Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 17:51

I sprawy zaczynają się komplikować. Bayern podobno mocno zainteresował się osobą Dzeko, a jak wiadomo Bawarczycy zazwyczaj dostają to czego chcą-my na polu finansowym nie mamy z nimi szans. Nie mamy szans na transfer z Hiszpanii (Higuain), Rossi się zepsuł, pozostaje Jovetic i to byłby chyba złoty środek.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 17:54

Nevermind pisze:Pomimo tego, że Vucinic nie strzela zbyt wiele, często emanuje nonszalancją i ma gorącą głowę miał spory wpływ na uszeregowaniu ataku pozycyjnego.
Prawda.
Nevermind pisze:Według mojej opinii to właśnie Mirko jest zdecydowanie najlepszym technicznie zawodnikiem w całej kadrze.
Nieprawda. Del Piero.
Nevermind pisze: Vucinic w obecnym sezonie jest fenomenalny, powtarzam fenomenalny.
Nieprawda. Jest dobry, czasami bardzo dobry, do fenomenalności mu trochę brakuje.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
SSMM88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2012
Posty: 10
Rejestracja: 02 marca 2012

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 17:54

Niby dostaje to czego chce, ale w sprawie Vidala z nimi wygralismy i ten gra u nas.


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 17:54

Bruce Badura pisze:I sprawy zaczynają się komplikować. Bayern podobno mocno zainteresował się osobą Dzeko, a jak wiadomo Bawarczycy zazwyczaj dostają to czego chcą-my na polu finansowym nie mamy z nimi szans.
:)
to samo z Diego

Jakby oni niby chcieli na boisku zmieścic Dzeko i Gomeza? Bośniak raczej nie pójdzie z ławki City na ławę w Bayernie.


onliforpipul
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:02

SSMM88 pisze:Niby dostaje to czego chce, ale w sprawie Vidala z nimi wygralismy i ten gra u nas.
Wówczas mieliśmy dwa atuty: w Leverkusen nie chcieli wzmacniać bezpośredniego rywala, a sam Vidal dużo bardziej chciał grać u nas niż w Bayernie. Teraz pierwszego atutu już nie ma, zostaje tylko drugi bo z tego co pamiętam to Dżeko sam mówił że jest kibicem Juve.
Zawidowianin pisze: Jakby oni niby chcieli na boisku zmieścic Dzeko i Gomeza? Bośniak raczej nie pójdzie z ławki City na ławę w Bayernie.
A i sprzedaż/posadzenie na ławce będącego w doskonałej formie i świetnie wkomponowanego w zespół Gomeza też raczej nie wchodzi w rachubę.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:08

zahor pisze:
pumex pisze: Sorry, to nie czarnowidztwo. Transakcja w takiej postaci o jakiej dyskutujemy jest po prostu nierealna
Też tak to widzę. Czy ktoś z was potrafi wskazać kiedy ostatnio w poważnej piłce doszło do transferu, w którym w ramach rozliczenia zostaliby oddani trzej piłkarze?
Nie wiem skad sie wzielo to, ze mamy oddac cala trojke (czworke?) za Cavaniego ; /

Dla mnie bylo to jasne, ze oferta przy zalozeniach opisywanych w prasie sugeruje pewna wartosc pieniezna i ktoregos z pilkarzy wyzej wymienionych (Melo, Krasic, Immobilie, Matri). Czyli np. 25m + Matri. A plusem Naszym jest po prostu to, ze wszyscy Ci gracze mieliby szanse na odnalezienie sie w Neapolu. Daje to Nam wieksza palete rozwiazan.

Ktos zwrocil slusznie uwage, ze problemem moga byc zarobki niektorych pilkarzy, dlatego tez wydaje mi sie po prostu, ze to jest NASZA PROPOZYCJA. Byc moze De Laurentis przedstawil swoja ocene wartosci pienieznej Cavaniego, a my w zamian zaproponowalismy odpowiednia kwote i karte ktoregos z tych pilkarzy (np. Krasicia) dajac jednoczesnie Napoli prawo wyboru sposrod innych graczy, ktorych jestesmy w stanie odstapic (Melo, Immobile, Matri).

Jak na moje oko to brzmi to zdecydowanie bardziej logicznie, niz Melo + Krasic + Immobile + Matri = Cavani.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:24 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:24

Akurat Vucinic kompletnie odmienił styl gry naszych zawodników. Tak jak w poprzednim sezonie dominowała długa piłka na Matriego, tak teraz jesteśmy świadkami ataku pozycyjnego. Nie przeszkadza mi, że Mirko sporo traci i gra chaotycznie. W Juventusie póki co jest magikiem nie do zastąpienia i widzi to przede wszystkim Conte. Najlepsze jest to, że on przecież może grać jeszcze lepiej. Gra niekonwencjonalnie jako jedyny z naszych napastników. Wybaczam mu nawet idiotyczną czerwoną kartkę z Bologną.
To tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena i każdy z was może się ze mną nie zgadzać. Tak jak byłem sceptykiem przed transferem Mirka, tak teraz przecieram oczy ze zdumienia.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:28

jakku1 pisze:Nie wiem skad sie wzielo to, ze mamy oddac cala trojke (czworke?) za Cavaniego ; /
Wiadomo, że bezgotówkowa wymiana w ogóle nie wchodzi w grę a propozycja: nasza czwórka = Cavani nie ma prawa bytu. Chodziło mi ogólnie o transfer Cavaniego z wykorzystaniem wymiany. Zresztą ogólnie jak ma się wartość opcji "Cavani" do wypowiedzi Marotty o braku możliwości wydania grubej kasy na jednego piłkarza? :think: Szacunkowa wartość takiej operacji (niezależnie pod jaką postacią) wynosiłaby na pewno powyżej 35mln. W transfer warty około 25mln jeszcze bym uwierzył, ale tutaj...
Nevermind pisze:Akurat Vucinic kompletnie odmienił styl gry naszych zawodników.
Ja ciesz nie pierdziele :shock: Vucinic, a nie Conte?
alina pisze:Dziwi mnie również narzekanie na MV, skoro np on ma jedno świetne zagranie a potem 2 straty, skoro jego odpowiednik z prawej strony ma np 6 głupich strat w meczu jednocześnie nic nie wnosząc do gry.
Wynika to chyba właśnie z tego, że po Pepe nikt się nie spodziewa cudów, każdy wie, że jest wyrobnikiem. Natomiast Vucinic, jak sam widzisz, w powszechnej opinii jest uważany za fantasistę, a od takich się wymaga.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:31 przez pumex, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:29

pumex pisze:patrząc na transfer Vucinica prostolinijnie, nie był on udany. Smuci mnie, że tak wyszło, ale cieszy, że coraz więcej ludzi widzi wady tego zawodnika i przestaje obok nazwiska Vucinicia stawiać fap emoticon.
Au contraire, Pumi. Większość ludzi właśnie jeździła po Vuciniciu i pisała jaki on to nie jest słaby i przepłacony i dopiero po jakimś czasie Mirko zaczął przekonywać niektórych. Zbiorowego fapania nad nim jakoś nie widzę.

Ja się z tego transferu cieszę, ale Mirko gra trochę słabiej, niż się spodziewałem. Umie lepiej.

Dziwi mnie również narzekanie na MV, skoro np on ma jedno świetne zagranie a potem 2 straty, skoro jego odpowiednik z prawej strony ma np 6 głupich strat w meczu jednocześnie nic nie wnosząc do gry.
Bruce Badura pisze:I sprawy zaczynają się komplikować. Bayern podobno mocno zainteresował się osobą Dzeko, a jak wiadomo Bawarczycy zazwyczaj dostają to czego chcą-my na polu finansowym nie mamy z nimi szans.
Vide: Vidal :smile:
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:31 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:30

Jestem zdania, że Cavani nie przejdzie do Juve na 99,99999999999999999999999999999999999999999%. Dlaczego?

- Napoli to nie Palermo a De Laurentiis to nie Zamparini. Palermo to w pewnym sensie klub filialny, który żyje z ogrywania piłkarzy i sprzedawania ich z zyskiem natomiast Napoli aspiruje do walki o scudetto
- De Laurentiis nas nie lubi co dał po sobie poznać w kilku wywiadach
- Marotta nie zwykł przepłacać a "standardowej" oferty Napoli nie przyjmie
- będzie na pewno duże zainteresowanie Cavanim ze strony zagranicznych klubów. Na bank De Laurentiis będzie wolał go sprzedać za granicę niż wzmacniać kluczowego rywala

Ktoś pisał o Montolivo - moim zdaniem, za kontrakt na kwotę przynajmniej 2,5 mln euro się nie opłaca zatrudniać. Koleś tak jakby się zatrzymał w rozwoju a ma już 28 lat. Lepiej kupić kogoś bardziej perspektywicznego.

Matri nie odejdzie skoro był z nim przedłużany kontrakt. W przejście do Rosji o którym była mowa jakiś czas temu nie wierzę tym bardziej po ostatnim wywiadzie z Alessandro.

Co do Vucinicia to gra nie na miarę oczekiwań ale Conte widzi w nim kluczowego zawodnika i najpewniej takim pozostanie.

EDIT: Byłbym zapomniał: 3000! Niech żyje spamer Mietek :)
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:54 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:34

alina pisze:Dziwi mnie również narzekanie na MV, skoro np on ma jedno świetne zagranie a potem 2 straty, skoro jego odpowiednik z prawej strony ma np 6 głupich strat w meczu jednocześnie nic nie wnosząc do gry.
Myślę, zę to akurat jest spowodowane innymi wymaganiami - Vucinić został sprowadzony tak trochę w zastępstwie tego zapowiadanego wielkiego 'cracka' (czy jak to tam było) i od niego wymaga się dużo. Pepe - wystrzelił nam na jeseni, ale nikt się nie spodziewał po nim takiej formy. Vucinic jest w stanie grać lepiej, co do Pepe (bez kolejnego cudownego wystrzału) moze być ciężko

e: @Wojt :lol: dokładnie :smile:
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:38 przez mati888, łącznie zmieniany 1 raz.


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:36

W mercado po piersze trza się pozbyć Conte, bo nie daje grać Elii ;///


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
rh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 212
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:39

czegos tutaj nie rozumiem. Staracie sie wymienic Matriego, Krasicia i Melo na Cavaniego co wogole jest pomyslem z kosmosu, niemozliwym do zrealizowania. Staracie sie udowodnic ze Melo moglby i chcialby cos udowodnic Juve w Napoli (a on ma Juve gleboko w zadzie bo podoba mu sie jak turek placi). Mowicie ze Matri moglby stac sie supersnajperem w Napoli (taaaa tak jak u nas) a nie pamietacie ze dopiero podpisal kontrakt i nawet jakby co to trudno by bylo go stad wygonic. Poza tym w Turynie zapewne nikt tego nie chce. Mooooooze Krasic by przeszedl ale i ten ciagle powtarza ze chce conajmniej tak dobry kontrakt jak w Juve a jak wiadomo w Napoli takiego nie dostanie.
Kolejna durnota jest to ze wszyscy dookola mowia ze Napoli nie zagra w LM to trio musi odejsc. Noszzz litosci Panowie. Napoli ma bogatego patrona, ktory nie po to ustala zaporowe ceny zeby wlasnie ich sprzedac. Z reszta swego czasu juz powtarzal ze Napoli jest na tyle bogate ze nie musi sie bac wyprzedazy. Co wiecej kojarzy sie z systematycznie i logicznie budowana ekipa.
I najwazniejsze na koniec.. kto powiedzial ze wogole Cavani czy Lavezzi zechce przechodzic do Juve? Gadacie jakby to bylo logiczne ze tego pragnie a zebyscie sie nie zdziwili jak jutro gwiazdor powie ze nigdzie nie idzie.
Troche obiektywizmu i logiki Panowie:)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:40

Nevermind pisze:Akurat Vucinic kompletnie odmienił styl gry naszych zawodników. Tak jak w poprzednim sezonie dominowała długa piłka na Matriego, tak teraz jesteśmy świadkami ataku pozycyjnego.
Warto dodać że w zeszłym sezonie traciliśmy też masę goli, a teraz dzięki Vuciniciowi mamy najmniej wpuszczonych bramek w lidze.
A tak na poważnie - nie uważasz że fakt, że zmienił się trener a do drużyny dołączył najlepszy rozgrywający we Włoszech, a może i na świecie, mógł wpłynąć na odmianę stylu gry w sposób bardziej znaczący niż przyjście Vucinicia?
alina pisze: Dziwi mnie również narzekanie na MV, skoro np on ma jedno świetne zagranie a potem 2 straty, skoro jego odpowiednik z prawej strony ma np 6 głupich strat w meczu jednocześnie nic nie wnosząc do gry.
Może dlatego, że jego odpowiednim jest kiepsko wyszkolonym technicznie rzemieślnikiem, który ma tyrać, pracować w ataku i obronie, podczas gdy Vucinić ma być tym technikiem który spaceruje po boisku, ale jednym zagraniem ma odmieniać losy meczu. Może również dlatego, że został kupiony za 15 baniek do pierwszego składu a nie za 10 na ławkę.
Swoją drogą to mnie akurat tak bardzo nie drażni fakt, że MV ma jedno świetne zagranie a potem dwie straty - Pirlo też się to czasami zdarza, trzeba czasem podjąć ryzyko. Problemem Czarnogórca jest to że on zagra jedno świetne spotkanie a potem pięć słabych.
Mietson pisze:Jestem zdania, że Cavani nie przejdzie do Juve na 99,99999999999999999999999999999999999999999%. Dlaczego?
Ja też uważam że jest dużo bardziej prawdopodobne że on do nas nie trafi, niż że trafi. Ewentualnej szansy upatrywałbym w tym, że Napoli nie wejdzie do LM, piłkarze będą lekko naciskać na sprzedaż, ofert zza granicy jakoś nie będzie widać i De Laurentiisowi zmięknie faja. Ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz że Napoli, wiedząc że lukratywnej oferty należy się spodziewać najpewniej z Anglii, będzie czekać do końca okna z ewentualną sprzedażą (wiadomo że Angole lubują się w transakcjach last minute). A jak nie nadejdzie - trudno, nie ma chyba aż takiego ciśnienia.
rh pisze:Mooooooze Krasic by przeszedl ale i ten ciagle powtarza ze chce conajmniej tak dobry kontrakt jak w Juve a jak wiadomo w Napoli takiego nie dostanie.
Naprawdę sądzisz że jak Krasić nie dostanie takiego kontraktu, jak ma teraz (a na 99% nie dostanie) to będzie wolał przesiedzieć kolejny rok na trybunach? Raz, że chyba nie jest aż tak pazerną pijawą jak Amauri, dwa, że chyba umie też liczyć. Jeżeli Conte dalej będzie realizować swój projekt (a wiele na to wskazuje) to gość najpewniej już w Juve nie powącha murawy. Kontrakt mu wygaśnie w 2014 r. i facet będzie mógł już skończyć karierę, bo kto zatrudni piłkarza który od trzech lat nie gra? A tak zarobi może trochę mniej, ale będzie mieć widoki na przyszłość.
rh pisze: I najwazniejsze na koniec.. kto powiedzial ze wogole Cavani czy Lavezzi zechce przechodzic do Juve? Gadacie jakby to bylo logiczne ze tego pragnie a zebyscie sie nie zdziwili jak jutro gwiazdor powie ze nigdzie nie idzie.
Wydaje mi się że całe te rozważania są na ewentualność taką, że Napoli zabraknie za rok w LM i wtedy być może któryś z tych panów stwierdzi że on by jednak chciał w Europie zagrać. Bo w przeciwnym wypadku faktycznie ciężko się łudzić że Cavani będzie się palić do przeprowadzki.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 18:55 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 18:54

Cavani? Byłoby super, ale nie ma szans na ten transfer. Nie z De Laurentiisem u sterów Napoli.
Cavani + Lavezzi -> :dance: Szkoda, że takie transfery są nie realne. Szczerze mówiąc, to chyba nawet Argentyńczyka wolałbym bardziej.


Zablokowany