Cenzura Internetu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 11:28

Wg mnie dyskusja z Bonim, to sporo ogólników ze strony ministra. Nie wydaje mi się by kogoś przekonał, była to raczej kurtuazja ze strony młodych ludzi z widowni.

Duża bardziej interesująca była druga dyskusja. Szczególnie ciekawie mówił śpiewak z wieloma kolczykami. Można było dowiedzieć się więcej niż ze wszystkich programów informacyjnych.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 11:35

No mówił interesujące rzeczy, aż się pochwalił że trzy dni szukał i czytał konkretne informacje i opinie prawne o Acta :D


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 12:34

Lypsky pisze:
Ouh_yeah pisze:Aż z ciekawości obejrzę, z tego widzę to dokładnie 23:45 powtórka na TVP Polonia.
Chociaż od tego bombardowania Kaczyńskiego przed wyborami jakoś odechciało mi się oglądania Lisa.
Lis dziś nadzwyczaj cichy, więc można oglądać bez obaw. W pierwszej części Boni, w drugiej bardzo interesująca dyskusja.
Lis nie jest mocny w tym temacie i nawet nie próbował udawać, że jest ("dziś się dowiedziałem, co to chmura"). Boni natomiast trochę denerwował, bo gadał 5 min i mocno uogólniał, żeby nie odpowiadać na zadane pytanie. No ale też nie urodziłem się wczoraj, żeby mieć pretensje do polityka, że robi coś takiego.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 lutego 2012, 17:22

Tusku odłożył decyzję w sprawie ACTA, co było do przewidzenia. Przestraszył się, że za 4 lata nikt na niego nie zaglosuje, a już miał taki chytry plan zabić wszystkich PiSowców cofnięciem refundacji.
W kraju, w którym notorycznie zaliczamy podwyżki, rośnie VAT, cena paliwa, starzy ludzie nie mają na leki, ludzie zaczynają głośno protestować gdy Donek chce monitorować kwejka i megaupload. Dla mnie to jest przykre.

Co do gloryfikowania Anonymous przez społeczenstwa gimbusów z kwejka, demotów i innych serwisów, to jest wielka przesada. Jeszcze 5 listopada ktoś groził zamknięciem fb, a podpisywał się jak owa 'szlachetna' grupa. Z głównym atakiem na serwery państwowe też mieli mało wspólnego, to samo się tyczy 'anonyupload', ktore ktoś założył w celu zbijania kasy. Jak zostać owym 'anonimowym' walczacym o wolność w internecie przeciwko tyranom rządowym? wystarczy mieć konto na portalu hakerskim i ściągnąć program 'włam.pl'. Cała prawda o anonimowych. Niezły PR sobie skołowali.

Protestujący przeciwko ACTA to tłum, a wśród tlumu nietrudno o zwykłych idiotów. Ludzie krzyczący hasła o wątpliwej wartości przeklejanych z kwejka, walczą o swoją prywatność i wolność, a następnego dnia klikają 'lubię to' w jakąś kiczowatą akcję na fb, przez co podpisują na siebie cyrograf. Na allegro łatwo sprzedać czyjeś dane za jednego 'lajka'.

A co do płacenia groszy za legalne filmy, to taka refleksja mnie naszła, że jeszcze chłopaki zapominacie o takich dobrodziejstwach jak wypożyczalnia DVD, czy serwisy typu Ipla. Tam nie chcecie zajrzeć, wolicie lać strumienie hipokryzji :P


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2012, 18:21

Jak zostać owym 'anonimowym' walczacym o wolność w internecie przeciwko tyranom rządowym? wystarczy mieć konto na portalu hakerskim i ściągnąć program 'włam.pl'. Cała prawda o anonimowych. Niezły PR sobie skołowali.
Takie programy to mogles sciagnac 10 lat temu ala brutus do lamania hasel na stronach www, ktore byly mniej zabezpieczone od zostawionejpod dworcem nowej SL'ki z karteczką 'otwarte, kluczyki w srodku, pod siedzeniem zimna cola, zapraszam'.
Teraz zeby sie wlamac na strone oparta na php musisz znac php, jego dziury, tak samo jest z joomli, java i tym podobnymi silnikami/jezykami na ktorych sie opieraja strony www. Wiec nie robmy tez z anonymusow 'cwaniej' dzieciarni, bo w walce z ACTA w europie i SOPA w stanach odwalili kawal dobrej roboty.
A to, ze ich ataki na strony rzadowe w polsce polegaly na zwyklym wielokrotnym pingowaniu z wielu miejsc (ddos) a media z nich zrobili wielkich hakerow to juz inna sprawa.
Tusku odłożył decyzję w sprawie ACTA, co było do przewidzenia.
Tylko, ze nie wiem czy czasem podpis pod ACTA nie jest juz samym zobowiazaniem np. w udostepnianiu juz teraz innym krajom, np. ameryce danych o naszych uszyszkodnikach internetu, jesli o nie poprosza. Czyli innymi slowy, jesli sciagniesz amerykanska piosenke nielegalnie, USAncy mogą wystapic o Twoje dane,deportowac i tam bedziesz sadzony, wg. ich prawa - juz zrobili taki jeden przypadek ostatnio z angolem.





KLIK ==>www
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 lutego 2012, 18:33

Bartek88 pisze:
Jak zostać owym 'anonimowym' walczacym o wolność w internecie przeciwko tyranom rządowym? wystarczy mieć konto na portalu hakerskim i ściągnąć program 'włam.pl'. Cała prawda o anonimowych. Niezły PR sobie skołowali.
Takie programy to mogles sciagnac 10 lat temu ala brutus do lamania hasel na stronach www, ktore byly mniej zabezpieczone od zostawionejpod dworcem nowej SL'ki z karteczką 'otwarte, kluczyki w srodku, pod siedzeniem zimna cola, zapraszam'.
Teraz zeby sie wlamac na strone oparta na php musisz znac php, jego dziury, tak samo jest z joomli, java i tym podobnymi silnikami/jezykami na ktorych sie opieraja strony www. Wiec nie robmy tez z anonymusow 'cwaniej' dzieciarni, bo w walce z ACTA w europie i SOPA w stanach odwalili kawal dobrej roboty.
A to, ze ich ataki na strony rzadowe w polsce polegaly na zwyklym wielokrotnym pingowaniu z wielu miejsc (ddos) a media z nich zrobili wielkich hakerow to juz inna sprawa.
Nie mówię jak oryginalni (o ile można tak kogoś nazywać) anonymous się włamują, po prostu bardzo łatwo można atakować czyjś serwer, chba wklejałem tutaj obrazek, który wiele mówi:
http://niebezpiecznik.pl/wp-content/upl ... 1/ddos.png

jaki kraj, tacy 'anonimowi' :wink: jednak połowa interneutów do dzisiaj jest przekonana, że amerykańscy 'anonymous' walczą dzielnie o losy Polaków.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 lutego 2012, 21:03

pan Zambrotta pisze: jaki kraj, tacy 'anonimowi' :wink: jednak połowa interneutów do dzisiaj jest przekonana, że amerykańscy 'anonymous' walczą dzielnie o losy Polaków.
Co to ma do rzeczy...ważne, że zadziałały mechanizmy demokracji bezpośredniej. Wiesz, nie każdy lubi być dymany przez władzę, wiadomo, są lata świetlne nad przeciętnym obywatelem, ale tłum ma swoje prawa i swoją siłę...skoro tak daleko mają swoich wyborców, to trzeba korzystać ze skutecznych metod (w większości wypadków oznacza to masowe manifestacje).

Czepiłeś się tego hasła jak rzep psiego ogona...

Co do wypożyczalni DVD...przeżytek. Nie po to mam łącze 25 MB żeby zapylać przez zakorkowane miasto w temp. -20 lub +30 *C, żeby za pare zł wypożyczyć płytkę z filmem...


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 lutego 2012, 22:14

Ddos, czyli to co podeslales to nie atak, a raczej przeciazenie serwera. Na oficjalnym blogu anonimowych bylo o acta w polsce, wiec troszke sie nami interesowali :wink:
Chodz fakt, media robia ze zwyklego pingowania serwerow wielce atak hakerski.
A co do kolesia, ktory wlamal sie na strone tuska:
Warto przeczytac, dlaczego go wydali inni 'hakerzy'.

@LordzieJuve: sa wypozyczalnie internetowe filmow, gdzies sie na takie natknąłem już w sieci.





KLIK ==>www
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 10:40

LordJuve pisze:Co do wypożyczalni DVD...przeżytek. Nie po to mam łącze 25 MB żeby zapylać przez zakorkowane miasto w temp. -20 lub +30 *C, żeby za pare zł wypożyczyć płytkę z filmem...
zaraz, zaraz... najpierw był płacz i lament, jakie to filmy są drogie i powinny kosztować grosze, albo jak to trzeba płacić krocie za film, który może mi się nie podobać, a teraz? lepiej ukraść i tak, co nie?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 11:18

pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Co do wypożyczalni DVD...przeżytek. Nie po to mam łącze 25 MB żeby zapylać przez zakorkowane miasto w temp. -20 lub +30 *C, żeby za pare zł wypożyczyć płytkę z filmem...
zaraz, zaraz... najpierw był płacz i lament, jakie to filmy są drogie i powinny kosztować grosze, albo jak to trzeba płacić krocie za film, który może mi się nie podobać, a teraz? lepiej ukraść i tak, co nie?
Tym razem zgodzę się z Pluszakiem. Strasznie smęcisz LordzieJuve :roll:. Z VOD nie możesz skorzystać? Płacisz przelewem internetowym albo SMS-em i masz film, bez konieczności tłuczenia się do wypożyczalni. Wiem, że nie zawsze można znaleźć to co się chce w ofercie, ale w gruncie rzeczy bardzo wygodne rozwiązanie.


Obrazek
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 12:10

W ogole korzysta ktoś moze z NETFLIX'a ?
Cejrowski kiedys to polecal. Ponoc 9 dolcow miesiecznie kosztuje i mozna ogladac do woli ile dusza zapragnie.





KLIK ==>www
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 15:18

Vimes pisze:
pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Co do wypożyczalni DVD...przeżytek. Nie po to mam łącze 25 MB żeby zapylać przez zakorkowane miasto w temp. -20 lub +30 *C, żeby za pare zł wypożyczyć płytkę z filmem...
zaraz, zaraz... najpierw był płacz i lament, jakie to filmy są drogie i powinny kosztować grosze, albo jak to trzeba płacić krocie za film, który może mi się nie podobać, a teraz? lepiej ukraść i tak, co nie?
Tym razem zgodzę się z Pluszakiem. Strasznie smęcisz LordzieJuve :roll:. Z VOD nie możesz skorzystać? Płacisz przelewem internetowym albo SMS-em i masz film, bez konieczności tłuczenia się do wypożyczalni. Wiem, że nie zawsze można znaleźć to co się chce w ofercie, ale w gruncie rzeczy bardzo wygodne rozwiązanie.
Przecież napisałem, że wypożyczalnie DVD (w sensie stacjonarne, w budynku) to przeżytek...
...napisałem też, że 25 MB łącze i nowe możliwości technologiczne to droga do przyszłości i nowego rodzaju wypożyczalni, czyli VOD, kinoplex itp. czy nawet portali działających na zasadzie "reklama za film" (np. iplex).

Tak więc, moje wypowiedzi czyta się kontekstowo: czepiłem się przestarzałego tekstu Miśka o wypożyczalniach DVD i wyraźnie napisałem, że nowe technologie winny być wykorzystywane (i coraz lepiej są), nowe technologie = nowe, wygodniejsze (ale też tańsze!) metody dystrybucji własności intelektualnej.

Większość ludzi, takich jak ja, z powyższego powodu tak zaciekle sprzeciwia się ACTA, nie chcemy scementowania wczesnokapitalistycznego modelu dystrybucji dóbr, które pochodzą z całkowicie innej epoki, tylko dlatego, że "rekinom biznesu" tak się bardziej opłaca.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 01:06

LordJuve pisze:Tak więc, moje wypowiedzi czyta się kontekstowo: czepiłem się przestarzałego tekstu Miśka o wypożyczalniach DVD i wyraźnie napisałem, że nowe technologie winny być wykorzystywane (i coraz lepiej są), nowe technologie = nowe, wygodniejsze (ale też tańsze!) metody dystrybucji własności intelektualnej.
więc czemu z tych dobrodziejstw nie korzystasz, skoro dają ci możliwość legalnego oglądania filmów za grosze?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 17:53

pan Zambrotta pisze:
LordJuve pisze:Tak więc, moje wypowiedzi czyta się kontekstowo: czepiłem się przestarzałego tekstu Miśka o wypożyczalniach DVD i wyraźnie napisałem, że nowe technologie winny być wykorzystywane (i coraz lepiej są), nowe technologie = nowe, wygodniejsze (ale też tańsze!) metody dystrybucji własności intelektualnej.
więc czemu z tych dobrodziejstw nie korzystasz, skoro dają ci możliwość legalnego oglądania filmów za grosze?
No a gdzie ja napisałem, że nie korzystam z tych dobrodziejstw? Poza tym, skoro potrafię wymienić nazwy kilku, tego typu serwisów to chyba o czymś to świadczy, prawda?

Z filmami czy muzyką jest coraz lepiej. Jednak model dystrybucji np. gier komputerowych jest zbrodniczy. Argument? Jeden: większość gier w wersji pudełkowej kosztuje tyle samo co wersja ze Streama...gdyby nie okolicznościowe promocje, to zakupy na tej platformie byłyby nieopłacalne. Dlaczego tak jest? Cóż...producenci z chęcią rezygnują z kosztów (logistyka, materiały: płyta, pudełko, instrukcja itp.), ale z zysków zrezygnować już nie chcą...stąd cena pudełkowa = cena w dystrybucji cyfrowej. Jawne złodziejstwo i praktyka antyrynkowa.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 20:12

LordJuve pisze:Poza tym, skoro potrafię wymienić nazwy kilku, tego typu serwisów to chyba o czymś to świadczy, prawda?
Świadczy o tym, że potrafisz korzystać z Google? Godne pozazdroszczenia...

Wracając do tematu: Jak ktoś się boi ACTA i, że policja mu zrobi "wjazd na chatę" polecam VPN i wszystkie ściągnięte dobra przechowywać na dysku zaszyfrowanym TrueCryptem. Kto nie kradnie, ma to w dupie/nic to w jego codziennej egzystencji nie zmieni. Ta cała gadka o wolności wypowiedzi itp. jest śmiechu warta - wszyscy wiedzą o co tak naprawdę chodzi, tylko chowają się za wyższymi ideałami.


ODPOWIEDZ