Quiz - piłkarze

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 06:24

Łukasz pisze:1. Klubowy symbol; w najlepszym okresie poszedł zagranicę w pogoni za pieniądzem
2. W zagranicznym klubie nie za bardzo się odnalazł - także z powodu konkurencji
3. Powrócił do ojczyzny, gdzie grał w trzech klubach (w tym w zespole, który jest śmiertelnym rywalem klubu z punktu 1.) i zakończył karierę, głównie z powodu kontuzji.
Jakoś mały ruch w tym temacie, widzę, że chyba przeważnie tylko ja tu operuję. Nie ma się jednak co temu dziwić, początek sezonu tuż tuż a i gorąca końcówka mercato przed nami.

Co do zagadki to w wolnej chwili próbowałem kogoś skojarzyć :think: . Przede wszystkim byli to Polacy, nawet był już jeden kandydat, póżniej kilku Turków sprawdziłem, świtała też myśl, że to mógł być jakiś Holender, który np. mógł grać W Feyenordzie, a póżniej w Ajaksie.Po śnie jednak chyba myśli się najlepiej :) i dzisiaj rano sprawdziłem jeszcze jednego kandydata i myślę, że to może być dobry strzał.

Michael Owen?


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 07:37

tak, jedziesz dalej ;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 22:06

1.W czasie swojej kariery piłkarskiej był zawodnikiem tylko dwóch klubów ze swojego rodzinnego kraju.
2.Jednym z tych klubów był jeden z najbardziej utytułowanych zespołów z jego rodzinnego kraju, w którym występował ponad dekadę i grając w nim zakończył piłkarską karierę.
3.Grając w klubie z punktu 2, wywalczył z nim 5 razy mistrzostwo kraju, zaś w Europie też z tym klubem osiągnął 2 znaczące sukcesy.
4. Z reprezentacją osiągnął jeden znaczący sukces na imprezie rangi mistrzowskiej na której strzelił 2 bramki, jednocześnie były one jedynymi bramkami w jego karierze reprezentacyjnej.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 23:32

zbysioJuve pisze:1.W czasie swojej kariery piłkarskiej był zawodnikiem tylko dwóch klubów ze swojego rodzinnego kraju.
2.Jednym z tych klubów był jeden z najbardziej utytułowanych zespołów z jego rodzinnego kraju, w którym występował ponad dekadę i grając w nim zakończył piłkarską karierę.
3.Grając w klubie z punktu 2, wywalczył z nim 5 razy mistrzostwo kraju, zaś w Europie też z tym klubem osiągnął 2 znaczące sukcesy.
4. Z reprezentacją osiągnął jeden znaczący sukces na imprezie rangi mistrzowskiej na której strzelił 2 bramki, jednocześnie były one jedynymi bramkami w jego karierze reprezentacyjnej.
Conte?


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 05:40

zahor_jr pisze:
zbysioJuve pisze:1.W czasie swojej kariery piłkarskiej był zawodnikiem tylko dwóch klubów ze swojego rodzinnego kraju.
2.Jednym z tych klubów był jeden z najbardziej utytułowanych zespołów z jego rodzinnego kraju, w którym występował ponad dekadę i grając w nim zakończył piłkarską karierę.
3.Grając w klubie z punktu 2, wywalczył z nim 5 razy mistrzostwo kraju, zaś w Europie też z tym klubem osiągnął 2 znaczące sukcesy.
4. Z reprezentacją osiągnął jeden znaczący sukces na imprezie rangi mistrzowskiej na której strzelił 2 bramki, jednocześnie były one jedynymi bramkami w jego karierze reprezentacyjnej.
Conte?
Niestety, Conte nie jest tym piłkarzem, o którym myślę, choć prawie wszystko by się zgadzało. Jedynie z tą reprezentacją jest mała różnica, że Conte 2 razy był na pudle z Italią, a ten mój raz i z tego co mi wiadomo Antonio na tych dwóch mistrzowskich imprezach nie zdobył bramki.

Choć ta moja zagadka nie jest może tak zbytnio trudna, to zawodnik raczej może być średnio znany. Tak od siebie jeszcze dodam dla zawężenia poszukiwań, że ten klub z punktu 2 jest też najbardziej utytułowany w swoim kraju i jako jedyny zespół ze swojego kraju wywalczył europejski puchar.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 09:44

zbysioJuve pisze:1.W czasie swojej kariery piłkarskiej był zawodnikiem tylko dwóch klubów ze swojego rodzinnego kraju.
2.Jednym z tych klubów był jeden z najbardziej utytułowanych zespołów z jego rodzinnego kraju, w którym występował ponad dekadę i grając w nim zakończył piłkarską karierę.
3.Grając w klubie z punktu 2, wywalczył z nim 5 razy mistrzostwo kraju, zaś w Europie też z tym klubem osiągnął 2 znaczące sukcesy.
4. Z reprezentacją osiągnął jeden znaczący sukces na imprezie rangi mistrzowskiej na której strzelił 2 bramki, jednocześnie były one jedynymi bramkami w jego karierze reprezentacyjnej.
Pasowałby mi Hasan Şaş, ale on grał w trzech tureckich klubach.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 20:46

zahor_jr pisze:Pasowałby mi Hasan Şaş, ale on grał w trzech tureckich klubach.
:ok: Tak zgadza się, jego właśnie miałem na myśli. A z tymi klubami to na wikipedii jest informacja, że zawodową karierę rozpoczynał w Ankaragucu i tym się zasugerowałem.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 21:41

Ok, w takim razie:

1. Najpopularniejszy piłkarz swojego kraju.
2. Ma w CV 2 silne europejskie zespoły pochodzące z sąsiadujących ze sobą państw. W XXI wieku, oba grały w finale LM, w rożnych latach, ale tylko jeden z nich zwyciężył. W obu rozegrał podobną ilość spotkań, statystycznie niedużą, biorąc pod uwagę czas jaki tam spędził.
3. Przejął klub piłkarski i nazwał go swoim nazwiskiem. Jest jego właścicielem, prezesem i dyrektorem generalnym. No i dodatkowo jest też jego piłkarzem. Na ławce trenerskiej z kolei zasiada jego brat.
4. Kilka lat temu był bliski podpisania kontraktu z jednym z czołowych polskich klubów.

5. Reprezentował różne zespoły z wielu zakątków Świata. Były to np. kluby z Chin, Arabii Saudyjskiej czy Libanu.
6. Ma dwóch braci, którzy podobnie jak on grali w reprezentacji kraju.
7. Jest 34-letnim napastnikiem pochodzącym z afrykańskiego kraju, który liczy sobie niewiele ponad 6 mln mieszkańców.
Ostatnio zmieniony 06 września 2014, 22:36 przez zahor_jr, łącznie zmieniany 2 razy.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 06 września 2014, 21:57

Może jeszcze jakaś podpowiedz by się przydała. Najlepiej jakby był może podpowiedziany jeden z tych 2 silnych zespołów :) :wink:. Warto byłoby już tą zagadkę rozwiązać.

Po tych dwóch podpowiedziach 5 i 6 próbowałem trochę poszukać, ale za nic nie mogę wpaść na właściwy trop. Podejrzewam, że może tu chodzić o kogoś z państw afrykańskich, ale niekoniecznie. Dużo występuje tam takich samych nazwisk, Keitów, Camarów, Sissoków, Ayewów czy innych Traorów. A nawet dowiedziałem się, że w reprezentacje Gwinei grało dwóch Conte :shock:.

Edit:
Nigdy bym nie wpadł na to, ale piłkarz znany przynajmniej dla mnie miałem okazję go oglądać w barwach Interu i skąd miałem to wiedzieć, ze ktoś z Polski się nim interesował.

Mohamed Kallon


Edit2:
Jeśli jeszcze kogoś będzie to jeszcze interesowło, jutro jakąs zagadkę nasmaruję :)


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 06 września 2014, 23:52

Oczywiście się zgadza. Chciałem żeby było ciekawie, stad informacje o własnym klubie, jego naturze obiezyswiata czy temat transferu do polskiego klubu. Ale racja, łatwe to nie było.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 07 września 2014, 10:57

zahor_jr pisze:Oczywiście się zgadza. Chciałem żeby było ciekawie, stad informacje o własnym klubie, jego naturze obiezyswiata czy temat transferu do polskiego klubu. Ale racja, łatwe to nie było.
Tak szczerze to Kallon przewinął mi się już w tym chińskim klubie. Za nic jednak do głowy nie przyszło mi aby go jednak sprawdzić. Jeszcze tak swoją drogą to zarówno on jak i Martins w Interze byli niedoceniani. Obaj szybcy, Martins może bardziej przebojowy, Kallon za to lepiej wyszkolony technicznie. Jednak wiadomo, ze status gwiazd mieli wtedy inni piłkarze. Zaś do tego polskiego tropu to myslę, ze on mógł dac wiele Wiśle Kraków. Może wreszcie z nim wywalczyli by ten upragniony awans do LM.

_______________________________________________

Następnym zgadywanym zawodnikiem będzie piłkarz o raczej znanym nazwisku. I do tej pory chyba nie pojawił się w tych zgadywankach.

1.Karierę piłkarską zarówno zaczynał jak i kończył w znanym klubie ze swojej ojczyzny. Jednak jego pierwszym klubem w karierze seniorskiej był lokalny rywal klubu , w którym się wychowywał.
2.Były to jedyne zespoły z jego ojczyzny, w których występował.
3.Zaliczył w karierze m.in. 2 sławniejsze drużyny, które zarówno liczą się w Europie jak i należą do czołówki w swoich ligach.
4.Z drużynami z punktu 3 osiągał sukcesy, może nie było ich zbyt wiele, ale coś tam wygrywał.
5. Był zawodnikiem podatnym na kontuzje przez co niektóre sezony prawie w całości musiał opuścić.
6.Ze swoją reprezentacją osiągnął jeden znaczący sukces, grał w niej 7 lat.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 września 2014, 22:00

Patrik Berger?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 08 września 2014, 05:42

Łukasz pisze:Patrik Berger?
:bravo: Tak zgadza się. Z tymi kontuzjami to jednak chyba trochę przesadziłem, była to raczej jedna kontuzja, dość poważna, która mu pózniej nawracała.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 09 września 2014, 17:32

1. Obunożny do tego stopnia, że nawet stałe fragmenty bił raz lewą, raz prawą nogą.
2. W rodzimym kraju grał w trzech klubach. W tym, w którym wiodło mu się najlepiej, zakończył karierę.
3. W reprezentacji narodowej rozegrał 52 mecze.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 września 2014, 19:54

Vidar Riseth?


ODPOWIEDZ