Quiz - piłkarze

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2014, 23:35

Szczerze mówiąc wole zgadywać niż zadawać, ale spróbujmy.

1. Obecnie jest trenerem w kraju, z którym nie był wcześniej w żaden sposób związany.
2.Jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. W reprezentacji rozegrał 3-cyfrową liczbę spotkań.
3.Jako profesjonalny zawodnik rozegrał w rodzimej lidze tylko 4 sezony.
4.Największym sukcesem jest zdobycie potrójnej korony z jednym z zespołów spoza ojczyzny.
5.Brał udział w 3 wielkich imprezach.

Chyba za proste.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2014, 06:16

Ja jak zwykle strzelam, choć akurat w tym przypadku niby wszystko by się zgadzało, ale nie musi to być on.

Henning Berg?


Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2014, 12:35

:ok:

Twoja kolej.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2014, 19:48

No przyznam, że rzeczywiście było to łatwe, po przebudzeniu chyba mi z 5 minut to zajęło :) .To lecimy dalej, choć trochę może być trudniej bo ten zawodnik zakończył karierę już ponad dekadę temu, ale w XXI wieku.

1.Największe sukcesy ów zawodnik osiągnął na początku kariery w kraju, w którym się urodził z najbardziej utytułowanym zespołem z tego państwa.
2.Jako 18-latek dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza kraju, w którym występował.
3.Były zawodnik 2 włoskich klubów(nie odniósł w nich jednak większych sukcesów.
4. Czterokrotny uczestnik turniejów finałowych o Mistrzostwo Świata.
5.Obecnie trener jednej z drużyn w jego rodzinnym kraju.

W razie czego będą podpowiedzi.
Smok-u pisze:Enzo Scifo
:ok: A jednak nie było to trudne. Twoja kolej.
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2014, 21:56 przez zbysioJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2014, 21:47

Enzo Scifo

1.Zawodnik, zaczynam karierę w kraju, w którym się urodził po trzech latach przeszedł do klubu zagranicznego, w którym odnosił sukcesy.
2. Na jego koncie są trzy mistrzostwa zdobyte z w/w zagranicznym klubem, nigdy jednak nie wygrał nic na klubowej arenie międzynarodowej.
3.Bardzo dobrze sobie radził na więcej niż jednej pozycji.
4.Z reprezentacją kraju, odniósł znaczący sukces. W jej barwach grał prawie 10 lat.
Na razie tyle, jak nikt nie da rady to dodam kolejne :).


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 00:14

Smok-u pisze:Enzo Scifo

1.Zawodnik, zaczynam karierę w kraju, w którym się urodził po trzech latach przeszedł do klubu zagranicznego, w którym odnosił sukcesy.
2. Na jego koncie są trzy mistrzostwa zdobyte z w/w zagranicznym klubem, nigdy jednak nie wygrał nic na klubowej arenie międzynarodowej.
3.Bardzo dobrze sobie radził na więcej niż jednej pozycji.
4.Z reprezentacją kraju, odniósł znaczący sukces. W jej barwach grał prawie 10 lat.
Na razie tyle, jak nikt nie da rady to dodam kolejne :).
Igor Tudor, potwierdzone info.

1. Piłkarz związany przez ponad 10 lat z wielkim klubem, w którym jednak nie było dane mu zrobić oszałamiającej kariery - był w tym okresie wypożyczany. Na dwa lata zmienił klub na zasadzie transferu definitywnego, żeby znów wrócić do tego znanego.
2. Reprezentował barwy klubów w tylko jednym kraju, swojej ojczyźnie.
3. Opuścił klub z punktu 1. i przeszedł do mniej uznanej drużyny. Spędził tam wiele lat i zakończył karierę. Praktycznie przez cały ten czas był tam zawodnikiem pierwszego składu.
4. Okres jego gry w kadrze wynosi kilkanaście lat, ale średnia ilość rozegranych spotkań nie przekracza 4 na rok. Z całą pewnością piłkarz odczuwa pewien niedosyt związany z grą w reprezentacji.
5. W dorobku praktycznie wszystkie najważniejsze trofea w piłce klubowej, zdobywane mniej więcej równomiernie w obu klubach.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2014, 09:02 przez zahor_jr, łącznie zmieniany 3 razy.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 06:00

zahor_jr pisze:1. Piłkarz związany przez ponad 10 lat z wielkim klubem, w którym jednak nie było dane mu zrobić oszałamiającej kariery.
2. Reprezentował barwy klubów w tylko jednym kraju, swojej ojczyźnie.
3. Opuścił klub z punktu 1. i przeszedł do mniej uznanej drużyny. Spędził tam wiele lat i zakończył karierę. Praktycznie przez cały ten czas był tam zawodnikiem pierwszego składu.
4. Okres jego gry w kadrze wynosi kilkanaście lat, ale średnia ilość rozegranych spotkań nie przekracza 4 na rok. Z całą pewnością piłkarz odczuwa pewien niedosyt związany z grą w reprezentacji.
5. W dorobku praktycznie wszystkie najważniejsze trofea w piłce klubowej.
Wybieram jednego z dwóch byłych piłkarzy Man.Utd:
Phil Neville


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 08:55

zbysioJuve pisze: Wybieram jednego z dwóch byłych piłkarzy Man.Utd:
Phil Neville
Niestety nie, średnia ilość spotkań w kadrze się nie zgadza + uzupełniłem podpowiedzi :)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2014, 19:25

zahor_jr pisze:
zbysioJuve pisze: Wybieram jednego z dwóch byłych piłkarzy Man.Utd:
Phil Neville
Niestety nie, średnia ilość spotkań w kadrze się nie zgadza + uzupełniłem podpowiedzi :)
Będzie dobitka, mam nadzieję, że tym razem już celnie :D

Santiago Canizares


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2014, 20:39

zbysioJuve pisze: Będzie dobitka, mam nadzieję, że tym razem już celnie :D

Santiago Canizares
Zgadza się ;)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2014, 21:07

To lecimy dalej. Na początek powiem tylko, że to był raczej znany piłkarz.

1.Był wychowankiem mało znanego klubu.
2.Ma w kolekcji triumfy w najważniejszych klasach rozgrywkowych aż trzech państw.
3.Pierwsze swoje triumfy święcił w jednym z najlepszych zespołów kraju, w którym się urodził (zaliczył m.in. ćwierćfinał LM).
4.Następne swoje trofea tez zdobywał w swoim rodzinnym kraju, jednak z zespołem, który w tym czasie ostro konkurował z zespołem z punktu 3. Na dzień dzisiejszy zespół z punktu 4 nie jest już taki jaki był dawniej w swoim kraju ( nie gra nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej).
5.Pozostałe 2 trofea mistrzowskie zdobywał ów piłkarz w krajach, które można powiedzieć nie zaliczają się do potentatów europejskiego futbolu.
6. W kadrze narodowej rozegrał prawie 30 meczy, nie wszystkie w podstawowym składzie i nie zdobył w nich żadnej bramki.

EDIT:
Widzę, że coś nie za bardzo, dodam więc jeszcze jakąś podpowiedż i gdyby nadal nic nie było, przewidziana jest jeszcze jedna już chyba decydująca.

7. Po zakończeniu kariery piłkarskiej ów piłkarz przez półtora roku był dyrektorem sportowym jednego z klubów pierwszoligowych w swoim rodzinnym kraju. Obecnie zaś piastuje wyższe stanowisko działacza piłkarskiego regionu w którym się urodził.
8.Ten zawodnik to jeden z naszych byłych orłów :) .

Chyba już wszystko z tej wikipedii, wypisałem. Jednocześnie sorry dla tych co tu zaglądali i sugerowali się częścią punktu 7. Była pomyłka, nie wiem z czego wynikała może z dużego zaganiania i braku czasu. Poprawione jednak już zostało i ta ósmą podpowiedz dodałem. Teraz to już naprawdę łatwe powinno być.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2014, 06:58

Widzę, że nadal coś nie za bardzo, albo nikt nie chce już zgadywać, choć wyświetlenia są. Jeszcze raz skopiowałem wszystkie podpowiedzi i dodatkowo dodałem jeszcze jedną, ale jak teraz już nikt nic nie napisze no to niestety.

1.Był wychowankiem mało znanego klubu.
2.Ma w kolekcji triumfy w najważniejszych klasach rozgrywkowych aż trzech państw.
3.Pierwsze swoje triumfy święcił w jednym z najlepszych zespołów kraju, w którym się urodził (zaliczył m.in. ćwierćfinał LM).
4.Następne swoje trofea tez zdobywał w swoim rodzinnym kraju, jednak z zespołem, który w tym czasie ostro konkurował z zespołem z punktu 3. Na dzień dzisiejszy zespół z punktu 4 nie jest już taki jaki był dawniej w swoim kraju ( nie gra nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej).
5.Pozostałe 2 trofea mistrzowskie zdobywał ów piłkarz w krajach, które można powiedzieć nie zaliczają się do potentatów europejskiego futbolu.
6. W kadrze narodowej rozegrał prawie 30 meczy, nie wszystkie w podstawowym składzie i nie zdobył w nich żadnej bramki.
7. Po zakończeniu kariery piłkarskiej ów piłkarz przez półtora roku był dyrektorem sportowym jednego z klubów pierwszoligowych w swoim rodzinnym kraju. Obecnie zaś piastuje wyższe stanowisko działacza piłkarskiego regionu w którym się urodził.
8.Ten zawodnik to jeden z naszych byłych orłów Smile .
9.Jednym z klubów w karierze tego piłkarza był zespół Widzewa Łódz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2014, 08:19

Radek Michalski?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2014, 18:09

Łukasz pisze:Radek Michalski?
Tak, zgadza się :ok: . Teraz Ty piszesz zagadkę.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2014, 08:31

Łatwe:
1. Karierę zaczynał w klubie z ojczyzny, ale nie w jednym z dwóch topowych
2. Sławę zdobył w swoim drugim klubie z zagranicy, gdzie stworzył duet z piłkarzem, który w tamtym klubie był "królem podwórka", a potem miał w swojej karierze epizod włoski
3. Mówiło się o nim, że lubi grać z kontry.
4. W kadrze, z powodu dużej konkurencji, nigdy nie zaistniał. Często ustawiany był, z uwagi na szybkość, na skrzydle. Rozegrał prawie 50 meczów, strzelił mniej niż 10 bramek

Edit: ten pan już raz był, więc zadam innego, którego (chyba) nie było

1. Klubowy symbol; w najlepszym okresie poszedł zagranicę w pogoni za pieniądzem
2. W zagranicznym klubie nie za bardzo się odnalazł - także z powodu konkurencji
3. Powrócił do ojczyzny, gdzie grał w trzech klubach (w tym w zespole, który jest śmiertelnym rywalem klubu z punktu 1.) i zakończył karierę, głównie z powodu kontuzji.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ