Cenzura Internetu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
bastek13

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2007
Posty: 51
Rejestracja: 13 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:07

My tu sobie gadu gadu, a tymczasem za naszymi plecami cenzura zdaje się opanowywać internet. Dzisiaj poszły serwery megaupload i megavideo, a to dopiero początek. W przyszłym tygodniu Tusk ma podpisać ACTA, nie pytając nikogo o zdanie. Niedawno przypomniałem sobie film V jak Vendetta, i tak sobie myślę ile nam brakuje do wizji świata tam przedstawionej.

Dla jeszcze nieznających tematu, o ile są tacy:
http://www.youtube.com/watch?v=b0S2I06d ... r_embedded


Juventus był nieprawdopodobnie silny, tak wielki i mocny jak pełen talentów. Już samo stanie koło nich w tunelu było onieśmielające.
~G. Neville
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:10

Co do MegaVideo to zeby byc obiektywnym: Caly czas myslalem, ze ten serwis nie robi nic nielegalnego, placilo sie tam za konta premium, byly limity, klikalo w reklamy wszystko to generowalo zysk, przychod megavideo. A koncem koncow sie okazuje, ze nie mieli zadnej umowy, porozumienia z wytworniami filmowymi, RIAA, whatever, tylko po prostu sprzedawali ukradziony towar. A to juz jest niemoralne, zeby nie mowic, ze przestepstwo.
Z jednej strony jestem za tym co zrobili a z drugiej gdzie ja teraz bede discovery ogladac? :(
Co do ACTA to jeszcze to nie weszlo i juz w sejmie byly protesty przeciw temu.





KLIK ==>www
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:16

Bartek88 pisze:Co do MegaVideo to zeby byc obiektywnym: Caly czas myslalem, ze ten serwis nie robi nic nielegalnego, placilo sie tam za konta premium, byly limity, klikalo w reklamy wszystko to generowalo zysk, przychod megavideo. A koncem koncow sie okazuje, ze nie mieli zadnej umowy, porozumienia z wytworniami filmowymi, RIAA, whatever, tylko po prostu sprzedawali ukradziony towar.
Padłem.
Bartek88 pisze:A to juz jest niemoralne, zeby nie mowic, ze przestepstwo.
Pełna zgoda.

Ciekawe czy będzie o tym w naszych wieczornych serwisach informacyjnych, a jeśli tak to w jaki sposób zostanie to "podane" przeciętnemu Kowalskiemu.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:28

Mnie rozwaliło coś innego.
Według nich zamknięcie Megaupload/Megavideo nastąpiło po dwóch latach śledztwa.
FBI potrzebowało 2 lat śledztwa, żeby ustalić, że Megavideo jest nielegalne.

Na filmach to trochę inaczej wyglądało :think:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:40

Dziwne, że rs'y, hotfile i inne serwery jakoś działają, a tylko MU jest odpowiedzialny za piractwo w necie. Chociaż na przestrzeni tych ostatnich lat sporo serwisów już zamknięto - Mininova, The Pirate bay, w Polsce zamknięto odsiebie.pl... cóż - piractwa nikt nie wypleni. Wrócimy do sytuacji przed 10 lat, gdzie będzie cwaniak stał przed giełdą ze stosem wypalonych płyt i będzie sprzedawać po 12 zł. Tak więc obecne ruchy wypromują ludzi, którzy będą znowu zarabiac na piractwie, bo teraz nikt nie zyskuje :whistle:
Ouh_yeah pisze:Na filmach to trochę inaczej wyglądało
na tych DVDRip, czy TS?


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 17:56

Zamkneli MU i MV poniewaz mieli niby dowody w postaci ich korespondencji na to, ze swiadomie stworzyli ten serwis by szerzyć proceder piractwa.
Pan Zabmrotta pisze:Wrócimy do sytuacji przed 10 lat, gdzie będzie cwaniak stał przed giełdą ze stosem wypalonych płyt i będzie sprzedawać po 12 zł. Tak więc obecne ruchy wypromują ludzi, którzy będą znowu zarabiac na piractwie, bo teraz nikt nie zyskuje
Tutaj trzeba zmienic mentalnosc ludzi. Po pierwsze tych co wprowadzaja te filmy/seriale na rynek a po drugie zwyklych konsumentow. Jak by ktos mial zaplacic 2zl za obejzenie filmu przy swiadomosci, ze sciaganie z internetu czy ogladanie online za free nie jest za uczciwe to inaczej by to wszystko wygladalo. A nie żądać 50zl za plytke dvd z filmem po ktora trzeba jeszcze pojechac. Co juz jest wg. mnie przestarzale przy obecnym stanie przepustowosci internetu i nosnikow typu pendrive.
Padłem.
Wiesz..po prostu nawet przez mysl mi to nie przeszlo aby to sprawdzic. Ogladalem sobie serial, po 72 min.wyskakiwalo okienko o limicie, po ktorym trzeba bylo odczekac godzine lub zaplacic im za konto premium aby ogladac bez niedogodnosci - przekonany,ze po to sa te limity aby wytwornie filmowe tez cos mialy z tego. A tu sie okazuje,ze jednak dobrze miec adsl.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, 18:05 przez Bartek88, łącznie zmieniany 1 raz.





KLIK ==>www
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:02

Bartek88 pisze:Tutaj trzeba zmienic mentalnosc ludzi. Po pierwsze tych co wprowadzaja te filmy/seriale na rynek a po drugie zwyklych konsumentow. Jak by ktos mial zaplacic 2zl za obejzenie filmu przy swiadomosci, ze sciaganie z internetu czy ogladanie online za free nie jest za uczciwe to inaczej by to wszystko wygladalo. A nie żądać 50zl za plytke dvd z filmem po ktora trzeba jeszcze pojechac. Co juz jest wg. mnie przestarzale przy obecnym stanie przepustowosci internetu i nosnikow typu pendrive.
Nie chcę tutaj robić za obrońcę wytwórni płytowych, bo sam często kupuję w sklepie peb i byłbym hipokrytą twierdzić inaczej, ale powyższe gadanie to stękanie typowego polaczka. Zawsze cena będzie dla nich za wysoka.
Ludzie znad wisły chcieliby, żeby film, na który wydano grube pieniądze i poszła masa trudu i wysiłku, kosztował piątaka. Cwaniaczki, hehe.
Codziennie wydajesz bzdurne pieniądze na dziwki, koks i alkohol, gdyby Ci zależało na filmie, to bys sobie uzbierał.
Na iTunes masz kawałki za dolara i mniej. sciągasz legalnie, czy kupujesz na pebie? no własnie. zawsze będzie za drogo.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:07

Ja mam takie, być może głupie pytanie, więc nie będę prosił, żeby mnie nie wyśmiewano.

Czy chomikuj.pl jest legalne?


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:12

Rynku fonograficznego tutaj nie mieszkajmy do tej rozmowy chodzby z tego powodu: http://img808.imageshack.us/img808/4586 ... fitpie.gif .

Jak mi zalezy na filmie to ide do kina :wink: Za drogo nie za drogo, zalozmy ze ogladasz 15 filmow w miesiacu. po 50 zl to daje spora sume, wiekszosc nie tylko polaczkow ale europejczyckow stwierdzi, ze za to mozna kupic sporo dziwek, koksu i alkoholu , ze sie nie oplaca, wiec moze 10% zrobi tak jak napisales, odlozy na dobry film.
A jak ceny beda nizsze to i wiecej sie sprzeda, firmy wiecej zarobia i co najwazniejsze zmniejszy sie piractwo. Trzeba zapobiegac a nie tylko zwalczac.
Juz nie ma roku 2000 gdzie dvd byla nowoscia, superjakoscia i filmy byly tylko dostepne w kinie, w wypozyczalni i na dvd/kasetach. Teraz jest internet, czasy sie zmienily. Wprowadza cenzure internetu, wszystko przeniesie sie na TOR, wprowadza cenzure TORu, stworza cos alernatywnego.
Chodz powinno byc tak, ze jak na cos nie masz pieniedzy to nie kupujesz - ale ja to zrozumiem, Ty to zrozumiesz, Mietson to zrozumie ale typowy zjadacz chleba zyjacy na tym swiecie, patrzacy tylko na swoj nos juz nie.

@Mietson: udostepnianie plikow jest nielegalne. Czy to na torrentach, czy na chomikuj. Ale tylko jak wrzucasz je innym :wink: - chyba ze cos sie zmienilo w prawie i o tym nie wiem :?
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, 18:21 przez Bartek88, łącznie zmieniany 4 razy.





KLIK ==>www
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:14

Bartek88 pisze:Jak mi zalezy na filmie to ide do kina :wink: Za drogo nie za drogo, zalozmy ze ogladasz 15 filmow w miesiacu. po 50 zl to daje spora sume, wiekszosc nie tylko polaczkow ale europejczyckow stwierdzi, ze za to mozna kupic sporo dziwek, koksu i alkoholu , ze sie nie oplaca, wiec moze 10% zrobi tak jak napisales, odlozy na dobry film.
A jak ceny beda nizsze to i wiecej sie sprzeda, firmy wiecej zarobia i co najwazniejsze zmniejszy sie piractwo. Trzeba zapobiegac a nie zwalczac
50 zł? Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć taniej. I mówię o pełnych wydaniach DVD, nie żadne VCD i to dobrych filmów. Mam takich całą półkę.

Do tego wydania z gazet albo jakieś kolekcje - to też są niezłe okazje i należy je wykorzystywać jak Galiani a nie przepłacać jak Marotta :prochno:
No i rzecz jasna są jeszcze wypożyczalnie. Tam to ja majątek zostawiłem :D
Bartek88 pisze:@Mietson: udostepnianie plikow jest nielegalne. Czy to na torrentach, czy na chomikuj. Ale tylko jak wrzucasz je innym :wink: - chyba ze cos sie zmienilo w prawie i o tym nie wiem :?
Aha, no tak sądziłem. Dzięki za pomoc.

Jeśli chodzi o mnie, to jednak nie wyrosłem z piracenia i prędko tego nie zrobię. Ostatnio kupiłem sobie 4 płyty z muzyką za prawie 190 zł i z tego jestem bardzo zadowolony i zamierzam kupić kolejne zamiast ściągać album z torrentów ale nie wyobrażam sobie płacenia za oglądanie NBA, Legii i Juventusu, szczególnie, że jedna platforma mi tego nie zapewni. Tak samo jak nie wyobrażam sobie kupowania seriali bo na to pójdzie majątek. Nie mówiąc o tym, że bardzo wiele z nich jest trudno dostępnych, o ile w ogóle są.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, 18:26 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:20

Bartek88 pisze:Tutaj trzeba zmienic mentalnosc ludzi. Po pierwsze tych co wprowadzaja te filmy/seriale na rynek a po drugie zwyklych konsumentow. Jak by ktos mial zaplacic 2zl za obejzenie filmu przy swiadomosci, ze sciaganie z internetu czy ogladanie online za free nie jest za uczciwe to inaczej by to wszystko wygladalo. A nie żądać 50zl za plytke dvd z filmem po ktora trzeba jeszcze pojechac. Co juz jest wg. mnie przestarzale przy obecnym stanie przepustowosci internetu i nosnikow typu pendrive.
Mentalności nie zmienisz. Jeśli ktoś nie wyrósł z "piracenia" to już nie wyrośnie. Sam wiem po sobie i swoich znajomych. Jako małolat korzystałem z gier "Verbatim" na PSX'a. Obecnie "jaram się" możliwością własnoręcznego rozpakowania nowej gry na PS3 i postawienia na regale koło TV. Kiedyś ściągałem MP3 na potęge, a dziś uważnie wyszukuje perełki i kupuje CD czy też ściągam ze sklepów jak np. "beatport" czy "juno". Jeszcze kilka lat temu zadowalałem się DivX'ami na monitorze, a teraz chodzę zły, bo premiera "Drive" (na którym byłem w kinie) na Blu-Ray'u opóźni się w naszym kraju najprawdopodobniej o tydzień. Nawet mecze NBA, które można oblukać za free na pirackich stream'ach odpuściłem i od 3 lat płace przeszło $100 rocznie za usługę League Pass i oglądam każdy mecz jaki mi się podoba w jakości HD.

Gadka o tym jakoby obniżenie ceny za album, gre, film spowodowała ukrucenie piractwa też do niczego. Ludzie, którzy kupują i tym samym utrzymują artystów, producentów, wydawców i innych będą kupować "oryginały" nie ważne czy to będzie kosztowało 150 czy 50 zł. Reszta jak piraciła tak będzie piracić. Najwymowniejszym przykładem jest Małysz. Chodzi mi o gre na PC, która w okresie małyszomanii cieszyła się ogromnym wzięciem. Któraś z części, dodawana już w trakcie premiery do gazetki o grach w cenie 12 zł i dostępna w każdym kiosku, markecie, empiku i w wielu sklepikach osiedlowych nie sprawiła, że ludzie nie pobiegli na stadion czy inny bazar. Najlepsze jest to, że sami piraci sprzedający gre z Małyszem za 20-25 zł byli w szoku, że ludzie przepłacają 100%. :lol:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:31

Bartek88 pisze:@Mietson: udostepnianie plikow jest nielegalne. Czy to na torrentach, czy na chomikuj. Ale tylko jak wrzucasz je innym :wink: - chyba ze cos sie zmienilo w prawie i o tym nie wiem :?
mit.

Ten filmik chyba podsumuje wszystkie wywody

powtórzę, sam nie jestem święty. Ale gadanie, że nie kupię bo drogie to zwykła polaczkowość.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:36

pan Zambrotta pisze:Codziennie wydajesz bzdurne pieniądze na dziwki, koks i alkohol, gdyby Ci zależało na filmie, to bys sobie uzbierał.
Dokładnie. Znam nie jednego co to dwa razy w miesiącu zalicza piłkarski wyjazd za swoją drużyną gdzie żeby się nie nudzić w trakcie jazdy to bierze dwie sztuki ropy za 150-200 zł sztuka (o codziennym smoleniu 2-3 piwek nie wspomne), czasem w tygodniu wyskoczy na godzinke do czarnulki z "odloty" czy "roksa" i kolejne póltorej stówy w plecy, raz w miesiącu nowe polo-lolo z łyżwą na piersi za stówke, a jak ma wydać 18 zł na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> film w klimatyzowanej sali to odpowiada, że nie ma pieniędzy/za drogo i poczeka na "dobrą kinówkee" w necie. :doh:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:42

Ja ostatnio sobie kupiłem Sountrack z Powrotu Króla. Pełny Soundtrack, tj 4xCD+ DVD, pozłacany Box i książeczkę z partyturami. Nie ukrywam, że wczesniej miałem to ściągnięte z neta. Ale jak coś jest dobre i wart ceny, zawsze opłaca się kupić. No i ładnie na półce wygląda. Ale ktoś nie rozumie i woli tękać że go nie stać i zawsze będzie miał pod górkę :roll:
W empiku płyty z muzyką filmową są o 30 zł tańsze nawet 2 miesiące po premeirze. Ostatnio wyhaczyłem Dark Knighta po 30 zł w listopadzie. Cena dosyć śmieszna.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2012, 18:53

Ja jak już wspomniałem czaiłem się na Drive na Blu-Ray i chciałem kupić na Allegro "preordera" - najtańsza oferta sprzed dwóch tygodni to prawie 90 zeta. Odłożyłem to na później i obudziłem się wczoraj czyli w dniu planowanej premiery. Podbiłem do Empiku i znalazłem ładne wydanie DVD za 29 zł, Blu-Ray'a nie wypatrzyłem. Gdy zapytałem pracownika to dowiedziałem się, że należy się spodziewać 26 grudnia, bo cała Polska jeszcze nie ma i że film będzie w cenie 69 zł. Od razu złożyłem zamówienie i czekam maila. Dlatego nie boli mnie ta "cenzura", a już "protest" bohaterskich hakerów rozbawił mnie niesamowicie.


Obrazek
ODPOWIEDZ