Cenzura Internetu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 20:34

ACTA jest jakąś nowomową i stąd można spotkać wiele opracowań na ten temat. Jest na tyle szeroka, że da się tam podciągnąć również takie rzeczy jak modyfikowana genetycznie żywność. I tworzenie w tem sposób monopolu. Oprócz "dość ważnej" rzeczy zaprzestania sprzedaży tańszych lekarstw. Nie chodzi ledwie o prawa autosrskie, tylko całą własność intelektualną. Czyli kupowanie licencji na wszystko co w USA, czy Japonii zechcą.
Jakby ta ustawa nic nie zmieniała to by jej nie było i nie wprowadzanoby jej po cichu, nie pracowanoby nad nią przez ładnych kilka lat. Bo inaczej po co to wszystko? To jest całkiem logiczne dla mnie. Nie widzę też nic dobrego w tym, że niby-suwerenne państwa oddają swoich obywateli gdzieś tam, bo muszą.
To, że Pan TW and CO coś tam sobie teraz gada, oznacza tyle, że się spocił i mu jedzie.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 21:44

strong return pisze:ACTA jest jakąś nowomową
Nieeeee jest. Nowomowa polegała na - w dużym skrócie - likwidacji słów i podpinaniu usuniętych znaczeń pod inne istniejące lub całkowitą z nich rezygnację. Kurczę, przepraszam, musiałem, musiałem...

Pomijając to, że się czepnąłem, zgadzam się.

Swoją drogą już widzę jak artyści zarabiają na ACTA.

A leki generyczne i tańsze zamienniki to chyba najważniejsze, niemal totalnie pomijane kwestie w tym dokumencie jak dla mnie. Bo piractwo? Z motyką na Słońce, ludzie. Góra trzy-cztery miesiące i mądre głowy z internetów wymyślą nowe sposoby na ściąganie plików.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 21:47

Ta cała gadka o wolności wypowiedzi itp. jest śmiechu warta - wszyscy wiedzą o co tak naprawdę chodzi, tylko chowają się za wyższymi ideałami.
Czytales w ogole dokument ACTA? Wiesz co sie stanie z forami internetowymi, serwisami do przechowywania plikow/grafiki po ratyfikacji tego? Z cenami za internet? Wszystko zostanie zamkniete, bo nikt ci nie bedzie chcial pojsc siedziec za to co ktos inny wrzucil na strone, ktora zarzadzasz, a ceny pojda tak w gore, ze o szybko rozwijajacym sie internecie bedzie mozna zapomniec. Ze juz nie wspomne o tym, ze to nie oni beda musieli udowodnic Ci, ze jestes winny a raczej Ty im, ze jestes niewinny. Caly ten dokument jest tak napisany, ze jest tam mnostwo furtek do naduzyć, zgodnych z prawem - i to cala ta afera.

A tusk dzisiaj w mediach sie skompromitowal dla mnie maksymalnie. Rozumiem zul spod sklepu, rozumiem slepy maszynista, ale zeby premier europejskiego panstwa nie czytal tego co podpisuje i do tego przyznawal sie jeszcze publicznie to juz jest szczyt szczytow bezczelnosci i absurdow. :x





KLIK ==>www
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:05

Bartek88 pisze:A tusk dzisiaj w mediach sie skompromitowal dla mnie maksymalnie. Rozumiem zul spod sklepu, rozumiem slepy maszynista, ale zeby premier europejskiego panstwa nie czytal tego co podpisuje i do tego przyznawal sie jeszcze publicznie to juz jest szczyt szczytow bezczelnosci i absurdow. :x
Weź...przecież to powszechne zjawisko (nie mowię, że pozytywne), że parlamentarzyści głosują zgodnie z wytycznymi partii, a premier czy prezydent podpisują co im asystenci podsuwają pod nos. Przecież jakby mieli wszystko czytać, to nic innego by nie robili. Urodziłeś się wczoraj?


BTW,
http://www.spidersweb.pl/2012/02/paczal ... +portal%29


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 00:08

Skibil pisze:
LordJuve pisze:Poza tym, skoro potrafię wymienić nazwy kilku, tego typu serwisów to chyba o czymś to świadczy, prawda?
Świadczy o tym, że potrafisz korzystać z Google? Godne pozazdroszczenia...

Wracając do tematu: Jak ktoś się boi ACTA i, że policja mu zrobi "wjazd na chatę" polecam VPN i wszystkie ściągnięte dobra przechowywać na dysku zaszyfrowanym TrueCryptem. Kto nie kradnie, ma to w dupie/nic to w jego codziennej egzystencji nie zmieni. Ta cała gadka o wolności wypowiedzi itp. jest śmiechu warta - wszyscy wiedzą o co tak naprawdę chodzi, tylko chowają się za wyższymi ideałami.
Rzeczywiście, twoje wypociny są za to godne pożałowania, jeśli masz wypisywać takie "mądrości" to może lepiej skończ i wstydu oszczędź, ok?
alina pisze:
Bartek88 pisze:A tusk dzisiaj w mediach sie skompromitowal dla mnie maksymalnie. Rozumiem zul spod sklepu, rozumiem slepy maszynista, ale zeby premier europejskiego panstwa nie czytal tego co podpisuje i do tego przyznawal sie jeszcze publicznie to juz jest szczyt szczytow bezczelnosci i absurdow. :x
Weź...przecież to powszechne zjawisko (nie mowię, że pozytywne), że parlamentarzyści głosują zgodnie z wytycznymi partii, a premier czy prezydent podpisują co im asystenci podsuwają pod nos. Przecież jakby mieli wszystko czytać, to nic innego by nie robili. Urodziłeś się wczoraj?
Tusku popełnij taką prową gafę, że aż kości pękają...w sumie tylko w momencie, gdy polityk myli się i zapomina o wytycznych spin doctorów dochodzi do ujawnienia prawdy - to jest smutne.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 09:38

Bartek88 pisze:Wiesz co sie stanie z forami internetowymi, serwisami do przechowywania plikow/grafiki po ratyfikacji tego?
Napiszą w końcu takie regulaminy, żeby odpowiedzialność spadała na wrzucającego i ludzie pomyślą zanim podzielą się "piratami"?
Bartek88 pisze:Z cenami za internet?
Nic się nie stanie.
Bartek88 pisze:Wszystko zostanie zamkniete, bo nikt ci nie bedzie chcial pojsc siedziec za to co ktos inny wrzucil na strone, ktora zarzadzasz
Już teraz na różne fora (nie licząc warezowych) nie wolno wrzucać linków z pirackimi kopiami a nawet reklamami.
Bartek88 pisze:a ceny pojda tak w gore, ze o szybko rozwijajacym sie internecie bedzie mozna zapomniec.
Bullshit. Pokaż mi, który rozdział to reguluje, a ja Ci udowodnię, że nie masz racji.
Bartek88 pisze:Ze juz nie wspomne o tym, ze to nie oni beda musieli udowodnic Ci, ze jestes winny a raczej Ty im, ze jestes niewinny.
Bullshit!! Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP (która jest najważniejszym aktem prawnym w PL) polecam. Nie wspominając o Kodeksie postępowania karnego, Deklaracji Praw Człowieka i Europejskiej Karcie Praw Człowieka.
Bartek88 pisze:Caly ten dokument jest tak napisany, ze jest tam mnostwo furtek do naduzyć, zgodnych z prawem - i to cala ta afera.
Dokument jest napisany lakonicznie, po łebkach, nie uwzględnia specyfiki internetu - tu się zgodzę w 100%. Dla mnie oznacza to jedynie to, że w sądzie jej wszystkie zapisy będą do podważenia. Dokument nie jest podpisany, tylko ratyfikowany - to raz. Dwa, nie ma w porozumieniu ACTA rozdziału, który nie miałby odniesienia do polskiego bądź unijnego prawa. Trzy, nawet jeśli ACTA zostanie podpisane, nie przejdzie przez trybunał konstytucyjny.

Afera to może być o to, że prezydent nie zarządził referendum przed ratyfikacją, tylko poszedł na łatwiznę i załatwił to przez sejm i senat. Można mieć pretensje o tajność negocjacji. U nas ACTA nic nie zmieni, bo przepisy które ponoć mają "naruszać wolność słowa" już u nas obowiązują, tylko są "martwe przepisy" bo nikt ich nie egzekwuje. To decyzja czysto polityczna, co by tusku podlizał się komu trzeba w Brukseli i mógł po swojej kadencji premiera-destruktora, brać grubszą kasę z racji zasiadania na wygodnym stanowisku w PE. Całe te zamieszki, wyłażenie na ulicę jest mu tylko na rękę, bo teraz zadziała PR: było spotkanie z "internautami", Tusk się kajał i przepraszał, a za chwilę wyskoczy, że nie podpisze porozumienia i wszyscy będą zadowoleni, a on to spokojnie przepchnie w sejmie przy posiedzeniu za parę miesięcy jak wszystko ucichnie, bo posłowie i tak nie wiedzą za czym głosują, tylko pilnują "partyjnej dyscypliny".



LordJuve pisze:Rzeczywiście, twoje wypociny są za to godne pożałowania, jeśli masz wypisywać takie "mądrości" to może lepiej skończ i wstydu oszczędź, ok?
Masz jakieś argumenty przeciwko? Bo póki co, to wstyd to Ty sobie robisz, każdym kolejnym postem: w tym temacie, o Smoleńsku, ogólnie polityce...


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:56

alina pisze:
Bartek88 pisze:A tusk dzisiaj w mediach sie skompromitowal dla mnie maksymalnie. Rozumiem zul spod sklepu, rozumiem slepy maszynista, ale zeby premier europejskiego panstwa nie czytal tego co podpisuje i do tego przyznawal sie jeszcze publicznie to juz jest szczyt szczytow bezczelnosci i absurdow. :x
Weź...przecież to powszechne zjawisko (nie mowię, że pozytywne), że parlamentarzyści głosują zgodnie z wytycznymi partii, a premier czy prezydent podpisują co im asystenci podsuwają pod nos. Przecież jakby mieli wszystko czytać, to nic innego by nie robili. Urodziłeś się wczoraj?
;/ Prosze Cie nie dobijaj mnie. Juz wolalem zyc w nieswiadomosci..myslalem, ze tylko jednorazowy jego wybryk 0_0. Jak sie pobiera 20 tys. zł miesiecznie to chociaz powinno sie siąść na dupie i przeczytać wszystko i nie obchodzi mnie to, że nie miałby czasu spac.
Zwlaszcza przy takich protestach.

@Skibil: nie chce mi sie edytowac poszczegolnego zdania, ale przytaj to co napisalem wczesniej o ACTA.
Samo ACTA jest wlasnie przez to niezgodne z Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka poniewaz odbiera ci prawo domniemanej niewinnosci.
Ceny wzrosly by przez to o co ACTA zostalo oskarzone do trybynalu i przegralo, o inwigilacje przez dostawcow swoich uzytkownikow i gromadzenie o nich danych - do takich rzeczy nie wystarczy kupic jednego 500gb dysku i jednego programu za 1000zl.

Regulaminy forum to sobie mozesz...wiesz;)
A teraz wyjasnie ci to na przykladzie: jesli wrzucisz na forum muzyke z youtuba i bedzie ona wrzucona na youtubie przez wytwornie fonograficzna czy artyste to jest ok, ale jesli ktos wrzuci sobie na youtuba jakis klip, ty go potem na forum przekleisz, to nie dosc ze Ty jestes w tym momencie przestepcą a jeszcze wlasciciel forum moze zostac pociagniety do odpowiedzialnosci za to, poniewaz nie skontrolowal i usunal tego.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2012, 12:58 przez Bartek88, łącznie zmieniany 3 razy.





KLIK ==>www
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 13:04

Bartek88, jesteś z pokolenia antyACTA, które dało sobie wmówić rzeczy niewyobrażalne.
Naprawde sądzisz, że jeśli stworzysz swój klip, w tle wykorzystujący muzykę do którego przypierniczy się jakaś firma (np. WMG), to ona wytoczy Ci proces/wylądujesz w pierdlu/ wparuje policja na chatę? :D

ACTA uderzy w główne siedliska, tj. sieci torrentowe, serwisy hostingowe, serwery non-steam itd. Trudno mi wyobrazić sobie, że za rok każdy Polak będzie sądzony w stanach, bo nie ukrywajmy że każdy z nas ściąga. Oni będą uderzać w mrowiska,nie w mrówki.

Wystarczy wpuścić na YT filmik prezentujący kamery slkierowane na twój dom i robić ludziom wodę z mózgu :roll:

jedynym zagrożonym z nas może być Ouh_yeah i jego sportowa doba :prochno:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:03

Bartek88 pisze: @Skibil: nie chce mi sie edytowac poszczegolnego zdania, ale przytaj to co napisalem wczesniej o ACTA.
Samo ACTA jest wlasnie przez to niezgodne z Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka poniewaz odbiera ci prawo domniemanej niewinnosci.
Ceny wzrosly by przez to o co ACTA zostalo oskarzone do trybynalu i przegralo, o inwigilacje przez dostawcow swoich uzytkownikow i gromadzenie o nich danych - do takich rzeczy nie wystarczy kupic jednego 500gb dysku i jednego programu za 1000zl.
Co by było gdyby... możesz sobie wsadzić. Nie masz argumentów, więc wymyślasz, że coś Ci się nie chce, albo tylko teoretyzujesz. Nie mamy w takim razie o czym dyskutować.
pan Zambrotta pisze:Bartek88, jesteś z pokolenia antyACTA, które dało sobie wmówić rzeczy niewyobrażalne.
Naprawde sądzisz, że jeśli stworzysz swój klip, w tle wykorzystujący muzykę do którego przypierniczy się jakaś firma (np. WMG), to ona wytoczy Ci proces/wylądujesz w pierdlu/ wparuje policja na chatę? :D

ACTA uderzy w główne siedliska, tj. sieci torrentowe, serwisy hostingowe, serwery non-steam itd. Trudno mi wyobrazić sobie, że za rok każdy Polak będzie sądzony w stanach, bo nie ukrywajmy że każdy z nas ściąga. Oni będą uderzać w mrowiska,nie w mrówki.

Wystarczy wpuścić na YT filmik prezentujący kamery slkierowane na twój dom i robić ludziom wodę z mózgu :roll:
Pełna zgoda. :ok:


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 17:17

Bartek88 pisze:
alina pisze:
Bartek88 pisze:A tusk dzisiaj w mediach sie skompromitowal dla mnie maksymalnie. Rozumiem zul spod sklepu, rozumiem slepy maszynista, ale zeby premier europejskiego panstwa nie czytal tego co podpisuje i do tego przyznawal sie jeszcze publicznie to juz jest szczyt szczytow bezczelnosci i absurdow. :x
Weź...przecież to powszechne zjawisko (nie mowię, że pozytywne), że parlamentarzyści głosują zgodnie z wytycznymi partii, a premier czy prezydent podpisują co im asystenci podsuwają pod nos. Przecież jakby mieli wszystko czytać, to nic innego by nie robili. Urodziłeś się wczoraj?
;/ Prosze Cie nie dobijaj mnie. Juz wolalem zyc w nieswiadomosci..myslalem, ze tylko jednorazowy jego wybryk 0_0. Jak sie pobiera 20 tys. zł miesiecznie to chociaz powinno sie siąść na dupie i przeczytać wszystko i nie obchodzi mnie to, że nie miałby czasu spac.
Zwlaszcza przy takich protestach.
A tam. Myślisz, że np. Obama i Putin wszystko czytają? Z resztą w zeszłym roku ACTA przeszła przez Europarlament bezszelestnie.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 18:25

alina pisze:A tam. Myślisz, że np. Obama i Putin wszystko czytają? Z resztą w zeszłym roku ACTA przeszła przez Europarlament bezszelestnie.
Marek Migalski: "W 90 procentach posłowie i europosłowie nie mają pojęcia o tym, nad czym głosują. Liczba aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje" (Źródło).

Dalej jest jeszcze lepiej: "Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko".

W sumie to ciekawe kto to wszystko czyta? I właściwie po co nam ci posłowie, skoro nie mają pojęcia nad czym głosują?


Obrazek
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 18:32

pan Zambrotta pisze:Bartek88, jesteś z pokolenia antyACTA, które dało sobie wmówić rzeczy niewyobrażalne.
Naprawde sądzisz, że jeśli stworzysz swój klip, w tle wykorzystujący muzykę do którego przypierniczy się jakaś firma (np. WMG), to ona wytoczy Ci proces/wylądujesz w pierdlu/ wparuje policja na chatę? :D

ACTA uderzy w główne siedliska, tj. sieci torrentowe, serwisy hostingowe, serwery non-steam itd. Trudno mi wyobrazić sobie, że za rok każdy Polak będzie sądzony w stanach, bo nie ukrywajmy że każdy z nas ściąga. Oni będą uderzać w mrowiska,nie w mrówki.
Raczej z pokolenia, ktore siedzi dosyc sporo juz czasu w tematyce IT.
Widze,ze nigdy wczesniej nie slyszales o poczynaniach RIAA,ZAiKS'u o ugodach wysylanych do uzytkownikow, za sciaganie muzyki i filmow w postaci kilku tysiecznych kwot i straszeniu sądem.
Dwa, oni nie muszą Cie karać za klip ale chodzi o to,że będą mieli takie możliwości prawne.
Pozatym nie beda udezac tylko w mrowiska, bo udezaja od kilku lat i nic to nie daje.
Uderzą w kilkaset mrowek, reszta sie zacznie bac, nie znasz tego prawa? Nie zamkną 1 000 000 polakow ale wystarczy,ze poslą do pierdla 100, dla przykladu.

@Skilbil: wytlumacze ci to jak dla osoby z IQ ponizej 62:
ROZDZIAŁ II: SEKCJA 5 ARTYKUŁ 25 PUNKT 1
W odniesieniu do przestępstw, o których mowa w art. 23 (Przestępstwa) ust. 1, 2, 3 i 4, dla których Strona ustanawia procedury karne i kary, Strona ta zapewnia swoim właściwym organom prawo do wydania nakazu konfiskaty towarów, co do których istnieje podejrzenie, że są towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub pirackimi towarami chronionymi prawem autorskim, wszelkich związanych z nimi materiałów i narzędzi wykorzystywanych do popełnienia domniemanego przestępstwa, dokumentacji odnoszącej się do domniemanego przestępstwa oraz majątku pochodzącego z domniemanej działalności naruszającej prawo lub uzyskanego pośrednio lub bezpośrednio w jej wyniku.
Sprytnie wkomponowane w zdanie slowa "domniemanego przestepstwa"
Domniemanie – w języku prawniczym dyrektywa nakazująca przyjęcie, że jest prawdziwym określone twierdzenie (wniosek domniemania),
Domniemanie niewinności – zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona.
Czy tylko ja widze gryzące się te dwa stwierdzenia?

Prawo domniemania niewinności, gwarantuje Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka.
ROZDZIAŁ I: SEKCJA 2 ARTYKUŁ 5 PUNKT L
posiadacz praw obejmuje federacje i stowarzyszenia posiadające zdolność prawną do dochodzenia praw do własności intelektualnej
A tu masz dowod na to, ze powyzsze instytucje maczaly w tworzeniu tego prawa palce. Dlaczego nie ma, ze wlasciciel, autor moze dochodzic praw za swoje dzielo? Mi sie nasuwa tylko taka mysl.
Skibil pisze:Co by było gdyby... możesz sobie wsadzić. Nie masz argumentów, więc wymyślasz, że coś Ci się nie chce, albo tylko teoretyzujesz. Nie mamy w takim razie o czym dyskutować.
ROZDZIAŁ III: ARTYKUŁ8, PUNKT 1
Każda Strona wspiera gromadzenie i analizę danych statystycznych i innych stosownych informacji dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz gromadzenie informacji na temat najlepszych praktyk zapobiegania naruszeniom i zwalczania ich
.
Chodzi tutaj o dostawcę usług internetowych.

A teraz dziękuję Ci za zmarnowanie mojego czasu, wracam dalej sie uczyc do egzaminu. Błedy ortograficzne i stylistyczne oraz wynikajace ze wscinietego zlego klawisza poprawcie sobie sami, ja nie mam czasu.

@Alina: Naprawdę nieinteresuje mnie to co i jak podpisuje Putin czy Obama. Jak chcą dom publiczny w swoim kraju ich sprawa. Ja żyje w polsce i oczekuje od osob decydujacych za mnie,że bedą znali tresc podpisywanych przez się ustaw, artykułow czy nawet rachunków za prąd. Chodzby z tego powodu, ze dostają za to pieniądze a z kazdej prywatnej firmy po czyms takim zostali by wyrzuceni na zbity pysk.
Co potem jakas Stajnbach podesle chytrze do podpisania papiery i Polska znow straci dostep do morza na rzecz niemiec, ze juz nie wspomne o mazurach :prochno:
Marek Migalski: "W 90 procentach posłowie i europosłowie nie mają pojęcia o tym, nad czym głosują. Liczba aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje" (Źródło).
W sumie to ciekawe kto to wszystko czyta? I właściwie po co nam ci posłowie, skoro nie mają pojęcia nad czym głosują?
Bezczelne darmozjady.





KLIK ==>www
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 22:02

Bartek88 pisze:@Skilbil: wytlumacze ci to jak dla osoby z IQ ponizej 62:
ROZDZIAŁ II: SEKCJA 5 ARTYKUŁ 25 PUNKT 1
W odniesieniu do przestępstw, o których mowa w art. 23 (Przestępstwa) ust. 1, 2, 3 i 4, dla których Strona ustanawia procedury karne i kary, Strona ta zapewnia swoim właściwym organom prawo do wydania nakazu konfiskaty towarów, co do których istnieje podejrzenie, że są towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub pirackimi towarami chronionymi prawem autorskim, wszelkich związanych z nimi materiałów i narzędzi wykorzystywanych do popełnienia domniemanego przestępstwa, dokumentacji odnoszącej się do domniemanego przestępstwa oraz majątku pochodzącego z domniemanej działalności naruszającej prawo lub uzyskanego pośrednio lub bezpośrednio w jej wyniku.
Sprytnie wkomponowane w zdanie slowa "domniemanego przestepstwa"
Domniemanie – w języku prawniczym dyrektywa nakazująca przyjęcie, że jest prawdziwym określone twierdzenie (wniosek domniemania),
Domniemanie niewinności – zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona.
Czy tylko ja widze gryzące się te dwa stwierdzenia?

Prawo domniemania niewinności, gwarantuje Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka.

Po 1: gratuluję umiejętności korzystania z Wikipedii - to pewnie dzięki temu, że "siedzisz w tematyce IT"...
Po 2: gdybyś był na tyle rozgarnięty, żeby przeczytać cokolwiek ze zrozumieniem, nie musiałbyś marnować czasu na Wiki i wklejać tu zagadnień o domniemaniu czegokolwiek, bo w tym punkcie zgadzamy się ze sobą i nie to jest tematem mojego... nazwijmy to oburzenia.
Po 3: rzeczywiście muszę być upośledzony, skoro jeszcze z Tobą dyskutuję.

Bartek88 pisze:
ROZDZIAŁ I: SEKCJA 2 ARTYKUŁ 5 PUNKT L
posiadacz praw obejmuje federacje i stowarzyszenia posiadające zdolność prawną do dochodzenia praw do własności intelektualnej
A tu masz dowod na to, ze powyzsze instytucje maczaly w tworzeniu tego prawa palce. Dlaczego nie ma, ze wlasciciel, autor moze dochodzic praw za swoje dzielo? Mi sie nasuwa tylko taka mysl.
To nie jest prawo, tylko międzynarodowa umowa handlowa...



A teraz najlepsze. Najpierw piszesz...
Bartek88 pisze: Raczej z pokolenia, ktore siedzi dosyc sporo juz czasu w tematyce IT.
żeby potem dowalić...
Bartek88 pisze:
ROZDZIAŁ III: ARTYKUŁ8, PUNKT 1
Każda Strona wspiera gromadzenie i analizę danych statystycznych i innych stosownych informacji dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz gromadzenie informacji na temat najlepszych praktyk zapobiegania naruszeniom i zwalczania ich
.
Chodzi tutaj o dostawcę usług internetowych.
A gdybyś tak "siedział w tematyce IT ( :rotfl: ) to byś wiedział, że dostawcy już takie (i inne) dane zbierają.
Bartek88 pisze:A teraz dziękuję Ci za zmarnowanie mojego czasu, wracam dalej sie uczyc do egzaminu. Błedy ortograficzne i stylistyczne oraz wynikajace ze wscinietego zlego klawisza poprawcie sobie sami, ja nie mam czasu.
Lepiej poćwicz czytanie ze zrozumieniem...


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 22:08

Skibil pisze:
Bartek88 pisze:
ROZDZIAŁ III: ARTYKUŁ8, PUNKT 1
Każda Strona wspiera gromadzenie i analizę danych statystycznych i innych stosownych informacji dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz gromadzenie informacji na temat najlepszych praktyk zapobiegania naruszeniom i zwalczania ich
.
Chodzi tutaj o dostawcę usług internetowych.
A gdybyś tak "siedział w tematyce IT ( :rotfl: ) to byś wiedział, że dostawcy już takie (i inne) dane zbierają.
.
Być może nie chodzi o sam fakt gromadzenia danych, ale o to, co z tymi danymi można ewentualnie zrobić, hm, bystrzaku?

Dam ci analogiczny przykład: to, że operatorzy sieci komórkowych od dawna prowadzą szczegółowe billingi to nic nowego, ale problem pojawił się dopiero w momencie zmian w prawie, które dawały nieograniczony (bez konieczności nakazu sądowego) wgląd do tych billingów służbom takim jak ABW czy CBŚ, łapiesz?

Poza tym, nie wiem czy wy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że prawo ma kilka funkcji, między innymi wychowawczą, serio, nie chciałbym, aby przyszłe pokolenia żyły z wdrukowanym przekonaniem, że bycie dymanym przez wielkie korporacje to coś całkiem ok... :lol:

PS.
Skoro ta cała ACTA jest niezgodna z Polską Konstytucją i ma nie przejść przez Trybunał Konstytucyjny to po co cała ta dyskusja? Co więcej, skoro jest niezgodna z podstawowymi dokumentami międzynarodowymi to po co w ogóle ją przepychać? Co, znów tworzy się bubel prawny, który przeczy temu co zostało wcześniej zapisane? :lol:


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 lutego 2012, 00:00

Eh czlowieku, ogarnij się prosze bo juz mnie denerwujesz swoimi wypowiedziami od jakiegos czasu. Zwłaszcza tonem.
Najpierw sie doucz, doczytaj, potem poprawiaj. A najsampierw przeczytaj ACTA, najlepiej razem z Panem Zambrotta, dwa razy, krok po kroku interpretujac akapit po akapicie.
Skibil pisze:
Bartek88 pisze: @Skibil: nie chce mi sie edytowac poszczegolnego zdania, ale przytaj to co napisalem wczesniej o ACTA.
Samo ACTA jest wlasnie przez to niezgodne z Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka poniewaz odbiera ci prawo domniemanej niewinnosci.
Ceny wzrosly by przez to o co ACTA zostalo oskarzone do trybynalu i przegralo, o inwigilacje przez dostawcow swoich uzytkownikow i gromadzenie o nich danych - do takich rzeczy nie wystarczy kupic jednego 500gb dysku i jednego programu za 1000zl.
Co by było gdyby... możesz sobie wsadzić. Nie masz argumentów, więc wymyślasz, że coś Ci się nie chce, albo tylko teoretyzujesz. Nie mamy w takim razie o czym dyskutować.
Skibil pisze:
Bartek88 pisze:Ze juz nie wspomne o tym, ze to nie oni beda musieli udowodnic Ci, ze jestes winny a raczej Ty im, ze jestes niewinny.
Bullshit!! Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP (która jest najważniejszym aktem prawnym w PL) polecam. Nie wspominając o Kodeksie postępowania karnego, Deklaracji Praw Człowieka i Europejskiej Karcie Praw Człowieka.
Skibil pisze:
Bartek88 pisze:
ROZDZIAŁ II: SEKCJA 5 ARTYKUŁ 25 PUNKT 1
W odniesieniu do przestępstw, o których mowa w art. 23 (Przestępstwa) ust. 1, 2, 3 i 4, dla których Strona ustanawia procedury karne i kary, Strona ta zapewnia swoim właściwym organom prawo do wydania nakazu konfiskaty towarów, co do których istnieje podejrzenie, że są towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub pirackimi towarami chronionymi prawem autorskim, wszelkich związanych z nimi materiałów i narzędzi wykorzystywanych do popełnienia domniemanego przestępstwa, dokumentacji odnoszącej się do domniemanego przestępstwa oraz majątku pochodzącego z domniemanej działalności naruszającej prawo lub uzyskanego pośrednio lub bezpośrednio w jej wyniku.
Sprytnie wkomponowane w zdanie slowa "domniemanego przestepstwa"
Domniemanie – w języku prawniczym dyrektywa nakazująca przyjęcie, że jest prawdziwym określone twierdzenie (wniosek domniemania),
Domniemanie niewinności – zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona.
Czy tylko ja widze gryzące się te dwa stwierdzenia?
Prawo domniemania niewinności, gwarantuje Konstytucja RP, Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka.
Po 2: gdybyś był na tyle rozgarnięty, żeby przeczytać cokolwiek ze zrozumieniem, nie musiałbyś marnować czasu na Wiki i wklejać tu zagadnień o domniemaniu czegokolwiek, [bo w tym punkcie zgadzamy się ze sobą i nie to jest tematem mojego... nazwijmy to oburzenia.
Mowisz? Bo jakos tego nie widze.
Skibil pisze:
Bartek88 pisze:
ROZDZIAŁ III: ARTYKUŁ8, PUNKT 1
Każda Strona wspiera gromadzenie i analizę danych statystycznych i innych stosownych informacji dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz gromadzenie informacji na temat najlepszych praktyk zapobiegania naruszeniom i zwalczania ich
.
Chodzi tutaj o dostawcę usług internetowych.
A gdybyś tak "siedział w tematyce IT ( :rotfl: ) to byś wiedział, że dostawcy już takie (i inne) dane zbierają. .
:rotfl:
Czy Ty w ogole wiesz JAKIE dane zbiera teraz dostawca internetu a JAKIE bedzie musial? Wiesz w ogole, o co projekt ACTA zostal zaskarzony do trybunalu i przegral?
Swoja droga jesli Twoj dostawca inwigiluje permanetnie Twoje łącze to reczywiscie:
Skilbill pisze:Po 3: rzeczywiście muszę być upośledzony[...]
skoro się na takie cos godzisz :lol:
I widze, ze wyroslo kolejne dziecko trendu krzykania "wikipedia klamie" :lol:





KLIK ==>www
ODPOWIEDZ