez

Tutaj wybór dla mnie jest jasny. Giovinco byłby wyżej, ale moim zdaniem nie grałby u nas jako skrzydłowy. Od Padoina w dół trudno cokolwiek powiedzieć, ponieważ reszta zawodników to po prostu miernoty.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:38

stahoo pisze:ps. Kto to 'wybitny ekspert'? Tryumfator zabawy "traf top piłkarzy" ? :)
na pewno nie ja :prochno:

zabawa trochę bez sensu, bo:
Jak oceniać Amauriego, Martineza, Giovinco czy Elię?
Jak sklasyfikować Giaccheriniego, czy Pepe, Krasicia?
Jak żyć premierze?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:39

To Padoin jest boczny czy umieściłeś go tam, żeby też było 8? :think: I skąd pomysł, że Giovinco to pomocnik? W Parmie gra - jakby Ci to powiedzieć, żeby Cię nie urazić - jako napadzior... :whistle:

Aha, oceniamy ogólnie rozumianą superowość piłkarza czy poziom, jaki prezentuje na boisku? Bo jeśli to drugie, to Twoje listy są bez sensu. :smile:



PS. Nie zakładaj tematów na kacu. :prochno:


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:41

"Ostateczne rozwiązanie"? Wyjątkowo interesujący dobór... hmmm... nazwy tematu.

Listę wrzucę jak wrócę ze spaceru.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:43

pan Zambrotta pisze:Jak sklasyfikować Giaccheriniego, czy Pepe, Krasicia?
Jaki masz problem z Giaccherinim i Pepe?
evilboy pisze:To Padoin jest boczny czy umieściłeś go tam, żeby też było 8?
Padoin w Atalancie w tym sezonie połowę meczów grał na boku a połowę na środku więc jest w sumie i tym i tym. :think:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:45

Ouh_yeah pisze:Jaki masz problem z Giaccherinim i Pepe?
raz grają w przedniej formacji, raz w pomocy ?
Giach to skrzydłowy w 4-3-3, bądź box-to-box w 4-3-3, bądź skrzydłowy w 4-4-2
Pepe skrzydłowy w 4-3-3, boczny pomocnik w 3-5-2
No i Padoin...
:think:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:51

Nie zawiedliście mnie :D

Robienie zabaw z wieloma najlepszymi ekspertami ever ma to do siebie, że najpierw trza dorozumieć milion kwestii, a więc:

Wyobraźcie sobie, że macie wysłać listę do FF 1-8. Nikogo tam nie interesuje jak ich uszeregowaliście. Zapytajcie sumienia jeśli trzeba :) Freestyle.

Że pozycje nie zawsze są takie same. No nie są. Dudka grywa wszędzie i jakoś daje radę :)

evilboy jest problem z Giovinco bo pasuje i tu i tu, ale ponieważ za bardzo ustawia wszystkich po kątach i pyskuje nie trafił do najbardziej prestiżowej kategorii napadziorów. No i żeby było po 8.
Alkomat nic nie pokazał!
:twisted:

pan Zambrotta tym razem nie ma nagród indywidualnych, więc nie musisz włączać programów do analizy technicznej i wrzucać listy 23:47 ostatniego dnia. Możesz już :prochno:

Dyskusje o kształtach listy uznaję za zamkniętą- nie przypominam sobie abym Was o to pytał :D
Ostatnio zmieniony 04 marca 2012, 12:52 przez Supersonic, łącznie zmieniany 1 raz.


eXoN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2012
Posty: 169
Rejestracja: 10 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:51

Boczni Pomocnicy:

1.Sebastian Giovinco - jeżeli miałby u nas grać na boku w 4-3-3.
2.Simone Pepe
3.Emanuele Giacherini
4.Eljero Elia
5.Milos Krasic
6.Simone Padoin
7.Marcelo Estigarribia
8.Jorge Martinez

Tak na prawdę to tylko pierwsza trójka powinna być w Juventusie, reszta nie zasługuje na to. Najwyżej dałem Eliero, ponieważ dostał najmniej szans w przeliczeniu na czas jaki się w Juve znajduję. Padoin to jedna wielka niewiadoma.

Atak:

1. Mirko Vucinic
2. Alessandro Del Piero
3. Alessandro Matri
4. Fabio Quagiarella
5.Vinzenzo Iaquinta
6. Marco Boriello
7. Ciro Immobile
8. Amauri

Szpicę ataku mamy do kupy. Dlatego i Quagiarella i Matri są nisko, według mnie tacy zawodnicy powinni być tylko rezerwowymi.


Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy!
Giampiero Boniperti
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:53

Oj czepiasz się. Równie dobrze nie można porównać Matriego z Vuciniciem. Skup się i spróbuj ich sklasyfikować według tego jak robią na boisku to co potrafią najlepiej :think:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 12:59

Supersonic pisze:Ofc możecie komentować swoje listy, wyzywać się od słabych znawców itd.
Był taki, któremu rzuciłem wyzwanie ostatnio, ale nie podjął rękawicy. Wolał stworzyć swoje królestwo, w którym rządził niepodzielnie.

Na wstępie zapowiadam, że jestem wybitnym ekspertem (kilkadziesiąt miejsc wyżej od Zambrotty zobowiązuje).

kategoria nr. 1 napadziory:
Matri
Vucinic
Del Piero
Quagliarella
Immobile
Iaquinta
Amauri = Boriello

kategoria nr. 2 dla uproszczenia nazywana boczni pomocnicy:
Giovinco
Pepe
Giaccherini
Elia
Padoin
Estigarribia
Krasic
Martinez


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2012, 13:10

Przy takiej argumentacji, mogę wziąć udział w zabawie :P

Napadziory:
1. Fabio Quagliarella
2. Mirko Vučinić
3. Alessandro Del Piero
4. Alessandro Matri
5. Ciro Immobile
6. Vincenzo Iaquinta
7. Marco Borriello
8. Amauri

Krótkie uzasadnienie:
Wyższość Fabio nad resztą wynika poniekąd z tego, że jest lepszy, poniekąd z tego, że go lubię. :prochno: Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt: pisałem o tym już pierdyliard razy - piękne gole, duża łatwość w oddawaniu strzałów, umiejętność zastawienia się i odegrania. Jestem pewien, że gdyby dostawał tyle szans co Matri, jego bilans bramkowy byłby lepszy (niż Matriego, nie niż aktualnie :prochno: ). Vucinić ostatnio w opadającej formie, ale przynajmniej ma jakąś technikę. Technikę ma też Alex, ale starość nie radość. Dolną część tabeli otwiera Immobile, którego od wymienionych poniżej różni fakt, że strzela bramki i że jest młody. :wink:

Boczni nieudacznicy:
1. Sebastian Giovinco
2. Simone Pepe
3. Emanuele Giaccherini
4. Simone Padoin
5. Marcelo Estigarribia
6. Eljero Elia
7. Milos Krasic
8. Jorge Martinez

Krótkie uzasadnienie:
Giovinco na pierwszym, bo dużo biega, jest fajny technicznie i pewnie laski ze wzrostem do 1,60 na niego lecą. Pepe u Conte bardzo odżył, Giaccherini to tańszy substytut Sebastiana. Padoin wysoko, bo nie zdążył jeszcze zmarnować tylu szans co Krasić ;) Z Elią i Martinezem mamy problem typu "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Podobno grają w piłkę, ale nikt za bardzo nie wie jak, więc na tyłach.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
ODPOWIEDZ